Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amniocentézis, Bajcsy vagy SOTE? fórum

Amniocentézis, Bajcsy vagy SOTE? (beszélgetős fórum)


14. kattantak (válaszként erre: 1. - Babazo)
2015. febr. 9. 12:18
igaz, nekem már több mint hat éve volt, de azért leírom tapasztalataimat. Bajcsiba votlam, az egyik doki a Ferenci doki volt, a másik nevét most meg nem mondom. Nekem nagyon pozitív tapasztalatom volt, Arra már nem esküszöm , de elképzelhető, hogy le kellett vetkőzni teljesen, és igen, votl méhszáj vizsgálat (de ez amúgy olyan volt, hogy kb semmit nem éreztem, annyira profi votl a doki). és ez elméletileg fontos, mert úgy tudom ha véletelen is kicsit nyitva vagy nem lehet megcsinálni. Szerintem nagoyn profik voltak, és a kiszolgáltatott helyzet ellenére biztonságba éreztem magam, az egyik doki végig a babám mutogatta, mutatta, hogy hol a tű, hogy milyen messze a babától, nem lesz semmi baja, nézzem meg milyen szép, stb, szóval nagyon emberségesek voltak. és nekem bevallom utána jobban esett kicsit feküdni, nem elrohanni egyből, bejöttek, megnézni minden okés e. A sotén előtte egy évvel ezelőtt volt egy barátnőm, nah ott ténylg, gyors szúrás, és irány votl haza, nekem ez baromira nem votl szimpi..
13. babazo (válaszként erre: 11. - Durciful)
2015. febr. 7. 18:49

De jó neked, nekem egy fiatal orvos csinálta és nagyon fájt, meg utána is, szerintem valami izmot vagy ideget rosszul talált el, plusz szülésnél kiderült, hogy véreztem belülről, lett egy nagy vérhólyag szerűség,amire ránőtt a lepényem.

De azért jó hogy leírtad, nekem szerintem pechem volt, többségében azt olvasom, hogy gyors, egyszerű a beavatkozás.

12. babazo (válaszként erre: 10. - Aed6bafa83)
2015. febr. 7. 18:46

Szia, a Bajcsynál esetleg nem járnék jobban ha később mennék? ha jól tudom 6-ig lehet menni, tehát ha kb 4-kor megyek fogadnak még, vagy a beutalót beszedik az elején és aki beadta csak azt fogadják? A gyerekeimet el kell hoznom az óviból, a szakkörükre már így se tudnám vinni este, ha valamit nem bírok az a több órás várakozás, juj sajnos az nagyon nem fér bele az életvitelembe, főleg délután, délelőtt még elüldögélnék.

Mi történik? UH, családfa, beszélgetés, vagy a leleteid fényében gyorsan kaptál időpontot a cvs-re?

Olvastam olyat, hogy egy házaspár egy órát beszélgetett benn a genetikussal, azért az durva amikor tömegével várnak mások kinn.

2015. febr. 7. 15:20
Nekem a Sote1-en volt. Egy futószalag volt az egész, oda rendeltek egy időpontra, de elég sokat kellett végül várakozni. Maga az amniocentézis nagyon gyors volt, lényegében 2-5 mp és kész is volt. Az orvos aki csinálta zseniális volt. Nem éreztem semmit, a babám szundizott, ő se vette észre. Nagyon féltem tőle. Utólag meglepő, de egy vérvétel fájdalmasabb.
10. aed6bafa83 (válaszként erre: 9. - Babazo)
2015. febr. 7. 13:47
Sajnos elég sokat mi 3 órát vártunk, olyan 1,30-körül értünk oda és akkor már elég sokan voltak. Állítólag időpont nincs, úgyhogy sajnos a sort ki kell várni.
9. babazo (válaszként erre: 8. - Aed6bafa83)
2015. febr. 6. 20:25
SZia, azt le tudnád írni, hogy mennyit kellett várakozni a Bajcsy genetikájára? Én csüt-ön mentem volna, de megbeszéltem a genetikussal, hogy megvárom a vérvétel eredményét, ma jött meg , ez alapján 1:3700 a kockázatom a Down-ra, ez alacsony, de azért már órák óta a netet nézem, van akinek,negatív kombinált teszt mellett lett Downos babája. Azt a tanácsot kaptam, ha feleslegesen akarok pénzt költeni akkor fizessem még ki a 16 . hetes vérvételt, de a kockázat alapján ez nem indokolt, de ha tutira akarok menni, akkor menjek az AC-ra. Hát egy részről megnyugtatott az eredmény, másik részről lehet hogy mégis kéne mennem ac-ra, azzal mégiscsak közel száz százalékban kiszűrnének. Keddeen és csüt-ön lehet menni? Te kezdésre oda mentél?
8. aed6bafa83 (válaszként erre: 7. - Babazo)
2015. febr. 6. 17:39
Köszönöm, hogy leírtad nagy segítség. Igen magas tarkóredőt mértek, és igen megnéztem a papírt tényleg korionbolyoh (CVS így van a papíron) lesz, és annak külön örülök, hogy annak hamarabb lesz meg az eredménye. Szedem már egy ideje a MagneB6-ot. Vettem még ki egy pár napot a következő hétre én is úgy gondoltam, hogy pár napot azért pihenek.
7. babazo (válaszként erre: 6. - Aed6bafa83)
2015. febr. 6. 13:23

Szia, gondolom tarkóredőt mértek vastagabbnak. Majd csináltassál esetleg egy szívultrahangot is állítólag egy Hajdú nevezetű doktornő ebben a profi. Talán a magzati géndiagnosztikában vagy az istenhegyi úton rendel, de szerintem az első helyen a Benczúr utcában. Remélhetőleg nem lesz semmi baj, majd drukkolok!

Viszont szerintem neked korionboholy mintavételed lesz, mert AC csak a 16.héttől van. Tehát a lepényből vesznek mintát és pár nap alatt lesz is megnyugtató eredményed, meg legalább tuti biztosan tudod, hogy fiú vagy lány :) Kezdjél majd el szedni MagneB6 vitamint, és szerintem én pezsgőtablettát is ittam, én jócskán túladagolva szedtem ezeket, hogy ne görcsöljek, nekem keményedett a pocakom, 3 nap pihenés mindenképpen javasolt a szuri után!

6. aed6bafa83 (válaszként erre: 5. - Babazo)
2015. febr. 6. 11:39
A 12. hétben jàrok. A magandokim 4,2 est mert tegnap a ferenczi doki 3,2-öt. Orrcsont es vegtagok jok, de ennek ellenére meg kell csinàltatnom. Meg most mar en is meg akarok bizonyosodni hogy minden rendben van. A korom végett (39) is javasolt.
2015. febr. 6. 11:15
Szia, ok köszönöm, szerintem péntekig nálam még nem lesz semmi, várom a beszámolót. Te hányadik héten vagy? A Ferenczi doki jó, még 13 éve a Schöpf Mereiből emlékszem, hogy őt dicsérték ezerrel ott. Ja és az tuti előny, hogy ott a dokid. Te korionbiopsziára nem akartál menni? Én tegnap felhívtam az istenhegyi klinikát, ott is csinálják mindkettő, az AC drágább mint a korionboholy, mert azzal kevesebb a munka a laborban. Viszont ott AC-nél 5 nap után már mondanak egy elő eredményt. A Bajcsyban mikor van eredmény? A sotén az a hír járta, hogy ha két héten belül nem hívnak rejtett számról, akkor meg lehet nyugodni, a szívem 130-at vert, amikor megszólalt a telefonom, de szerencsére azóta megszületett a kis csodás kisfiam.
4. aed6bafa83 (válaszként erre: 1. - Babazo)
2015. febr. 5. 19:52
Szia. Ha esetleg van egy kis időd, akkor én a jövő héten pénteken megyek a bajcsyba, amnióra, utánna tudok véleményt mondani. Ma voltam uh-on Dr. Ferenczi Miklósnál és nekem csak jó véleményem van róla, és ő is fogja csinálni pénteken. Lehet, hogy előnyöm van abban, hogy az én magán dokim is ott dolgozik, viszont én vidéki vagyok.
3. babazo (válaszként erre: 2. - Norci78)
2015. febr. 5. 13:38
De jó neked, hogy nem fájt, nekem bevérzett a helye és sokat görcsöltem az AC után . Most várom a vérvizsgálat eredményét, ezért nem is mentem a BAjcsyba, azt mondták, majd telefonáljam be az eredményt és megbeszéljük. Ott egy hölgy a korionboholyra akart rábeszélni, de én inkább megint az AC-t választanám.
2015. febr. 3. 11:24
Hát nekem 2x is volt ac-em a sote-n. Pozítiv tapasztalatom van. Sokkal jobban féltem mint fájt.:) nem kellett vetközni, nem voltam kikötve... Kb 2 perc volt az egész. Igaz nem tartottak bent, de én nem bántam, itthon pihentem. Lehet doki függő is. Dr. Beke volt a genetikus. Ajálani tudom csak. ;)
2015. jan. 27. 14:04

Van valakinek tapasztalata a Bajcsy kórházban végzett amniocentézissel?


Oda kaptam beutalót, de egy nagyon negatív hozzászólást olvastam. A kismama panaszkodott, hogy deréktól teljesem lemeztelenítve, kengyelbe kikötött lábakkal végezték neki a beavatkozást, miközben 5-6 ember benn volt a műtőben és közben egy orvos a méhszájat is vizsgálta beavatkozás előtt, És hogy 5-6 percig tartott neki a beavatkozás, addig kotorásztak a tűvel. A Júlia nevű genetikusról is rosszakat írt, hogy folyamatosan ijesztgette, bezzeg arról nem adott felvilágosítást, hogy ilyen megalázó körülmények között történik a beavatkozás.


Évekkel korábban volt már egy AC-m a Sotén, se a hely se a beavatkozás nem hagyott bennem jó emléket, de bugyiban, oldalra fekve, 2-3 percig tartott az AC, hüvelyi vizsgálat se volt előtte.

Nekem azt mondta az orvosom, hogy menjek most a Bajcsyba, mert ott még benn is tartják megfigyelésen a kismamát pár órát és nem rúgják ki azonnal mint a Sotén.



Van valakinek friss tapasztalata?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook