Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antibiotikum! Adjuk a gyereknek vagy ne? fórum

Antibiotikum! Adjuk a gyereknek vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
41. _kleo_
2008. dec. 3. 19:52
Ha csak köhög és taknyos, akkor én biztos nem adnék neki antibiot. Infralámpát próbáltátok?
40. lily3 (válaszként erre: 39. - _kleo_)
2008. dec. 3. 19:47

Most nem voltunk röntgenen,de augusztusban igen és akkor azt mutatta hogy az arcüregek fedettek a homloküreg fátyolozott.


Egyébként zöld váladék jön az orrából,reggelente köhécsel azért írom így mert nem ugató köhögés.Olyan köhögés mintha a váladék irritálná ami végig csorog a garatfalon.A z orvos is mondta hogy csorog a váladék.Most nem volt láza de a múlt hónapban 38 körüli,ugyanezekkel a tünetekkel.Teljesen tanácstalan avgyok mit csináljak vele.Most beszedett együveg Cefzilt,a múlt hónapban egy üveg Supraxot.Nagyon ellene vagyok az antibiotikumnak,de ugy éreztem nincs más választás meg kell próbálnunk,mert már hetek óta szedte a Sinupretet és a Fluimucilt.eredmény szinte semmi,most az antibiotikum hatására a zöld váladék csökkent.Bocsi ha hosszú vagyok.

39. _kleo_
2008. dec. 2. 20:59
Szerintem attól függ, hogy hogy van a gyerkőc. Milyen más tünetei vannak? Honnan tudod, hogy arcüreggyulladása van? Nem is volt láza?
38. lily3
2008. dec. 2. 18:34
És szerintetek arcüreggyulladásra feltétlenül kell antibiotikum amikor nincs láz?
37. apisz
2008. dec. 2. 08:28
azért azt se felejtsétek az antibigyót sem az ördög találta fel!
2008. dec. 2. 07:57
Van egy immunerősítő por amit egyik háziorvos sem aker felírni mert onnantól kezdve csak annak a felíratása miatt látna csak titeket és neki ez anyagilag nem éri meg mert fej kvóta alapján kapja a pénzt,nekünk 4 évbe telt mire egy anyuka elmondta hogy müködik az egészségügyi rendszerünk és a háziorvosok a gyógyszergyártóktól százalékot kapnak a felírt gyógyszerek után.Ezért kell neked minden alkalommal ha a pici beteg vagyonokat költeni a gyógyszertárba.Vagy a 16000 Ft-os immunerősítő injekciókúrát javasolják!Neked mi a véleményed?!Üdv:Mirtill
2008. dec. 1. 02:44

Én nem szerettem adni.. :( de muszáj volt 40 C feletti lázgörcsös torokgyulladása volt.

Persze orvosi javaslatra.

A hütöfürdQ, más gyógyszer, sem sokat használt.

34. _kleo_
2008. nov. 30. 22:41

Nincs közmegegyezés orvosi körökben a láz hasznos vagy káros voltáról. [1][2]. Egyes melegvérű gerinceseken [3] és embereken [4] in vivo végzett kutatások azt sugallják, hogy a láz elősegíti a szervezet fertőzésekből vagy más súlyos betegségekből való felépülését. Elméletileg a láz az evolúció során azért maradt fenn, mert előnyt biztosít az egyed számára [1]. Az bizonyos, hogy egyes immunválaszok felgyorsulnak a magasabb hőmérsékleten, egyes szűk hőmérséklet-preferenciájú patogének pedig lefékeződhetnek [5]. A végkövetkeztetés úgy tűnik az, hogy mind a láz agresszív kezelése [4], mind a hőmérséklet kontrolljának teljes hiánya [1] káros lehet. Ezért minden esetnél egyénileg kell elbírálni, mi a jó megoldás.


A láz bizonyos mértékben azért is hasznos lehet, mert olyan magas hőmérsékletre viszi fel a szervezetet, ami egyes kórokozók számára elviselhetetlen lehet. A fehérvérsejtek magasabb hőmérsékleten gyorsabban szaporodnak, ami szintén segíthet a betegség leküzdésében.


[link]

33. kostyi79 (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2008. nov. 30. 22:00
Igen, ezt mondjak Magyarorszagon. Angliaban pedig azt, hogy soha senkinel nem tudtak kimutatni, hogy barmi fele karosodast okozna. Itt terhesseg es szoptatas alatt is a paracetamolt javasoljak.
32. drnéni (válaszként erre: 29. - _kleo_)
2008. nov. 30. 21:39
Ez nem igaz, a láz nem pusztítja el a vírusokat, csak felesleges szenvedést okoz.
31. drnéni (válaszként erre: 25. - M_Marcsa)
2008. nov. 30. 21:38
A paracetamol májkárosodást és vesekárosodást okozhat, akár kis adagban is (arra érzékyenyeknél).
2008. nov. 30. 21:18
Jéghegy,hogy van a kicsi?
29. _kleo_
2008. nov. 30. 16:18
Ne! Egy kis lázra semmiképpen. Ha 2-3 nap alatt nem javul, akkor vidd vissza a saját dokidhoz és együtt kitalaljátok, hogy mi legyen. Lázat 38.5 alatt én sem csillapítok, minél magasabb a láza, annál jobban pusztulnak a vírusok. Napközben én nem lázcsillapítóval húzom le a lázát a gyerekeknek, hanem levetkőztetem őket egy szál kisgatyára. Gyorsan visszahűlnek maguktól is. A vetkőzés akkor is beválik mikor se a lázcsillapító, se a priznic. Érdemes kipróbálni, nekem a gyerekorvosom javasolta, mint legtermészetesebb lázcsillapítás. mindkét fiamnál bevált.
28. kostyi79 (válaszként erre: 27. - Cadence)
2008. nov. 29. 15:42
Teljesen jo. Amennyire en tudom, paracetamol tartalmu. Adjad nyugodtan, ha felszokik a laza!
2008. nov. 29. 15:24
És a panadol baby-ről tudtok valamit?Nekem az van itthon még nagyon nem használtam vagyis csak párszor de eddig bevált.
2008. nov. 29. 15:18
Angliaban azt mondjak, inkabb paracetamol, mint ibuprofen. Magyarorszagon jobban kedvelik az ibuprofent. Mindketto laz- es fajdalomcsillapito. V.szinu azert ajanlotta, mert az ibuprofennek van gyulladascsokkento hatasa is. A Nurofen ibuprofen tartalmu, ugy tudom, Magyarorszagon is kaphato.
25. M_Marcsa (válaszként erre: 23. - Drnéni)
2008. nov. 29. 07:59
Miért jobb az ibuprofen, mint a paracetamol?
24. M_Marcsa (válaszként erre: 21. - 402e06a0c9)
2008. nov. 29. 07:58
Persze, magas lázat csillapítok csak.
2008. nov. 28. 21:09
Ha a torka gennyes, akkor bakteriális a betegség, és kell (!!!) az antibiotikum! Ha nem tudod, hogy az-e, kis ügyeskedéssel, jó fényű lámpával bevilágítva megnézheted. (Pici fehér pontok a torka körül, súlyosabb esetben nagyobb foltok. Ebben az esetben a lehellete gennyszagú.) Ha nem gennyes, és nem adnék antibiotikumot, csak ha 3 nap után nem láztalanodik le. Lázát feltétlen csillapítsd, lehetőleg ne paracetamollal, inkább ibuprofennel.
22. c0c88e77c0 (válaszként erre: 7. - Jéghegy)
2008. nov. 28. 15:06
ha viszed az orvsotokhoz a kicsilányt,feltétlenül mondd el,hogy egy adagot már beadtál az antibiotikumból! azt tudom,hogy elkezdeni nem szabad csak úgy,mert ha elkezdted akkor végig kell szedni,különben súlyosbítja a betegséget :( igaz nem tudom,hogy egy adag esetében ez mennyire érvényes,vagy csak akkor okoz gondot,ha pár nap szedés után hamarabb abbahagyjuk .... jobbulást kívánok Nektek!!!
21. 402e06a0c9 (válaszként erre: 20. - M_Marcsa)
2008. nov. 28. 14:58
A láz is egyfajta védekezése a szervezetnek. Én 38,5-ig nem szoktam csillapítani.
2008. nov. 28. 14:45

adjál neki lázcsillapítót, aztán vidd a saját dokidhoz

Én nem adnám be az antibiotikumot neki ebben az esetben.

2008. nov. 28. 13:39
Most néztem egy jó kis homeos cuccot, jó vírus meg bakteriális eredetű torokgyulladásra is.. ha felébred a Lányom, elmegyek és veszünk:)
2008. nov. 28. 13:34
Nem hiszem, hogy hetfoig barmi gond lenne. Nagy v.szinuseggel addigra jobban lesz. Adj neki lazcsillapitot, es varj. En alt. varok 3-4 napot, mielott egyaltalan orvoshoz viszem oket. De alt. meg akkor sem irnak nekik antibiotikumot, csak ha mar egy hete tart. Raadasul a fiamnak 40 fok koruli laza szokott lenni. Rossz nezni, hogy szenved szegeny, de tudom, hogy az antibiotikum ugysem segitene rajta, esetleg meg rontana is a helyzeten.
2008. nov. 28. 13:33

Ha minden kötél szakad és nem javul,akkor még mindig el tudod vinni az ügyeletre.

A fog tud ilyesmit csinálni,gondolom az evés is nehezére esik.Viszont itasd bőségesen.

16. supin
2008. nov. 28. 13:32
Csak orvosi javaslatra!!
15. Leoborta (válaszként erre: 14. - Jéghegy)
2008. nov. 28. 13:30

Nyugi! Nem.

Van védekezőképessége a gyereknek. Magától is gyógyul.

2008. nov. 28. 13:25
..ha mégis kellene antibiotikum, és hétfőig nem adok, csak, ha látta a mi dokink is, és ő is rábólint.. Szóval a kérdés.. ugye addig nem lesz semmiféle baj, szövődmény v. ilyesmi??
13. Jéghegy (válaszként erre: 12. - Emily32)
2008. nov. 28. 13:20

Épp ez az, hogy "semmi" baja.. Lázon kívül semmi. Nem köhög, nem hapcizik, nem folyik az orra, csak nem eszik.

Én a fogára gyanakszom, mert 4 foga jön egyszerre, van egy kis híg széklete is... Ínnye tiszta gyulladt.., de a dokinő szerint torokgyuszi. -vén hülye 70 éves.-csak antibiotikumba tud gondolkodni.

2008. nov. 28. 13:18
Nagyon könnyen nyúlnak az antibiotikumhoz az orvosok,bár a mi gy.orvosunk nem ilyen szerencsére.Ha kicsit vérbővebb a torka,nem biztos,h.egyből gyógyszerezni kell.Köhög is?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook