Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amikor a fogyókúra pokollá válik fórum

Amikor a fogyókúra pokollá válik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor a fogyókúra pokollá válik

1 2 3
33. gkreka (válaszként erre: 32. - Panonimo)
2013. aug. 7. 22:30
Akkor minden adott, hogy egészségesen táplálkozz :)
32. panonimo (válaszként erre: 25. - Gkreka)
2013. aug. 7. 21:50
cipruson ,de nem sokáig :((
31. Kantara (válaszként erre: 27. - CsillagTM)
2013. aug. 7. 21:25
szerintem sincs általános "kell".
30. Kantara (válaszként erre: 22. - Bd55e3f068)
2013. aug. 7. 21:23
hát nekem így ment le 20 kiló. Persze nyilván nem a fulladásig ettem...
29. syria (válaszként erre: 1. - Iwannabebeautiful)
2013. aug. 7. 20:41

Gratulálok a cikkhez.

Elsősorban azért, mert olyan fiatalon magadtól voltál képes észhez térni. Ez nagyon nagy dolog.


Másodsorban azért, mert te vagy az első, akinek a történetén keresztül egy kicsit meg tudom már érteni az ebben a betegségben szenvedőket.

28. 3d0696d927 (válaszként erre: 20. - Napfenyahegyen)
2013. aug. 7. 19:10
Nem a koroktól fûgg, mi a szép. Szép az, aki ragyog, mert jól van a bőrében. Jól pedig az van, aki tudja kedvére kontrollálni. Szerintem szépek a kerekebb nők, de szép a vékony. Az nem szép, akinek egyik vagy másik fáj.
27. CsillagTM (válaszként erre: 18. - Kantara)
2013. aug. 7. 17:11
sztem nincs általános "kell". nekem pl. ötször "kell" ennem egy nap, h az inzulinszintem kb. egyenletes legyen.
2013. aug. 7. 16:35
Ó Istenem,mintha én írtam volna ezt a cikket......csak hogy én felnött fejjel lettem anorexiás......de már meggyógyultam,hála égnek.Tudjátok csajok,az anorexia egy nagyon durva "betegség" és hogy is fogalmazzam meg ....ha anorexiás vagy meg nem fordul a fejedben,hogy mit teszel a testeddel,ezt kívülállónak nehéz megérteni,de ott és akkor csak az lebeg az érintett szeme elött,hogy woow megint fogytam és megint és így tovább,még az a szerencse,ha az illetö észhez kap mint amikor kihullik a haja,leáll a menses,vagy épp elönt a vér.....és még sorolhatnám.Nekem senki nem vette észre a környezetemben,szerencsém volt,hogy vissza kattantam a helyes útra.Kérlek ne ítéljétek el öket,mert betegek.A naplóm elején leírtam a velem történteket,ha már csak 1 lány is magára ismerne,keressen fel orvost,mert az életével játszik!Szerintem az iskolákban ott lenne a téma helye a sexuális elvilágosító óra után.
25. gkreka (válaszként erre: 23. - Panonimo)
2013. aug. 7. 14:56
Hol laksz? Persze nem utca - házszámra gondolok, csak országra :)
24. gkreka (válaszként erre: 20. - Napfenyahegyen)
2013. aug. 7. 14:54
Most is jókat lehet enni :) minőségit, jól párosítva, megfelelő időben és MOZGÁS-MOZGÁS-MOZGÁS!
23. panonimo (válaszként erre: 21. - Napfenyahegyen)
2013. aug. 7. 14:43
én is így próbálom, de az a baj, ahol én vagyok, itt finom sincs, és még keveset is eszem, szóval könnyebb doglom van, mert nem is esik olyan jól, mint egy igazi magyar kaja :)
22. bd55e3f068 (válaszként erre: 18. - Kantara)
2013. aug. 7. 14:41
Számít a minőség, de az nem igaz, hogy a jó minsőséget korlátlanul lehet fogyasztani.
21. napfenyahegyen (válaszként erre: 5. - Panonimo)
2013. aug. 7. 14:29
Én pont emiatt csinálom azt, hogy nincs semmi tiltólistán, inkább eszem kevesebbet, de az legyen finom. :)
20. napfenyahegyen (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2013. aug. 7. 14:27
Én nem gondolom, hogy a nem extrém túlsúly (vagyis az, ami nem zavar a mindennapi cselekvésekben) egészségügyi hátrányokat okozna. Esztétikailag viszont nem olyan jó, legalábbis a mai korban a vékony a szép. Rubens idejében kellett volna élni, és akkor lehetne szépnek lenni és jókat enni!
19. Kantara (válaszként erre: 17. - Gkreka)
2013. aug. 7. 14:14

még egy pont :D

igen, igazad van, valahogy egyensúlyra kell törekedni.

18. Kantara (válaszként erre: 15. - CsillagTM)
2013. aug. 7. 14:13

én sem eszem szerintem ötször, de fogytam. akkor kell enni ha éhes vagy. vagyis nem szabad hoyg éhezzél.

meg az elfogyasztott táplálék minősége is számít.

17. gkreka (válaszként erre: 16. - Kantara)
2013. aug. 7. 14:13

Nehéz észrevenni a határt az egészséges diéta és a koplalás között. Persze utólag/kívülről könnyű...


Nekem a mozgás rengeteget segített. Éhezve nem lehet sportolni, egyszerűen elájulsz egy közepes megterheléstől is. Szép lassan megtanultam, hogy sem a "habzsi-dözsit", sem a koplalást, de még a sportot sem szabad túlzásba vinni. A kulcsszó a mértékkel!

16. Kantara (válaszként erre: 14. - Gkreka)
2013. aug. 7. 14:08
Szerencsére időben visszafordultál. Ehhez sok erő kell úgy gondolom. És mi, akik nem voltunk ebben benne, nem is tudjuk, mennyi.
15. CsillagTM (válaszként erre: 5. - Panonimo)
2013. aug. 7. 14:04
viszont úgy általában a napi 5* étkezés egészséges (és fogyaszt). persze nem óriási adagokra gondolok :)
14. gkreka (válaszként erre: 13. - Kantara)
2013. aug. 7. 13:40
Köszönöm! De a történethez - sajnos - hozzátartozik, hogy én is a saját káromon tanultam ezt meg. Nem voltam olyan mélyen, mint a fórumindító, de így is nehéz volt visszaszoknom az egészséges étkezésekhez.
13. Kantara (válaszként erre: 12. - Gkreka)
2013. aug. 7. 13:21
és itt a pont.
12. gkreka (válaszként erre: 11. - Xochipilly)
2013. aug. 7. 12:46
Miért kéne egy diétával megvárni, hogy már egészségügyi problémát jelentsen a túlsúly? Megelőzni könnyebb a bajt, mint utólag gyógyítani!
11. xochipilly (válaszként erre: 6. - Gkreka)
2013. aug. 7. 11:45
Tapasztalatom szerint a diétázók fele sem tartozik abba a csoportba ahol a túlsúly már eü. problémát okoz. Közülük sokan inkább maradnak kövérek, vállalva a nem kis kockázatot :/
10. xochipilly (válaszként erre: 5. - Panonimo)
2013. aug. 7. 11:41
Hacsak nem kivételesen szerencsétlen alkat valaki, szerintem nem kell folyton azon pörögni hogy miböl mennyit. Föleg pedig nem azért, mert megszól a szomszéd/kolléga/akárki, hogy hogy nézel ki. Vagy azért mert a magazinok szerint a csonti modellek a jó nök.
9. mothertiger (válaszként erre: 5. - Panonimo)
2013. aug. 7. 11:19

Ugyanezt érzem én is. :/

Mondjuk én nem is diétázom, csak megnézem, hogy miket eszek. Bár azt se mindig. (173cm/64kg vagyok.)

8. bd55e3f068 (válaszként erre: 1. - Iwannabebeautiful)
2013. aug. 7. 10:51

Szerintem valami sokkal mélyebben lett elrontva benned, mint amit leírtál :(

Jó dolog, hogy túllendültél, remélem tartani is tudod.


Viszont még mindig vannak túlzások a fejedben, mert a paprikás csirkével és sonkás szendviccsel szemben érthetetlen a kifogásod, miért nem kellene egyáltalán megjelenniük az asztalon.

7. Kantara (válaszként erre: 5. - Panonimo)
2013. aug. 7. 10:34

én nem foglalkozom egyfolytában az evéssel, csak amíg eszem. :D és nem foglalkozom vele hogy mikor, hogy mennyit, csak hogy miből.

Persze azt elismerem, hogy az életmódváltáshoz motiváció kell, meg elhatározás, én egyik napról a másikra elhagytam a tejet, kenyeret, mindenféle gabonát, tésztákat, cukrot, hüvelyeseket, krumplit, kukoricát. Azóta a minőségi kajákkal komolyan mondom, élvezet minden falat, és azért nem gondolkodom az evésen mert nem vágyakozom. Ha édes kell, csinálok, ha sós, csinálok. Az első lépések nehezek csak, ha nincs kellő elhatározás,. Ha van, akkor karikacsapás.

6. gkreka (válaszként erre: 5. - Panonimo)
2013. aug. 7. 10:08
Igazad lenne, ha a túlsúly nem okozna az esztétikát leszámítva is komoly hátrányokat. A kóros soványság és a jelentős túlsúly egyaránt egészségromboló!
2013. aug. 7. 09:55
ez tök durva, hogy ennyire az evésről szól majdnemhogy az "egész életünk", főleg a nőknél. Pedig annyi finom kaja van, annyit tudnék én is enni, mert ami izlik , abból egy nap vagy 5x ehetnékem van, de nem szabad, mert hízlal.Ne is beszéljünk a csokiról, a chipsről, stb :) De nem szabad, mert akkor hogy nézünk ki, vagyis szabad, de csak módjával , de annyi meg nem elég :) Bonyolult ez az egész, ne értsetek félre, én is nézem, hogy miből mennyit eszem, nehogy visszakusszon az oldalháj, meg a combom nehogy újra vastag legyen, de nem is tudom melyik a jobb élet.. aki nem foglalkozik ezekkel, és annyit eszik, amennyit akar,nem köti szabályok közé magát, nem számít hogy néz ki, vagy számítson,hogy hogy nézek ki, de akkor le kell mondani dolgokról.
2013. aug. 7. 09:36

Egyetértek Kantarával!

Gratulálok!!!

Hasonló utakon én is jártam :( sajnos...


Életmódváltással tudtam fogyni, tartósan. Mai napig élvezek minden elfogyasztott falatot, viszont MEGNÉZEM mit eszek meg!


PUSZIKA!

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook