Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Amikor egy beteg magatehetetlen embert vernek fórum

Amikor egy beteg magatehetetlen embert vernek (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 51. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 11. 15:06
Én csak a fórum indító válaszaiból következtetek, és ott bizony azt írta hogy a mama nem épp közreműködő ha kiderül hogy üti azt a szegény embert.Akkor hogy beszélsz vele?Ha indulatos lesz ha csak szóba kerül a dolog.
51. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 49. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 15:00

Ha tudatosan csinálja........... klasszikusokat csak pontosan :o))) "honnan a pöcsből" tudjuk, hogy tudatosan csinálja????

Egy beteg, néha kiszámíthatatlan embert évekig ápolni akkor sem egy felemelő feladat, ha hulla szerelmes vagy belé. Nem kis macera, valószínűleg belefásult, lehet, hogy depressziós. Lehet, hogy nem bírja elviselni, hogy mi lett a valaha volt délceg szerelméből - már ha valaha délceg volt és a szerelme volt.....


Nem hinném, hogy a mama reggelente a kávéját kavargatva előre megfontolja, hogy aznap éppen mivel, s hogyan kínozza őt.

A végtelenségig nem tarthatod távol. Nem üldözheted el a közös lakásból, ha a papát viszed el, azzal is ártasz neki.


Első feladat, kideríteni, mi van a háttérben, miért agresszív, mi bosszantja, mi bántja? Utána jöhet a megoldás.


Csak halkan, s csendben jegyezem meg, az sem biztos, hogy a férje nem provokálja. A kiszolgáltatott helyzet gyakorta szül agressziót.

50. spinneli (válaszként erre: 49. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 14:50
így van, akkor mi a pöcsért a mama megbüntetésére, és retorziójára koncentrálunk?
49. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 47. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 11. 14:20
Ha tudatosan csinálja, tehát tudja hogy mit tesz, és ezzel mit árthat,akkor igen,beperelném, ha látom hogy ezzel az apám életét még nagyobb veszélybe sodorja.jelen esetben itt nem az anya inkább az apa van veszélybe.
2009. nov. 11. 14:17
Érdekes eset.Az első lépés mindenképpen a mamával való tartalmas elbeszélgetés kellene,hogy legyen.elmagyarázni neki,hogy valaha szerelmes(?) volt ebbe az emberbe,gyerek(ek)születtek,stb..sok negatív,é sjó dolgon átmentek együtt..egy házasságba beletartozik az esetleges betegsége is az egyik félnek..itt a mamának kellene kompromisszumképesnek lennie javarészt,akár a hangfelvételre való hivatkozással is.nem szép dolog a zsarolás,de lehet jobb,mint egy beteg ember bántalmazása,állandó szedálása..ez utóbbi a végén annyira nagy problémát fog okozni,hogy szívproblémája lesz..ez nem vicc!ha kell,kérjetek meg szociális segítőt,vagy egészségügyist,hogy beszéljen a mamával!!!ez a minimum!!!
47. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 46. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 14:07
Egyetértek spin-nel, kicsit sarkos és karcos a véleményed. Tegyük fel a saját szüleidről van szó. Te beperelnéd anyádat?
46. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 45. - Spinneli)
2009. nov. 11. 13:57

Azt nem, de ahogy elmondta a fórum inditó, hogy nem tűr meg senkit sem a lakásban,és mndenért piszkálja, és veri az öreget, még azért is ha szólni mert..

Akkor nem hinném hogy a fáradtság az oka,hanem az hogy nincs türelme.

ha eltűrne mást is az öreg mellett,már akkor nem is nyílt volna ez a fórum

45. spinneli (válaszként erre: 43. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 13:53

"Hiába tehermentesíti pár órára, az egyszer-egyszer talán hat , de végleg csak az a megoldás, ha jogi útra tereli, ha a mamával nem egyeznek. ha nincs papír akkor az életbe nem fog mást megtűrni az öreg mellett. (talán attól fél hogy ha meghal az öreg, nem jut neki semmi így. . )"


Ezt például te honnan tudod ilyen biztosra, ismered őt vagy a családot?

44. spinneli (válaszként erre: 42. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 13:51

szerintem ezek az idős emberek úgy szocializálódtak, hogy beteg ápolására se más lehetőség nem volt, sem erkölcsileg nem tartotta a társd. elfogadhatónak.

Pont ezért valószínűleg nem is tudja elképzelni a másik lehetőséget, vagy annak teret adni, hogy megszólják...de még ezer nagyon szubjektív oka is lehet.

Nem minden fekete-fehér, és mindannyian csak feltételezünk dolgokat itt.

43. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 41. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 11. 13:47

Én úgy vettem ki hogy van egy férfi aki nem beszámíthatatlan, de altatva van, meg verve a felesége által, ami neki nem jó mert panaszkodik.Ha jó lenne nyilván nem tette volna.

Az öregasszony meg nem akarja ennek ellenére másnak adni az öreget amit nem értek miért, hiszen neki az öreg teher.Valamiért az öregasszony a férfin veri le a az összes sérelmét bosszúból talán?

Úgyhogy csak az lenne az ésszerű hogy a mamának valahogy ha tényleg más nem akkor jogilag megtiltani hogy ápolja, mert nem a kimerültség miatt csépeli azt a szerencsétlent.


Hiába tehermentesíti pár órára, az egyszer-egyszer talán hat , de végleg csak az a megoldás, ha jogi útra tereli, ha a mamával nem egyeznek.ha nincs papír akkor az életbe nem fog mást megtűrni az öreg mellett.(talán attól fél hogy ha meghal az öreg,nem jut neki semmi így..)

42. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 38. - Spinneli)
2009. nov. 11. 13:40

Igen, ez érthető, de akkor minek csinálja?

ha neki teher, akkor szóljon hogy nem megy, keressetek mást.Nem?Egy épeszű ember tud szólni ha valami nem jó.

Ha ő ezt vállalta, akkor csinálnia kell,ha nem megy, akkor abba kell hagyni.

És az érdekes, hogy miért nem akarja hogy más csinálja?Ha neki teher....

41. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 37. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 13:16
Szerintem kicsit messzemenőek a következtetéseid a kapott információk alapján.
40. spinneli (válaszként erre: 36. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 11. 13:12
a csukasd le, és böntesd meg nem jótanács kategória, szerintem.
39. spinneli (válaszként erre: 35. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 11. 13:11
az elsődleges sztem is ez kell, hogy legyen.
38. spinneli (válaszként erre: 34. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 13:10
na ez már egy életrevalóbb ötlet, egyébként szerintem a távoltartás erős, nem hiszem, hogy utána menné, és verné tovább, valszeg egy régóta szeretet nélküli kapcsról van szó, ahol az ápolás a mamának már teher, és ennyi.
37. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 35. - 3e0ba54fb8)
2009. nov. 11. 10:57

Szerintem a papa is szivesebben fogad el egy segítő idegentől segítséget, mint egy olyantól aki ugyan a felesége, de bántalmazza..

Ha nem így lenne, nem panaszkodott volna arról hogy bántalmazzák.

Én úgy érzem ejnye-bejnyével nem mennek sokra.

lehet hogy látszólag segít az hogy elnézik neki amit csinál azzal hogy csak azt mondják szegény fáradt, de ezzel látszólag visszaél a mama.Szabadkezet kapott arra hogy bántalmazza a papát azzal hogy nem merik mondani neki hogy ez sajnos nem túl törvényes.

Szerintem az agressziót nála nem lehet oldani.Ez nem fáradság kérdése.Ahogy elnézem neki csak nyűg az öreg ápolása.Vihetik őt a görög tengerpartra is ,akkor sem segít ezen csak az ha az öregasszonyt végleg távoltartják az öregtől.

36. ab4b6bc17d (válaszként erre: 29. - Spinneli)
2009. nov. 11. 10:43
Mi nem sopánkodunk. A verésekkel kapcsolatos érzéseinket azonban meg lehet osztani az érintettel. Jótanácsokkal meg mindannyian próbálunk segíteni neki.
35. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 34. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 10:40
Ne jogászkodj, ez itt most nem segít. Nem az a megoldás, hogy egy idegen nő ápolja a papát, ahelyett, akivel az életét leélte. Nem hinném, hogy olyan felemelő lehet valakinek, egy idegentől segítséget elfogadni, megmutatni a kiszolgáltatottságát. Én inkább ott keresném a kulcsot, hogy a mamában mivel lehetne az agressziót oldani.
34. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 32. - Spinneli)
2009. nov. 11. 09:26

Ha határozattal elvennék tőle az ápolás jogát, akkor olyan ember ápolhatná az otthonában aki szívvel lélekkel csinálná.

Hány fiatal van aki pár ft-ért gondozna egy idős embert?Elég nagy a munkanélküliség.

Sőt lehetne távoltartásit is kérni. De ebbe nem vagyok biztos.De csak van olyan törvény, ami tiltaná az öregasszonyt hogy ápolja az embert

2009. nov. 11. 09:16

megbüntetik-az Ő felfogádsa szerint valszeg a papa miatt és még jobban fogja gyűlölni, vagy esetleg a bünti után biztosan szívvel-lélekkel fordul felé mi?


Továbbra is a revansra koncentrálsz nem pedig magára a problémára.

32. spinneli (válaszként erre: 31. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 11. 09:15
és ez hogy segít a papán?
31. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 29. - Spinneli)
2009. nov. 11. 08:16

Én pl azt írtam hogy feljelentést tennék a rendőrségen.Azért mert valakinek az anyja, még ez nem mentesít a következmények alól.Ha tudja az öregasszony, hogy bármit tehet nem lesz következménye, akkor meg is teszi, és ez rosszabb lesz.

Ez előre megfontolt szándékból elkövetett,ez nem beszámíthatatlanságból van így.És ha jól megbüntették, talán a papa gondozása is könnyebb.Azt tényleg nem szabad hagyni míg agyonüti...

2009. nov. 10. 19:27
benned erősebben dolgozik az indulat, mint a háttér feltárása és ebből kiindulva a megoldás keresése, ami teljesen érthető, viszont ugyanannyira felesleges is.
29. spinneli (válaszként erre: 28. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 10. 19:25

nem írtam, hogy nem fajulhat el a dolog, azt írtam nem elég, ha sopánkodunk, hogy micsoda gonoszság ez.

én ajánlottam első körben az ápolót, második körben a család is besegíthet, ha máshogyan nem, úgy, hogy beszélget a mamával.

28. ab4b6bc17d (válaszként erre: 26. - 1ee2edf456)
2009. nov. 10. 14:49

Hát, akkor viszont tényleg nagyon durva, amit csinál. Mert az addig megérthető, hogy elfáradt, kimerült (tuti biztos, hogy nagyon nehéz egy szinte magatehetetlen embert gondozni), de akkor sem mentség mindez a verésre.

Nem szabad hagyni.


Most eszembe jutott valami, a férjem mamája volt hasonló helyzetben, de ott a beteg, szélütéses, fél oldalára béna nagypapa bántotta rendszeresen az "egészséges" őt gondozó feleségét: csípte, marta, ahol csak tudta... szóval ő sem bánt vele szépen és a mama nem érdemelte ezt meg, mert ő is mindig hűséges-szerető felesége volt neki és ráadásul a nagy bajban is mindig mellette állt. Na, tudom, ez teljesen más eset, csak úgy eszembe jutott.


Mindenesetre, le kell ülni a mamátokkal szót érteni és mihamarabb szembesíteni a hangfelvételekkel, mert hiába írja spinelli, hogy nem, szerintem elfajulhat a dolog. Aztán közösen megoldást találni a problémára. KeA jól írta, néha valaki más vigyázzon a papára, addig a mamát vigyétek el kicsit kikapcsolódni (de szerintem mindezelőtt a mamának illene bocsánatot kérnie a papától!).

27. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - 1ee2edf456)
2009. nov. 10. 14:14
Az nem megoldható, hogy hogy a mamát viszitek el egy időre, amíg ápolónő van a papával? Talán a mamátoknak is jót tenne egy kis pihenő, talán átgondolná, lehiggadna, feltöltődne. Valahogy kezelni kellene az indulatait.
26. 1ee2edf456 (válaszként erre: 24. - Ab4b6bc17d)
2009. nov. 10. 14:09

Jól érzed a dolgokat. A lassúsága dühíti őt fel.

Nem csalta meg soha, mindig tisztelettel beszélt a feleségéről. A feljelentést nem akarjuk, mégiscsak az ÉDESANYÁMRÓL van szó. Most a Mama testvéreivel fogunk beszélni, hátha onnan jön valami segítség. A bizonyosság, csak két hónapja van meg, azóta már 4-5 felvételen hallható a bántalmazás. Előtte a Papa mondogatta hogy kapja a pofonokat, de sajnos nem hittünk neki. Ha a tesók sem tudnak segíteni, a szembesítés marad.

Attól félünk, hogy nem enged be a lakásba minket utána.

Agyafúrt, mások előtt megjátssza az odaadó gondos feleséget, és mint egy mártírt szerepelteti magát. A végén mindenki ŐT sajnálja. Mindig figyelt a látszatra, innen próbáljuk Őt megfogni.

2009. nov. 10. 11:22
szerintem ítélkezés és retorzió helyett érdemesebb megoldáson törni a fejeket.
24. ab4b6bc17d (válaszként erre: 23. - C69ff6d3e9)
2009. nov. 10. 11:16
Főleg, hogy előfordulhat, hogy egyszer majd agyonveri? Lehet, hogy ez erős, de ki tudja, mennyire borul el az agya... én úgy tudom ezt elképzelni - annak alapján, amit Feri leírt -, hogy az asszonynak nincs türelme kivárni, amíg a férje teszem azt elcsoszog az ágyig, vagy a begegéségből kifolyólag nagyon lassan megcsinál valamit, de hát nem tehet róla! Komolyan, ez olyan dolog, hogy könnyket csal az ember szemébe. Mielőbb beszélj Feri a mama fejével, légy határozott és kemény! Gondolj bele, mit érezhet a papa ilyen kiszolgáltatott körülmények között, még megvédeni sem tudja magát! (vagy tett valami olyat a múltban - pl. megcsalta a mamát -, amiért az most ilyen kegyetlenül bánik vele??). Mégis... jól érzed, mivel elindítottad ezt a fórumot, ez egyáltalán nem helyes és határozottan fel kell lépned/lépnetek ellene, ha szeretitek a papátokat.
23. c69ff6d3e9 (válaszként erre: 21. - 1ee2edf456)
2009. nov. 10. 08:19

na jó, de azért ezt mégsem lehet a végsőkig elnézni.úgyhogy én még mindig azt mondom hogy a hangfelvétellel lehetne mit kezdeni. akkor meg kerüljétek meg a mamát.

keressétek fel az illetékeseket,hátha majd az segít.

nem gondoljátok hogy azért teszi az öregasszony amit tesz, mert tudja hogy ti nem tesztek ellene semmit?

már bocs, de az én anyám ,vagy nagyanyám ezt nem tenné meg,mert tudná hogy következményekkel jár.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook