Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor az unoka nem saját...Vannak itt ilyen nagyszülők? fórum

Amikor az unoka nem saját...Vannak itt ilyen nagyszülők? (beszélgetős fórum)


1 2
36. Aranka2 (válaszként erre: 34. - Egyed Judit)
2010. okt. 25. 15:59
Privi megy.
2010. okt. 25. 15:57
Bocsánat ,hogy elkanyarodtam az eredeti témától.
34. Egyed Judit (válaszként erre: 33. - Aranka2)
2010. okt. 25. 15:55
Szia ez már egyre bonyolúltabb nagy össze-visszaság van nálatok.De miért nővéred nevén van bent a pénz ha anyukád ilyen természetű.Ez is furcsa nekem.
33. Aranka2 (válaszként erre: 32. - Egyed Judit)
2010. okt. 25. 15:50

Szia !


Most azt mondta a bátyámnak, tőlem kérdezi meg adhat e neki pénzt. Mintha bármi közöm lenne hozzá .(nővérem nevére tették be anyám pénzét :( ) Gondolom így akarja rám hárítani a felelősséget.Csak azt nem tudja ,hogy napi kapcsolatban vagyok a bátyámmal.

32. Egyed Judit (válaszként erre: 31. - Aranka2)
2010. okt. 22. 10:38
Hát ez igen szomorú.Hogy megy emberek közé egyáltalán,vagy hogy tud egyáltalán létezni,hogy ő egy ilyen anya ha lehet ilyen szóval élni ilyen háttér mögött ami neki van.A közelébe lévők mit szólnak neki.Nem irigyellek habár ilyen anya kinek kellene.
2010. okt. 21. 18:23
Engem nem várt ,és a mai napig nem fogadott el:(
2010. okt. 21. 16:33
Hát akkor nem irigyellek.Erre nem is lehet mit mondani nem semmi nő az anyukád már meg ne haragudj hogy tud egyáltalán így élni ilyen természettel nem gondolkodik mi lessz majd vele.Nem tud valaki hatni rá?Beszéltél már vele ezekről a dolgokról vagy meg se hallgat.
2010. okt. 21. 15:48

Tragédia :)


Már nem is igazán beszélek vele. Más helyre már írtam bátyám lábát amputálták. Semmi jövedelme ,minden kilátástalan számára...Anyám tele van pénzzel (kb 5 millió) ,de senkinek sem ad. Mi lesz ,ha le esik a lábáról jelszóval. Jelzem 78.évében van.Nem akarja eladni a telkeket ,4 szobás lakásban albérlőket tart... ja ami még édes fiam tavalyi esküvőjére adott 20 ezret mondván úgysem tudja kitől mennyit kapott.

28. Egyed Judit (válaszként erre: 27. - Aranka2)
2010. okt. 21. 15:36
Ez kicsit megdöbbentő amit írtál.Egy anya hogy csinálhat ilyet a saját lányával,hát lehet hogy én ki is dobtam volna hogy gondolkozzon el azon amt mondott.Hát nem lehetett könnyű ezt feldolgoznod.Most mi a helyzet ha nem haragszol a kérdésért?
2010. okt. 21. 15:31

Érdekes dolgot írok le.

Három gyerekem van.

Amikor a másodikkal mentem haza a kórházból az én anyám azt mondta ezek nem igazi unokák . Csak a bátyám gyerekei:( Na akkor kellett volna kirúgnom a lakásunkból.

Aztán amikor megszületett a kicsi lányom azt mondta ,nem hoz neki semmit ,mert az apja úgyis mindent megvesz neki.


Második anyósom imádta az én fiamat,saját unokának tekintette. Érdekes dolgok ezek:(

26. hancsalean (válaszként erre: 24. - Tamianyu)
2010. okt. 14. 12:26
A rokonoktól sose szabadul meg az ember. Attól még jelen lesznek az ember életében, igaz csak a kéthetenti kapcsolattartáskor és a nyári 1,5 hónap alatt.
25. 448f1a930a (válaszként erre: 9. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 17:09
Nem tudom,hogy mire vagy igazán kíváncsi?Egy velünk él,de nagyon dörzsölt 13 éves.Nincs majomszeretet,ha kell cinkos vagyok,de a hazugságot,átveréseket nem viselem el.Most próbálgatja a szárnyait.Saját gyerekem nekem is van ,két fiú,de ők már férfiak,na meg én is voltam gyerek,bár azt hiszem nagyon jó gyerek voltam.-)
24. Tamianyu (válaszként erre: 23. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 15:07

Pff,hát igen.

De ha megszabadulnál tőle,akkor a családjától is.

Már ha megoldható,és nem függsz tőle.

Szörnyű milyen pasik vannak....

23. hancsalean (válaszként erre: 22. - Tamianyu)
2010. okt. 12. 14:48
Mit érnék el vele, amíg ilyen kicsik? Ő vígan élhetné az életét gond nélkül, fizetné a minimális gyerektartást, kéthetente elvinné a gyereket (amíg nem lenne újra valakije) aztán minden egyéb gond (öröm is) maradna a vállamon.
22. Tamianyu (válaszként erre: 21. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 13:48

Akkor eleged lehet.

És a férjed sem könnyíti meg a helyzetedet.

A családja meg kifejezetten megnehezíti.

Nem tudsz hova költözni ha otthagyod?

2010. okt. 12. 13:32
Egy közös van, nekem van 2. Egy kisiskolás, egy ovis és egy bölcsis van.
20. Tamianyu (válaszként erre: 17. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 12:42

Te szegény:((((

Most nézegetem a fórumaidat.

Hát jól "bevásároltál" ezzel a pasival:(((

Mennyi idősek a gyerekeid?

Két közös van,vagy egy?

19. Tamianyu (válaszként erre: 16. - Egyed Judit)
2010. okt. 12. 12:06
Hát az az,hogy azt írja nincs rendbe.Mert az semmiképen nem lehet rendjén,hogy így viselkednek az Ő nagyobb gyerekével.A békesség nagyon jó dolog,de nem olyan áron,ha tönkre teszünk életeket érte.Az nem békesség,megalkuvás.
18. Tamianyu (válaszként erre: 14. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 12:04

Hihetetlen.Erre én nem tudok mit írni,mert nem élnék így.A gyerekeimet pedig bárkivel szemben megvédeném.Akkor is ha válás az ára.

Sajnálatos,hogy ilyen férjed van....

17. hancsalean (válaszként erre: 16. - Egyed Judit)
2010. okt. 12. 12:00
Mindenm de néha nagyon tud fájni. Üvölteni tudnék, hogy miért tették ezeket, miért kellett mindez? Aztán elcsitulok és arra gondolok, hogy TÜRELEM! Az idő megszépít mindent.
16. Egyed Judit (válaszként erre: 14. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 11:54
Hát igen az ember a békességért sok mindent feláldoz pedig nem szivesen teszi, de a muszály nagy úr.De akkor már minden rendbe és ez a fontos.Biztos nagyon rossz lehetett neked.Nézz előrre és reméljük minden jóra fordúl,én nagyon drukkolok neked.
15. hancsalean (válaszként erre: 13. - Egyed Judit)
2010. okt. 12. 11:52
Nem találkoztunk a gyerek születéséig, aztán meg követelték a jó kapcsolatot. A párom pedig, mivel Őket jobban szereti, tiszteli, megörült hogy végre elfogadnának és nem értette miért nem akarom ezt az egészet.
14. hancsalean (válaszként erre: 12. - Tamianyu)
2010. okt. 12. 11:50
Azért hagytam, mert lelkileg tönkretettek és békességet akartam, nem harcot. A párom megütött, lelkileg sokat bántott és nem tudtm volna magam fenttartani sem. Már újból dolgozok, próbálom elfelejteni a sok rosszat, a párom is újból a régi. Nagyon felkavarták az életünket, nem akarom újból azt a sok rosszat.
13. Egyed Judit (válaszként erre: 11. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 11:49
Micsoda!!!!!!ez aztán nem semmi.Ez egyszerűen felháborító.Milyen ember az ilyen ha nincs unoka ne menj hozzájuk,és nemis mentetek? Akkor nemis találkoztatok velük,ezt nem értem.Nekem még az anyukám is szereti az unokámat,látod ilyen is van.Nálunk meg az volt hogy a párom lányával nemjöttem ki egy időben, és most meg minden rendbe egy kisbaba sok mindent megtudna oldani a családokba szerintem.
12. Tamianyu (válaszként erre: 11. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 11:44

Ez most komoly?És te azok után képes vagy menni hozzájuk?Hogy hagyhatod,hogy a gyerekeddel ezt tegyék,hogy így megkülönböztessék Őket?

Állj a sarkadra,és állj ki a gyerekeidért!

11. hancsalean (válaszként erre: 10. - Tamianyu)
2010. okt. 12. 11:31
Amíg nem volt saját unoka, addig a lábunkat se tehettük be hozzájuk.
10. Tamianyu (válaszként erre: 8. - Hancsalean)
2010. okt. 12. 11:21

Szerintem pedig a nagyszülők és főleg a párod lehetnének kicsit intelligensebbek és toleránsabbak.

Lehetne bennük annyi,hogy nem éreztetik legalább a gyerekeddel,hogy Ő"nem igazi unokájuk".

És ebben pont a párodnak kellene mellétek állni,és a tudtukra adni,hogy ez a viselkedés nem tetszik nektek,ez nem elfogadható részetekről.Az ilyen helyzeteket még a felnőttek is nehezen kezelik értik meg,nemhogy a gyerekek.

Ez a bunkóság netovábbja.

Ne menjetek hozzájuk sűrűn,ha nem változik semmit a dolog,akkor meg semmikor.

Egyébként vannak szülők nagyszülők,akik a saját gyerekeiket is képesek így megkülönböztetni.

Nekünk anyósékkal emiatt volt mindig háború,és egy újabb éve megint mosoly szünet.Nagyon nehezen viseljük az igazságtalanságot.

Az érzelmeknek nem lehet parancsolni,de a tetteknek igen.Neheztelnek rá valami miatt esetleg,hogy ezt teszik?Mert ez a viselkedés csakis szándékos lehet.

9. hancsalean (válaszként erre: 7. - 448f1a930a)
2010. okt. 12. 11:12
Hogy tudod kezelni a helyzetet?
8. hancsalean (válaszként erre: 6. - Egyed Judit)
2010. okt. 12. 10:55
Az érdekelne, hogy mit lehet akkor kezdeni, ha van saját unoka és nem saját is és a nagyszülők kissé másképp kezelik. Tudom, értem én hogy a saját gyerekem gyereke az más...de engem akkor is bánt, hogy ha asztalnál ülünk, akkor minden figyelem a kicsire irányul, Ő az okos, ügyes, persze olykor kap pár jó szót a másik is. De ha náluk vagyunk, akkor mindig az van, hogy a kicsinek lesz majd hinta, homokozó, Őt majd elviszik templomba stb...szóval tervezgetnek sokat, de csak a sajáttal. Nem akarok asztalt borítani, mert feleslegesnek tartom, de már rettentően zavar ez az egész. Párom szerint lehetnék megértőbb, hiszen mégis csak az az egy az unokájuk.
2010. okt. 11. 16:03
Nekem is van 5,saját viszont egy sem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook