Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor a nagyszülő nem szívesen vállalja el az unoka felügyeletét. fórum

Amikor a nagyszülő nem szívesen vállalja el az unoka felügyeletét. (beszélgetős fórum)

2021. júl. 9. 10:19

Egyetértek. Nagyon más 55 évesen és 65 évesen nyugdíjba vonulni. Az a 10 év rettenetesen sokat jelent.


A cikk engem sem érdekel.

2021. júl. 9. 09:46
Egyik rokonom, akinek első perctől kezdve mindenben segít az anyukája, mondta nekem a minap, hogy le kellett cs.sznie az anyósát, mert az nem akart vigyázni az unokájára. Azóta anyós észhez kapott, és rendszeresen vigyáz a kicsire. Jobbnak láttam semmit sem mondani erre, mivel egyáltalán nem érzem át a problémáját. Nekem semmilyen segítségem nincs. Még soha senki sem vigyázott a lányomra helyettem. Ez van. Nem vagyunk egyformák.
20. Bichi
2021. júl. 8. 22:43

Nem olvastam el a cikket, de most ez nagy divat lett, hogy a nagyszülők nem úgy vállalják az unokát, ahogy a régiek.

Nekem egyelőre nincs unokám, de pár év, és biztos lesz, de nagyon nem szeretném, ha a gyerekem azt hinné, hogy mi vagyunk azok, akik bármikor ugrathatóak a gyerek mellé, vagy ahova mindig le lehet passzolni.

Arról már nem is beszélve, hogy régen a szülők nevelték a gyerekeiket, és volt bennünk némi tisztelet. Mi van ma ezzel szemben? A gyerek azt csinál amit akar, sőt jogai vannak. Na ha nálunk így lesz, akkor azok a jogok csak a szülőkkel fogják megilletni, és ez vagy tetszik, vagy nem...

19. NomNom (válaszként erre: 13. - Timycat)
2021. júl. 8. 20:33
Hát igen, én is 30 évesen estem teherbe, a férjem és én is késői gyerekek vagyunk, így minden nagyszülő 70+. A szüleimre bármikor rábíznám (majd ha már képes lesz nélkülem aludni), de a férjem szülei nagyon rossz fizikális állapotban vannak. Mindig mondogatják, hogy jaj majd mikor megy hozzájuk az unokájuk aludni de jó lesz. Könyörgöm, a földre nem bír mellé leülni játszani. A fiam még nem jár, de már nem érnék utol ha nekiáll mászni.
2021. júl. 8. 19:59

Én se olvasom el a cikket, mert a legtöbb baromság;)


Én úgy látom, hogy most is vigyáznának a nagyszülők az unokákra, csak az anyukák nem hagyják rájuk, mert jellemzően agyalágyultnak nézik a náluk idősebbeket.


Tehát, nem kell rináylni mindenért. Mindenki nézzen magába;)



Mi még szinte egész nyáron a nagymamámnál voltunk, ha épp nem dolgozott, mert ugye csak 1-2 generáció volt olyan szerencsés, hogy 55 évesen nyugdíjba mehetett.

Az én nagymamám az I. világháborúba született. Korán el kezdett dolgozni, de nem volt bejelentett munkahely akkoriba, ahogy a többi ennyi idősnek sem, így ők nem tudtak elmenni nyugdíjba korán, hanem amikor kiderült számukra, hogy a minimál nyugdíjhoz 10 évet bejelentve kell dolgozni, akkor kerestek olyan melót, ahol ez megtörtént.

Az én nagymamám, így ment 68 évesen nyugdíjba, de sosem voltunk a számára terhek. Volt olyan, hogy egyszerre 5-6 unokája is ott volt vele hónapokat.


Igaz, az akkori szülők nem nézték őket hülyének, hanem tisztelték őket...

2021. júl. 8. 19:27
Imádom az unokáim, bármikor vigyázok rájuk.
16. 8d00a82c06 (válaszként erre: 14. - Odett'e)
2021. júl. 8. 19:21

Mivel az én édesanyám nem él, az apámat nem szereti a lányom így bizony az apai nagymamánál van a csemeténk.

Viszont idén aludt először tőlem távol pedig 10 éves.

Nem "adom le" csak ha nincs más megoldás.

15. df1e1c376c (válaszként erre: 14. - Odett'e)
2021. júl. 8. 19:14

En az egyik nagymamammal voltam 19, az meg egy hijan 20.Egyutt is laktunk.

Amikor nem ertette meg, hogy csontritkulassal ne masszon a letrara, mert kulonben osszetorom XD a francia kremes mellett, aminek en csak a karamellas tetejet ettem meg, o meg a tobbit....

Hianyzik.


Es sokat vigyazott rank, de 50valamennyi evesen ment nyugdijba. Ugy "konnyu".

Meg amugy egy ovono volot.

A masik nagyangyam tanitono. Es par evvel fiatalabb.

Rajtunk osztozkodtak a nagyik, mert mindegyik velunk akart lenni a nyari szunetben. Szedrintem ez a normalis. Nem az, hogy hova passzoljuk le.

2021. júl. 8. 18:44

Sokat voltam, és a mai napig sokat vagyok együtt az unokáimmal. Nem lennék őszinte ha azt mondanám, hogy néha nem szerettem volna inkább mást csinálni, minthogy vigyázzak rájuk , de szükség volt a segítségemre. Mostanra ... amikor már serdülőkorban vannak..., rendkívül erős kapocs alakult ki köztünk, s engem ez nagyon boldoggá tesz .

A véleményem mégis az, hogy engedtessék meg minden Nagymamának , és minden Nagypapának, hogy ne elvárások alapján "kelljen" az unokáikkal együtt lenniük .

Amikor valaki gyereket vállal, akkor számoljon az azzal együtt járó nehézségekkel . Soha senkinek nem szabad lenne természetesnek vennie azt, hogy a szülei idejével "gazdálkodjon" .

No és talán olyankor is jó lenne a majdani segítség igénybevételére gondolni...főleg az Anyukáknak, amikor a kicsi gyereket sokszor ok nélkül igyekeznek távol tartani az apai Nagymamától... szerencsém van, hogy ezt nekem nem kellett megtapasztalnom.

2021. júl. 8. 18:40
Ez is, plusz itt is megmutatkozik hogy kitolódott a gyerekvállalási kor. Egy 35+os kismamának már a szülei is idősebbek mint egy 20-25 évesnek, nyilván egy 45-50 éves nagyszülőnek más az energia szintje mint egy 65-70 évesnek.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 18:32

A cikket nem olvastam, mint írtam.

"A mai világban a legtöbb nagyszülő másképp éli az életét mint régen."


Miben éli másképp? Kevésbé, vagy jobban szereti az unokáit?

Vagy arra gondolsz, hogy míg évekkel ezelőtt 55-60-63 évesen nyugdíjas lehetett egy nagymama, most meg, ha nincs meg a 40 éve, akkor 65 évesen mehet nyugdíjba?


Gondolom, aki dolgozik 65 évesen még, hátzartást vezet, talán nem tud fizikailag már olyan felhőtlenül vigyázni az unokákra, mintha nem dolgozna, főleg, ha közben még itt, meg ott fáj is neki valamije, még akkor is, ha a szamafényei az unokák. Pihenni neki is kell/kellene. És még így is hullafáradtan sok-sik nagymami, nagypapi boldogan unokázik, csak ne elvárás legyen.

11. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2021. júl. 8. 18:26

A "regebbi" az lehet mas, hogy koraban mentek nyugdijba.

Az en szuleim meg miindig dolgoznak, es mar elmultam 35.


Mielott 22 evesen elvetettem egy babat, a szuleim elmontak kulon-kulon, hogyha megtartom, ok teljes vallszelesseggel melletem lesznek. A vengegszobabol lehet babaszoba, es segitenek agyagilag, megorzesben, barmiben...

De en nem akartam. Es tiszteletben tartottak a dontesem azutan, hogy mi negyenen vagyunk ketto helyett testverek.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 18:20
Nem olvasok el olyan cikket, ahol el kell fogadnom bármit is.
9. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 18:14

Nem olvasom el a cikket, de akinek teher a gyerek minek vallalja be?

Az en szuleim szivesen dadaskodak, en is elvallaltam az tesom kolkeit par napra (imadtak a kis dogok, ha velem voltak), de ez nem elvaras volt.

8. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 18:08
Nem terheltem őket, max havi1-2 alkalommal.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 18:06
Nem érdekel a cikk.
2021. júl. 8. 18:04
Miből gondolja azt a kedves cikkíró hogy régen a nagyszülőknek nem okozott gondot az unokára vigyázni hónapszám? Dehogynem! Az hogy nem mutatták ki, az egy dolog. Nekik is ugyanolyan megterhelő volt mint a mai nagyszülőknek. Egyáltalán nem volt olyan idilli a kép mint amit lefestett.
5. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 18:02
A gyermeket nem a nagyszülők nyakára kell vállalni.
4. Altair (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 18:01
Nem nagyszülőknek szül az ember gyereket...
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 17:59
Nincs elég kattintás a díványon?:)
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. júl. 8. 17:56

Nem érdekel a cikk.

Te elítéled a nagyszülők mert nem akar az unokája vigyázni?


Én szerencsés vagyok. Lassan többet van a mamánál, mint itthon a munkám miatt.

2021. júl. 8. 17:53

A mai világban a legtöbb nagyszülő másképp éli az életét mint régen.

Változtak az életkörülmények, felfogások.

Az alábbi cikkben talán több mindenre választ kaphatunk.

Elítélhetők ezért a nagyszülők?

Ti hogy gondoljátok?


[link]

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook