Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor 7 éves a lányunk.... fórum

Amikor 7 éves a lányunk.... (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
181. pmjudit
2009. okt. 24. 16:32

Sziasztok!

Hú de sokat írtatok, majd visszaolvasok, csak most kicsit tudok lenni,pótolom a házi munkát. Délben mazsorett volt - pompomokkal táncolnak, most meg elvittem a csajomat szülinapi buliba: 3-tól 7-ig tart, de 6 órakor viszem a kisfiamat is. 17 meghívott van, nagy buli - biztosan jó lesz.:)))

180. Mariann7533 (válaszként erre: 179. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 24. 16:21
Jaj tényleg írtad.És most,hogy őszi szünet lesz,lehet hogy ez a kis lazítás jót fog tenni neki,egy kicsit majd megpihen.
2009. okt. 24. 15:54

Folyt.köv. nov.4-én.

Szerdán voltunk,rajzolt,meg elbeszélgetett a pszichológus nő.

Nov.4-én megírja az inteligencia tesztet azután értékel.

Nagy gáz nem hiszem hogy van,mert szólt volna.

Ellát tanácsokkal,időnként mit csináljak másként,na meg ő is.

178. Mariann7533 (válaszként erre: 177. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 24. 15:10
Értem.És mi újság? A nev.tan.ba mondtak valamit?
2009. okt. 24. 15:06

Kedves Mariann.

Gyereke válogatja,nem akarlak elijeszeteni a harmadik osztálytól sem,bár több szülő vallja,hogy a páratlan osztályok nehezebbek.

Kinek?Ki hogy áll hozzá.

Mi elsőben is kínlódtunk a szótagolással,aztán ráérzett és jöttek a jó jegyek,most sincsenek rossz jegyei csak oda kéne figyelnie meg a magatartását rendberakni.Másodikban matekból a szórzótáblát,nekünk még be kellett nyalni,nekik már nem bonyolítgatták még én is sasoltam.De mégis hibátlan dogát írt belőle most az év eleji ismétlő dogában.Úgyhogy sz.tem minden osztálynak meg van a szépsége és a nehézsége,kérdés kinek mennyire megy gördülékenyen.A mi esetünkben én azért vagyok aggódós,mert Daniban cseppet sincs kitartás,és ami nem érdekli otthagyja és jön a nógatás.....

Még eddig csak apránként veszegetik hozzá az új ismereteket a tavajihoz és az előttihez....

Úgyhogy ezért nem engedem annyiban hagyni mert egyszer maradunk le és utánna építgethetsz ha hiányzik egy valami ......

176. Mariann7533 (válaszként erre: 175. - Uracsvivi)
2009. okt. 24. 14:41
Hát nálunk is mindig kb. 3 anyuka az aki "leköti" a tanító néniket.Akkor úgy látszik,hogy minden osztályban vannak túlbuzgó szülők ezek szerint.
2009. okt. 24. 14:16
Nálunk nem kell sorban állni amikor megyek a gyerekért mindig ugyanaz az az egy két szülő van ott.Hál istennek nagy problémánk még nem volt csak kisebb bajok.Nincs a lányommalsemmi baj csak az othoni gyakorlás a bajos nála.Nem füllik hozzá a foga.
174. Mariann7533 (válaszként erre: 173. - Uracsvivi)
2009. okt. 24. 14:04
Tudod nálunk az a baj,hogy vannak bizonyos"túlbuzgó"szülők,akik amikor a tanító néni engedi ki a gyerkőcöket,rárohannak a tanító nénire,és egyszerüen nem lehet őket megközelíteni.És hát nem szoktam sorban állni,csak ha valami fontos van.Akkor ők szólnak,hogy beszélni akarnak a szülővel.Egyébbként megvan az email címük,és ha van probléma írunk egymásnak.
2009. okt. 24. 13:59
Nálunk nincs ilyen havi értékelés de képben vagyok mindennap találkozom a tanárnőkkel.
172. Mariann7533 (válaszként erre: 171. - Uracsvivi)
2009. okt. 24. 13:56
Ez nagyon jó.Mert bizony én hallok olyat is,hogy nem egy gyereknek már másodikban osztályzás van.Ha jól tudom,akkor nekünk is 4.-től van osztályzás.Nálunk minden hó végén van értékelés tájékoztató füzetbe tantárgyakra bontva.
2009. okt. 24. 13:47
Megcsinálják ott a házit de hétvégén többett kell gxakaorolni főleg a helyesírást.Meg majd második félévben jön matekból a szrzótábla előre félek tőle.Nincs rendes osztályzás de ha valamiből nagyon ügyes volt pl hibátlanul felmond egy verst amit meg kellett tanulni kap egy 5-öst az üzenő füzetbe.De ez csak olyan jelképes 5-ös.Nálunk nincs osztályzás 4. félévig.
170. Mariann7533 (válaszként erre: 169. - Uracsvivi)
2009. okt. 24. 13:43
Otthonra már kaptok házi feladatot?És osztályoznak is?
2009. okt. 24. 13:42
A második biztosan ha nem is nehezebb(gyereke válogatja)de sokkal többett tanulnak.
168. Mariann7533 (válaszként erre: 167. - Uracsvivi)
2009. okt. 24. 13:39
Szóval azt mondod,hogy lesz ez még "vadasabb"is?
2009. okt. 24. 07:44
Én sem gondoltam volna hogy nem az első osztály a legnehezebb.Magyarból ez a nyelvtani rész másodikban egy kicsit durva.Most a szünetben mesemondó versenyre fogunk készülni tavaly 3.lett Vivien.Jó lenne idén is egy hasonló.
166. Mariann7533 (válaszként erre: 163. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 23. 13:08
Hát tudod,ahogy írtad az első osztály sétagalopp a többihez képest.Gondolom elsőben a leglelkesebb mindenki.
165. JUL17 (válaszként erre: 164. - JUL17)
2009. okt. 23. 11:18
Tetszik neki a suli,bár elég fáradt néha mert napközibe is jár.Nagyon szeret írni,rajzolni ha hazajön akkor is hozzá fog írogatni az íróasztalán.Sokszor mondom is neki ,hogy pihenjen ,játszunk inkább valamit.
164. JUL17 (válaszként erre: 134. - Mariann7533)
2009. okt. 23. 11:16
T
2009. okt. 23. 11:06

Örülök és irigyellek Mariann,hogy annyi lelkesedése van a lányodnak,kívánom hogy maradjon is így.

Nálunk Dani annyira nem lelkes,itt már tempó van,meg szövegértés.....stb.ami már nem kihívás számára-sajna.Matekból is kaptak lecót.A mostani témakörök nem az esetei.Római számok ismétlése három jeggyel,meg szöveges feladatok-valamelyiket én is kétszer olvasom el.Szövegértésből 2 aranyos mese,de őt ez már untatja ezért a rá vonatkozó kérdések sem érdeklik.

Ez van.Majd odaülök mellé,ha kell,hátha tudok hozzá egy kis kedvet csinálni majd.De csak a jövő héten.

162. Mariann7533 (válaszként erre: 161. - Pmjudit)
2009. okt. 23. 08:25
Most meséli Dia,hogy ők úgy csinálják,hogy képek alapján a képek kezdőbetüit olvassák össze.
161. pmjudit (válaszként erre: 160. - Mariann7533)
2009. okt. 23. 06:55

Nagyon örülök, hogy Nálatok is ez a helyzet.

Bárhol lát írást, feliratot - már kezdi is betűzni.

Az egyik anyuka mesélte, hogy náluk ez hiányzik, nem is nagyon megy még az olvasás a kislányának.

Úgy tűnik, nem nagyon érdekli még.

160. Mariann7533 (válaszként erre: 159. - Pmjudit)
2009. okt. 22. 19:07
Pont azt írtam egy másik fórumon,hogy Dia hogy rákapott az írás ízére.Ugye írják a betüket,számokat,és egyre jobban csinálja,és szereti,és büszkén mutatja a matricákat amit kap érte.Most őszi szünet van,de azt mondja,hogy már hiányzik neki az iskola.Pedig azt hittem,hogy majd imádni fogja a lazítást.És én is büszke vagyok.
159. pmjudit
2009. okt. 22. 19:01

A lányom ráérzett az olvasásra - nagyon akarja:))

Most éppen az Anna, Peti , Gergő c. mesekönyvből olvas:)) Nagyon ügyes, csak ámulok + büszke vagyok.

158. Mariann7533 (válaszként erre: 157. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 21. 09:59
Hát elég szomorú a tanító nénik hozzáállása.Én már volt,hogy írtam nekik,pontosabban az egyiknek,mert ő az osztályfőnök,és rögtön válaszolt.De mondta is,hogy ő mindig benéz az iwiwre,és a telefonszáma is megvan.Azért én úgy gondolom,hogy a tanító nénik érdeke is lenne,hogy mindent megkapjon a gyerek,és örülhetnének,hogy vannak olyan anyukák mint te,hogy mindent megtesz a gyerekért,és ha van valami gond,akkor nem hárít,hanem segít.Csak így tud együtt müködni tanár és szülő.
157. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 156. - Mariann7533)
2009. okt. 21. 09:52

Dani már egyedül jön haza,ez kilőve.

A net meg,amennyire hírdették szülőin,hogy e-mail elérhetőséget kérnek,mert így lehet kapcsolatot tartani-frászt,kétszer könyörögten a múlt héten küldje el e-mailben a tanító néni-mert megígérte-a lecót.Végül a férje freemailjéről küldte el nagy nehezen,majd iskola előtt egy nappal,amiben a matk lecke bent sem volt.

Oké,nem kötelessége,de akkor mért kéri az e-mail címet,hogy elküldi?

Tudom van telefon is (telefonáltam is).

És be is lehetne ballagni.

Csak már felcsillant a remény hogy vírtuálisan is meg lehet ezeket oldani,ha már annyira beharangozták szülőin......

156. Mariann7533 (válaszként erre: 155. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 21. 09:13
Igen ezért jó,hogy értékelik,mert lehet tudni,hogy min kell javítani.De egyébbként ha valami probléma van,akkor a tanító nénik szolnak.Félre hívnak amikor a gyerekért megyünk és elmondják,ha gond van.Illetve az iwiwen is be vannak jelölve,és bármilyen kérdéssel lehet őket keresni.
155. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 154. - Mariann7533)
2009. okt. 21. 08:35

Tök jó nektek.Nálunk úgy látszik a tájékoztató is dísznek van.

A háromév alatt egyszer sem láttam,hogy vezetnék hónapról hónapra.Csak félévkor és év végén.

Pedig örülnék,ha tudnám mikor kellene a körmére nézni a gyereknek.

Az üzenő hátuljába nyitottak 3 oldalt:magatarás,szorgalom és a hiányosságok -nak.

És nem rendzseresen töltik ki....

De mért a hátuljába?Mért nem a tájékoztatóban?

A hiányosságoknál van már 3 beírás: 2 lecke elmaradás,pótlás hiányzása,és 1 a kotta füzet hiányzása.

Megjegyzem,ha bent fogja a tanár,akkor nem látom minden nap.Na meg ha a kisfiam bent felejti,amiért rohadt pipa vagyok.....

Plussz van a lecke füzet-már a múlt héten örültem hogy a napközis tanár át-át nézegette .De ez nem jellemző.Mert hogy valamikor még megirni sincs ideje napköziben.De mi a fenét csinálnak,ha erre sincs idő,arra sincs......????

1 füzet kéne,amiben minden le van jegyezve,aláláttamozva,s láthatnám minden nap,s tudnék mindenről.

Így nem kéne 1001 füzetet és könyvet átnéznem,csak az arra napra meg a másnapra aktuálisat. Nem vagyok röst,de jobb lenne egészben látni a dolgokat.

Érdekes nálunk hozzátok képest mennyi mindent nem vezetnek.Ezért vagyok én információ szegény.....

154. Mariann7533 (válaszként erre: 153. - Pmjudit)
2009. okt. 20. 22:03
Van egy tájékoztató füzet,ezt szerintem ők rendelték a tankönyvekkel.És ebben a magatartástól kezdve az összes tantárgy,ill. például az órai aktivitás,és hogy illemtudó e meg ilyenek,mind értékelhetők.És vannak alternatívák mindegyikhez,és ami jellemző egy hónap alatt a gyerkőcre,ott x-elik.A férjem meg is döbbent,hogy már értékelik őket.Szerintem is korai,de gondolom azért is csinálják,hogy lássuk mi szülők a fejlődést hónapról hónapra.
153. pmjudit (válaszként erre: 152. - Mariann7533)
2009. okt. 20. 21:47

Nem, nincs. Legalábbis nem kaptunk még semmit.

Csak a napközis magatartásért csillogó szívecske matricát péntekenként.

Mit takar egy ilyen értrékelés?

152. Mariann7533 (válaszként erre: 151. - Pmjudit)
2009. okt. 20. 21:45
Nálunk is jól alakulnak a dolgok./lekopogtam/Remélem így is marad.Értékelték havi értékelésen,elég jó lett.Nálatok van ilyen?
❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook