Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák, ti nem gondoltatok még arra, hogy nekünk, csak napi 4 óra munka elég lenne? fórum

Anyák, ti nem gondoltatok még arra, hogy nekünk, csak napi 4 óra munka elég lenne? (beszélgetős fórum)


1 2
17. Cilumiluci (válaszként erre: 11. - L.luiselotte)
2015. jan. 9. 08:51
Igazad van.
16. Cilumiluci (válaszként erre: 12. - Unom)
2015. jan. 9. 08:51
Hát ez az.Én nem vagyok híve a háztartásbeli státusznak se,mert mi van ha történik valami a férfival ?És akkor a 4 órás munka sem elég :(
2015. jan. 9. 08:40
Amikor kisebb volt még a gyerek, akkor igen.
14. zebracsikó (válaszként erre: 1. - 10e4a5dc3a)
2015. jan. 9. 08:34
amúgy 18 éves korig enyhe túlzás lenne....én úgy 8-10 évre teszem, amíg igazán jól profitálhat egy gyerek a kevesebbet dolgozó anyjából
13. Laszti
2015. jan. 9. 08:34

Svédországban igy van! Bár nem 18 de a gyermek 8 éves koráig a szülők kérhetik, hogy a munkahelyükön csak 4-6 òrában dolgozzanak, a többi pénzt a helyi "tb" fizeti tehát a fizetès ugyanannyi mintha teljes munkaidöben dolgoznál! Ez itt minden szülönek jár ahogy gyermekkel való szabadság is az apukáknak is ugyanannyi jár mint az anyukáknak!

Nemrég el meséltem néhány magyar anyukának, ök nagyon furának találták, igen a magyarhoz képest fura,de jó szerintem!

12. unom
2015. jan. 9. 08:31

Ebben a formában nem tetszik az ötlet.

Miből finanszíroznák a kiegészítést? Mi van, ha az anya egyedül marad? Miből él meg?

2015. jan. 9. 08:29

Nem örülnék/ örültem volna neki, mert kb fele fizetésből nem éltünk volna úgy, ahogy. Bőven elég az otthonlétből a hétvége és a munka utáni időszak ( bár én otthon is tudok dolgozni ), ez a gyerekem kiskorában is így volt, igaz, nagyszülői segítséggel.- de nem vettük sokat igénybe anyukám segitségét sem, többnyire boldogultam egyedül.

Ahol nincs segítőkész fitt nagymama, ott nem tudom mi az igény ill. mi a helyzet a női munkanap hosszát illetően.

Én tuti nem szeretnék munka helyett otthon sütni főzni pakolgatni, nem ezért tanultam több mint l7 évig.

10. ancsika688 (válaszként erre: 3. - 10e4a5dc3a)
2015. jan. 9. 08:28
És ki adná ezt a kiegészítést?
2015. jan. 9. 08:18
Több kolléganőm csinálja így, természetesen azért, mert anyagilag -szerencsére- megtehetik. Szerintem is a részmunkaidő (4 vagy 6 óra)lenne a jó és a családok szempontjából praktikus, nem pedig a vasárnapi zárvatartással kellene a családokat összekovácsolni, ahogy a mostani vezetés gondolja.....
8. Cilumiluci (válaszként erre: 7. - Cilumiluci)
2015. jan. 9. 08:16
És azt hiszem még a nyugdíjba sem számít úgy bele.
7. Cilumiluci (válaszként erre: 6. - E49241a632)
2015. jan. 9. 08:16
Semmi értelme,mikor munkát kerestem csomó ilyen volt,csakhogy mérlegeltem az idő az utazással ugyanannyi,a havi bérlet ugyanannyi,így alig maradt volna valami.A 4 órás meló gyes, tanulás, vagy nyugdíj mellett értelmes ,azon kívül semmi értelme.
2015. jan. 9. 08:13

Elméletben nagyon jó lenne, de a gyakolat sajnos az, hogy a 4 órás munkából keresett pénzből ugyanúgy ki kell fizetni pl a munkába járást, mint a teljes állásban. Van ismerős, aki 50 ezret keres 4 órással kereskedelemben, ennek nagyrésze rámegy a bejárásra, mert csak kocsival tudja megoldani, ezenkívül a gyerekeket rendszeresen másra kell bízni, akihez ugye oda is kell fuvarozni, szóval mindent összevetve marad a munkájából kb 20 ezer ft. na, így semmi értelme.


Persze más a helyzet, ha a 4 órás munkáért is normális fizetést adnak.

2015. jan. 9. 08:13
Igen,csak lenne éhendöglés :)
2015. jan. 9. 08:12
Jó kezdeményezés lenne, de 18 éves korig szerintem nem reális és felesleges. Gimnáziumban már bőven önálló bármelyik gyerek. Persze ez nem azt jelenti, hogy akkor látástól mikulásig dolgozni kell és hagyni a fenébe a gyereknevelést.
3. 10e4a5dc3a (válaszként erre: 2. - Youlcsi)
2015. jan. 9. 08:04
Igen a többit valami gyermeksegítő címen adnák,kiegészítésben.
2015. jan. 9. 08:03
de... csak a 4órás fizetés nem elég carra sem!
2015. jan. 9. 08:02
Mondjuk legalább 18 éves korig?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook