Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amnio vagy nem amnio? fórum

Amnio vagy nem amnio? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. szept. 1. 16:29

Egyébként én hallottam már olyat is, hogy aki egyszer "bekerül a rendszerbe", tehát akinél egyszer már volt valami baj, annak mindenképpen kihoznak egy kockázati %-ot.

Még akkor is, ha semmi baja nincs a babának, a biztonság kedvéért - úgy mond.

2012. szept. 1. 16:28

igen, szerintem is látni kellene a nagyon durva rendellenességet.

Nekem a 18.héten vették észre a bajt, és a vérvételek AFP meg a többi nem mutatott semmit,mert nem genetikai betegsége volt a babának. Nekünk nem kellett amnio, pont emiatt, és amiatt sem, mert esélye nem volt a picinek az életre. A 20. héten indították be a szülést. Előtte volt két vetélésem nekem is.


Ezért mondom, hogy én sem kockáztatnék, megcsináltatnám az amniot.

De mivel hasonló cipőben járunk..tudom mit érzel. Nagyon szeretnéd a babát, nem akarsz még egy gyermeket elveszíteni, de ott van a de! neked kell eldöntened, hogy ennyi csalódás és szenvedés után, tudnál-e vállalni egy beteg gyermeket. Vagy nem, és próbálkozol tovább. nem próbálkozol meg mondjuk genetikai centrumban is kérni egy szakvéleményt. Mi azt tettük, mentünk tovább egy ilyen helyre, hogy ott is mgnézzék a kicsit, hátha mégsem beteg.

2012. szept. 1. 16:23
Nekem anno azt mondta a dokim, hogyha a betegség kockázata a teszt alapján nagyobb, mint a vetélés kockázata, akkor meg kell csináltatni. Ezért csináltattam meg, én is 20 hetes voltam, nekem chorionbiopsia volt. Hál istennek, tök egészséges a gyerek, tehát fals negatív volt a teszt. De én semmiképpen nem akartam beteg gyereket szülni, azért mentem el.
10. b8103f009a (válaszként erre: 9. - Missmango)
2012. szept. 1. 16:12
Sajnálom :( Szerintem a nagyon durva, az élettel összeegyeztethetetlen betegséget ennyi idősen talán már látják uh-n. Most, h így írod, nekem is 1:140 volt a kockázat. Ez elég magas, viszont az afp meg eléggé megbízhatatlan eredményt ad. Nekem a 18 triszómiára miatt. De az amnio semmilyen betegséget nem igazolt, és Hála Istennek makk egészséges. Én a helyedben nem kockáztatnék azt hiszem.
2012. szept. 1. 15:59
Volt már egy magzatelhalásom a 26. héten, nem volt baja a babának, csak megtörtént. Aztán két 7 hét körüli vetélés. Nem bírnám elviselni, ha ez is így végződne. 0,7% = 1:140. Tehát pozitív az integrált tesztem. Ugyanakkor tudom, hogy ez csak egy kockázatbecslés, a valós körülményeimet nem veszi figyelembe.
8. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Missmango)
2012. szept. 1. 15:43

Most vagy 20 hetes. Mire megcsinálják, 21 héten túl lennél. Eredmény 2-3 hét. Mit tennél, ha beteg lenne? Mire elvennék már koraszülöttnek számítana.

Meg ahogy olvasom, nálad még magasabb a kockázat. Maga a levétel nem fájdalmas, de nagyon kellemetlen. Vagyis inkább az ember a gyerekét félti, mi lesz ha elvetél. Nekem a középsővel 18 hetesen csináltak amniot. A 0,7% nagyon csekély kockázat.

2012. szept. 1. 15:41

Én megcsináltatnám.

annyira kicsi a vetélés esélye, hogy hátha nem lenne semmi baj. De azt nem tudnám elviselni, ha a baba betegen jön a világra, ne adj Isten az élettel összeegyeztethetetlen betegséggel.


De ezt neked kell eldöntened. Egyáltalán számít-e hogy beteg. tehát vállalod-e mindenképpen vagy esetleg betegség függő.

Ahogy írták már lejjebb, hallgass meg mindenkit, de magad dönts.


A lehető legjobbakat kívánom!

2012. szept. 1. 15:36

Szia!


Első baba?


Én talán megcsináltatnám az amnio-t. Ha ne adj' Isten gond van, később nagyobb a fájdalom!

Nehéz döntés, az biztos!

2012. szept. 1. 15:35
kérd ki más orvos véleményét szerintem
2012. szept. 1. 15:33
Voltam a SOTEn genetikai tanácsadáson, de tanácsadásnak a legnagyobb jóindulattal sem lehetett nevezni, amit ott a doki művelt. Ránézett a papírjaimra és mondta, hogy menjek amniora, de nem is vette figyelembe a lepényleválást és hogy az UHn mindig minden rendebn volt. Beszélgettem volna vele az esélyeimről a kockázatról, stb, de nagyon lekezelő volt. Ráadásul ő csinálná a beavatkozást. Ez is nagyban hozzájárult ahhoz, hogy lemondjak róla, mert papíron már megtettem.
2012. szept. 1. 15:30
Ezt próbálom csinálni. Érdekelnek a vélemények, tapasztalatok, és talán a segítségükkel könnyebben tudok dönteni.
2012. szept. 1. 15:28

Ezt helyetted senki nem döntheti el.

Hallgass meg mindenkit, de ne hallgass senkire.

2012. szept. 1. 15:26

Az integrált tesz alapján 0,7% esélyem van beteg babára. A magzatvízvétellel 1-2% az esélyem, hogy elvetélek, mert volt egy kis lepényleválásom, ami növeli a kockázatot.

35 éves vagyok, ezek az eredményeim: nyaki redő:2,6 mm(12+6),AFP:1,28 MoM, total HCG:1,78 MoM. Jövő héten megyek csak szív UH-ra. Nem tudom, hogy bevállaljam-e az amniot. 20 hetes vagyok. Ti hogy döntenétek? Van más is ilyen helyzetben?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook