Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Amikor a fogyókúra pokollá válik fórum

Amikor a fogyókúra pokollá válik (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Amikor a fogyókúra pokollá válik

1 2 3
63. Jerrykoma (válaszként erre: 62. - 3d0696d927)
2013. aug. 16. 13:46
Semmi sértőt nem írtam.
62. 3d0696d927 (válaszként erre: 61. - Jerrykoma)
2013. aug. 15. 16:08

Most miért kell így viselkedni?!


Valaki megosztott velünk valamit, egy félig-meddig gyereklány, keresztül ment valamin, most csinos, jó irányt vett az élete, minek nyomni visszafelé?! Mi fáj neked ebben? Mert név és arc nélkül vagyunk, még lehet vigyázni egymásra. Nem?

61. Jerrykoma (válaszként erre: 49. - Porcica)
2013. aug. 15. 12:14

Teljesen egyetétek veled, szerintem sem lehet kigyógyulni belőle, maximum "tünetmentessé" válni. Mint az alkoholizmus, a dohányzás...

A cikk íróján továbbra is látszanak a jelek, a mondataiban, a felfogásában. Plusz, meg kell nézni a naplójában a képeit. Minek is akar még fogyni???

60. 3d0696d927 (válaszként erre: 57. - Porcica)
2013. aug. 10. 07:57

én azt látom, hogy ahogy kitisztul a test, sokkal előbb feltűnik a melléevés. Addig a sok egyéb dolog mellett nem tűnt fel. Nem is gondoltam, hogy ezek nem normális állapotok, hogy néha fájt a fejem, a derekam, a hasam, és rettenetes fájdalmas menstruációim voltak. Ezeket úgy kezeltem, hogy normális, áááá, biztos időjárásváltozás, ilyesmi... :D


Ma már csak akkor van, ha valami szutykot megeszem valahol véletlenül. Pl apukáméknál sült csirkecomb utóbb kiderült gyári fűszerkeverékkel, vagy aszalt sárgabarack jó kénes tartósítással...


ha csak tiszta dolgokat eszem, olyan könnyőnek érzem a létet a testemben, mint gyerek koromban! :)

59. syria (válaszként erre: 58. - Porcica)
2013. aug. 10. 07:56

A kolléganőm elmondta, hogy főleg a gyorséttermi kajákat szerette, azokból evett nagyon sokat.


A kisördögöm megint jól dolgozott. :) Valahogy ösztönösen kerültem ezeket a hálózatokat. Pedig micsoda reklámjaik vannak.

58. Porcica (válaszként erre: 56. - Syria)
2013. aug. 9. 20:09

Egyébként nekem azóta, hogy ezeket ki kellett iktatnom (nagyjából 10 éve), szóval azóta a szervezetem tűrőképessége 2-3 havonta 1/4 zacskó csipsz, és havonta fél tányér zacskós leves. Szóval nem eszem, hacsak kifejezetten olyan helyzetbe kerülök, hogy nem tudom elkerülni. Jó, persze a csipsz az akkor jön, ha nagyon megkívánom, kb féllévente mondjuk.

Persze ezek nélkül a dolgok nélkül én vidáman elvagyok.

Azért teljesen önkéntes alapon minden egyéb kész kaját is kiiktattam!

57. Porcica (válaszként erre: 39. - Syria)
2013. aug. 9. 20:06

Amúgy én is így jártam, csak nekem a zacskós levestől és egyéb hasonló termékektől lettek nőgyógyászati kellemetlen tüneteim...

Amúgy egy azonnali életmódváltás már hetek alatt hoz eredményt, de fél és egy év között kell, hogy nagyrészt eltűnjenek a dolgok az ember szervezetéből. Abban azonban nem vagyok biztos, hogy nincs ezekben a szutykokban olyan, mi ne maradna ott örökre valami lerakódás formájában... :/

56. syria (válaszként erre: 42. - Kantara)
2013. aug. 9. 18:39

S vajon mennyi idő, amíg kitisztul a szervezete?


Mert jelenleg iszonyatosan szenved, hogy nem ehet pl. sajtot, kenyeret.


Lehet, mire ehetne, már nem is fog akarni. :)

55. Porcica (válaszként erre: 54. - Perszike)
2013. aug. 8. 15:16

Teljesen megértelek! Ismerős a dolog.

Én még a számlálás közben is simán hajlamos vagyok megcsúszni lefelé, de jól figyelmeztet a hibára! Jó módszer!

2013. aug. 8. 15:07
Én ( a naplómba is leírtam) azért számolom nap mint nap a kalóriákat,nehogy vissza essek -.- könnyü a napi limit fölé enni,de (nekem) még könnyebb (lenne) alatta maradni (jóval)-soha többé.....
53. Porcica (válaszként erre: 52. - 3d0696d927)
2013. aug. 8. 12:03

Igazából nem negatívumnak szántam, csak tudatosítani szerettem volna, hogy nagyon óvatosnak kell lenni!

Én tudom, hogy mekkora fordulat kell ahhoz, hogy az ember kijöjjön az anorexiából, és akkor még a bulémiáról fogalmam sincsen! Szóval tényleg nagy lépés!

(Én is gond nélkül átvertem a pszichológust amúgy.)

Mai napig oda kell figyelnem viszont arra, hogy ha fogyni akarok (több mint 1 év = 18 kiló), akkor ne jöjjenek vissza a régi "életérzések", mint pl. az evés rossz. Voltak napjaim ebben az egy évben is (életmódváltással fogytam le), hogy bűntudatom volt az evéstől, és megfordult a fejemben, hogy sokat ettem, ki kellene hánynom. Meg volt olyan is, hogy az éhezést tekintettem kívánatosnak, és utáltam, ha nem voltam éhes. Szóval azért résen kell lenni!

52. 3d0696d927 (válaszként erre: 49. - Porcica)
2013. aug. 8. 11:27

Ehhez nem tudok hozzászólni, először nagyon negatívkodónak éltem a hsz-edet, de aztán... igazából az élet minden területén kell kontroll. Vannak gyengéink. Kinek mi. Azzal vagy elbánik, vagy nem. De legtöbbje törekszik rá.


Kényszerességek. Vagy tudunk róla, vagy észre sem vesszük. Tudni róla már egy jó nagy lépés.

51. bd55e3f068 (válaszként erre: 49. - Porcica)
2013. aug. 8. 11:24
Jó a hasonlat, mert minden olyan szokás, amit fölött el tudjuk veszteni a kontrollt, kitörölhetetlen.
50. 3d0696d927 (válaszként erre: 46. - Bd55e3f068)
2013. aug. 8. 11:21

De ingerült tetszik lenni! :D


A paleo az húsevés, nem?! :D

2013. aug. 8. 11:15

Szerintem az anorexiából nem lehet kigyógyulni! Sajnos nagyon gyakran köszönnek vissza a későbbiekben is hibás viselkedési formák. Az embernek nagyon észnél kellenie, hogy ne kerüljön bele azokba a helyzetekbe, ahol ezek visszaköszönhetnek, illetve ha már ott tartunk, időben felismerjük a helyzetet, és korrigáljunk.

Az anorexia olyan, mint az alkoholizmus. Nem lehet belőle kigyógyulni, csak tartózkodni azoktól a helyzetektől, amik viaazránthatnak bele.

Tapasztalatból írom...

48. Kantara (válaszként erre: 47. - Bd55e3f068)
2013. aug. 8. 10:57

nem tudom, kivel keversz össze, nem robbantam le testileg, csak követtem a hivatalos ajánlásokat és meghíztam tőle.

De nem vitatkozom veled, túl ideges vagy. :D

47. bd55e3f068 (válaszként erre: 45. - Kantara)
2013. aug. 8. 10:53
Te kb. felszedted magadra az én teljes testtömegem, és le kellett robbannod testileg, hogy észbe kapj, és én vagyok a hülye?
46. bd55e3f068 (válaszként erre: 44. - 3d0696d927)
2013. aug. 8. 10:52

Én nem készítek szutyok önteteket, és nem a paleo trendivé válása után jöttem rá, hogy a zöldségek ehetőek.

A szokásos paleos offolást itt be lehetne fejezni.

45. Kantara (válaszként erre: 44. - 3d0696d927)
2013. aug. 8. 10:49

Ő tud. :D

Aki nem tud, az beteg.

44. 3d0696d927 (válaszként erre: 41. - Bd55e3f068)
2013. aug. 8. 10:44
Mondd csak salátából is tudsz zsírt csinálni? :) Szutyok öntetek nélkül értendő!
43. Kantara (válaszként erre: 41. - Bd55e3f068)
2013. aug. 8. 10:22

Nem ettem eszetlenül. Úgy étkeztem, ahogy az a nagykönyvben meg van írva, teljes kiőrlésű lisztből sütöttem kenyeret, joghurt, tejtermék, megfelelő egyensúly az ételek között. És jól meghíztam. :D

Nem akarlak meggyőzni, nem kell hinned nekem. Nekem jó és ez elég. Ha meg valaki olvassa és segít neki, az meg mégjobb.

Nem kell méregbe gurulni, ha valaki máshogy gondolja, lefanatikusozni meg pláne. Nem vagyok fanatikus. A fanatikus azt jelenti, hogy elhisz mindent alátámasztások nélkül is. Én nem szoktam. Kipróbáltam, a szervezetem visszaigazolta. Fanatikus nem vagyok, de ha neked úgy könnyebb, hidd azt, nekem mindegy az is.

42. Kantara (válaszként erre: 39. - Syria)
2013. aug. 8. 10:17
Majd ha kitisztul a szervezete, jobb lesz ám neki.
41. bd55e3f068 (válaszként erre: 36. - Kantara)
2013. aug. 8. 09:35

Nem mindegy, hogy mit eszünk, ezzel egyetértek. Valóban megelőzni kell, ebben is egyetértek. Viszont a csodás változás csak annyit jelez, hogy konkrétan te előtte sokáig eszetlenül ettél. Számomra ez nem meggyőző, és bárhány paleo fanatikus leírja, soha nem is lesz meggyőző.

Teljesen felesleg hosszasan magyarázni, hogy a túlevés miért nem okoz hízást, mert fikai és fiziológiai képtelenség, hogy a túl sok étel ne alakuljon zsírrá. Akinek a teste nem így működik, az beteg.

40. 3d0696d927 (válaszként erre: 39. - Syria)
2013. aug. 8. 09:21

Az ekcéma eléggé zavarta ahhoz, hogy változtasson. És meg lehetett csinálni.


Bárki megteheti, csak nem elég a motiváció.

39. syria (válaszként erre: 2. - Kantara)
2013. aug. 8. 08:47

Nagyon igazad van abban, hogy mennyi szemetet árulnak, amit gyanútlanul megeszik az, aki nem foglalkozik mélyebben azzal, hogy pl. mitől is hízik el. A rossz minőségű, agyonmanipulált élelmiszerektől.


A minap szembesültem azzal, hogy örülhet az, aki "csak" túlsúlyt szed fel, és nem lesz fiatalon nagyon beteg. Pl. ekcémás. Az egyik (világéletében nagyon csinos, felesleges kilókkal nem rendelkező) kolléganőmről kiderült: szinte alig ehet a korábban megszokott "szemét" ételekből, mert azonnal kijön rajta az ekcéma. Először az arcán, aztán a kezén és tovább az egész testén. Neki nem volt választása, mint sok túlsúlyos embernek, akinek van ideje a magas vérnyomás, a cukorbetegség és egyéb kórság bekövetkezése előtt életmódot váltani. Ha nem akart szenvedni, neki azonnal étrendet kellett váltania amikor kiderült, mitől van baja: konkrétan attól, hogy a szervezetében felhalmozódtak a szemét kaják adalékanyagai.

38. Kantara (válaszként erre: 37. - 3d0696d927)
2013. aug. 8. 07:49
:D na, hát én is leírhattam volna ezt ilyen egyszerűen is :D :D
37. 3d0696d927 (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. aug. 8. 07:38
Igaz. De van, ami mértéktelenül sem. ;)
36. Kantara (válaszként erre: 34. - Bd55e3f068)
2013. aug. 8. 06:16
Ezzel vitatkoznék, mert szerintem nagyon nem mindegy, mivel etetjük magunkat. A tápérték nélküli kalóriákat teljesen felesleges fogyasztani, kárt okoznak, a fogyáson kívül szempont az egészség is. Én már orvoshoz is mentem azért, mert szinte alig ettem, mégis híztam. Természetesen a szokásos ajánlásokat kaptam, vizsgálatok eredménye: egészségesen túlsúlyos. Na, én ezzel nem elégedtem meg, kotortam a netet, mígnem rábukkantam a paleolit életmódra. Mit veszíthetek, ha kipróbálom??? Max kilókat. Sokat olvastam róla, hogy mit miért vagy inkább miért ne, mi mit okozhat, és belevágtam. Már 4 nap alatt feltűntek dolgok, kiment a víz belőlem, selymessé vált a bőröm, 2 hét alatt 4 kiló, tudom, az elején csak a víz távozik, de akkor pillanatnyilag az is jól jött, hiszen a bokám is állandóan meg volt dagadva. Végre ehettem estefelé is, ahogy én szeretek, mikor végre nyugalom van és leülhetek. A vérképem egy hónap alatt a jóból a tökéletesbe csapott át, egy év alatt lement rólam 20 kiló anélkül, hogy egy percig is szenvedtem, vagy éheztem volna. És bizonyossá vált, hogy nagyon nem mindegy, mit eszünk. Még hátravan 20 kiló, a következő évben remélhetőleg ettől is megszabadulok. Végre jól érzem magam a bőrömben, élvezem az ízeket, változatosabban étkezem, mint valaha. Nincsen rajtam kajakóma evés után, és ha repedésig töltöm a gyomrom, fél óra múlva már el is felejtem. Én nagyon örülök, hogy rátaláltam erre az életmódra. Életem során mindenféle fogyókúrát kipróbáltam, természetesen jojó lett a vége. Beláttam, hogy a fogyókúra hízlal. Nem kúrázni kell, hanem megváltoztatni a szokásokat. Persze nem akarok én itt senkit meggyőzni, csak megosztottam a saját tapasztalatomat, hátha valakinek segít, de természetesen mindenki saját belátása szerint választ utat magának. De fontos, hogy ne menjen semmi az egészség rovására. Hiszen ma minden családban van magas vérnyomásos, ízületes, rákos, cukros, pajzsmirigyproblémás... ezeket inkább jobb megelőzni.
35. hamyka
2013. aug. 7. 23:03

Kedves cikk író !!


Nem semmi miken mentél keresztül, én akármit eszek nem tudok hizni, tiszta pálcika emberke vagyok


lehet valahol jó hogy nem tudok hizni, pedig hizni kicsit szeretnék és izmosodni,


én akár mennyit eszek nem tudok hizni, na de legalább tele lesz a hasikám, olyan is volt már hogy nem ettem 1 másfél napig mert ugy tele zabáltam magam


további sok sikert és üdv: Hamyka

34. bd55e3f068 (válaszként erre: 30. - Kantara)
2013. aug. 7. 23:01
Semmilyen étel nem okoz kövérséget, ha mértékkel eszik.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook