Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Anyai féltékenység? Vagy mi lehet? Szerintetek van megoldás? fórum

Anyai féltékenység? Vagy mi lehet? Szerintetek van megoldás? (beszélgetős fórum)


1 2 3
29. d949b00de0 (válaszként erre: 28. - 40163fd81d)
2010. jan. 11. 00:02
Köszönöm! :)
2010. jan. 11. 00:01

Azt kellene megértened,hogy egyoldalúan nem várhatod el ,hogy anyád változzon,vagy változtasson valamin is.

Ő ilyen ,így kell elfogadnod,amíg ott laksz addig ő írja a szabályokat belátása szerint.


Ha nem szimpi neki a srác,oké,akkor nem viszed fel többet,ennyit tehetsz.

Értsd meg őt is.

Miért kellene elviselnie a saját lakásában egy olyan valakit,aki a te választásod,és neki nem szimpatikus?

Így megy ez,mindig a szülők diktálják a szabályokat,a saját elgondolásaik szerint,amiből általában nem engednek.

Vagy fellázadsz ellene,vagy elfogadod.

27. d949b00de0 (válaszként erre: 26. - Szabokisandi)
2010. jan. 11. 00:00
Helyes a bőgés oroszlán! :)
2010. jan. 10. 23:59

Ez elképesztő, hogy ilyen szülők még vannak manapság. Én 37 leszek, a lányom 15 de sosem jutna eszembe ilyesmi. Épp ma vittem az újdonsült barátjához (csak sima plátói, még semmi komoly).

Mi az, hogy 23 évesen nem mehetsz el otthonról????

Ez marhaság.

Dolgozol? Mert ha igen, akkor keress egy ici-pici albérletet és élj egyedül, akkor mehet hozzád a barátod, amikor csak akarod. Nem illik melléfeküdni, míg filmet néztek? Hol él anyukád?

Mondd neki, hogy ez már a 21. század, ahol már annak is örülni kell, ha a lányok szűzen ballagnak el az általánosból.

Ez nekem abszolút felháborító, ennyi idősen már ne szóljon bele az életedbe.

Lehet, hogy én lázadó vagyok, de anyámat időben képbe állítottam, sosem szólt egyik fiúmra sem semmit. Nehogy azt hidd, hogy olyan sokan voltak, a férjemmel 20 éve vagyunk együtt.

Szerintem ez lehet a megoldás

Ha nem látja, hogy mit csinálsz, akkor nincs mibe beleszólnia.

25. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 23:45

Ezt a megoldást úgy írtam,hogy azt olvastam ki a hsz-eidből,hogy már az összes kört lefutottad anyáddal,már mindent megpróbáltál megbeszélni,megértetni magad vele,de nem ment,hogy elköltözni nem akarsz.


Ez az egy megoldás,vagy esetleg elfogadod a helyzeted,és kihúzod addig amíg ki nem tudsz röppenni a fészekből.

Vagy marad minden a régiben,te dúlsz fúlsz,és nem érted meg anyádat,anyád dúl fúl,és nem ért meg téged,és ez mindaddig fog tartani,amíg meg nem elégeled,vagy bele nem törődsz.

24. reménytelen? (válaszként erre: 22. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 23:31
De tél van. Elég érdekes lenne egész nap sétálni pl. Mozi este van, amikor is, annak ellenére, hogy 23 éves vagyok, nem mehetek el itthonról. Hozzájuk szintén nem mehetek, mert azt nem illik egy lánynak. Még mindig ezt tartod a legjobb megoldásnak? És ha komolyan gondoljuk a kapcsolatot? Akkor egy év múlva is bújkáljunk?
23. 40163fd81d (válaszként erre: 22. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 23:28
"meg" nélkül*****
22. 40163fd81d (válaszként erre: 21. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 23:27

Még mindig nem értem?


100 km-re lakik,de 3-4 szer találkoztok egy héten.Oké.

Én csak annyit javasoltam,hogy ne nálatok legyetek meg,hanem bárhol máshol.

21. reménytelen? (válaszként erre: 20. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 23:26
Igen, abból a szempontból.
20. 40163fd81d (válaszként erre: 19. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 23:24

És?


Nem értem,hogy jön ez ide,abból a szempontból,hogy ha találkozni tudtok,hol találkozzatok?:)

19. reménytelen? (válaszként erre: 17. - 40163fd81d)
2010. jan. 10. 23:23
100 km-re lakunk egymástól...
18. <3 Sleeping Beauty <3 (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 23:20

Szia. Nálunk is ez volt a nóta. Mivel nem ismerem személyesen az anyukádat, arra tudok gondolni, hogy rossz érzése van a pároddal kapcsolatosan. Mivel szeret téged, nem hiszem, hogy sajnálná tőled a boldogságot. Csakis erre tudok gondolni.

De beszéljél vele, hogy miért ilyen, hátha okosabbak leszünk.

17. 40163fd81d (válaszként erre: 11. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 23:18

Egyet tehetsz csak.

Nem otthon találkozol a fiúddal,hanem moziba,kávézóba,sétálva stb.

Ha nem akarsz konfrontálódni,akkor ez az egyetlen megoldás.

16. reménytelen? (válaszként erre: 15. - Babi87)
2010. jan. 10. 23:14
Találkoznak hetente, beszélgetnek stb. Ha bármire kiváncsi elmondom neki, de a páromtól is kérdezhetne.
15. Babi87
2010. jan. 10. 23:11
Le kellene ülni vele,és őszintén elmondani,hogy mi az,ami téged bánt.Ha jó a viszonyotok,akkor ez nem lesz olyan nehéz!Mennyire ismeri anyukád a párodat?
14. reménytelen? (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2010. jan. 10. 23:08
Az ő viszonyuk olyan igazi régimódi viszony volt. Anyukám állítólag már mennyasszony volt, amikor először találkozott az anyóssával stb. De akkor ez lenne a normális? Mert nem ezt látom...
13. reménytelen? (válaszként erre: 12. - Terek)
2010. jan. 10. 23:03

Szia!

Örülök, hogy emlékszel rám, igen kértem tanácsot ősszel. Sajnos, ahogy olvashatod a helyzet egyáltalán nem javult.

12. terek (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 23:01

Szia! Először is gratulálok a kapcsolatodhoz :) ( ha jól emlékszem ősszel tanácsot kértél...)

Sajnálom, hogy még mindig a szüleiddel vannak problémáid, azért javult a helyzet az elmúlt pár hónapban?

2010. jan. 10. 23:00
Sajnos amikor a hétvégi "udvarlások" megtörténnek, akkor a párommal is érezteti, hogy nem nagyon kedveli. Nem akarok drasztikus lépést tenni, hogy máris külön költözni. Csak szeretném megoldani valahogy a problémát, lehetőség szerint békés eszközökkel.
10. andix
2010. jan. 10. 22:58

Ilyen velem is megtörtént már sajnos.

Én annyit mondtam anyunak hogy én szeretem a párom és ha bántja akkor az nekem fáj.Próbálja meg elfogadni,mert szeretem és boldog vagyok vele.Nem tudom hogy ettől vagy csak magától,de megoldódott a probléma.Azt nem mondom hogy puszipajtások lettek,de megtartja a véleményét és előttem nem szekálja a párom.Bár már hallottam vissza hogy a hátam mögött azért még mindig zsörtölődik,de ha elmegyünk hozzá akkor próbál kedves lenni és azért látszik rajta hogy igyekszik.

9. 89b99f816e (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 22:56
Ha ennyire jó volt a kapcsolatotok régen, akkor szerintem szó sincs féltékenykedésről, inkább félt...És ezért próbál meg mindenféle ürüggyel távol tartani a fiútól. Vagy lehet, h van valami rossz tapaszatalata, és ezért próbál megóvni téged. Ülj le vele beszélgetni, és mondd el, hogy mit gondolsz, érzel.
8. simple (válaszként erre: 5. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 22:54
Én egy hónapja ismertem a férjemet, amikor összeköltöztünk. Nem ezen múlik. Ha külön mennétek, nem tudna anyukád semmibe beleszólni. Örülne mikor láthatna téged, nemhogy veszekedjen veled.
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 6. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 22:54
Az Ő viszonyuk szempontjából, Meg hogy Ők hogyan éltek a megismerkedésük után. Ilyesmi...
6. reménytelen? (válaszként erre: 4. - Vigyorex6)
2010. jan. 10. 22:53
Igen van, és egy hugom. Miért fontos ez?
5. reménytelen? (válaszként erre: 2. - Simple)
2010. jan. 10. 22:52

Ahhoz még fiatal a kapcsolatunk. Fél éve ismerjük egymást. Csak rossz így, mert olyan, mintha választás elé állítanának...

Meg amúgy is tanulok, júniusban diplomázok, addig ki kellene húzni itthon, mert hiába keresek munkát, szinte lehetetlen suli mellett elhelyezkedni.

4. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 22:52
Apukád is van?
3. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 22:50
Nekem a családban bevált, hogy közöltem velük, hogy ezzel csak engem hoznak kellemetlen helyzetben, engem állítanak választások elé, amit természetesen nem akarok...Engem bántanak, ha őt bántják...
2. simple (válaszként erre: 1. - Reménytelen?)
2010. jan. 10. 22:48
Nem tudnátok ketten különköltözni?
2010. jan. 10. 22:46

Nagyon szeretem és tisztelem az édesanyámat, ezt leszögezném. Csak van vele mostanában egy kis problémám. Mindig nagyon jó volt a kapcsolatunk. Olyanok voltunk mint két barátnő. Mindent megbeszélhettem vele, egészen addig amíg komoly kapcsolatba nem kezdtem a párommal. 23 éves vagyok, tehát nem egy kis csitri, aki nem tud felelősségteljesen gondolkozni stb.

A probléma az, hogy nem fogadja el, hogy szeretem a páromat. Ismeri, mert heti rendszerességgel találkoznak. A párom tisztelettudóan viselkedik, beszélget vele, soha nem volt hozzá egy rossz szava sem. Próbálja bebizonyítani, hogy mennyire szeret. De amikor nincs ott nálunk a párom folyamatosan terrorizál. Érezteti velem, hogy nem szereti őt. Minden rossz, amit együtt csinálunk. A múltkor pl azt sérelmezte, hogy filmnézés közben a párom mellé feküdtem. Szerinte ezt nem illik. Arról inkább már nem is beszélek, hogy szerinte túl sokat találkozunk (hetente kétszer, háromszor) vagy szerine nem illik a lánynak elmenni a fiúhoz, és természetesen szűzen kell férjhez menni. Nem ez nem kamu kérdés. :)

Szerintetek mit lehetne tenni? Nem akarok haragban lenni anyukámmal, de közben úgy érzem, hogy nem bírom tovább. Szeretem mindkettőjüket, de mindkettőjüknek nem tudok megfelelni. Segítsetek! Köszönöm, hogy elolvastátok! :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook