Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyák, ti nem gondoltatok még arra, hogy nekünk, csak napi 4 óra munka elég lenne? fórum

Anyák, ti nem gondoltatok még arra, hogy nekünk, csak napi 4 óra munka elég lenne? (beszélgetős fórum)


1 2
47. dundy
2015. ápr. 5. 08:36
sokszor
2015. ápr. 5. 08:24
millioszor mikor kicsik voltak a gyerekeim!es hallottam sok mas anyuka is gondolt erre.
45. Banita76 (válaszként erre: 1. - 10e4a5dc3a)
2015. jan. 15. 22:05
Az elég lenne, szerintem is.
44. gribedli*** (válaszként erre: 42. - Zsuzska1425)
2015. jan. 15. 16:25
Bocs, csak most olvasom, sajnos nem minden jellegű munkára érvényes ez a dolog, mert egy iroda megteheti, hogy nem mindig van ott az ember, csak a kész dolgokat viszi be (de ez sem minden munkakörre érvényes, pl egy recepciós ezt nem teheti meg ugye). Ismerek eladót is, aki part time dolgozik, de benne van a pakliban, hogy szombaton is be kell mennie vagy időnként vasárnap is. Viszont ő 2 gyerek mellett ezt tudja úgy csinálni, hogy a gyerekeket mindig ő viszi suliba, ő megy értük és ő viszi délután különórákra. Cserébe a reggel, délelőttje egy nagy rohanás és hétvégén a nagyi vigyáz a gyerekekre, de szereti a munkáját és neki így jó:)
2015. jan. 11. 10:35
DE!
42. Zsuzska1425 (válaszként erre: 38. - Gribedli***)
2015. jan. 11. 10:33
Szerencsés vagy,h ezt a munkahelyeden meg tudod oldani,én sajnos a kereskedelemben nem,így ha nem történik vmi változás a rendszerben (amire csekély esélyt sem látok),akkor én háztartásbeli leszek,és megpróbálok vagy alkotni és eladni,v garázsvásárt csinálni,stb,ami kis kiegészítés lehet a családi kasszának.
2015. jan. 9. 20:28

Ha a férj jól keres, elég a 4 óra. utazás másfél óra, elég .

Mondom, aki megteheti.

S talán a munkahelyeken se lenni annyi folyosón ide-oda járkáló ember. :)

40. Perla del Mar (válaszként erre: 1. - 10e4a5dc3a)
2015. jan. 9. 20:20
Én lakótelepen nőttem fel, én bizony jónak tartom az ötletet. Iskolai szünetekben bandába verődve cigiztek, piáltak talén még drogoztak is a tizenpár éves gyerekek. (általános iskolások) . Anyjuk, apjuk egész nap dolgozik nincs aki felügyeljen rájuk...
39. gribedli*** (válaszként erre: 14. - Zebracsikó)
2015. jan. 9. 11:06
Egyetértek, 8-10 éves kor szerintem is a határ:)
38. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 10e4a5dc3a)
2015. jan. 9. 11:03
Azért 18 éves korig nem. Speciel én most, hogy a legkisebb gyerekem is ovis lesz, 6 órásban gondolkodom, de amíg ő itthon volt, tökéletesen megfelelt az, hogy hazahoztam az irodai melókat majd bevittem, és nem vitt el tulajdonképpen egy part time munkaidőnyi időt sem, boszthattam rugalmasan, szuper volt. De mostantól lesz egyben is 6 órám tehát nyugodtan belefér az is, ha többet vállalok, plusz így a délutáni huza-vona, különórák, tanulás, háztartás is megoldható lesz. Valójában így is nagyon valószínű, hogy 25 óra lesz vagyis ha egyszerre nyomom le a 6 órát, lesz 1 szabadnap, azoknak a napoknak az egyike amikor a nagyobbik gyerekem csak félnapos a suliban, szóval örülök, hogy nem kell sem bébiszityó, sem más és azért ezen a napon még marad idő más ügyeket intézni. Fizetés szempontjából általában kevésnek bizonyul egy 4 órás meló ezért is voksolnak sokan a full time-ra, de nem hiszem, hogy ezzel meg kell várni, míg a gyerek 18 éves lesz, egyéni döntés kérdése.
2015. jan. 9. 10:59
Szerintem nem csak az anyáknak hanem az apáknak is elég lenne... Legalábbis az én férjem erején felül teljesít, mert amellett, hogy dolgozik maximálisan megcsinál itthon is mindent... Sajnos azonban ez soha nem fog megvalósulni...
36. Bonti74 (válaszként erre: 33. - Tavirózsa :))
2015. jan. 9. 10:58
Direkt írtam, hogy csak a tényeket soroltam fel! Egyáltalán nem alkottam rólad véleményt, nem tudom mit érthettél félre... Na inkább lépek. Sokan, akik itt ismernek tudják ez nagyon messze is állna tőlem.
35. Tavirózsa :) (válaszként erre: 32. - Bonti74)
2015. jan. 9. 10:56
Én is dolgoztam 4 órában, mert az akkori főnököm levett a válságra hivatkozva. Ugyanazt a munkamennyiséget elláttam (elvárta!) kevesebb pénzért. 3 hónapig csináltam és ott hagytam több, mint 6 éves munkaviszony után!
2015. jan. 9. 10:56
:-D Még sok is!!!
33. Tavirózsa :) (válaszként erre: 30. - Bonti74)
2015. jan. 9. 10:54

Nem mondták még, hogy ne alkoss véleményt amíg nem ismersz valakit?

Azért, mert azt írtam, hogy én nem szeretnék 4 órában dolgozni, akkor más dolgom nincs is az életben?

2015. jan. 9. 10:54
Egyedül az volt a fura, hogy 4 órás munkáért kár felkelni és bemenni naponta. Én elég sok fajta munkát végeztem már, de a legtöbbet 4 óra alatt megettem.:)
31. Cilumiluci (válaszként erre: 25. - Tavirózsa :))
2015. jan. 9. 10:54
Pontosan!
30. Bonti74 (válaszként erre: 29. - Tavirózsa :))
2015. jan. 9. 10:52
Nem gondoltam ezt rólad.
29. Tavirózsa :) (válaszként erre: 26. - Bonti74)
2015. jan. 9. 10:49

Képzeld én is ebben a helyzetben vagyok! Nem a lábam lógatom otthon, ha hazaérek! Nagyon sok nő csinálja ezt nap, mint nap a környezetemben is.

Viszont azt gondolom, hogy a férjed sem dísznek van!

28. Bonti74 (válaszként erre: 27. - Unom)
2015. jan. 9. 10:36
Nem, de a férjem elég későn ér haza a munkahelyéről és nem is egy városban dolgozunk.
27. unom (válaszként erre: 26. - Bonti74)
2015. jan. 9. 10:34
Egyedül neveled a gyerekeket?
26. Bonti74 (válaszként erre: 25. - Tavirózsa :))
2015. jan. 9. 10:33
Kivéve, ha valakinek gyereke van vagy több gyereke és tanulni kell velük, menni értük, különórára, sportolni hurcolni és még sorolhatnám. Ja és akkor még a háztartásról, a főzésről nem is szóltam semmit. Az meg már hab lenne a tortán, ha én is elmennék sportolni vagy kikapcsolódni. Ne érts félre ez nem panasz, mert sok öröm is van benne, csupán a tények felsorolása.
2015. jan. 9. 10:29

Én úgy vagyok vele, hogy akinek elég, az nyugodtan vállaljon 4 órás állást.

Nekem nem, sem anyagilag, sem egyébként. Végül is ez is valami kikapcsolódás féle (bár nem mindig). :)

4 órás munkáért kár felkelni és elindulni mindennap.

2015. jan. 9. 10:26
Én gyet (főállasú anyasági) mellett dolgozom 6 órában. Bőven elég a három gyerek mellett! A pénz... hát az már nem annyira, mert a mellette járó gyet, az egyenlő a gyes összegével, azaz nettó 25.500ft, igazából az a nagyon kevés. És elég szomorúnak tartom, hogy 2008 óta nem képesek emelni rajta. Mikor minden évben nő a nyugdíj (ami jó), akkor az öregségi nyugdíjminimumon miért nem képesek emelni????
23. globus (válaszként erre: 13. - Laszti)
2015. jan. 9. 09:45
Ez nagyon jó lenne, de nálunk más gazdasági helyzet van, igazából mindegy, hogy milyen kasszának nevezik, amiből ki kell venni ezt azt összeget :)
22. unom (válaszként erre: 21. - Michelle.r)
2015. jan. 9. 09:43
Nem kell, hogy napi négy óra legyen, lehet 8, vagy 12, de nem mindennap. Viszont jó lenne ha ez megosztva lenne felhasználható, ahogy a gyed, gyes is.
2015. jan. 9. 09:39
Igen, sok helyzetet megoldana, a saját helyezetemben semmiképpen nem akarnám. Vannak olyan munkák, amelyekben eleve kivitelezhetetlen, hogy csak napi 4 órát dolozz.
2015. jan. 9. 09:21
Gondolkodtam rajta, de 4 óra semmire sem elég, ha haladni akarok.
19. d41005143d (válaszként erre: 18. - 0f332c4ec9)
2015. jan. 9. 09:05
igy igaz ahogy irtad.
2015. jan. 9. 09:02
Nem lenne rossz,de ahhoz más fizetések kellenének és/vagy egyéb más támogatások. Meg lehetne itthon is csinálni ezt,de hátsz...hagyjuk már..Itthon ilyen az életben nem lesz. Sajnos,mert azért az anyák bizony otthon is dolgoznak ,persze a gyerekeikért elsősorban,de akkor is. Szerencsés az akinek a párja segit néha,de azért nem ez a jellemző. Nem mintha olyan nagyon nehéz lenne egy anyának a gyerekek körüli teendők és a háztartás,de sokszor azért igen fáradtak. Na ha nem is 18 éves korig,bár még azt sem tartom hülyeségnek,de mondjuk 14-16 éves korig nem lenne rossz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook