Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk... fórum

Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor kimondják a kegyetlen végszót: nem lehet több gyerekünk...

173. mézgapaula (válaszként erre: 171. - Mézgapaula)
2010. szept. 24. 11:51
És nem a kontroll nélküli szaporodást támogatom én sem, de az, hogy egy 2 gyerekes, kiváló körülmények között élő családnak az abortuszt ajánlgatod anyagi okok miatt, az kiverte nálam a biztosítékot.
172. Basset
2010. szept. 24. 11:50

Én úgy tudom, hogy a sűrűbb vér az a HGB szint a véreredményen. Azt hiszem, 120 a normál, de nem tudom pontosan, mert nekem pl. eleve több a normális, a betegségem miatt. Pl. amikor 200, akkor már küldenek csapolásra, amikor 150-180 akkor még nem... Ezt havonta nézik vérvétellel, általában mennem kell utána csapolni, de gyógyszert nem tudnak adni rá... :(

Egy barátomnak trombózisa lett a lábában, na, ő két hónap múlva szinkumáron élt... :( 35 éves... Nekem nem adnak szinkumárt, tehát más jellegű a baj. Bonyolult, de a dokik általában :) tudják...

171. mézgapaula (válaszként erre: 169. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 11:46
Teljesen egyetértünk, hogy amiben kimagaslik, amihez van tehetsége, vagy legalább ami érdekli, abban kell fejleszteni. Nem látom be, hogy miért kell mindenkinek (2-3) diploma, miért "ciki" a mai világban, ha valakinek a fia (amúgy kiváló, jól kereső) autószerelő, asztalos vagy kőműves lesz. Maga a ruha, a nyaralás nagyon sok kategóriában megoldható, nézz be egyszer egy Tescóba, kínai boltba vagy ne adj'isten egy turkálóba. Lehet, hogy hihetetlen, de egy élménydús iskolai szervezésű Tisza-túra egy gyereknek sokkal érdekesebb lehet, mint egy all-inclusive hét a szülőkkel a tengerparton.
170. 6c5f346e46 (válaszként erre: 157. - Brida)
2010. szept. 24. 11:38

a trombophilia vizsgálat pont ezért van,hogy kimutassák,vam-e hajlam vagy nincs..nekem nem volt,ezekszerint neked igen..sajnálom..tudod mi a furi...hogy a hematológia áldást adott rá,a nőgyógyászat meg nem...nekem már nem kell gyógyszerezni sem,és visszajárni sem,iletv a vas miattkell,mert az valamiért sosem jó...

nézd meg a papirjaidat,szerintem rajtalesz a trombophilia vizsg neked is..csak eddig nem figyelted szerintem...

169. anti-ősapa (válaszként erre: 168. - Mézgapaula)
2010. szept. 24. 11:29

Napi kapcsolatban vagyunk, a bátyámmal egy társasházban lakunk:)

Miről? Te is félreérted, mint olyan sokan.... Szerinted pl mennyibe kerül most egy különtanár, egy tehetséges gyereknél? Én hülye vagyok a nyelvekhez, de az öcsém nyelvzseni, 4 nyelven beszél. Az ilyesmire fel kell készülni, mert lehet, hogy holthülye a gyereked, vagy csak átlag, de ha kimagaslik valamiben, akkor azt fejleszteni kell. Egy gyereket ruházni kell, elengedni nyaralni (nem a Bahamákra), sportolni járatni, ha főiskolára vagy egyetemre akar menni, az sem két fillér. Mi is dolgoztunk mellette, de a szülői támogatás nélkül éhenhaltunk volna.

Szerintem ezek alapdolgok. A luxus az ajándék autó, ajándék lakás.

168. mézgapaula (válaszként erre: 158. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 11:13

Szerinted miről kell feltétlenül gondoskodni egy gyerek esetében? Ha úgy tervezed, hogy a ballagására veszel neki egy Mercedest, gondolod, hogy haragudni fog a testvérére, mert megszületett és ő emiatt csak egy Opelt kapott? Szerinted a vagyon a minden?

Fura, hogy valaki 2 testvérrel így gondolkodik... Abszolút nem tartjátok már a kapcsolatot? Gyerekkorotokban sem voltatok jóban?

167. 3265084553 (válaszként erre: 166. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 11:11
Az.
166. anti-ősapa (válaszként erre: 165. - Sunshine24)
2010. szept. 24. 11:07
Mázli, hogy nem akarok itt becsajozni.:)
165. sunshine24 (válaszként erre: 158. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 11:05
Szerintem tök jól gondolkodsz. Csak, ha valaki itt nem akar focicsapatnyi gyereket nevelni, akkor az már biztos rossz ember, és nem gondol fogyatkozó társadalmunkra. Hidd el, rengeteg olyan nő is van, aki úgy gondolkodik, mint te. Csak nem ebben a topikban.
164. 3265084553 (válaszként erre: 162. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 11:04

Akkor tele lesz a világ megfontolatlan ősemberekkel, az helyett hogy megfontolt, kiváló éleslátással rendelkező anti-ősapák és anti-ősanyák szaladgálnának benne.

Nincs ezzel gond, bízzuk Darwinra a dolgot!

2010. szept. 24. 11:04
Egyik unokatesóm most ment férjhez. 38 éves a csaj, a férj meg szintén. Ez még rendben, de egy tapló, félalkoholista. Mikor megkérdeztük, hogy miért kell ez a házasság, amikor bevallottan nem szereti, azt mondta, gyereket akar:(
162. anti-ősapa (válaszként erre: 161. - 3265084553)
2010. szept. 24. 11:01
Van időm.:)És ha kihalnak, akkor is mi van?
161. 3265084553 (válaszként erre: 160. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 10:59
Nem baj, de így a megfontolt génjeid kihalnak.
160. anti-ősapa (válaszként erre: 159. - 3265084553)
2010. szept. 24. 10:57
Az miért baj, ha megfontolt vagyok? Épp elég tönkrement házasságot látok, amit már meg sem kellett volna kötni, most meg osztozkodnak a kisgyerekekeken.
159. 3265084553 (válaszként erre: 158. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 10:53
Ez a fajfenntartás ösztöne. Nálad másban jelentkezik.
2010. szept. 24. 10:50

Nekem két testvérem van... És a szüleim még mindig együtt élnek, szerintem boldogok, mindketten diplomások. És szeretem a talpraesett nőket, de ki nem állhatom a lábtörlő típusúakat. (Csernus után szabadon). Személy szerint én "megvalósítottam önmagam", saját cégem van, nem fogok éhezni. De az agyamra megy a sok nő mostanában, akik alfahímet látnak bennem, oszt' mind szaporodni akar.... Mert én majd jól el tudom tartani őket...Hát, majd egyszer, de nem most. Mi ez a fészekrakó mánia nálatok egy bizonyos kor után?

Én is akarok majd egyszer családot, de csak egy gyereket. Ha valaki tud gondoskodni róluk, szüljön bátran, akárhányat. Csak észhez kellene térni: nemcsak a mindennapi betevőről kell gondoskodni manapság, hanem sokkal többről.

157. brida (válaszként erre: 156. - 6c5f346e46)
2010. szept. 24. 09:42

Ezt még így nem is hallottam. Mikor autoimmun betegség gyanúja miatt levették a vért, akkor volt egy eredményem, ami elég magas volt, duplája a normálisnak. Ez mutatta ki, hogy elég nagy a hajlamom trombózisra. Egy évben egyszer vissza kell járnom ezek után mindig az immunológiára.

De még így is azt mondták, hogy lehet szó 3. babáról.

156. 6c5f346e46 (válaszként erre: 116. - Brida)
2010. szept. 24. 09:26

köszi..:)én is neked...ha rászánjátok magatokat..

de nálad volt rá hajlam,azt írod,nekem a trobophilia vizsgálat nem mutatot semmit,az embólia is azért volt,mert nem volt vérhigitás,azt mondta a nőgyógyim,hogy azért kell,mert a terhesség alatt sűrübb a vér,mert a szervezet tudja,hogy a szülésnél nagyon sok vér elfolyna,ezért besűrűsiti a vért,és a terhességek mint egy 80%ánál megtörténik az embólia,csak nem veszik észre,mert nincs mindig tünete..

155. mézgapaula (válaszként erre: 151. - Mézgapaula)
2010. szept. 24. 09:26
Ehh, most nézem, az illető csak e topik kedvéért kreált magának egy új nicket. Magyarán véleménye az van, de nem vállalja (vagy csak heccelni akart?) Én meg egy ilyennel állok le vitatkozni...
154. 6c5f346e46 (válaszként erre: 106. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 24. 09:22

de jóóóóóóóóóóóóóó..:)))

örülök nagyon..hajrá baba,nőj nagyra...:)))

2010. szept. 24. 09:18

Nem kell pénz hogy valaki sikeres legyen,páromat elhagyták a szülei mamája nevelte 18éves koráig,csak albérlete volt,mert dolgoznia kellett 18évesen!És lett belőle valaki!Ő kit hibáztasson??


Kedves ősapa magadban kell keresni a hibát...

152. Tamianyu (válaszként erre: 140. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 24. 09:17

:-)))))))))))))


Az ilyen ősapát rázta volna az apja a lepedőre,vagy ment volna abortuszra az anyja!

Persze szegény nem látta előre,hogy ekkora marhát fog szülni.....

Már bocs,de amiket itt megengedett ez magának,ahogy nőket minősített azt hiszem nyugodtan szabad róla is őszinte véleményt írni.

Még szerencse,hogy nem ez a fajta tekinthető normális átlagos férfinak....

151. mézgapaula (válaszként erre: 128. - Anti-ősapa)
2010. szept. 24. 09:15

Mekkora egy @@@@@@ vagy már, ne is haragudj! Linamelindáék saját bevallása szerint az átlagnál jóval jobb körülmények között élnek, az anyagi (ál)aggályaitól eltekintve örömmel néznek a baba elébe, hát még neki is képes lennél az elvetetést tanácsolni? Mi lesz így akkor ebből az országból? Sokkal inkább ilyen helyre szülessenek a "nem tervezett" gyerekek, mint a kilencedik a putriba!

Az írásodból az jön le, hogy Te egy olyan kisember vagy, aki sose vitte semmire és ezért anyucit meg apucit hibáztatja, akiknek nem volt pénze őt iskoláztatni. Hidd el, sokkal sikeresebbek lehetnek azok, akiknek saját maguktól kellett rájönni a boldogulás útjára, a pénzcsinálás módjára, mint azok ,akiknek mindent a seggük alá tettek. A párom és 2 évvel fiatalabb öccse már 10 éves korukban szó szerint meg kellett, hogy keressék a kajára valót, olyan ember lett mindkettőből, aki a jég hátán is megél, válság ide vagy oda (és nem bűnözők). 10 évvel később született egy öccsük, aki mire felnőtt, már mindent készen kapott, belőle is lett "valaki", de amit keres, szépen ki is folyik a kezei közül. Biztosan Te is találsz a környezetedben ilyen példákat, csak szét kell nézni. Ahogy Besenyő Pista bácsi mondta: "mindenki a saját szerencséjének a pogácsa":-)

150. c33bd8536b (válaszként erre: 140. - 73cdbfbb2c)
2010. szept. 24. 08:44

Ezek szerint te nagyon ügyes vagy. És szerény is.:)


Az IKEA bútort én is össze tudom rakni, de ettől a férjem nem érzi magát feleslegesnek. Nem hiszem, hogy valaha is az lett volna az elképzelése, hogy mint férjnek, az a legfontosabb szerepe, hogy olyan dolgokat csináljon meg a házban, amihez én nem értek.


Mint ahogy én sem aggódom azon, hogyha, mondjuk, megtanul főzni, én már feleslegessé válok.


Mert ugye, asztalost is lehet hívni, és étteremben is lehet étkezni, mégis, azért elég sokan házasodnak. (élnek együtt).

149. Basset (válaszként erre: 147. - 3265084553)
2010. szept. 24. 07:52
Hát hogyne, mert nem természetes! Ha az lenne, a kutyusok is csinálnák, nem? :P :)
148. 0d717b184a (válaszként erre: 146. - Basset)
2010. szept. 24. 00:30
szerintem mindenki megtudná oldani
147. 3265084553 (válaszként erre: 146. - Basset)
2010. szept. 24. 00:22
Meg lehet oldani persze, de minden módszernek van valami hátránya.
146. Basset
2010. szept. 23. 23:22

Hát, az abortusszal nem értek egyet... Csak nekem furcsa... Régebben nem hallottam ennyit erről, mint most. Lépten-nyomon ebbe botlok... Lehet, hogy véletlen... Vonzom a témát... :) :P

Csak tényleg, egy csomó nőt ismerek, akinek 2 gyereke van, nem akar többet és nem steril... Ők valahogy csak megoldották a védekezést...

Nem ítélek, csak furcsa és kész...

145. sunshine24 (válaszként erre: 143. - Basset)
2010. szept. 23. 23:11
Téged miért ejt kétségbe? Mindenki maga dönt ebben az ügyben. Ezerféle módszer meg nincs, pláne nem 100%-os. Én megszenvedtem a gyógyszerszedést annak minden mellékhatásával együtt, nem mindenki olyan szerencsés, hogy tudja szedni. A hormonmentes védekezés pedig közel nem biztonságos. Ezerszer inkább felelősségteljes döntés egy sterilizáció, mint szülni a vakvilágba vagy abortuszra rohangálni.
144. b486c9cf7d (válaszként erre: 143. - Basset)
2010. szept. 23. 23:05

Ha nem akarnak tobb gyereket, neked miert faj, ha a sterilizalas mellett dontenek?

Inkabb tomje magat hormonnal, stresszeljen minden honapban, hurcoljon magaba idegen testet?

Spanyolorszagban peldaul sokkal nyitottabbak erre a modszerre az emberek, igaz ott illegalis az abortusz. Itt a forumokon pedig megdobbento, hogy sokan a noiesseg es termekenyseg koze egyenlosegjelet raknak, ha csorok es van is mar eleg gyerek, akkor is nehogymar meddove tetessek magukat. Buta felfogas.

Az abortuszok szamarol nem is beszelve.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook