Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Amikor leesik a vérnyomás fórum

Amikor leesik a vérnyomás (beszélgetős fórum)


6. kata_88 (válaszként erre: 5. - Ee1dc9ba06)
2012. okt. 23. 09:07
22 éves és kb. egy éve kezdődött nála ez az egész. Illetve, azt már középiskolás korában is tudta, hogy alacsony a vérnyomása, de ezek a komolyabb tünetek (ájuldozások) az utóbbi egy évben jöttek elő sűrűbben.
5. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 3. - Kata_88)
2012. okt. 22. 22:39
Hány éves a barátnőd? Nekem olyan tizen-huszonéves koromban rendszeresen voltak ilyen rosszulléteim. Főleg nagy melegben, fülledt időben, tömegben. Kinőttem.
4. a0c1361e44 (válaszként erre: 3. - Kata_88)
2012. okt. 22. 13:22

Én nem vagyok benne biztos, hogy a vérnyomása okozza.

Inkább hormonokra gondolnék.

Az nem szokott baj lenni, ha alacsony a vérnyomás, de ha az hirtelen esik lesz és hirtelen emelkedik normál, illetve magasabb tartományba, akkor már gond.

3. kata_88 (válaszként erre: 2. - A0c1361e44)
2012. okt. 22. 12:43
Nem rólam van szó, hanem a legjobb barátnőm vérnyomása hülyéskedik már elég régóta. Neki általában elég alacsony szokott lenni, és volt pár olyan rosszulléte, ami alapján valószínű, hogy még jobban leesett a vérnyomása. Elsápadt, megszédült, teljesen elgyengült, több alkalommal mintha el is ájult volna pár pillanatra, stb. Orvoshoz nem akar menni, még mindig úgy áll hozzá, hogy ezek "csak" gyorsan múló rosszullétek, semmi komoly. Én viszont aggódom érte.
2. a0c1361e44 (válaszként erre: 1. - Kata_88)
2012. okt. 22. 12:39

Nekem mostanában kezdődött a vérnyomás problémám, de nem tudtam, hogy ez van. A szemeim égtek és nyomódtak, a fejem fájt és nagyon rossz volt a közérzetem.

A kolléganőm jött rá, hogy a vérnyomásom szórakozhat. Azóta méregetem többször naponta. A vérnyomásom 92 és 163 között ingadozik. Kaptam gyógyszert és vettem teákat, de ugyan úgy megérzem, ha változik.



Neked miért jutott ez eszedbe? Honnan tudod, hogy csak leesik a vérnyomásod? Nem lehet, hogy egy ilyen csökkenést emelkedést követ?

2012. okt. 22. 12:30

Több topicban is szó volt már itt erről, de idővel valahogy mindig elsikkad a téma. Gondoltam, hátha vannak új arcok, vagy új gondolatok.

Szóval, az érdekelne, hogy a hirtelen leeső vérnyomás nálatok mivel jár, milyen tüneteket okoz, hogyan tudjátok kezelni, stb.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook