Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Angol középfokú nyelvvizsga fórum

Angol középfokú nyelvvizsga (beszélgetős fórum)


2010. febr. 13. 20:21
Az Egy híján húsz című könyv nekem sokat sokat segített a felkészülésben.
2010. febr. 10. 14:42

nekem a csoportos dolog nem vált be. Lehet, h közel azonos, azonban mégsem mindenkinek azonos az alaptudása, amivel bekerül a csoportba. Ráadásul, nem mindenki tud egyforma szinten haladni. És ilyenkor (csoportban), mindig a lassabb "felfogású", rosszabb nyelvérzékű, rosszabb tanulási készséggel rendelkezők élveznek előnyt, mert nekik is ígéretet tettek arra, hogy felkészítik őket a nyelvvizsgára.

Az meg, aki gyorsabban haladna, kénytelen toporogni, és ahhoz képest, hogy mennyi tudást szerezhetne, nem tud, max. csak annyit, ami azéval egyenlő, aki miatt totyorgott az oktatás sebessége.

Én legalábbis ezt tapasztaltam tanfolyamon.

Ha már csoport, akkor max. 2-3 fős!

2010. febr. 10. 14:41
Én a kiscsoportos, max. 3 fős tanfolyam híve vagyok, amit nyelvtanár tart. És a sok gyakorlás, sok olvasás (pl. könnyített olvasmányok), sok angol nyelvű adók hallgatása.
9. Chicho (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2010. febr. 10. 14:29
Én is most nyelvvizsgára készülök és novembertől járok egy nyelvtanfolyamra, de egyáltalán nem vagyok megelégedve a csoportos tanulással (6-an vagyunk). Hiába írtunk szintfelmérőt az elején így sincs mindenki ugyanolyan szinten és nagyon nehéz előre haladni. Mivel a májusi nyelvvizsga a cél ezért kénytelen voltam magántanárhoz is elmenni a tanfolyam mellett. Ha ezt tudom inkább már elejétől fogva a drágább magántanárt választottam volna.
2010. febr. 10. 14:26
Szerintem a pannon nagyon jó, kétnyelvű. Én békéscsabán vizsgáztam és egy tök amcsi vizsgáztatott. Szerintem szuper volt és nem került sokba!!! Megérte!
7. novehaki (válaszként erre: 5. - Tüsszi)
2010. febr. 10. 14:22
erről halottam én is pont ezért kérdezem hgoy hol lehetne jobban megtanulni, beszélni!
6. novehaki (válaszként erre: 4. - Moncianya)
2010. febr. 10. 14:20
szia miért volt ilyen sok a vizsaga, hol jártál suliba?
2010. febr. 10. 14:19
Szerintem minden nap min. 1 óra tanulás a lényeg. A gyorstalpalós 800 órás borzasztó. Sokba kerül és amin én voltam nagyon rámentek a nyelvtanra. Mire a vizsgához értünk, ott tartottunk, hogy hatalmas zűr volt az igeidőkkel, megszólalni pedig alig tudtunk (nem csak én voltam ezzel így).
2010. febr. 10. 14:16

szia.


én nyelvsuliba jártam, nekem kell a nógatás, de ha van kitartásod és szorgalmad akkor biztos otthon is tudsz tanulni. nem olcsó a tanfolyam. én 7 szintet végeztem, vizsgával együtt 220000 körül volt, hozzáteszem a vizsga rohadt drága volt, 54000, de ettől van olcsóbb.

3. kisbögre (válaszként erre: 1. - Novehaki)
2010. febr. 10. 14:15

Hát én már mindent kipróbáltam, de nekem eddig a kiscsoportos tanfolyamok váltak be!!!

Most is egy ilyenre jelentkeztem!

2010. febr. 10. 14:15
sokszor az olcsó ilyenkor a drága.../tapasztalatom ez/
2010. febr. 10. 14:13

segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan lehetne letenne angolból a középfokut, milyen tanulási praktikák vannak, hol érdemes tanulni, magántanárnál vagy tanfolyamon melyik olcsóbb?......



minden érdekel

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook