Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Anyaság" fórum

"Anyaság" (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. BabyBaby2 (válaszként erre: 75. - BabyBaby2)
2022. febr. 15. 12:10
Ezt nem ide szántam, bocs. 🤣
2022. febr. 15. 12:09
Megint segítséget kérnék tapasztalt tesztelőktől.. 4-én jött meg, 28 napos a ciklus, ma hlh teszteltem (feltöltöttem az adatlapomra képet). Ez most pozitív? Ma akciózzunk? Kukac Te mára tippeltél.
74. bellabi (válaszként erre: 72. - NomNom)
2021. dec. 26. 22:13
Ez nem igaz sajnos.
73. BabyBaby2 (válaszként erre: 71. - Bius86)
2021. dec. 26. 21:40
Köszi
72. NomNom (válaszként erre: 68. - Bellabi)
2021. dec. 24. 07:23
Érdekes mert rengeteg cikkben írják, hogy az együtt alvas is segít a bölcsőhalál megelőzésében.
71. Bius86 (válaszként erre: 70. - BabyBaby2)
2021. dec. 24. 00:28

Snuza Pico 2

Egyszeru es egyben okos kis kutyu, mi nagyon szeretjuk.

70. BabyBaby2 (válaszként erre: 69. - Bius86)
2021. dec. 23. 17:17
Elküldenéd a típusát?
69. Bius86 (válaszként erre: 68. - Bellabi)
2021. dec. 23. 13:33
A legzesfigyelot meg lehet oldani pelenkara csiptethetovel. Nekunk olyan van, es nem csak ezesetben hasznos, hanem igy barhol aludhat a baba es biztonsagban van, mert van rajta legzesfigyelo.
2021. dec. 23. 02:35
Nekem egy gondom van az együttalvással. Nem biztonságos. Egyrészt bárki lehet annyira fáradt, hogy nagyon mélyen elalszik, és nem veszi észre, hogy úgy fordul, hogy alákerül a baba. Másrészt, bár ritka, de 1 éves kor alatt sajnos van esély bölcsőhalálra, ami úgy előzhető meg, ha saját ágyban, légzésfigyelőn alszik a baba, ami beriaszt, ha "elfelejt" levegőt venni.
67. Bius86 (válaszként erre: 60. - NomNom)
2021. dec. 21. 17:29

Én is osztom ezt. Ráadásul manapság már többen azt mondják, hogy jó és ajánlatos dolog, pár fontos szabályt betartva.

Mi is együtt alszunk, már egészen kicsi kora óta (holnap lesz 5 hónapos), mert úgy volt mindkettőnk számára kényelmes. Az éjjeli 2-3-as etetésnél magamhoz vettem szopizni, és az első alkalommal elaludtunk mindketten, és onnantól maradt ez a rendszer. Neki is jobb volt és nekem is, hogy nem kellett teljesen felkelni, hogy megetessem. Azóta már tápszeres sajnos, de még mindig átkerül az éjjel közepén mellém, bár már próbálom minél tovább kihúzni ezt az időt, hogy végül csak a sajátjában aludjon. Bár tény, hogy nem csak miatta alszunk így, hanem miattam is, nekem is nehéz leszokni róla...


A fórum eredeti témájához pedig, talán nekem sem volt az elején az az elsöprő szeretet cunami, bár mi is gyerek kórházban kezdtünk, így inkább az aggódás volt, mint bármi más. Most meg már ő a mindenem.

66. globus
2021. dec. 20. 11:18
Nem csoda, végigolvasni a rengeteg agymenést.
2021. dec. 20. 11:16
Nem tudom, hogy a moderátorok milyen szempontok alapján törölnek de néha nagyon mellényúlnak.
2021. dec. 20. 10:36
Semmi baj :) Igen,Ő írta a 15. hozzászólásban :)
2021. dec. 20. 08:28
Pedig kevés jobb dolog van mint mellettük aludni és hallani a kis szuszogásukat, érezni az illatukat:)
62. 8d00a82c06 (válaszként erre: 60. - NomNom)
2021. dec. 20. 08:15

Egyetértek!

4 hónapos volt mikor a mi ágyunkba vettük. Imádtam!

61. a4e7cf9021 (válaszként erre: 60. - NomNom)
2021. dec. 20. 08:05
Én nem tudnék a babával egy ágyban elaludni, mindig attól félnék, hogy összenyomom, amikor átfordulok a másik oldalamra.
60. NomNom (válaszként erre: 59. - A4e7cf9021)
2021. dec. 20. 06:17
Az együttalvás nagyon sok esetben segíteni tud. Igen a régi szakirodalom szerint nem nem… de van amikor semmi más nem segít ha rosszul alszik a pici.
59. a4e7cf9021 (válaszként erre: 57. - BabyBaby2)
2021. dec. 20. 00:52

Ezek jó dolgok. Annyival kiegészíteném, hogy ebben a korban a csecsemőnek nagyon fontos a fizikai közelség. Azaz simogatás, bújás, ölelés. Ilyenkor úgymond ez a szeretetnyelve neki. A gyengédség.


Egy dologra nagyon vigyázz! Alvás közben NEM ajánlatos a babával aludni!!! Mert ebből akár végzetes balesetek lehetnek, összenyomod véletlenül. Komolyan. Ügyelj arra is, hogy ne essen ki a babaszékből, ne essen le stb...

2021. dec. 20. 00:46

...és még egy dolog...

A hasad. Most biztosan sírva nézel tükörbe, hogy egek hova lett a szép testem?

Megnyugtatlak, ez átmeneti, regenerálódni fog! Hordjál hasszorítót, krémezd a hasad, ha császárod volt, és leveheted a kötést, cicaplast krémmel majd contractubexel kend. Ha pedig szétnyílt a hasizmod, idővel plasztikáztathatod. (Nekem majd kell).

Egyszóval kell most az összes lelkierőd magatoknak. És közben szeresd a férjed, ne távolodjatok el.

57. BabyBaby2 (válaszként erre: 1. - 28Ancsa)
2021. dec. 19. 23:54

Szia,

A lényegen túl vagy, életet adtál Neki. Már ez egy kötődés. Saját akaratodból neki adod az életed ezentúl. Mindig a fiad lesz, mindig számíthat Rád, és Te is arra, hogy a legőszintébb szeretettel néz majd rád mindig.


Most viszont azon túl, hogy két óránként táplálod, pelusozod, figyelj oda Magadra is. Pár jótanács:

1, akkor is fürödj meg, ha nincs erőd semmire

2, egyél minden nap csontléből zöldséglevest, elegendő vitamint, rengeteg folyadékot, húst, mandulát. Egy zacskóval legyen ott a kezed ügyében. Minden szoptatás után egyél, igyál rendesen.

3, nézess vérképet, kifogyott-e a vasad és egyebeid

4, aludj eleget! Legyen olyan nap a héten, amikor a férjed kel fel éjjel, és lefejt tejet melegítve eteti meg a gyereket, Te pedig VÉGIG alszod az éjszakát.

5, legyen otthon patikai kevert csukamájolajos krém. Büdös, de ettöl nem lesz sebes a feneke. Ha pelenjakiütést kap, akkor pláne nem tudsz aludni.

6, vannak babák, aki nem tudják eleinte megemészteni a sok tejet, amíg nem rendeződik, kaphatnak babáknak való laktáz enzimet. Ha sokat sír, nem alszik, ez is lehet a háttérben. Gyerekorvossal konzultálj majd. Plusz espumisan cseppet kaphat még piffadásra. Ezek idővel rendeződnek.

7, Forgasd a gyereket, ha féloldalasan fekszik, a koponyája ott lapos lesz. Figyeld a fejét hátul, ahogy nő.

8, Ha már nőgyógy engedi, kezdj el tornázni. Apelláta nincs, időt kell szakítani.

9, Igen, úszik a sz@rban a lakás, kaotikus a nap, de nem számít. A gyerek legyen rendben.

10, legyen napirended, az egymásutániság megnyugtatja. Ez folyamatosan változni fog ahogy fejlődik, mivel egyre többet lesz ébren, helyzetet majd helyet változtat.

11, Előre tervezd meg, hogy lesz baba-barát a lakás, hipp hopp elrepül az idő, és jön-megy.

12, Már most nézd ki az etetőszéket, 6 hónapos kortól kelkeni fog egy több állású.


Ha elakadsz valamiben szívesen segítek, írj privátban is. ;)

56. BabyBaby2 (válaszként erre: 13. - Aszparagusz)
2021. dec. 19. 23:26
Segítségért jött ide. Ha nem tudsz segíteni, inkább maradj csendben. ...és talán magányos, talán épp összecsapnak a hullámok. Ha nincs mentőöved, ne nyomd a víz alá.
55. Channa* (válaszként erre: 53. - A4e7cf9021)
2021. dec. 19. 23:15

Itt most nem erről van szó.


Én is nézem;)

54. Channa* (válaszként erre: 50. - Globus)
2021. dec. 19. 23:15
Nekem se volt mérlegem, bár ugye a cumisüvegen volt mérce, így könnyen követhettem a fogyasztást, illetve azt sem kellett néznem, mert a gyerekem, ha teletettem volna, akkor is megette volna mindet:D
2021. dec. 19. 22:50
Ajánlom a témában a Rossz anyák című filmet. Nem kell tökéletes anyának lenned. Ha elég jó anya vagy, az már szuper.
52. globus (válaszként erre: 51. - NomNom)
2021. dec. 19. 22:03
Előtte ÉS utána.
51. NomNom (válaszként erre: 50. - Globus)
2021. dec. 19. 21:27
Jó ég, de jó hogy nem kellett mérnem etetés után.
50. globus (válaszként erre: 46. - Channa*)
2021. dec. 19. 21:23
Úgy emlékszem, a védőnő jelent meg aznap, csak lestem, hogy került ide 😁 Doktornő másnap, ő csak 1x volt. Nekem nem volt kezdeti gond az etetéssel, a babamérleg frusztráló volt, főleg ha evés után rottyantott be a gyerek, most akkor hány grammot evett 😁 ennyi ésszel már mérleget se kölcsönöznék, de akkor muszáj volt.
49. Csillagszem38 (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. dec. 19. 21:22
Sztem már akkor is szeretjük, ovjuk, feltjuk. Ha meg teszed ezeket a gyereked ért, máris nem vagy közömbös 🙃 ugy mondanám inkább h idő kell az osszeszokashoz :)
48. Csillagszem38 (válaszként erre: 43. - NomNom)
2021. dec. 19. 21:20
Sztem itt inkább a testverfeltekenysegbol kell felkeszulnod :)
47. NomNom (válaszként erre: 45. - Channa*)
2021. dec. 19. 21:17
Pontosan, az elején mint egy robot. Emlékszem ahogy ejszaka a 3 körüli ébredéskor mániákusan minden egyes éjjel kicseréltem a pelenkáját pedig szerintem volt hogy tök száraz volt. Most meg este leteszem és reggelig le nem veszem róla hacsak nem muszáj.:D Attól teljesen felébredne.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook