Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Antibiotikum! Adjuk a gyereknek vagy ne? fórum

Antibiotikum! Adjuk a gyereknek vagy ne? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2013. jan. 19. 19:41

Szerintem olyan orvost válasszunk, akiben bízunk. Az nem fog egy náthára antibiotikumot adni.

Van amire az kell. Egy bakteriális fertőzésre pötyögtethetem az ossilococcinumot...

2013. jan. 19. 19:38
Én szinte soha nem adok a gyerekemnek, saját tapasztalatom miatt. Gyerekkoromban annyi antibiotikumot kaptam, hogy az lett a vége, hogy szinte elvesztettem az immunrendszerem. Így 1 évig folyamatosan immunerősítő injekciókra kellett járnom. Hát nem kívánom senkinek.
2010. ápr. 13. 09:34

Jó reggelt.


Már éjszaka is csak egyszer ébredt és nem köhögés miatt. Még nem köhögött. Biztos én vagyok a hülye, de már a szeme se áll jól! :D (jó értelemben)

68. weberkitti (válaszként erre: 67. - Mimmo33)
2010. ápr. 12. 14:31
Én is kérdeztem, azt mondta szerinte vyírusnak indult, de átment baktériumba. De szerintem lázasnak kéne lennie még, és még más tünete is kéne legyen ahhoz, hogy egyből antib.-t adjunk, nem??
67. mimmo33 (válaszként erre: 64. - Weberkitti)
2010. ápr. 12. 12:18
Vírusos vagy bakteriális a fertőzés amitől vannak a tünetek?! Ezt tudja az orvos?Mert ha vírusos akkor semmit nem ér a gyógyszer:(
66. weberkitti (válaszként erre: 65. - Weberkitti)
2010. ápr. 12. 11:53
Ja, meg oscillococcinumot, és echinaceat.
65. weberkitti (válaszként erre: 64. - Weberkitti)
2010. ápr. 12. 11:52
Eddig stodalt adtam, meg hagymateát itattam vele.
2010. ápr. 12. 11:52

Sziasztok!


A lányom(2 éves) tünetei: 2 napig volt láza, az már elmúlt, de még nagyon csúnyán szárazan köhög. A dokinő szerint picit piros a torka. Felírta cadax babyt, köhögéscsillapítót, fenistilt. Szerintetek beadjam a cedaxot?? Nem akarok antibiot adni neki az az igazság!

2010. febr. 1. 13:09
Sziasztok!Kislányom 2és fél éves!December elején korházban kötöttünk ki,mert antibiotikum adásakor 3.nap hólyagos lett a nyelve és a fájdalomtól nem tudott enni-inni,majdnem kiszáradt!Most gennyes mandulagyulladásra kap péntek óta Augmentint,de ma már megint láttam hólyagot a nyelve hegyén!Ecsetelem neki,még észik-iszik,talán időbe észrevettem!A vérképe is jó volt,nem mutatott ki semmit!Most állandóan ez lesz,ha beteg?Kérlek ha járt valaki hasonlóképpen,írjatok!
2009. márc. 5. 12:47

szia!

ha csak 38 fokos láza van, én arra nem adnék az égvilágon semmit, a sok folyadékon, citromos teán kívül (sok folyadék amúgy is kell ha nem eszik a foga miatt, friss gyümiturmix, préselt zöldséglé stb). gyerekeknél az a láz még messze nem veszélyes mint ugyan az a hőmérséklet egy felnőttnek. 38 fok pont arra jó hogy tisztul a szervezete , akár vírus, akár baci, harcol ellene, lázasan gyorsabban legyőzi mintha nem lenne az.

ha már 39 főlé megy és látod hogy gyenge stb, akkor lehet neki homeobgyót, rendes lázcsillapítót adni .

legalábbis én így csinálnám.

ha meg nincs is szegénynek semmi baja csak a foga, ecseteld fájdalomcsökkentő , gyulladáscsillapító kencével (de túladagolni nem szabad mert fulladást okzhat!), sztem napokon belűl el kéne múlnia ha nincs más tünete..


jobbulást nektek!!

2009. márc. 5. 11:03
ÉN SEMMIKÉPPEN NEM ADNÉK NEKI ANTIBIOTIKUMOT!ITASS VELE FOREVER ALOE VERA GÉLT VAGY ACTIVATORT!EZEKNEK VÍRUSÖLŐ,GOMBAÖLŐ,CSÍRAÖLŐ,BAKTÉRIUMÖLŐ HATÁSUK VAN.ÉS VAN NAGYON JÓ TERMÉSZETES ALAPÚ FOREVER PROPOLIS TABLETTA,AMINEK SZINTÉN ANTIBIOTIKUM HATÁSA VAN,ANNYIVAL MÁSABB,MINT AMIT AZ ORVOS AD,HOGY CSAK A ROSSZ BAKTÉRIUMOKAT ÖLI MEG,NEM BOROTVÁLJA LE A BÉLBOLYHOKAT!SZÍVBŐL AJÁNLOM ŐKET.NEKÜNK ÉS MÉG NAGYON SOK CSALÁDNAK EZ BEVÁLT!
60. Lilly1
2009. márc. 5. 10:19

Az a baj, hogy az orvosok általában csak találgatnak, hogy vírus v. baktérium okozza-e a betegséget. Mert vírusra nem jó az antibio, semmit nem használ, sőt, árthat is!

Én most igyekszem a gyerekem immunrendszerét erősíteni, mert már 2 üveg Suprax-ot bele kellett nyomni az utóbbi időben, és be volt ígérve az Augmentin... Na, azt elkerültük, kikúráltuk anélkül. De ha nagyon muszáj az antibio, ajánlom mellé a Protexin Restore-t (probiotikum). Nekünk a Normaflore nem vált be.

Sőt, ha valamilyen - akár enyhe - hasmenéses tünetet észlelek a kisfiamnál, rögtön adom a Protexin-t, csinálunk egy 5 napos kúrát, sok betegséget kerültünk már így el.

59. ipi
2008. dec. 9. 20:50
Csak néhány utolsó hozzászólást olvastam, d enálunk meg az van, hogy a gyermekem vagy azonnal fosik az antibiotikumtól, vagy 3 nap után és utána 2 hétig regenerálódik szegény bélflórája (mindenféle csogaszerekkel megtámogatva...) Szóval én sem repesek az antibio-ért. Van hálistennek homeopata orvosunk, igaz marha drága, de ritkán megyünk, mert telefonon is segít. Szóval most a szép neon színű cucc szombat óta van javulóban. Csüt-ön viszem is sztem oviba, ha minden jól megy. Ha módotokban áll keressetek szakembert, aki meg tudja mondani mit kell beszedni, ahhoz, h meggyógyuljanak a kicsik. Nekem egyszerű, mert Pécsen több is van....
58. Ritapam (válaszként erre: 45. - _kleo_)
2008. dec. 9. 20:36
igen be, mert félek hogy nagyobb baja lesz ha nem kapja, mégsem én vagyok a doki...sajna. egyébként meg leordítaná a fejem ha nem adnám neki és betegebb lenne véletlen..
2008. dec. 8. 23:32

Én megint tanácstalan vagyok. A lányom (2 éves) lázas, köhög, folyik az orra. Ennyi. A "drága" drnéni szerint elég lesz egy kis sumetrolim!!!

Na ki sem váltottam. Egyébként ő volt az aki tavaly a fiam rotavírus okozta hányására is ezt a csodaszert írta fel. A kórházban (mert persze kiszáradás miatt ott kötöttümk ki) körberöhögtek, hogy a mai világban még van aki ezt ad a gyereknek.

Hát van, pont a mai napon.

Még mindig keresek normális orvost Szigethalom környékén.

Tudna valaki segíteni?

56. gréger (válaszként erre: 55. - Pemete)
2008. dec. 7. 10:05
Ismerős a helyzet!Nálunk tavaly télen ugyanez volt a kisfiammal.Egyébként hányhat a fülgyulladástól is.Mi is orvostól orvosig jártunk, nem igazán találtak semmit, persze folyamatosan hörghurutja volt stb.Kórházban is voltunk kétszer, mert mindig lázas volt.A végén kiderült, hogy a füle miatt, pedig nem is volt annyira begyulladva.De mire kiderült,addigra már beszedtünk egy csomó antibiotikumot, ami nem használt. Egészen addig ment ez, amig nem nem találták a megfelelő gyógyszert, és ez a Sumamed volt.Ez hatott és azóta sem szedett gyógyszert, közel egy évig egészen mostanáig.Most megint be van gyulladva a füle, félek kezdődik megint előlről.....De a Sumamedben bízom.Igaz, hogy gyógyszer, de úgy gondolom, néha elengedhetetlen, és ha már kell, akkor a megfelelőt kell adni!
55. pemete
2008. dec. 7. 08:31
Tegnap már hányt is szegény, de csak egyszer. Azóta adom neki a normaflore-t, hogy a sok gyógyszer után rendbejöjjön. Szerencsére iszik rendesen, úgyogy remélem nem lesz gond, aztán majd holnap meglátjuk. De én is a rendelőre gyanakszom, hogy kaptunk be még valamit:(
54. _kleo_
2008. dec. 6. 21:10
Pemete, halgass a megérzéseidre. Szerintem jól döntöttél. Ha nem nagyon elesett, és legalább inni hajlandó, akkor én sem rohannék vele az ügyeletre. Lehet, hogy a rendelőben szedtétek össze az újabb és újabb fertőzéseket. Szépen lecseng majd.
53. pemete
2008. dec. 6. 09:40

Sziasztok!


Tanácstalan vagyok teljesen!

A kislányom, aki most múlt 14 hónapos, már 3 hete beteg. Eleinte nem volt láza, nem köhögött, semmi, csakberekedt, elvittem orvoshoz, és kiderült, hogy torokgyulladása, gégegyulladása, és középfülgyulladása van. Kapott rá calcimuscot, meg cedax babyt, ezt szedtük egy hétig, aztán visszamentünk. A gégéje helyrejött, már csak a torka volt piros, meg a jobb füle volt begyulladva. Kapott cataflam cseppeket, meg orrcseppet. De 5 nap után belázasodott, és elkezdett köhögni is. Visszamentünk megint, most már rendben van a füle, de a torka még mindig piros, calcimuscot kapott megint, és a köhögésre spiropent-et. Azt mondta az orvos, hogy péntekre teljesen rendbe fog jönni tőle. Eddig nem is volt baj, egy kis köhécselésen kívül semmi nem volt, de ma éjjel megint belázasodott, és köhög, meg az orra is eléggé folyik már két napja. Egyszerűen nem tudom mit csináljak! De eldöntöttem, hogy majd csak max hétfőn viszem vissza, nem viszem el az ügyeletre. Hátha saját magától rendbejön.

52. _kleo_
2008. dec. 5. 20:31
Lily, de jó, hogy elvitted!
51. lily3 (válaszként erre: 50. - _kleo_)
2008. dec. 4. 19:18
Ma végül elvittem magándokihoz(nem gégész)nem volt mire várni.Kiderült nem is arcüreggyulladás okozza ezeket a tüneteket hanem a torka Streptococcussal fertőzött ,vettek torokmintát is,igaz ennek még nincs eredménye ,de az orvos mondta hogy a színe alapján Ő már meg tudja állapítani.EKG-t is csinált(nem-e támadta meg a szívét)de nem támadta szerencsére. nagyon alaposan megvizsgálta.Kérdeztem miért nincs láz,ha ilyen beteg?Azt mondta mert ez már egy régebb óta fennálló gyulladás.Antibiotikumot kell szedni 10 napig,mert másképp nem fog meggyógyulni,csak szövődmények lesznek(szívizom gyulladás,meg még valami)A háziorvos jól elkezelte soha többé nem viszem hozzá.Így is szidom magamat,hogy nem léptem hamarabb,miért hittem neki.Borzasztó mi lehetett volna....
50. _kleo_
2008. dec. 4. 13:05
Lily, akkor tényleg vidd szakrendelésre. Még a kamillás inhalálást lehet megpróbálni, csodákra képes.
2008. dec. 4. 10:05
Tud valaki ajánlani megbízható gyerekorvost Szigethalom környékén?
48. lily3 (válaszként erre: 44. - _kleo_)
2008. dec. 4. 09:45

Persze én is vártam, nem 1 hetet hanem 3-at,közben folyamatosan Sinupret,Fluimucil,Nasopax,Sterimar,Bioparox.

Szerintem elviszem a fülorrgégszetre,mert ez már nem egy sima nátha itt már valami komolyabb van amit a hársfatea stb.nem fog megoldani,de még az anti sem.

2008. dec. 4. 09:33

Sziasztok! Nekem 4 éves a fiam 2 éves a lányom, és 4 éve küszködök a doktornénikkel (ez már a harmadik).

Mindig annak a reményében mentem át máshoz, hátha nem tömi a gyereket antibiotikummal. De már egy kis köhögésre és piros torokra (nem gennyes v. tüszös!) egyből felírja és min. másfél 2 hétig nem engedi oviba/bölcsibe őket. Az utóbbi időben én sem váltottam ki, így is meggyógyultak 4-5 nap alatt (hársfatea,citrom, méz, Cvitamin), de amíg nincs igazolás a dokitól nem vihetem vissza a közösségbe. Ezt melyik munkahely tolerálja??

2008. dec. 3. 22:44
nekünk nincs lázunk(kopp kopp) de van hugyuti fertőzésünk, bélbolyhok lekopása illetve emésztőrendszer szétmaródása (jeletem mindez a rota virus elleni vakcinától) ugyhogy igen, nyomjuk az antibiotikumot. Sajna ezek nélül jelenleg nem lehetne gyogyulnia.
45. _kleo_
2008. dec. 3. 21:12
Egyébként Ritapam, be szoktad neki adni az antibiot?
44. _kleo_
2008. dec. 3. 21:11

Én a sűrű zöld takonynál is várnék egy hetet az antibioval, ha nincs láza, vagy más tünete. Ha jó a kedve, láthatóan nem dönti le a kór, akkor biztosan nem adnék neki antibogyót.


Ritapam, azért, mert egyszerűbb felírni az antibogyót, mint diagnosztizálni. Aztán meg kúrálhatod majd a kicsit az antibio mellékhatásaiból.


Nem tudom, hogy genetika, vagy szerencse, nekem egy 4 évesem és egy húsz hónaposom van, de ketten együtt nem kaptak még talán ha ötször antibiotikumot. Egyszerűen maguktól meggyógyulnak 2-3 nap alatt. Ha nagyon levertek, nem esznek, csak gubbasztanak magas lázzal 1-2 napig, én akkor adom be az antibiot. Ha csak lázasak, vagy torokfájósak, de rohangálni azért van kedvük akkor nem tömöm őket feleslegesen vele. C vitamin, hársfa tea, propoliszos méz, homeopátiás szerek. Egy egészséges gyereknek működik az immunrendszere antibio nélkül is.

43. lily3 (válaszként erre: 41. - _kleo_)
2008. dec. 3. 20:45

Próbáltuk,de nem tudom használ-e.Egyébként más gyerekorvos is mondta hogy nem kell feltétlenül láznak lenni-e ahhoz hogy a gyerek beteg legyen,és nem gyógyul meg anti nélkül.

Nekünk nem sima híg takony folyik,folyt az orrából hanem zöld ,sűrű,ami már baktérium jelenlétére utal és amióta elszedte az antit jobb a helyzet de még köhög.

2008. dec. 3. 20:03
nekünk dokinénink láz nálkül is nyomja az antibiotikumot....miért???
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook