Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antibiotikum! Adjuk a gyereknek vagy ne? fórum

Antibiotikum! Adjuk a gyereknek vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
11. Verka (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2008. nov. 28. 13:17

Én sem szivesen adok :(, a háziorvosunk ilyen antibiotikum mániás, 3-4 hónapos védőoltás után hőemelkedése volt a gyereknek, én egyből Ceclorettát írt, mert szerinte húgyuti fertőzése volt, hogy honnan tudta, fogalmam sincs, vizeletet nem nézett.

Próbálom kerülni :(

Mással nem tudod megnézetni?

10. 402e06a0c9 (válaszként erre: 7. - Jéghegy)
2008. nov. 28. 13:17
Én nem adnám be a gyerekemnek. Viszont ha elkezded adni, akkor legalább 5 napig kell. :(
9. b9662b68b3 (válaszként erre: 2. - Jéghegy)
2008. nov. 28. 13:15

Szia!

Szerintem ne!

Hallgass az ösztöneidre:én csak akkor adatok be anitb.-ot amikor a gyerek már jó pár napja beteg. Nem szükséges feleslegesen gyengíteni az immunrendszerét...

2008. nov. 28. 13:15
Várj 1-2 napot! Inkább homeo!
7. Jéghegy (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2008. nov. 28. 13:14
Mondjuk én kiválltottam meg be is kevertem, meg 1 adagot be is adtam Neki, de a férjem előbb "leüvöltötte" érte a fejemet..:(
2008. nov. 28. 13:14
Amikor egyértelműen kimutatták a bacikat, akkor adtam.
5. Jéghegy (válaszként erre: 3. - Zsanetta)
2008. nov. 28. 13:13

Hétfőtől van házidokink.. Addig húzzam ki vele??? Vagy várjak 1-2 napot, aztán, ha nem múlik a láza antibiotikum???? (állítólag a vírusos eredetű gyulladásnak ennyi elég a gyógyuláshoz)

Addig meg adjak homeo bogyókat?

2008. nov. 28. 13:13

Hát...

Egy évben 1x állítólag még elviseli a szervezet, de a több többet árt, mint használ.

Őszintén szólva én nem adtam mindig neki, pedig kiírta az orvos, aztán mélyeket hallgattam róla, nem vitatkoztam. Az az eset győzött meg, mikor elkezdte szedni, mert állítólag kellett, aztán egyre betegebb lett, végül kórház, infúzió. Attól fogva, ha kiírták neki, vártam 1-2 napot, ha jobban lett ki sem váltottam, és általában beindult az immunrendszere, meggyógyult pár nap alatt. Persze komyolyabb baj esetén (légcső-, tüdő-, hólyaggyulladás) esetén előírás szerint szedtük.

2008. nov. 28. 13:11

jó kérdés!!!

ha virusos eredetű a betegsége ne mert az antib nem virusokra való hanem baktérium okozta megbetegedésekre.

sajnos a háziorvosok össze vissza irnak fel AB boldog-boldogtalannak.

ez nem jó mert elöbb utóbb nem marad olyan gyógyszer amire valóban érzékeny lenne az a baci!!!

2008. nov. 28. 13:10

Tegnap belázasodott a kislányom. (4szemfoga nő egyszerre) Láza 38 fokos volt. Gondoltam elviszem a doktor bácsink, de kiderült, hogy szabadságon van. Erre elmentünk a helyettesítő dokinőhöz -aki egy bonkó dög- kislányomnak felírt antibiotikumat, mert állítólag torokgyulladása van. Kérdezem én: honnan tudja, hogy vírusos v. bakteriális eredetű. Most nem tudom mit csináljak... beadjam Neki v. ne?????

Mi dokink utolsó esetben ír fel antibiotikumot. (lányom 16 hós, de még soha nem volt rá szükség)

2008. nov. 28. 13:08
Antibiotikum! Adjuk a gyereknek v. ne?!?!?!?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook