Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk... fórum

Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk...

143. Basset
2010. szept. 23. 22:38

Ma indult egy fórum ugyanerről a témáról, hogy 3 gyereke van és sterilizálni akarja magát meg a férjét... (Melyik kit...)

Ez most komoly...? Miért?! Most ez a divat? Az emberek lusták védekezni? Ezerféle módszer van, de persze mindegyiknél lehet kifogást találni: "vakarózok a gumitól, szúr a spirál, hízok a gyógyszertől"... Mintha ez a 3 lenne... Engem ez kétségbe ejt... Komolyan...

142. brida (válaszként erre: 136. - Basset)
2010. szept. 23. 21:34
Nekem is ezt mondta az orvos,mikor kérdeztem. Anyu eü-s náluk is van ilyen kismama. Én bízom az orvosaimban, hála az égnek mind a 3 nagyon jó, úgyhogy ha arra kerülne a sor, megbíznék a véleményükben.
2010. szept. 23. 21:01

Én nem tudom ősapa a gondolkodásod miből adódik.


Tudományos tény hogy egy szerelem amit különböző anyagok termelése tart fenn idő után nem tudja fenntartani a szerelemi bájital termelését és elmúlik ált 4-5éven belül,ha a kapcsolat marad kialakul egy kötődés és szeretet a másik féllel kapcsolatban,én sem szerelmes vagyok már hanem ott van az ember akit szeretem ha velünk van,együtt csinálunk dolgokat és hívhatom úgy hogy apa!!!Nincs is jobb érzés,attól független nem hinném hogyha a gyerekünk/majd gyerekeink nagyok lesznek és "betöltötte"szerepét,a párom marad akkor is a gyerekeink apja...

140. 73cdbfbb2c (válaszként erre: 128. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 20:30

El kell keserítselek.....nem az ilyen nők mellett tudnád magad férfinek érezni. Gyorsan rájönnél, hogy még azt is megmondják hogy hogyan rakd össze az IKEA bútort.:) És felesleges lennél egy idő után......mert inkább megcsinálják Ők.:)

30 éves létedre nem sokat érthetsz a nőkhöz. Mindenesetre jó párkeresgélést itt a hoxán. Sok olyan nőt találsz, aki " ilyen" típusú.:):):)

Az élesebb eszű, megfontoltabb nővel kapcsolatban: szóval Én hülye vagyok, mert nem vetetem el a 3. gyereket???Nem tudom hogy Te ki vagy meg mi vagy, de azt tudom hogy Én mit tettem le az asztalra 33 éves koromig. És az nem arra utal, hogy hülye lennék. Van diplomám, egy bazi nagy házam, elegáns nagy autóm, jó férjem, két tehetséges gyerekem és még mindig állítólag " nőnek is jó vagyok". Havonta 5x annyit keresek mint egy átlagos ember. ( átlagos férfi)

De ha Te azt mondod hülye vagyok, ám legyen igazad . Te biztosan ügyes és okos vagy.:)

139. 3265084553 (válaszként erre: 115. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 19:30
Ha mindig mindenki csak két gyermeket vállalt volna, most nem lenne emberiség.
138. Basset (válaszként erre: 121. - 1a9f281d5b)
2010. szept. 23. 19:27
Igen, a beteg emberek általában csak úgy hipp-hopp terhesek lesznek... Nem mennek el előtte nyolcvan doktorhoz, hogy lehet-e és hogy milyen kockázatai vannak...
137. Basset (válaszként erre: 118. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 19:25
És ha reggel elüti egy busz, akkor mi lesz velük...? Hülyeség... Engem is ezzel ijesztgettek...
136. Basset (válaszként erre: 116. - Brida)
2010. szept. 23. 19:24
Én mindkét terhességem alatt szúrtam magam, sőt, még most is járok csapolásra... nem nagy ügy...
135. Basset (válaszként erre: 115. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 19:23
Amőba, mi...? Mekkora egy pasi-gondolkodás... Látszik, hogy fogalmad sincs, mit jelent anyának lenni... :S
134. Basset (válaszként erre: 107. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 19:21

Szerintem nem erről ír, hanem arról, hogy a veszteség ott lebeg mindig közöttük és rátelepedett a házasságukra...

Az meg egyenesen felháborító, hogy ha valaki ma Mo-on kettőnél több gyereket akar, akkor felelőtlen idiótának bélyegzik... Az álmok akkor is teljesülhetnek, ha húsz tesóm van... A férjemnek 5 tesója van, mégsem érezte soha, hogy bármit is elvett volna tőle az anyja azzal, hogy megszülte a többi tesót...

133. Basset (válaszként erre: 99. - 6c5f346e46)
2010. szept. 23. 19:14
Igen, ez jó ötlet... Ha fél-egy év múlva is ennyire vagy még inkább akarjátok, akkor mindent bele. Addig meg érdeklődj, nézz körül, milyen védekezési lehetőségeitek vannak.
132. Timicicaanyuka (válaszként erre: 125. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 23. 19:12
Jól döntöttél szerintem! Nekem még a pocakomban van a 3. de a gyerekek már most imádják.
131. c33bd8536b (válaszként erre: 129. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 18:45

Azért rejtély neked, mert még új vagy itt. Ha egy kicsit olvasgatsz, láthatod, hogy ennél intimebb vagy vadabb dolgokat is megbeszélnek itt a lányok egymással. És nemcsak a lányok.:)


Nincs ebben semmi rossz. Hidd el, remekül lehet beszélgetni úgy általában, sokszor jó tanácsot, segítséget kap az ember. És sokszor az ember könnyebben megnyílik egy idegennek, mint a környezetének. Mert ott mindig van egy olyan, hogy azért "mindent nem mondhatok el." Mert esetleg továbbmondják, vagy visszaélnek vele.


Persze, sokszor elszabadulnak az indulatok. Sokan vagyunk sokfélék, és nehéz elfogadni, (sőt, sokszor megérteni is) ha a másik homlokegyenest másként látja a dolgokat.

130. brida (válaszként erre: 128. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 18:24
:)
129. anti-ősapa (válaszként erre: 126. - C33bd8536b)
2010. szept. 23. 18:22

Hidd el, az a jó, hogy nem érted.:)


Nem tudom, hogy belenézzek-e az ilyen párválasztós topikokba.... Most regeltem, véletlenül hozta be a google a hoxát. És elsőként ezt a cikket olvastam el a főoldalon. Kávé sem kellett már a vérnyomásemeléshez.:)


Még mindig rejtély, hogy a topikindító miért írta a cikket. Nincs a környezetében egy ember sem, akivel kibeszélhetné magát?!!! Ha már Apuval nem megy....

128. anti-ősapa (válaszként erre: 125. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 23. 18:18
Nincs itt semmi rosszindulat, szerintem. Egyszerűen egy ősanya topikban, ahol a hozzászólók 99%-ának az a hitvallása, hogy gyerek mindenáron, akár "majdleszvalahogyra" is, hirtelen megjelent néhány élesebb eszű, megfontoltabb nő, aki nem hord állandóan rózsaszín napszemüveget, hanem gondolkodni is szokott. Ahelyett, hogy elgondolkodtak volna azon, hogy talán igazuk van (még ha nem is kötöttek masnit a mondanivalójukra), egyből le lettek rosszindulatúzva. Férfiként azt tudom mondani, ha randira kellene hívni valamelyik nőt a topikból, ezekre szavaznék. Olyan TÁRSNAK való típusnak tűnnek, aki mellett akkor is férfi maradhat a férjük, ha már szültek gyereket. És a látókörük túlmutat a "szopi-kaki-büfi" típusú dolgokon.
127. c33bd8536b (válaszként erre: 125. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 23. 18:08

Ne haragudj, de nekem inkább az volt a meghökkentő, hogy MIÉRT bánta meg. Ezért reagáltam arra.

És nem hiszem, hogy negatív gondolkodású volnék, amiért azt hiszem, hogy két ember, aki szerelemből kötötte össze az életét, igenis tartalmas és jó életet élhet egymással akkor is, ha már nem kell gyereket nevelni, és több idejük marad egymásra.

126. c33bd8536b (válaszként erre: 117. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 17:51

Én remélem, hogy a "legtöbb" nem ilyen.

Habár nem tudom... Összeomló anyukák, már csak azért, mert a gyerek ovodába megy... ilyet is láttam... csak nem értem.


Ha belenézel a párválasztásról szóló topikokba, mindenki esküszik, hogy a szerelem, és csakis szerelem számít a házasságnál.

2010. szept. 23. 17:47

Szerintem sokan élnek úgy ( belegondolva a környezetemben többen is ), akiknek nagy gyerekeik vannak, unokáik még nincsenek mert ahhoz a gyerekeik még fiatalok, és a párjával már együtt vannak kb.25 éve, nyilván csak a munka, a csekkek, a fásultság, fáradtság maradt nekik. Itt nem boldog házasságról vagy nem boldog házasságról van szó. Egyszerűen csak az együttélésbe is belefásulhat az ember, hiába szereti a másikat. Egyszerűen ellaposodik a kapcsolat és csak a mindennapi teendők maradnak. Persze lehetne most mondani, hogy utazgassanak, mostmár megtehetik, nagyok a gyerekek, de nem hiszem, hogy erre mindenkinek lehetősége van.

Egyébként nem ez volt a lényege amit ebben a fórumban ki kellett volna emelnetek, hanem az hogy megbánta hogy az akkori lehetőségét elszalasztotta.

Egyébként van itt egy-két olyan hozzászólás, amit nagyon rosszidulatúnak tartok. Nem a tartalma miatt, hanem a fogalmazása miatt. Komoly problémáik lehetnek! Harag, düh elsősorban ami érezhető a hozzászólásukból. ( nem a hozzászólásoknak szól természetesen, hanem önmaguknak). Nyugi! Nyugi! Nyugi! A fórumok nem azért vannak, hogy ismeretlenül bántsuk egymást, vagy a benntartott agresszióinkat nem az arra fenntartott fórumokban adjuk ki! Mi lenne ha szeretettel lennétek egymás iránt és nem kritikával, gyűlölettel?

Én azt látom, hogy van egy-két ember aki egy-egy hozzászólásból kiragad egy mondatot amibe bele lehet kapaszkodni, ki lehet fordítani, és kötözködően, rosszindulatúan vissza lehet vágni. Ezek a negítív gondolkodású emberek. Sajnálom hogy mennyi rossz dolog fog még az életetekben érni titeket emiatt a gondolkodásmód miatt.

Na! A babával kapcsolatban: Megtartom. Az jutott az eszembe hogy amikor az elsőt szültem is az anyagiakon paráztam, amikor a másodikat szültem szintén ezen paráztam. Tehát ezzel az erővel Ők sem lennének. Ezt a babát is megfogom oldani. Végülis jól keres a férjem is, Én is.....nem lesz baj.:) A fiam már mondta hogy Ő zenészt akar belőle csinálni, a lányom meg műkorcsolyázót. Ebből egy fél órás vita kerekedett köztük.:)

Bocs hogy hosszúra sikeredett.....

124. brida
2010. szept. 23. 17:07
Egyszer már szembesültem azzal, hogy majdnem nem " kaptam " lehetőséget, hogy lássam hogy nőnek fel. Orvosi műhiba miatt a 2. szülés után majdnem ott maradtam. Második szülinapom már van, harmadik nem kell!! :)
123. anti-ősapa (válaszként erre: 122. - Brida)
2010. szept. 23. 17:04
Ez nagyon méltányolandó, józan hozzáállás.:)
122. brida (válaszként erre: 118. - Anti-ősapa)
2010. szept. 23. 17:01

Ezért írtam, hogy mindenképpen utána járok.Csak akkor vállalnám, ha az orvosok egyöntetűen azt mondanák, hogy lehet.

Azzal én is egyetértek, hogy itt van már a két kislányom, akiket felszeretnék nevelni,nem rizikóznék. Nekem ők a legfontosabbak.

121. 1a9f281d5b (válaszként erre: 120. - A14deb9047)
2010. szept. 23. 16:57

Csak nem mindegy, hogy vis maior haláleset történik vagy valaki házas és családos létére direkt, felelőtlen módon, önző vágyainak engedelmeskedve elébe megy az extra nagy veszélynek.

Nagyon nem mindegy.

Aki családos, az már nem dönthet csak magára gondolva.

2010. szept. 23. 16:55
Bármikor bármi megtörténhet, erre nem lehet és nem szabad adni. Te is lehetsz egy óra múlva vagy reggelre halott. Én is. Ez benne van a pakliban.
119. 1a9f281d5b (válaszként erre: 106. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 23. 16:53

"Nincs senki, akiért érdemes csinálni és erőt adna nekik"-nos, az ilyen házaspár ne gyerekvállaláson, hanem a váláson gondolkodjon. Üres az életük és semmi közük egymáshoz, ha gyerek nélkül semmi nem ad nekik erőt, nem találják ezt meg egymásban sem...


Siralom, hogy milyen házasságnak csúfolt egymás mellett élések léteznek.

118. anti-ősapa (válaszként erre: 116. - Brida)
2010. szept. 23. 16:46
És ha veled történik valami, mi lesz a két kislányoddal?
117. anti-ősapa (válaszként erre: 113. - C33bd8536b)
2010. szept. 23. 16:44

A legtöbb házaspár ilyen. Hirtelen kettesben maradnak, és rádöbbennek, hogy semmi közük egymáshoz, semmiről nem tudnak beszélgetni, igazából nem is ismerik egymást... Kb. 2 évtizedig lekötötte őket a gyereknevelés, ez nem tűnt fel. A többség csak gyerekgyártó-nevelő Kft-nek tekinti a házasságot.


Intő jel: Apunak és Anyunak szólítják egymást... Mint a topikindító is...Nem társak, csak egy társulás... Ami abban a pillanatban, ahogy betöltötte a szerepét, értelmetlenné válik.


Lehet hurrogni: a topikindító és az Apuja arra nem képesek, hogy leüljenek és kibeszéljék magukból a dolgot. Az ilyen nem valódi, bizalmon alapuló kapcsolat.

116. brida
2010. szept. 23. 16:43

Szia! Nekünk két kislányunk van, nem terveztünk harmadikat konkrétan. Most ment óvodába a pici is. Tavaly kivizsgálás kivizsgálást követett, autoimmun betegségre gyanakodtak. Kiderült, hogy nagyon nagy a hajlamom a trombózisra,vérhigítót kellett szednem, de szerencsére nem vagyok autoimmun beteg. (még)

Viszont mikor a doki közölte, hogy ezek után máshogy kell nézni a jövőt, egy esetleges baba tervezést én is nagyon rosszul éreztem magam. Nagyon rossz volt, hogy nem dönthetek én, hogy mit szeretnék, hanem valaki azt mondja, hogy esetleg nem tehetem. De az orvosom azt mondta, mikor rákérdeztem, hogy akkor szó sem lehet 3. babáról? Azt mondta, de lehet, szigorúbb orvosi felügyelet alatt és hasfalba adott vérhigítóval a terhesség ideje alatt. Ha én eljutok oda, hogy nagyon szeretnénk még egy babát, akkor biztos én is utána járok mindennek, de nem adom fel.

Sok szerencsét kívánok nektek !

115. anti-ősapa (válaszként erre: 112. - 3265084553)
2010. szept. 23. 16:39
Arra gondolsz, hogy elveteti őket is? Akkor nem lehetett volna tudni, tiszta lap. Most viszont van két gyereke, akik tehetségesek, megérdemlik a támogatást. Nem azon kell filózgatni, hogy mi lenne a kis amőbából, hanem azon, hogy nem-e tönkreteszem ezzel a két gyerekem jövőjét. Semmi szentimentalizmus: a 3. még nem gyerek, majd akkor, ha megszületik, az lesz.
2010. szept. 23. 16:28
Ez már rosszabb, mint a görögöknél a Taigetosz...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook