Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor nem megy a szoptatás, pedig van tej fórum

Amikor nem megy a szoptatás, pedig van tej (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor nem megy a szoptatás, pedig van tej

1 2
2011. febr. 15. 15:49
El sem hiszem a történeted dettó mint az enyém, nálam is van tej ezerrel de a fiam olyan mohó, hogy az elején nem lehetett rendesen cicre tenni, nem szólva arról, hogy a bimbóvédő megoldást nyújtott ugyan, de amellett hogy folyt eszeveszettül még fuldoklott is a gyerek tőle! Szóval nálunk is jött a cumisüveg...bár aztán én belefáradtam a körforgásba és megpróbáltam újra és egyszer csak rákapott rendesen a fiam...de persze nem kitartó így ami a másik ciciből a tejgyűjtőbe csöpög azt is odaadom neki cumisüvegből, így nem kell 2 ciciből eetetni! Abszolút megértelek! Ja én bevittem a kórházba a cumisüveget meg a mellszívót is! :-)
2010. jún. 19. 22:13

Én annyit tennék hozzá az eddigiekhez, hogy néha meg pont az a jó, ha valaki nem nyugszik bele a megoldásba (itt épp a fejés), hanem tovább keresi az okokat...

Az én lányom, mint utóbb kiderült, középsúlyos izom-hipotóniával (oxigénhiány miatti beidegzési probléma) született, ami az egész testére kiterjedt. A jobbra húzó buksiján kívül a szopni nem tudás (nem tudta beszippantani a mellem) volt a másik jel, amire felfigyeltem. Akkor még semmit pontosat nem tudtam a szoptatásról (sajnos), de annyit igen, hogy ez egy automatikus reflex, aminek működnie kell, különben "nagy baj van". Később kiderült, hogy a szájizmok elégtelen működése miatt nem tudta elég nagyra kinyitni a száját ill. rámcuppanni. A 3-4. célirányos Dévény-torna után már érezhető volt a javulás. (Összesen 13 hónapig jártunk..)

A szoptatás mondjuk egy véletlen folytán menekült meg nekünk, mert ha a kórházban nem kapunk bimbóvédőt, valószínűleg abbahagytuk volna a próbálkozást. Más kérdés, hogy a védő egyébként épphogy megnehezíti a babának a szopást - dehát néha még ez is jobb, mint a nem szoptatás. Végül kb. 4 hónaposan tudtuk abbahagyni a védőzést, és még most, 28 hónaposan is szoptatok, napi 2x.

Mindezt csak azért írtam, hogy újra elhangozzon, hogy érdemes nagyon körültekintően eljárni, amikor valaki végleg "feladja" a szoptatást, mert lehet, hogy olyan gond van a háttérben, ami mégis megoldható lenne. (Ahogy előttem is írtak pl. a lenőtt nyelvről.) Persze, részben szerencse kérdése, hogy mi derül ki és mi nem...

2010. jún. 9. 12:23

Sziasztok!

Kicsit hasonló történt velünk is: nagy cici, sok tej, de legalábbis elég, pici baba. 3 hónapba telt, mire kiderült hogy a kisebbik mellemben kb. fele annyi mirigyállomány van, mint a másikban, ha ebből szopott a baba, éhes maradt. Elkezdtem minden alkalommal a kisebb mellel kezdve két mellből szoptatni. Fél éves korára úgy-ahogy magára talált a gyerek, de több kilóval (!) volt elmaradva az átlagtól. Már majdnem másfél éves volt a lányom, amikor kiderült, hogy izombetegsége van. Valójában nem zsírszövet hiánya van, hanem az izomtömege kevesebb és ezzel párhuzamosan gyengébb az izomereje. Látványra olyan a nyelve is, mintha le lenne tapadva, de alaposan kivizsgálták és ez is az izombetegségből adódik. Most készülünk második babára, félek, hogy ugyanezt kell végigélnem, újabb beteg baba, ugyanazok a nehézségek.

56. bettike2007 (válaszként erre: 55. - Violamama)
2010. jún. 5. 12:16
Örülök hogy valaki ilyet is ír.Nekem sem volt,és jöttek a bántó kijelentések és ötletek amik nem jöttek be.Akkor én is nagyon bánkódtam,szülés utáni depim is lett emiatt,de belegondoltam hogy hát ez van és a gyereknek sem jó ha én bánatos vagyok és leráztam a dolgot magamról!Attól még gyerek hogy nem szopott és vidám,egészséges kislány!!
2010. jún. 5. 09:54
Nekünk műtét miatt és az utána kapott gyógyszerek miatt 3 hétig nem szpotathattam, igy tápszeres lett a babám, de miután már adhattam neki elfogadta ciciből a tejet is, de pótlásra kellett a tápszer, a védőnőm mindig azt mondta rajtunk múlik mennyi tejünk lesz, én bármit csináltam nem lett több, de igy is kiegészitessel, de 18hóig szopizott a lányom, akkor már ő nem fogadta el. És most a védőnőm lánya megszült és nincs teje, kiváncsi lennék nki mit mond. Ezt csak azért irtam le hogy a másik helyzet se jobb és mindenki úgy csinálja ahogy neki és nkik kényelmes, mert attól még jó anya valaki ha nem szoptat. Nekem is időbe telt mig igy gondolok erre.
54. bettike2007 (válaszként erre: 52. - Fcf3549b8e)
2010. jún. 5. 08:48
A kislányom tápszert kap,tejet majd egy éves kor után adok neki.
2010. jún. 4. 21:53
Sziasztok! Én is így voltam vele, rengeteg tejem volt, viszont Kingám "ügyetlenke" volt és nem tudott szopizni. Nem is tanult meg. Le kellett fejnem a tejet és cumisüvegből adni neki. Sajnos 2,5 hónap után el is apadt teljesen a tejem :(
52. fcf3549b8e (válaszként erre: 45. - E4838aa63b)
2010. jún. 4. 21:45
Elég rosszul tanácsolta. A korai tejfogyasztás cukorbetegséget, vastagbélgyulladást stb. okozhat. Sajnos a mi családunk mindkettőt megtapasztalta. Hidd el nem rosszindulatból írom...
51. itimi78 (válaszként erre: 15. - Avatar Jazmin)
2010. jún. 4. 20:00
Szia!Bocs hogy csak most válaszolok.Igen igaz,hogy kiemelkedik.3 hét után gyönyörűen ment a szopizás.
2010. jún. 4. 17:37
Egyetértek! Köszönöm a hozzászólásokat! Örülök, hogy ennyien vagyunk!!!
2010. jún. 4. 17:23

Nekem szerencsére tejem is van (kopp-kopp-kopp), és kizárólag fekve megy is a szoptatás, de el tudom képzelni az érzést, amikor tele a cici és mégsem kell a babának, néha nálunk is előfordul, oltári hiszti kíséretében. Sokáig kerestem az okát, mert nem értettem, sokszor együtt sírtam a kicsivel. Mostmár ha ilyen van, nyúlok is a cumisüvegért, és fejek. Valahogy onnan mindig elfogadja.

Nem szabad idegeskedni az ilyen helyzetek miatt. Ez van, aki meg okoskodik, és nem enged fejni... nem is értem, felnőtt nők vagyunk, mi az, hogy valaki a kórházban nem engedi, hogy fejjünk... szóval az ilyenekkel nem szabad foglalkozni!


Mindenkinek sok sikert és egészséges babákat!

48. mel81
2010. jún. 4. 16:32

Én a másik fél voltam ebben a kérdésben. Ugyanezt csináltam anyukámmal babaként. És akkor még normális mellszívó sem volt, nagyrészt kézzel fejt. Éjfélkor feküdt, hatkor kelt hat hónapig. Öcsémnél sem volt sokkal jobb a helyzet, de ő azért valamennyire tudott szopizni.

Nekem kevés volt a tejem, és hogy amennyit lehet, annyit megkapjon a lányom, én is fejtem.

Sokan nem értik meg ezeket a dolgokat, mert nekik minden tökéletesen ment. Az ilyeneket legszívesebben lecsapnám, miközben pampognak.

Eleve ennek az egésznek szerintem evolúciós okai vannak. Hisz az ember mindig is közösségben élt, és régen a nők folyamatosan terhesek voltak vagy szoptattak, sok-sok baba volt egy csapatban. Ha valakinek nem ment a szoptatás, szoptatta a babáját az, akinek ment és volt fölösleges teje. Így nem haltak meg azok a babák, akik rossz géneket örököltek.

2010. jún. 4. 16:07

Nekem nem sikerült a szoptatás,visszakerültünk a kórházba,idegeskedés nem evés,lássuk be ha nincs elég tej nem hagyhatom a gyerekem éhen halni!!


Tápszeres,de nem beteg,nem allergiás.

Ha ezért rossz anya vagyok legyen,de nem én vagyok az egyedüli.

46. ildika
2010. jún. 4. 16:00

Szia!

Nekem is így indult, hogy nem tudott szopizni a lányom. A kórházban nem engedtek fejni, pedig majd szét durrant már a cicim... Aztán haza mentünk, fejtem és cumisüvegből kapta. Én is ezt a nézetet vallom, hogy legalább anyatejet kap és az enyémet! Persze nem adtam fel, próbálkoztunk azért közben szopival is... 4 hetes korára megtanult egyedül szopizni (akkor sokkal hosszabb időnek tünt)és 20 hónapos koráig szopizott (persze a végén már csak este).

2010. jún. 4. 15:49

Nekem is rengeteg tejem volt az elején, mégis mellé kellett táplálni a kórházban, ami aztán ahogy hazaengedtek, a sok idegesség miatt néhány hónap alatt elapadt.

Az volt a legrosszabb, hogy hiába szerettem volna szoptatni, nem tudtam.

Aztán ugye a dilemma, hogy na és a tápszer?

Megmondom őszintén, a fiam sohasem evett olyat.

A gyerekorvos (akinek 3 gyereke volt már akkor) azt tanácsolta, hogy nyugodtan vegyek alacsony zsírtartalmú tejet, amit forralás és hűtés után adhatok a gyereknek.

Tanácsolta ezt azért, mert sohasem volt a családban tejallergiás.

Megpróbáltuk, bevált.

De az tényleg pocsék érzés, mikor a fagyó már tele van az lefejt tejjel, a gyerek meg sír, mert nem tud szopni... pontosabban valami miatt ciciből nem lakik jól vele.

44. Sylvia81 (válaszként erre: 43. - Aprajafalva)
2010. jún. 4. 15:19

Hát itt nincs ilyesmi. :D

Amúgy az elsőt még otthon szültem.

Most majd dumálhatnak bármit, úgysem értem! :DDD

Majd nézek rájuk naaagy boci szemekkel, egy idő után csak feladják az okoskodást! :DDD

Egyébként itt nem nyomatják annyira ezt a szopi-témát, ha nem akarod, vagy nem megy, adnak tápszert - a legdurvább, hogy még a kétéves gyerekkel is azt itatnak cumisüvegből!!!!!!!

De ez már más téma...

2010. jún. 4. 15:11
Sajnos kiszolgáltatott helyzetben nem tudsz mit csinálni,kénytelen vagy beletörödni,majd gyorsan összekapni magad és sarkadra állni.Bízom benne,hogy veled most másképp lesz.Én a következő gyereknél szülésznőt is fogadok.
42. Sylvia81 (válaszként erre: 41. - Aprajafalva)
2010. jún. 4. 15:02

Te bizonyára nem az általam felvázolt "állat" kategóriába tartozol. :)

Valahol azért őt is sajnálom, mert valljuk be, olyan körülmények között, annyi pénzért, hétvégén-ünnepnapon dolgozni: le a kalappal. De miért a szerencsétlen újszülött és újdönsült anyuka kell megszenvedje bárkinek is a klimaxát???

2010. jún. 4. 14:28
Nagyon sajnálom,hogy az általános nézet a nővérek "nemhozzá értése,rosszindulata/Tapasztaltam én is ,bár ÉN IS CSECSEMŐS nővér vagyok,nem éreztem és nem is érzem magam ilyennek,a szülésem után pedig még jobban odafigyelek arra,hogyan fogalmazok mag bármit,mert legyünk őszinték ilyenkor minden kismama hiperérzékeny!
2010. jún. 4. 14:08

Na, a nővérek sokszínűségéről meg...

Volt olyan, aki mindig minden kimamára rámosolygott, mikor hozta a piciket, a gyerekekre mindig mosolyogva és csillogó tekintettel nézett.

És volt olyan is, aki gyakorlatilag odab*szta (bocsi a szóért) a gyereket az ágyra, vagy épp úgy tolta oda a kiskocsiban, hogy háromszor csapódott az ágy és a fal között, mire megállt, mert el tudtam kapni. És ugyanez az állat a második napon úgy fogta össze a mellbimbómat (akkor még bimbóvédő nálkül voltam), hogy másfél hétig látszott a véraláfutás!!!

Bő egy hónap múlva szülök, de tutira egyik sem fog hozzám nyúlni!!! És a saját fejem után megyek majd, úgyhogy a mellbimbóvédő már megvan, sterilizáló folyadék megvan, ezekkel vonulok szülni!!!

2010. jún. 4. 14:04
Át tudom érezni a problémádat, én is ugyanezt éltem át, bonyolítva azzal, hogy az én lányom cumisüvegből sem volt hajlandó inni. Két hós korától hét hós koráig nappal kétóránként, éjjel kétszer fejés és kanalazás. Hét hós korától időnként már elfogadta a cumisüveget, de továbbra is fejni kellett! Másfél éves koráig kapott anyatejet!
38. Aprajafalva (válaszként erre: 36. - Olasznori)
2010. jún. 4. 13:55
Nagyon jól tetted,hogy nem hagytad magad.Sajnos nagyon kevés a lelki ismeretes nővér.
2010. jún. 4. 13:53
Nővér szemszögből tudom,hogy éjjel sokszor előkerül a cumisüveg,mert nincs idő /sajnos/20-25 síró csecsemőt pohárból itatni.Szülőszemmel,a pohárból rengeteg levegőt nyel és ordítani fog,kis luku cumiból lényegesen kevesebb a levegő.Szerintem nem azokat a kismamákat kellene háborgetni akik at-adnak a babának,hanem akik kijelentik,hogy nem is akarnak szoptatni.
2010. jún. 4. 13:51

Velem közölték, hogy ilyen mellből nem fogok tudni szoptatni, rácáfoltunk.

Jobb, ha meg sem szólalnak, ha már segíteni nem tudnak vagy nem akarnak, de ezek a negatív bélyegek nagyon károsak.

35. mano88
2010. jún. 4. 13:48
Én is bababarát kórházban szültem,megértem valahol a nővéreket is hogy nekik ezt kell ,,tanítani" az anyukáknak mármint a szoptatást de segíteni és megoldást találni akkor is kell ha ez nem megy és ezt ők sajnos nem fogadják el vagy inkább nem fogadhatják el?
34. Szanya
2010. jún. 4. 13:47
Nahát, mintha én írtam volna a cikket! Nekem ugyan csak egy gyerekem van, de épp elég volt egyszer végigcsinálni! Az első hónapban 1,5 óránként kellett fejni éjjel-nappal. Később már elég volt 2,5 óránként.
2010. jún. 4. 13:46
Bababarát kórházban a szoptatást szponzorálják,de én nem vagyok a híve a bármi áron -nak.
32. mano88
2010. jún. 4. 13:44
Miért vannak előítéletekkel tele az emberek, nem értem pedig szerintem nem az a lényeg hogy kapja az anyatejet hanem hogy azt kap és ez a fontos.
2010. jún. 4. 13:37

Szia!

Szinte megkönnyebbülten olvastam soraidat,mert szinte

ugyan ezt éltem-éltük át.2-szer.Talán annyit fűznék hozzá,hogy én azon az osztályon vagyok csecsemő ápolónő,így még több hideget kaptam amikor elővettem a saját mellszívómat és cumis üvegeinket.Nem túlzottan érdekelt /2.alkalommal/a gyerek az első.

2010. jún. 4. 13:33

Én azt gondolom, mind a két véglet a helytelen információáramlás miatt történhet meg. A nőknek 2-5%-a nem tud szoptatni valamilyen anatómiai rendellenesség miatt, de jóval többen nem szoptatnak, mert a rossz infók miatt a tej elapad vagy úgy tűnik, nincs is.

A túltelítődés is ebből ered, nem jók az infók,aztán persze, hogy csak az ijedtség, riadalom marad mindkét esetben és ritka, hogy megszülessen időben a megoldás és hosszan lehessen folytani a szopit.

Ezek a hibák miatt nem gondolnám, hogy bármelyik anya rossz lenne, és üvegből is lehet szoptatási körülmények között etetni a gyereket és megadni az ta testközelséget, amire vágyik, mert a szoptatás nemcsak az etetésről szól, hanem sokkal többről. De nem kell lemondania erről annak sem, aki üvegből táplál bármi ok miatt. Csak erre figyelni kell.:-)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook