Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Amikor a szomszéd már mindenbe is beleköt fórum

Amikor a szomszéd már mindenbe is beleköt (beszélgetős fórum)


1 2
34. Ildi
2020. máj. 13. 17:01
Anno régen ,még ugy 2000 ben volt egy idős szomszéd,vagyis egy társaaházban laktunk. Amikor odaköltöztem,leadta,h " Ő az Úr". Jóban volt a szemben lévő házban élő idősebb hölggyel,aki rendszerint minden fiatalba próbált belekötni( se házibuli,se átjáróház,se esti lenti hangos beszélgetések a padon) Az unokái viszont ordibálhattak,az nem volt problm.Egy nap hangosan hallgattam a zenét,jött is a hölgy h mit képzelek. Közöltem vele h az unokáit fegyelmezze,majd a gurulós hangfalat direkt az erkélyhez helyztem ..na,onnantól nem szólt többet. Az Idösebb úrnak panaszkodott,aki mondta h végre valaki helyretette az asszonyt,őt ugyan nem zavarja a nappali zenebona.
2020. máj. 13. 16:48
Ha nem tud megszokni, szökjön meg.
32. 60458c31c7 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. máj. 13. 16:47
Költözzön a szomszédod, ő az akinek nem tetszik a helyzet.
31. Amaunet (válaszként erre: 29. - Bless the child)
2020. máj. 13. 16:42
Van egy lánya, aki épp olyan terhelt, mint az anyja. (a ház lakóinak elmondása alapján). Korábban,mig ő is itt lakott napi szinten mentek a veszekedések. Beszéltem már vele, de még a beszéde, a tekintete is zavart.
2020. máj. 13. 16:39
Ó vannak dilis szomszédok múltkor a csaj azért volt a fórumba kiaakadva mert hallotta hogy felkapcsolják a villanyt 😂😂 még kártérítést követelt volna hivatalba járásmániás volt szegényke
29. Bless the child (válaszként erre: 28. - Amaunet)
2020. máj. 13. 16:30
Hozzátartozói vannak? Azoknak szólni első körben. Ha ez zsákutca, az önkormányzat felé jelezni, szerintem. Ha úgy latjátok, hogy nem beszámítható, nincsenek rokonok, akkor a háziorvosának, Gyámügynek kell jelezni
2020. máj. 13. 15:29

Mit lehet olyan lakóval kezdeni, aki a szemetet nem a kukába, hanem annak tetejére dobja. A boros és rövid italos üvegeit (hetente 7 boros + 2-3 félliteres rövid) a postaládák alatti rekeszbe pakolja (ami a felesleges papírnak van kitéve), a lakókba folyton hangosan ordítva beleköt.

Az öregasszony erősen piál, plusz gyógyszert is szed.

Mindenki panaszkodik, de a közös fellépéstől meghátrálnak.

27. 9cf0877606 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 6. 07:04

Szervusz!


A mosógép alá esetleg tenni egy vastagabb szőnyeget, és - ahogy itt ajánlotta is már valaki - beállíttatni mesterrel, hogy stabilan, szabályosan álljon.


A szomszédot megkérdezhetnéd szép szóval, hogy miért nem használ füldugót, ha ennyire zavarják a zajok.

(Ismertem olyan embert, akit a hajnali madárcsicsergés "kergetett az őrületbe"...)

26. Pampalini (válaszként erre: 24. - Gyöngy:))
2020. márc. 6. 05:20
Sorry. Nem tudhattam :)
25. Csalános (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 5. 12:07
Milyen mosógéped van. Csupán a régi Energomat-Minimat mosógépek rázkódtak jobban, de az alá lehet még szőnyeget kapni. Kb. 2000,-ft, vagy kevesebb. Különben meg csönd a szomszédnak, ne törődj vele, Reggel 9 - este 18-, máshol 19 óráig csinálhatsz zajosabb munkát is. A mosógép meg nem igaz, hogy ennyire zavarja, ha csak nem unatkozik. (Ha tényleg annyira zörög a mosógép, és eddig nem csinálta, akkor nézesd meg, de ez sem igaz, ha féléves a mosógép).
24. gyöngy:) (válaszként erre: 21. - Pampalini)
2020. márc. 5. 10:29

Jájjj! 😱

Ő még kiskorú! 😊

2020. márc. 5. 10:21
Gumiszönyeg beszerezve köszönöm a tippet. Ha nem vállik be azt hiszem a következő az lesz hogy javaslom költözön tanyára. 🙂
2020. márc. 5. 07:05
Nincs az a pènz amièrt újra ilyen házakban èlnèk. Családi ház kell.
21. Pampalini (válaszként erre: 7. - Gyöngy:))
2020. márc. 5. 07:04
Nem kell venni vibrit: D
2020. márc. 4. 20:28

Vannak bunkó szomszédok.

Nálunk több is.


Nekünk végig kell hallgatunk a kora tavasztól-késő őszig tartó kinti (közös udvar) életüket, amiben van dajdajozás, üvöltözés, verekedés, sütés-főzés (tűzrakás), illetve 1-2 évvel ezelőtt amikor a bojlerünket lecseréltük és addig levittük a lépcső alá, amíg fel nem szerelik a másikat (ezután elvittük volna a szemét telepre), akkor a k.anyázástól a patkányozásig minden végig hallgattunk.

Mi vagyunk a legcsendesebb család a házba, mert alig vagyunk itthon, nem költözünk ki az udvarra, ennek ellenére mindig belénk kötnek, mert mi beképzeltek vagyunk, lenézzük őket, nem barátkozunk velük, stb.


De miért is tenném? Így én lazán átnézek az összes szomszédon szinte, nem köszönök csak 2 szomszédnak.


A helyedben megmondanám neki, hogy foglalkozzon a saját dolgával.

19. Guruljka (válaszként erre: 18. - Péter 83)
2020. márc. 4. 18:51

Én a felültöltőset nem hallottam lejárni. Nem ezen múlik ez.

Most van egy jó gépem, csak éppen elöltöltős. Rendszeresen leejtek belőle valamit, amikor kiszedem a ruhát. Jó, hogy a tetejét használhatom, de nem jó hajolgatni hozzá. És nem is tudom jól eloszlatni benne a ruhát.

Néha jelzi, hogy nincs jól becsukva az ajtó. A felültöltősnél nem volt ilyen hibalehetőség.

18. Péter 83 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 4. 15:54
Ha kevés ruhánál is ugrál, akkor a gép lábait beállítani, hogy vízszintesen álljon. (Vagy benne maradt a dobrögzítő.) Mi raktunk alá gumiszőnyeget ez is segített. De a végleges megoldás az lett, hogy amikor elromlott, vettünk egy új elöltöltős gépet. Csukott ajtóknál azt se hallom, hogy centrifugázik-e vagy már végzett.
17. gyöngy:) (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. márc. 4. 15:48

Szeretem amúgy, már a szívemhez nőtt, 23 éves.

Ez még nem úgy készült, mint a mostaniak, hogy pár év után bemondja az unalmast.

Egy csodagép.

16. globus
2020. márc. 4. 15:37
Enyém nem tud rázkódni, mert van benne valami UKS technológia. Ha nem tudja fellazítani a ruhát, egyszerűen nem centrifugál. Örök élet +1 nap.
15. Guruljka (válaszként erre: 11. - Gyöngy:))
2020. márc. 4. 15:15

Akkor még bírja szegény.

Nálunk egy másik, "donor" gépről szerelte át a férjem a lábakat (ugyanaz a típus volt), egyből nem ugrált.

14. Bryos (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2020. márc. 4. 15:15

Hát ezen jót nevettem 🤣

Jaj ne haragudj csak ez nálunk (szintén kertes ház nagy udvarral) akkor működne, ha süket volnék.

Nekem sajnos fordítva van tapasztalatom. Összesen kb 3 évet éltem 2 különböző panelban és síri csend volt.


Sokat számítanak a szomszédok!!


Én legszívesebben tanyára költöznék vagy hegyre házak és emberek nélkül a környéken 🤷‍♀️🤭

2020. márc. 4. 15:05
Vidd le zsákba a szennyesed hogy akkor mossa ki ő :D
12. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 4. 14:59
Világosítsd fel, hogy ha a lakása mozogna minden alkalommal, akkor már rég összedőlt volna a ház. Ha nem verődik valamilyen csőnek a gép, ami zajt csinálna, akkor kénytelen lesz elviselni az élethez tartozó zajt. Ha nem tudja, akkor kapcsoljon be valamilyen zenét arra az időre, menjen sétálni vagy költözzön el.
11. gyöngy:) (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. márc. 4. 14:57

Centrifugázás közben teszi és csak akkor, mikor alig van benne 1-2 ruha.

Ezen már nem cserélek semmit, olyan régi.

2020. márc. 4. 14:50
Lehet kapni vastag filcet, ami direkt mosógép alá való. Felfogja a rezgést, a zajt.
9. rabankari (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 4. 14:48
Ne a mosógéppel kezdj valamit, hanem a szomszéddal:-)
8. Guruljka (válaszként erre: 7. - Gyöngy:))
2020. márc. 4. 14:47

Bocs, de ha erősen rázkódik egy mosógép, akkor a lábait kell megnézni vagy megnézetni, lehet, hogy cserére szorulnak.

Különben szó szerint "szétveri magát", mert a lábakon az erős rugók a belső alkatrészeit is védik a rázkódástól, nem csak a padlót.

7. gyöngy:) (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2020. márc. 4. 14:07
Nálunk néha ráül a lányom a tetejére:D
6. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. márc. 4. 13:50

Én azt nem értem, hogy ha valaki ennyire érzékeny a külső hatásokra, miért társasházban lakik? Miért nem megy tanyára? Aki változást akar, változzon!


Komolyra fordítva, semmit nem tehetsz. Élni kell, mosni kell. Van ami zajjal jár. Ez van.

Én pl. nem tudnám elképzelni hogy olyan közelségben éljek együtt emberekkel, hogy csak egy vékony fal válasszon el minket egymástól. Ha nincs terem, én meghalok. Nekem létszükséglet hogy ha pl. kilépek az ajtón, ne az utcára kerüljek hanem a saját kertembe, ahol nyáron, reggelente pizsamában végigsétálva gyümölcsöket csipegetve megreggelizhetek, közben hallgatva a madárdalt. Hát egyikünk ilyen, másikunk olyan. :)

2020. márc. 4. 13:48

El kell küldeni a fenébe.

Nekem volt hasonló eset, bár épp fordított pozícióban: a régi felső szomszéd mindig éjjel mosott. Normális, hivatali időben dolgozott, moshatott volna délután ötkor is, de nem, neki 23:30kor volt jó. Zengett a ház. Párszor lett neki szólva, semmi, ezért az egyik alkalommal kihívtam rá a rendőrt. Azután csend lett, áttért szépen a délutáni mosásra. Az ellen viszont senkinek semmi kifogása nem lehet!

Ha nagyon pampog, mondd neki, hogy hívjon rendőrt ő is. Majd azok felvilágosítjàk.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook