Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor 7 éves a lányunk.... fórum

Amikor 7 éves a lányunk.... (beszélgetős fórum)


91. Mariann7533 (válaszként erre: 90. - Fdóri)
2009. okt. 12. 21:24
Hát nem akarom osztani az észt,de én tuti iskolát váltanék.Ha meg tudjátok oldani,szerintem váltsatok.A gyerkőc érdekében.
90. fdóri (válaszként erre: 87. - Mariann7533)
2009. okt. 12. 20:20
Lefolyóba pisilés? Nem hülye a gyerekem, csak ilyenek az osztálytársai. Kiírtam nemrég egy szavazást is erről. 11 gyerekből 8 nemzetiségi, és úgy is viselkednek...sőt van 2 intézetis is. Mindezzel semmi bajom nem volna ha rendesen viselkednének,de ezek olyanok mint a...nem is tudom. Az én gyerekem sem volt angyal,de amióta ide jár, azóta nem bírunk vele. Komolyan elgondolkodtunk, hogy másik iskolát keresünk...
89. Mariann7533 (válaszként erre: 88. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 12. 19:35
Nálatok hazaviszi minden nap a tankönyveket a gyerkőc vagy nem?Mert én szeretném hét közben is látni sokszor ,hogy mit tanultak.Mert amúgy pénteken hozzák haza a tankönyveket füzeteket.
2009. okt. 12. 15:27

Nekünk elsőben a szótagolással volt gondunk,miután azt az ÁBC előtt tanulták!!!!!

Csak gyakorlás,gyakorlás,és gyakorlás.

Ha belejön,már lesz jó élménye.

87. Mariann7533 (válaszként erre: 86. - Fdóri)
2009. okt. 12. 10:55
Te jó ég,mivel ilyesztett így rád a tanító néni?Írt neki otthonra gyakorlást?Istenem hát most elsősök,mi a fenét várnak el már 5 hét után?A lányomnak eleinte nehezen ment,de mostmár gyönyörüen ír.A tanító néni játékosan tanítja nekik,és klassz matricákkal ösztönzi őket.
86. fdóri
2009. okt. 12. 10:50

Nagyon el vagyok keseredve. A napi magatartást piros-zöld-kék pontokkal jelzik: a múlt heti termés

kék-kék-kék-kék-zöld. E-mellé a tanító néni olyanokat mondott, hogy égnek állt a hajam... Az olvasását még mindig dicsérik, de az íráshoz, betűrajzoláshoz 'lusta'. Hogyan vegyem rá a gyakorlásra?

85. Mariann7533 (válaszként erre: 84. - Pmjudit)
2009. okt. 12. 10:08
Örülök,hogy meggyógyult a lányod.És legalább könnyebb lesz így,hogy rövidített órák lesznek.Vissza tud zökkenni.
2009. okt. 12. 06:40

Képzeljétek, mehetünk suliba. Nagyon jól van a lányom, tegnap a doktor nénink volt az ügyeletes, levittük, hogy nézze meg mehet-e suliba. Egybként ma kellett volna visszavinni hozzá.

Megnézte - és gyógyultnak nyilvánította, így ma suli, rövidített órák lesznek negyed 12-kor végeznek, mert du. továbbképzés lesz.

83. Mariann7533 (válaszként erre: 82. - Pmjudit)
2009. okt. 10. 19:58
Akkor nagyon szerencsés helyzetbe vagytok.
82. pmjudit (válaszként erre: 81. - Mariann7533)
2009. okt. 10. 07:40

SK kapom - én abban az iskolában tanítok, ahová a lányom jár.:))

Szerencsére már túl vagyunk a nehezén, hétfőn kell visszamenni a doktor nénihez.

81. Mariann7533 (válaszként erre: 80. - Pmjudit)
2009. okt. 9. 21:49
Akkor gyógyuljatok.És ilyenkor egy osztálytárs elviszi a leckét nektek?
2009. okt. 9. 20:39
Nekünk van bőven, szerda óta nem járunk suliba - tüszős mandulagyuszink van/volt:((((
2009. okt. 9. 20:21
Sziasztok lányok.Mi újság a hét évesekkel?Van leckétek?
78. Mariann7533 (válaszként erre: 77. - Fdóri)
2009. okt. 8. 19:09
Nálunk tanulták írni a j betüt,az u betüt,most fecskefarkat gyakorolják,na meg az a betüt is írták.A szavaknál meg szótagokra törik,annyi vonal ahány szótag,ill. a hangokat,hogy hány betüből áll.
77. fdóri
2009. okt. 8. 18:59
Nálunk 4-ig írják a számokat. Ha jól veszem ki akkor most tanulták az első betűt írni, az l-t. Az olvasással haladnak a leggyorsabban...
76. Mariann7533 (válaszként erre: 75. - Pmjudit)
2009. okt. 8. 18:50
Na nálunk nem.Megmondta,hogy lassan de biztosan fog haladni.Ők ilyeneket csinálnak,hogy kacsacsőr de rengeteget.Számolnak húszig és vissza.Számolnak koronggal,pálcikával,és azzal a táblával,amin húzni lehet a golyókat.De számokat még nem írnak.
75. pmjudit (válaszként erre: 74. - Mariann7533)
2009. okt. 8. 18:47
Mekkora különbségek vannak az iskolák és a tanítók között!Hihetetlen, hogy az egyik iskolában így, a másikban teljsen másként csinálják. Nálunk már az 5-nél tartanak - írják őket a matekfüzetbe!
74. Mariann7533 (válaszként erre: 73. - Pmjudit)
2009. okt. 8. 18:28
Nálunk rengeteg mindent használnak.Viszont számokat még nem írnak.Azt mondta a tanító néni,hogy a matek az elég gyakorlati dolog lesz,úgyhogy ne is nagyon várjuk az első időkben,hogy írnak számot.
73. pmjudit (válaszként erre: 72. - Mariann7533)
2009. okt. 8. 18:20

Nekünk még semmi sem kellett a matekhoz. Éppen tegnap mondta a tanító néni, hogy olyan ügyes a csapat, hogy 5 -ös számkörben számolnak és még a kezüket sem használják, a korongokra sincs még szükség.



Tény , az osztály nagyrésze a város legfelkapottabb óvodájától - többszörsö túljelentkezés a bejutásnál - került az osztályba + sportagozatos osztály, ahová felvételizni kellett. Ezzel csask azt akarom mondani, hogy ide viszonylag jó körülmények között élő gyerekek járnak, a szülői háttér mindenhol rendkívül erős.

72. Mariann7533 (válaszként erre: 71. - Pmjudit)
2009. okt. 8. 17:16
Mi is abból.És matek?Nálunk egy csomó mindent kellett vagdosni,olyan matekot kaptunk.Ill. le kellett füzni a számokat,és a hozzá tartozó feladatokat egy gyorslefüző dossziéba.
71. pmjudit (válaszként erre: 67. - Mariann7533)
2009. okt. 8. 16:53

Megijedtem, hogy nem megy. De már teljesen rendben van _ piros csillagot kapott az olvasásra.

Nálunk szótagolva tanulnak olvasni, a könyveben is úgy vannak. Először betűzni, majd össze kell olvasni a szótagokat, utána a szót. Ügyes már.


Most éppen itthon fekszik tüszős mandulagyulladása van. :(


Mi az Apáczai tankönyvcsaládból tanulunk. Nálatok miből tanulnak?

2009. okt. 7. 19:15
Hahó lányok.Senki nincs?
2009. okt. 6. 18:39
Nálunk szólt egy anyuka a tanító néniknek,hogy jó lenne látni,a gyerekek hogy dolgoznak.Mire kapnak csillagot pirospontot,mosolygós felyet.Azóta,ha valaki akarja hazahozhatja amibe dolgozott.Amúgy nem kell hazahozni,napközis bent tanulnak.De így tök jó,mert tudjuk mi szülők,hogy hogyan tanul a gyerkőc.És amikor együtt átnézzük,akkor ő meséli,hogy mi hogy volt.
68. fdóri
2009. okt. 6. 17:25
De jó hogy máshol így tájékoztatják a szülőket...én csak akkor tudom hogy mit használnak-mihez,ha a gyerekből ki tudom szedni :(
67. Mariann7533 (válaszként erre: 66. - Pmjudit)
2009. okt. 5. 20:15
Miért voltál elkeseredve?És az olvasást hogy kell érteni?Mert nálunk azt csinálják,hogy törik a szavakat,és ahány fele lehet tagolni,annyi vonalat kell húzni.Írásnál a j betünél tartanak.
2009. okt. 5. 20:06

Nálunk még nem használnak segédeszközt a számoláshoz. Egyelőre a betűsín és a betűk kellenek az íráshoz.

Az olvasás most jól megy, ma tanulták a "t" betűt. A múlt héten el voltam kicsit keseredve, de már rendeződött a helyzet.

Ma csillagot és dícséretet kapott az olvasására.

2009. okt. 5. 17:17
Helló lányok.Mi újság az iskolában?Ügyesek a gyerekek?Vannak "segédeszközök amivel számolnak?Nálunk ilyenek vannak,hogy számolókorong,pálcika,számolós ilyen golyók,amit tologatni kell,de van olyan kérés,hogy bab,lencse,csoki,alma.Ezekkel fognak számolni.
2009. okt. 5. 12:13
Mi rákérdeztünk szülőin,és ott mondták,hogy lehet tortát,sütit,viszon üdítőt nem.Pl. az iskolában nincs iskolabüfé,amit én nem is bánok.
2009. okt. 5. 11:30
Az oviba mi is mindig tortát vittünk de a suliba már csak kekszet és cukrot.Itt nem divat a suliban a torta.
2009. okt. 5. 11:15
Mi idén nem vittünk, annyira az iskolakezdés körül van a szülinap...De az oviba mindíg vittünk sütikét! Imádok sütni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook