Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az egyetlen unokaöcsémet elhalmozták a nagyszülők húsvétra... fórum

Az egyetlen unokaöcsémet elhalmozták a nagyszülők húsvétra... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
31. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 27. - Michelle.r)
2022. ápr. 19. 18:03

Nem tudom, másik ismerősöm (szintén kb. a sráccal egyidős) egy quadot szeretett volna, megkapta, majd megunta, már egyáltalán nem használja.


Nagypapa volt, de ez nem lényeges :) :)


Az mindenesetre nem túl biztató, hogy a tizenéves srácok nem nagyon sportolnak, csak a gép előtt ülnek.

2022. ápr. 19. 16:32

Nem mindig baj, ha mindent megkap, amit megkíván - természetesen észszerű határokon belül. Fiamnak a szüleim is, én is mindent megvettünk, amire rákivánt, mégis rendes fiatalember lett belőle, nem volt kiéhezett irigy, vagy nyálcsorgató. Jó fizetése van, most abból veszi meg, ami megtetszik.

FI-nek inkább örülnie kellene, de mennyi köze is van az egészhez, ha jól értettem, ő csak egy nagynéni, a srácnak vannak szülei is, ugye?,

29. jucika33 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 16:23
Mindenki mást képes adni. A minőségi idő nem mindenkinek a tehetsége. Könnyebb adni egy kupac játékot, mint elvinni a ligetbe és szórakoztatni- ez utóbbi ugyanis sokkal fárasztóbb.Attól, hogy valaki nagyszülő lesz, még nem lesz tehetséges pedagógus és nem is biztos, hogy annyira szeret az unokával játszani. Csak ezt nem illik bevallani. Ha a nagyszülő erre képes, ezt kell elfogadni. (Egyébként én, mint szülő, legalább ennyi csokit vettem a csokikereső játékhoz :-) Azóta is esszük.
28. timycat (válaszként erre: 8. - F7f780f355)
2022. ápr. 19. 15:37
Ez nem törvényszerű. Az én gyerekem is megkapott a cartól a repülőig mindent és teljesen - már-már aggodalomra okot adóan - normális kamasz.
27. michelle.r (válaszként erre: 21. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 19. 15:19

Megkérdezte a gyereket, hogy szeretne-e biciklit? Én olyat gyereket még nem láttam, aki nagyon szeretett volna valamit, aztán nem érdekelte amikor megkapta.


Lehet, hogy a nagyi is olyan gyerek volt, aki majd megőrült egy bicikliért, de arra nem gondolt, hogy az unokája nem szeretné.


Amelett tényleg olyan az élet - szerencsére - hogy nem kell már évekig ácsingózni valamiért.

26. libikóka (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
2022. ápr. 19. 13:45

Ha most összevetném mit képzeltem előre,,mi lett,,, és hogy látom utólag.

🙄😊😊

25. PöttyösPanka (válaszként erre: 20. - Libikóka)
2022. ápr. 19. 13:31

Minden szavaddal egyetértek.


Én is olvastam az Egyszerűbb gyerekkort. Én is úgy képzeltem, hogy az én gyerekemnek csak organikus anyagból készült, montessori játékai lesznek. Én is azt hittem, hogy az én gyerekem ugyan sosem fog földön fetrengős hisztit csapni a bolt közepén, mert én rendesen fogom nevelni...

Ehhez képest a valóság meg 🙈


Plusz hozzájön, hogy a nagyszülők sokszor nem igazán díjazzák a nevelési elveimet, és van az a pont, ahol őket is hagyni kell úgy unokázni, ahogy örömüket lelik benne. Még akkor is, ha az épp nem vág egybe a legmodernebb neveléstudományi nézetekkel. Értsd: nem hal bele, ha sütit vacsorázik néha, amikor a nagyinál vagyunk.


De a lényeg, hogy nem mások felett kell ítélkezni, hanem bizonyítani.

24. Bichi (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 12:29

Az egyik szeretetnyelv pont az ajándékozás. Ezt csak azért írom, mert a szeretetnyelv és az ajándékozás nem zárja ki egymást.

Az meg, hogy nem megy utána senki, az leginkább a szülő hibája, nem a nagyszülőké.

Ha egyszer nagyszülő leszek, én is tuti minden sz.rt megveszek majd az unokámnak, amíg a gyerekem le nem állít :DDDDDDDD

23. f7f780f355 (válaszként erre: 21. - 7aee3f2a07)
2022. ápr. 19. 12:22

Ezt en is eszrevettem.

Manapsag az ipadnak orulnek. Jajj. Mondanam hogy mai gyerekek de akkor en leszek az oreg tyuk. Hat biztosan nem tesz jot az elhalmozas, mert hozzaszoknak. Teljesen termeszetesnek veszik, hogy minden draga kacat ott hever a labuk elott (meg ha nem is fogjak fel a penz erteket). A bicikli mar nem kunszt...sajnos...

Emlekszem 10 evesen szulinapra kaptam egy gorkorit szarnyaltam a boldogsagtol es ejjel nappal rajta alltam, hogy megtanuljak majd mindenhova azzal mentem. Egesz nyarra elvoltam vele pedig aztan jo anyagi korulmenyek kozott nottem fel, de amugy mi husvetra csak csokit kaptunk, nevnapra is, fogtunder meg max 200ftot adott nem am playmobil allatorvosi rendelot. (Ismerek ilyen gyereket). Ahany fog annyi playmobilt kap. Eszem megall. A vegen mindent unni fog, orome nem lesz semmiben csak a bosszusag ha a kesobbiekben nem tud megszerezni valamit mert nem pottyan az olebe. En igy latom.

2022. ápr. 19. 12:19
Ha pedig a "mert megteheti" érvre alapozzuk , akkor meg költsön a gyerek jövőjére ha már "megteheti".
21. 7aee3f2a07 (válaszként erre: 8. - F7f780f355)
2022. ápr. 19. 12:16
Először nem akartam elhinni, amikor ismerősöm panaszkodott, hogy az unokájának vett egy biciklit (11 éves kissrác), aztán nem használja, nem érdekli. Mikor már zsinórban fordult ez elő, akkor kezdtem gyanút fogni... Sokan már semminek sem tudnak örülni, emlékszem gyerekként mennyire szerettem biciklizni, de nem telt normális biciklire a szüleimnek. Olyan biciklikkel jártam, amiket állandóan szerelgetni kellett (mondjuk ennek az a hatalmas előnye, hogy megtanultam szerelni). Egyre kevésbé van a dolgoknak értéke és súlya.
20. libikóka (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 12:16

Elméletben mindenki nagyon jól tudja hogy mit szeretne a gyerekének,,,majd.

A valóság meg,,,na ezt bízzuk a jövőre:))

Másrészt meg hiszem, ha a nagyszülők kevesebb ajándékot vesznek akkor sem fognak többet törődni a gyerekkel.

Nem kell (csak szokás) más nevelési elveit helyteleníteni,,annak majd ők isszák a levét.


Viszont senki sem lesz hibátlan szülő,,te sem.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - Léna123)
2022. ápr. 19. 12:15
A vallomás sem irigykedésről szól szerintem bármennyire így jött le az a szám amit odaírtam hogy 60(vagy több)valós és egy gyereknek csokitojásból az akkor is sok ne haragudj. Ez pedig nem irigység hanem józan ész.
18. Léna123 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 12:11
Jó persze, sima hétköznapokon muszáj határt szabni, mert egyrészt előbb utóbb, azt gondolja, hogy bármit kiejt a száján rögtön megkapja, másrészt nem fogja tudni értékelni. Tudom milyen, két 4,5 évesem van, én részemről, férjem részemről is csak ők vannak. Nagyszülők, nagynénik részéről is el vannak halmozva, de igyekszünk azért határokat szabni, és nagyobb ajándékokat alkalmakkor adni. Ez nem jelenti, hogy apróságokat nem kapnak csak úgy néha. Meg kell találni az arany középutat. Fentiek ellenére az én gyerekeim pl abszolút nem követelőzők, nem fetrengenek a földön, ha nem kapnak meg valamit (láttam már ilyet), bárhova el tudok menni velük. De számomra az is elképzelhetetlen, hogy a gyerekem kikódorogjon úgy a házból, hogy senki se vegye észre. Ha többen vagyunk pláne, mindig foglalkozik velük valaki. De ez már tök más, ez már nem a vallomáshoz tartozik.
17. f7f780f355 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 12:08
Kart fog okozni. A munkahelyen majd nem mindenki az o akarata szerint fog futyulni, felnott korban sem fogja egy no sem kinyalni ugy a feneket mint az anyja, nagyszulei. Ez van.
16. f7f780f355 (válaszként erre: 14. - F7f780f355)
2022. ápr. 19. 12:07
+latok eleg pedlat boltokban hisztizo gyerekek altal. Sajnos ez van. A szulo meg full ideg ezert megveszi neki amiert károg. Na így neveljunk diktatorokat.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - F7f780f355)
2022. ápr. 19. 12:06
Tény , hogy a kisgyerek fejben még most ezt másképp kezeli, neki nem ez a fontos, DE, ha ez folytatódik már idősebb korban igenis kárt fog okozni , akármilyen kis irigy csuka vagyok ;)
14. f7f780f355 (válaszként erre: 10. - Léna123)
2022. ápr. 19. 12:00

Nem azzal van a baj hogy megkapja amit szeret hanem hogy mindent csostul razuditanak, azt fogja megtanulni hogy neki minden jar. Majd jon a pofaraeses. Manapsag divat lett elkenyeztetni a kolkoket.


Hat bocs logikatlan az irigyseg. En sem irigykedek egy gyerekre. Szerintem f.i se. Az kiakaszto hogy ennyire elkenyeztetik egyesek a csemetet es kozben eszre sem veszik a nagy szeretettol hogy egy onzo kis mocsingot nevelnek mar bocs.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Léna123)
2022. ápr. 19. 11:59

Ez a kisfiú nem csak alkalmakra kap mindent, mezei bevásárlásnál kap egy többezer forintos legót vagy autót mert "meglepetés".

Pont a szeretetnyelv miatt sincs értelme a felhalmozásnak, mert nem ez érdekli.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Libikóka)
2022. ápr. 19. 11:55

Nem mert hosszú lett volna és ettől független igen, nekem szúrja a szemem ez a fajta elhalmozás és mióta megszületett ez van. Van olyan gyerek aki ezt jól kezeli , de már felütötték alapvető dolgok a fejüket ezzel kapcsolatban hogy meg sem köszöni, meg bárki ajándékot kap a családban annak szedi ki a kezéből és bontja kifelé hiába nem az övé, mert megszokta hogy neki már ez alanyi jogon jár. Alapvetően értelmes okos gyerek, de fele ennyi földi jóval is bőven elvan vagy annyival sem, mert szerintem nem ez kell a gyereknek. Meg lehet beszélnis szerintem a nagyszülőkkel hogy mi kell vagy nem kell a gyereknek, de a szülők is élvezik hogy az ő gyerekük "kivételes" , mert első.

És én köszönöm , a jövőben nem ezt akarom a sajátomnak. Meg fog kapni minden ő is, de nem így...

2022. ápr. 19. 11:55
Más a szeretetnyelvük, mint neked. Neked valószínűleg a minőségi idő, a nagyszülőknek pedig az ajándékozás. Az a vicces, ha a kicsinek meg valami egészen más, ezért egyiket sem értékelte túl nagyra.
10. Léna123 (válaszként erre: 8. - F7f780f355)
2022. ápr. 19. 11:53

Nem is a játékra irigy. :DDDD

A rokonodat meg ezek szerint nem sikerült megnevelni rendesen, attól még nem lesz minden gyerek ilyen, mert húsvétra, bármilyen ünnepre, szülinapra, névnapra megkapja amit szeretne.

9. libikóka (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 11:51

Így már más a szempont,,csak nem ezt írtad.


Bár ez meg a szülők dolga.

8. f7f780f355 (válaszként erre: 2. - Léna123)
2022. ápr. 19. 11:47

Egy felnőtt majd pont a jatekokra fog irigykedni. Jah, kepzelem.

Szerintem csak szimplan karos ha mar kiskoratol ennyire el van halmozva mindennel. Nem egy, tobbfele jatek.

Kamaszkorban meg majd jon a macbook, iphone, ipad utani visitas azt ha nem kapja meg, mert az mar nem kisauto, plussmaci arban mozog, akkor mehetnek a nagyik a k anyjukba. Ilyen ez. Van kamasz rokonom az anyjanak js megmondta, hogy akadjon a falat a torkan, mert huawei telefont mereszeltek neki szulinapra venni.

7. Léna123 (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 11:45
Ha nem szúrná a szemed, ez a kiírás sem született volna meg. Azért mert ajándékokkal halmozzák el, még tölthetnek vele minőségi időt, ha nem teszik, az nem az ajándékok mennyiségén múlik.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Libikóka)
2022. ápr. 19. 11:45
Én ezt felfogtam, nem a tárgyi dolgok zavarnak, hanem hogy miután megtörtént a nagyszülői "f@szméregetés" , utána észre se vette senki hogy a gyerek kiment a házból, én mentem utána nehogy leessen a meredek lépcsőn vagy egyáltalán hogy játszon vele valaki .... És sok családban már ez van.
5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 11:39

Megtehetik,,hát megtették.Valószínűleg én is megteszem ,,majd,,alig várom hogy újra játékot vehessek , vagy kis ruhákat😊


Anno, első unoka voltam a családban ,nagyszülők + 5 nagynéni,mindíg kaptam egy halom mindent,,nem csak ünnepre:))


Nem lettem tőle "egészségtelen"

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Léna123)
2022. ápr. 19. 11:34
26 évesen nem irigykedem egy 5 évesre :D Ha én ennyi dolgot szeretnék megveszem magamnak, csak a gyerek már most nem kezeli jól ezt a halmozást és nem minőségi időt kap a nagyszülőktől. De igen sejtettem hogy ezt fogom megkapni hogy biztos irigy vagyok :D :D
3. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. ápr. 19. 11:33
Majd ha neked lesz gyereked,azt is elhalmozzák, úgyhogy ne irigykedj.
2022. ápr. 19. 11:27
A ruhák, és játékok gondolom nem károsak az egészségére. A csokit meg majd a szülei beosztják neki. Te meg ne irigykedj.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook