Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nem élvezem az anyaságot! fórum

Nem élvezem az anyaságot! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
303. csikil4ny (válaszként erre: 302. - Davi100)
2017. febr. 2. 15:26

Akkor a feleségedet, kinek mi.


Vondd le a következtetéseket, hogy miért jutottatok oda, hogy a következő kapcsolatod jobb legyen - mármint a saját hibáid miatt, s lépj tovább, mást úgy sem tehetsz.


Sok szerencsét a továbbiakban!

302. davi100
2017. febr. 2. 15:21

A feleségemet és önként ment... és fogadták is, kényszer nélkül... pénzért :)


Számla, nyugta, bizonylat vagy bármi igazolás sosem volt...


Én szerintem hagyjuk a témát, jelentősége már amúgy sincsen :)

2017. febr. 2. 15:20

Kedves Normanna!


Gyereknevelés témában ajánlom Vekerdy előadásait, írásait (youtube-on is megtalálod), nagyon jópofa stílusban mond a mindennapokban jól használható, működő javaslatokat.


és minden egyéb nehézséggel kapcsolatosan (leginkább önmagad megtalálásának, az örömöd újrafelfedezésének céljából) Pál Feri előadásait, írásait tudom ugyanígy jó szívvel ajánlani. Nagyon inspiráló és motiváló, amiket mond, ráadásul nagyon humoros, szórakoztató stílusban.

Ha van kedved mélyedj el a gondolataikban, hátha találsz olyat, ami segít!

300. csikil4ny (válaszként erre: 299. - Davi100)
2017. febr. 2. 15:12

Az a baj a párterapeutákkal és a családterapeutákkal, hogy nem mindegyik végez pszichológia egyetemet. Nemrég itt is volt egy eset, amikor anyuka vitte családterapeutához a gyermekét, de kiderült róla, hogy gyorstalpalón végzett valamit.... Szegény gyermek végül a pszichiátrián kötött ki, nagyon későre.


Hogy hol a hibás? A férjedet kényszerítették vagy önként ment?


Ha úgy érzed, hogy etikátlan dolog történt, akkor miért nem jelentetted fel? Itt hiába rontod a párterapeuták hitelét, nem mindegyik olyan, mint ahogy leírtad.

299. davi100
2017. febr. 2. 14:11

Itt igazából az egészben a legnagyobb probléma, hogy ki volt jelentve részükről, hogy amíg tart a párterápia, addig egyéni nem lehetséges, mégis volt. Ezen kívül a hazudozás a részükről zseniálisan ment, csak hát lebuktak :)


Nem akarok ezen fennakadni, csak furcsállom pld. csikil4ny reakciojat :) Senki nem beszélt arról, hogy ki miért hibás, úgy látszik a lényeget nem sikerült fogni :)

298. davi100 (válaszként erre: 294. - 4c1a787e8f)
2017. febr. 2. 14:08

Igazad van, két agyondícsért terapeutáról van szó, céges coachingokat is tartanak. Üzlet az egész.


Mellesleg hogy tudnád eldönteni, hogy szembe mennek a szavukkal? Én csak az emberismeretemre, megérzéseimre hallgattam :)

297. MZsanett (válaszként erre: 293. - Davi100)
2017. febr. 2. 14:07
Szerintem szakembere válogatja. Vannak rossz szakemberek, akik többet ártanak, mint használnak, és nem is értem, hogy kaphattak ezek diplomát. De vannak nagyon jók is. Nem érdemes mindenkit leírni.
296. davi100 (válaszként erre: 295. - Csikil4ny)
2017. febr. 2. 14:02
Hol láttad leírva, hogy bárki hibás bármiben? :)
295. csikil4ny (válaszként erre: 293. - Davi100)
2017. febr. 2. 09:31
Valaki mindig hibás: a terapeuta, a szomszéd, a kiskutya, de én/mi soha.
294. 4c1a787e8f (válaszként erre: 293. - Davi100)
2017. febr. 2. 08:12

Talán megfelelő párterapeutát kell keresni..


Azonkívül meg valahonnan el kell indulni, ezek nyilván sémák lesznek.


A párterapeuta nem fog tenni "semmit", a munkát a delikvensnek kell elvégeznie, megszenvednie. Erre meg kell érni...


Én már láttam sikereket hálaistennek.


A "magaduramból" meg bukásokat, öngyilkosságokat.


Persze, mindenhatónak a Mindenható az...

293. davi100
2017. febr. 1. 15:04

Sziasztok!


Senkinek nem javaslom a párterápiát, sémákkal dolgoznak, nem egyénre/párra/ szabottan. Ezen kívül ami az én problémám, hogy elmentünk egy ilyen párterapeuta kettőshöz a párommal, ment is a dolog, viszont a páromat egyedül is fogadták úgy, hogy kijelentették, hogy külön-külön nem lehet jönni, míg a terápia tart. Ezeken az alkalmakon készítették fel, hogy hogyan csaljon meg.


Gyakorlatilag simán hazudnak mindenről, ha konkrét kérdést teszel fel, amire tudod a választ, egy pillanatig sem haboznak teljesen mást mondani, mint az igazság.


Hogy honnan tudok erről? Láttam az időpont-egyeztetésekről szóló levelezést benne a témával.


A pénzért megy az egész, nem akarnak segíteni, határidőt nem szabnak semminek, csak fogadják a párokat és minél jobban húzzák a kezelés idejét.


Nekem az egyiket sikerült meginogtatnom olyan tekintetben, hogy egy félig hazugságra, félig terelésre válaszoltam, hogy "De Erika, nem ez volt a kérdés...", meg is lepődött, a másik sem tudott megszólalni néhány másodpercig.


Jobban teszitek, ha magatok oldjátok meg a problémákat, esetleg kérjetek segítséget a barátoktól, de ne párterapeutától, pénzkidobás, mert ha megoldódik a probléma, akkor magatok is meg tudjátok oldani.

292. globus (válaszként erre: 281. - 0084acbe42)
2017. jan. 28. 16:56

Ilyesmi akkor történik, mikor valaki valaki magában keres hibát és annyira képtelen kommunikációra, hogy "tortát eszik". Átvitt értelemben, mert az a jelentése, hogy el akarom pusztítani magam, dögöljek meg, ezért eszem olyant, amit nem szabad.

Felfoghatatlan, hogy miért kell így játszmázni? Ha a másikat ennyire nem érdekli, akkor viszlát. Dacos kisgyerekként viselkedve nemhogy közönyös lesz iránta, hanem utálni fogja.

Köztudott, hogy férfiaknál a virágnyelv nem igazán működik.

2017. jan. 28. 16:39
nagyon sajnálom azt a két kicsi ártatlan gyereket. mit szenvedhetnek szegények egy ilyen anya mellett
290. 4c1a787e8f (válaszként erre: 287. - Channa*)
2017. jan. 28. 15:13

Én még talán értem is a csajt, mert ez akárhonnan nézem nem normális, ami vele van, tehát így vagy úgy betegség. Szinte mindegy, hogy már meglévő depresszió, vagy éppen társfüggőség, vagy akár nem is definiálható lelki defekt, nevezzük "kóros lustaságnak, vagy jólétnek".


Hiányzik neki az az érzés, hogy bármilyen nagy bajban óriási segítség az értelmes munka, a normális önállóság. Sőt, az igazi társas létnek is ez az alapfeltétele.


A gyerekek sorsa már csak következmény.

289. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 255. - 0dfcfa504e)
2017. jan. 28. 09:18

Nagyon sajnálom,hogy törölted magad!

Én értem miről beszélsz és sajnálom,hogy a férjed boldogtalanná tesz.

Kívánom,hogy kitudj lépni ebből akapcsolatból,mert onnantól szerintem rendben lennél lelkileg!

Minden jót neked ha még olvasol..

288. csikil4ny (válaszként erre: 286. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 25. 20:41

Nekem is ilyen érzésem volt.


Szegény gyermekek meg vannak áldva szülőkkel. :(


Emberileg ez a tehetetlenség érzés igen megterhelő. Én is az alapítvány pszichológusait sorra faggattam, hogy hogyan tudják ezt feldolgozni, azt mondják, hogy nem viszik haza. Az első önsegítő csoportom idején hetente volt ilyen problémám, egy idő után itthon is a csoporttagok életén törtem a fejem. Főleg, amikor egy-egy tag kilépett - visszamentek a bántalmazó kapcsolatba. Aztán megszoktam. Nem tudom, hogy melyik a rosszabb.

287. Channa* (válaszként erre: 286. - 4c1a787e8f)
2017. jan. 25. 20:29
Igen, és ráadásul még azt sem tudod, hogy mit mondj, mert az ilyen helyzetbe beleképzelni magunkat lehetetlen, azaz tanácstalanság, és ki tudja, hogy mi lesz ebből....
286. 4c1a787e8f (válaszként erre: 276. - Channa*)
2017. jan. 25. 17:53

Sajnos ezennel 100%-ig egyetértek.


Nekem is pont a ceglédi eset jutott eszembe, bár a háttér itt más, de valahogy mégis..


Rohadt rossz érzés, hogy tudom, hogy valahol valakik ilyen bajban vannak, és nem tudok konkrétan segíteni.

285. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 276. - Channa*)
2017. jan. 24. 19:18
nekem is hasonló érzésem lett ha nem is az, hogy meg....i de félő hogy az ilyen beállítottságú anya előbb utóbb bántani fogja a kicsiket.
284. NomNom
2017. jan. 24. 16:22
Na úgy tűnik megsértődött és töröltette magát.
283. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 0dfcfa504e)
2017. jan. 24. 15:38

Ajánlom figyelmedbe:



[link]

282. 0084acbe42 (válaszként erre: 280. - 9c485f67e8)
2017. jan. 23. 17:57
Nem.
2017. jan. 23. 17:56
"A magányt úgy értem h például egyszer amikor elmentünk nyaralni, az első napon a tesóm felhívott, és telefonon kiosztott engem. De úgy!.... Eredetileg jókedvem volt, épp étteremben voltunk amikor tesóm hívott. Férjem is tudjak milyen tesóm. Szóval csak szidott, szidott, én éreztem, ahogy melyzuhanasba kerül a hangulatom, próbáltam parancsolni magamnak. A férjem annyit nem kérdezett, h ki telefonáltam vagy hogy mit akart tesóm. Pedig látta, mi zajlik bennem. Alig vártam, h elmondhassam nekik de nem kérdezte. Bánatomban az evesbe menekültem. A férjem pontosan tudtam h soha nem eszem cukrot, erre olyan megbantva éreztem magam, és nem volt kinek elmondani, h sütiket kezdtem enni." Nonszensz, komolyan. Így visszaolvasva sem látod a problémákat? Nem azt, hogy a férjed figyelmetlen és emiatt boldogtalan vagy, hanem azt, hogy azt szeretnéd ha kitalálná a gondolataid és aszerint cselekedne. Nem kérdezi mi bajod? Miért kell megvárni? Van szád, tudsz beszélni, nem? Gondolom ha megkérdi mi bajod, azt mondod semmi és duzzogsz tovább.Na ezen kéne változtatnod.
280. 9c485f67e8 (válaszként erre: 279. - 0084acbe42)
2017. jan. 23. 17:55
Ismered a Mószer Arankát?
2017. jan. 23. 17:50
Egyébként -és ezt már írták neked régebben-úgy viselkedsz a férjeddel, mint egy durcás kisgyerek. Valami nem tetszik, egész nap duzzogsz magadban. Közlöd a a férjeddel, hogy inzulinproblémád van, oda kell figyelned. Majd később dacból tortát eszel. A férjed megkérdezi mit eszel?-erre te válaszolsz: tortát. És ki vagy borulva, hogy csak ennyit mond, magadban dühöngsz miatta. Mert te azt vártad volna el, hogy kezdjen aggódni, hogy megpróbáljon lebeszélni. Szörnyű :( Nem mindegy, hogy hol áll amikor moziba mentek, előtted, melletted, mögötted, mindegy, nem jó. Nem jó semmi. Miközben munka után még segít takarítani, játszik a gyerekekkel(szörnyűség: nem jól játszik velük, nem figyel oda rendesen), elviszi őket a játszótérre(szörnyűség: MAJDNEM elfelejtett sapkát adni rá), jártok kirándulni (szörnyűség: képet csináltak rólatok ahol ült és az egyik gyereken volt a keze, míg a másikkal -isten bocsássa meg neki-a földön támaszkodott, nem téged ölelt át), stb. Ezek nem szörnyűségek, sőt említésre se méltó dolgok! Nem értelek, egyszerűen nem értelek. Nagyon gyerekes-durcásan viselkedsz és akkora -idézlek-szörnyűségeket csinál a férjed ami miatt boldogtalanságra vagy kárhoztatva. Folyamatosan azt várod, hogy a férjed tegyen boldoggá, de mivel semmi nem jó amit csinál/mond ezért sose leszel boldog. A boldogságod elsősorban saját magadtól függ, nem egy másik embertől kéne várni. Valamint nem ártana megbecsülnöd a férjedet, mert egy jó ember. Amiket te szörnyűségeknek látsz azok apró minden napi figyelmetlenségek, APRÓK érted, aprók. Arra nem gondoltál, hogy a férjed is szeretne boldog lenni?
2017. jan. 23. 16:59

Látok némi párhuzamot a két történet között:

[link]

277. bowie (válaszként erre: 263. - 3aa914ed63)
2017. jan. 23. 16:14
Élvezd. :D ezen szakadok. :D
276. Channa* (válaszként erre: 273. - Zsanci79)
2017. jan. 23. 16:05

Ugye!?

Én is valami ilyen rossz érzéssel olvastam, amiket írt. Az jutott eszembe, hogy ez a nő, egyszer csak megöli a saját gyerekeit...

275. Channa* (válaszként erre: 269. - Zebracsikó)
2017. jan. 23. 16:03
Szerintem sincs neki. Még diplomája sem....
274. Channa* (válaszként erre: 268. - 3aa914ed63)
2017. jan. 23. 16:02

És az egy dolog lenne, hogy szidja a férjét, az életét, a nem akar dolgozni de, hogy a gyerekeiről így beszél, az nem mindegy. Nem akarok idézni, abból, amiket írt a gyerekeiről és az irántuk táplált érzéseiről, mert annyira ledöbbent, hogy nem találok szavakat.


És gondolom itt már kicsit szépítve írta le....

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook