Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Antibiotikumnál, ha van mellékhatás az már az első szemnél is jelentkezik? fórum

Antibiotikumnál, ha van mellékhatás az már az első szemnél is jelentkezik? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 19. 19:41

Hát remélem nálam sem lesz nagyobb a baj,egy kis hasmenéssel megküzdök.

Köszönöm!

15. manul (válaszként erre: 14. - 3d3ae91143)
2009. nov. 19. 18:49
Ezt szedtem tavasszal.Hasmenésem volt tőle,nem erős de hasmenés.Végigcsináltam a kúrát,mert a második naptól elmúlt.
2009. nov. 19. 18:42

Leflokin 500mg.

Ezt szedem..Ha valakinek ismerős lenne..

Igen légúti betegségem van,influenzás vagyok..És a tüdőmben is van valami..

13. manul (válaszként erre: 12. - 3d3ae91143)
2009. nov. 19. 18:39
Ilyet szedtem én is! Légúti megbetegedésem volt.Azért emlékszem rá, mert soha sem váltott ki egy gyógyszer sem alergiás reakciót, viszont ettől enyhe hasmenésem lett.
2009. nov. 19. 18:35

Ennek a gyógyszernek a mellékhatása leginkább heveny hasmenést ír,amire nem szabad bevenni,semmit.

E mellett ír még,hirtelen vérnyomás csökkenést,megduzzadhat a nyelv,ettől jön fulladás.

emésztési zavar,hányás,étvágytalanság,gyomortáji és hasi fájdalom,fejfájás,szédülés,álmosság,vagy álmatlanság.

Íngyulladás,Ízületi fájdalom,Ínszakadás.

Nagyon súlyos hasmenés.

11. manul (válaszként erre: 9. - Globus)
2009. nov. 19. 18:33
Hosszabb ideig szedte,mert minden évben ha megcsípi a bal alsó lábszárát a szúnyog fekélyes seb alakul ki rajta,ami fél évig is tarthat.Na erre kapott a szerencsétlen antibiotikumot,mert már szerintem az orvosok sem tudtak vele mit kezdeni.
10. jolie
2009. nov. 19. 18:28
Én is kaptam antibiotikumot és gombás lettem. Egyikből kigyógyultam, a másikba beleestem.
9. globus (válaszként erre: 8. - Manul)
2009. nov. 19. 18:26

Gombásodás akkor szokott jelentkezni, ha tartósabban szedik, helytelenül megválasztva, mert kiöli a normál bélflórát. Hólyagok inkább érzékenységnél szoktak lenni, elképzelhető, hogy lassan allergizálódott. Főleg ha korábban gyakran szedett hasonlókat, esetleg már nem is használt.

Jómagam évtizedekig használtam a tetrant, aztán váratlanul kiütött, később még megpróbálkoztam vele, de akkor is.

2009. nov. 19. 18:22
A férjemnél nem azonnal jelentkezett, neki hólyagos lett a nyelve,megállapították,hogy valami gomba,ami az emésztőrendszeréből jön az antibiutikum hatására, majd annak érdekében,hogy meggyógyuljon ismét kapott antibiotikumot!
2009. nov. 19. 18:11
Jelentkezhet később is.
2009. nov. 19. 18:09
Nem biztos, hogy azonnal jelentkezik. Saját tapasztalat. Szedhet valaki évekig is egy bizonyos gyógyszert és valami oknál fogva allergiás lesz rá egyszer csak.
2009. nov. 19. 18:04
Szerintme nem biztos, ha allergiás vagy rá, az viszont, már az elején jelentkezik...akkor nem szabad többet bevenni!
2009. nov. 19. 17:57
A patikus azt mondta ha elkezdem végig is kell szednem..Összesen 5 szem az egész..De a mellékhatások amiket ír,hát elég rémisztő..
2009. nov. 19. 17:55

Az orvosom felírt egy antibiotikumot,napi 1x1 szemet 5 napig..

A patikus szerint a gyógyszernek olyan mellékhatásai is vannak hogy két másik gyógyszert is kellett volna adnia mellé,hogy mit azt nem mondta..Az orvosomat nem értem el,az első szemet bevettem..

A mellékhatás már jelentkezett volna az első szemnél is szerintetek?

2009. nov. 19. 17:55

Ha olyan a gyógyszer akkor igen.

Én épp mostanság szedtem, nekem a második szemnél már iszonyú hányingerem volt és émelyegtem.

2009. nov. 19. 17:53
Antibiotikumnál, ha van mellékhatás az már az első szemnél is jelentkezik?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook