Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Amikor 7 éves a lányunk.... fórum

Amikor 7 éves a lányunk.... (beszélgetős fórum)


121. Mariann7533 (válaszként erre: 120. - Pmjudit)
2009. okt. 17. 22:15
Akkor nem butaság?Mert csütörtökön szólt a tanító néni,és pénteken minden rendbe volt vele.Hazajöttünk,és kapott egy piros csillagot.Remélem,hogy továbbra is jól fog folytatódni.És gondolom egy idő után beáll a dolog.
120. pmjudit (válaszként erre: 118. - Mariann7533)
2009. okt. 17. 20:39

Jó ez a taktika, nekik a dícséret - jutalmazás fontos.


Amikor a lányom nem akart ott aludni az oviban, beígértem neki, hogy viszek valamit, ha nem cirkuszol. Ne gondoljatok nagy dologra, nyomtattam színezőket és 1!!db-ot vittem neki délután. Persze nagyon örült neki:)))

119. pmjudit
2009. okt. 17. 20:36

Most egy kicsit kiakadtam a sportiskolára. Októbertől indultak az edzések, de az eredeti edző többször nem ért rá, így tegnap már a 4. bácsi volt a gyerekekkel.

Várom, hogy szóljanak a szülők, vagy "várunk" amíg beáll a rend?!

118. Mariann7533 (válaszként erre: 117. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 16. 14:37
Nekem akkor könnyebb csinálni bármit,ha itthon vannak a tesók,mert játszanak a kicsivel.Nélkülük unatkozik Kamilla.Tegnap Dia volt néptáncon.Nagyon tetszett neki,szeretett volna ma is menni,de sajnos csak egyszer van egy héten.Fel is fognak lépni.Viszont olyan gond van Diával,hogy beszélget,és ha rászolnak,akkor vonogatja a vállát.Beszélt velem tegnap a tanító néni,hogy próbáljak vele beszélni,mert amikor így dacol,akkor nem lehet vele együtt dolgozni.Itthon beszéltem vele,remélem lesz hatása.Bevetettem egy olyan dolgot,hogy minden nap,amikor jól viselkedik,itthon kap egy csillagot.Ha tíz csillag kigyülik,akkor választhat egy apróbb ajándékot.Lehet,hogy nem a legjobb taktika,de remélem beválik.
2009. okt. 15. 14:03

Ebben igazad van,csak leírtam,amit olvastam.

Nálunk /sajna/ elég nagy a korkülönbség,bár ez van amikor jól jön,pl.el vannak a szobában még én főzök,vagy vásárlásnál Dani figyel a Domira.

Úgyhogy miután különböző neműek a játékkal kapcs.mindegyiknek más jó.

Ha leülnek együtt játszani,akkor valami autósat,hokisat játszanak.

Ha Dani megjön du.a suliból majd szét szedik egymást,annyira örülnek egymásnak.

S a nagy korkülönbségnek az a hátránya,hogy amíg pl.Daninak leckét kéne írnia,addig Domi lógna a nyakában,bár sokat mondom neki,hogy most békén kell hagynia a Danit,mert most tanul és csendre van szüksége.

Hmmm.Mindennek van előnye is hátránya is,mindenben.

A nagy korkülönbségnek is és a kis korkülönbségnek is.

Ezzel nem azt akarom írni,hogy nem szeretik egymást,csak néha nehéz,nekem.

116. Mariann7533 (válaszként erre: 115. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 15. 11:59
Érdekes,hogy visszahívtak.Mikor mi voltunk,neki is kellett rajzolni,de kb.10 perc alatt kielemezte.A testvérről meg annyit,hogy az én gyerekeim hárman vannak,imádják egymást,persze szoktak veszekedni,de ha nem lennének egymásnak nem is tudom mi lenne.A legfontosabb amit adhadsz a gyermekednek,a testvér.Mert vehetsz bármilyen csili vili játékot,a legmenőbbet,de ha nincs kivel játszani annál rosszabb nem lehet.Ez az én véleményem.
2009. okt. 15. 08:26

Igen,próbálkozom,de nem mindig sikerül.

Tegnap meg votl a fiamnak az első találkozása a pszichológus nővel a nev.tan.-ban.

Amennyire félt,annyira tetszett neki.

Pár szót beszélgettek,aztán rajzolnia kellett.

1 hét múlva szerdára 4-re kell menni újra.

Gondolom addig kielemzik....??????

Ma itthon van,úgyhogy ma kevesebb időm lesz jönni.

Remélem ellesznek....????

változó,valamikor tök jól el vannak,valamikor nem.

A győzni akarás,mindkettőben nagyon bent van.....

A nev.tan.-ban a plakáton olvastam egy cikket a testvérkapcs.-ról,még vártam a Danit,érdekes dolgokat írt.

Vannak hátrányai,pl.elnyomás,féltékenység,irigység,stb....-DE!!!az a gyerek akinek van testvére,könnyebben beilleszkedik,alkalmazkodik,mint egy egyke gyerek...-biztos igaz,nem???

114. Mariann7533 (válaszként erre: 113. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 14. 19:45
Nagyon jó a hozzáállásod.Nekem Dia volt érzékenyebb.Elvittem nev.tanba,hogy mi baj van a gyerekkel,tesó született,akit imád,de mégis.És ő azt mondta,hogy semmi baja sincs a gyereknek,ritkán látni ennyire nyitott kislányt.Barátkozó,szó nélkül ment be hozzá.Úgyhogy gondolom érzékenyebb az átlagnál.Egyébbként egy hét volt ami érzékenyebben érintette a suliból Diát,de azóta semmi probléma.Néha még túl virgonc is.
113. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 109. - Mariann7533)
2009. okt. 14. 14:52

Azért,mert nagyon elszaladt vele a szekér,itthon is felesel,nem akar tanulni,beírásai vannak,a jegyei jók,de a magatartása hagy kivetni valót maga után.

Kicsúszott a kezemből az irányítása,főleg apukának is köszönhetően,én nem bírom a keresztbe nevelés,hogy amit mi itthon elvárunk,azt egy 7 vége után porba vesszen.

Nem kiabálom el,1 hete járok,ma már a gyerek is jön,változtak a dolgok.

Imádom szeretem mindkét gyeremekemet,a csillagokat is lehoznám értük,és ezt a nagy ki is használja-remélem -ta.

Nekem kellett egy kis segítség,mert szigorból,hülyeség!-nevelésből nulla voltam.

Ahogy csettintett valamelyik már ugrottam,s Dani nagyon a fejemre nőtt.Most azon vagyunk hogy megértse,hogy ez nem így működik.Szeretjük őt,őket,de anya nem ugrálhat végkimerülésig.

Volt mikor,tavaj,még éjfélkor írtam a leckéjét,rendeztem el a táskáját.

Ma már ez nincs így,ő csinálja,ált.felháborodással-még erről kell leszoknia,de már az is alakul.

Remélem lesz eredménye,nekem már most jobb 2 alkalom után,okosabb,bölcsebb vagyok,de ehhez sok idő kell,akarás főleg a gyerek részéről,s béke lesz,nem mindig viaskodás....

Ma 4-re emgyünk,majd meglátjuk mi lesz.

112. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 108. - F8b9e782de)
2009. okt. 14. 14:39

Hmmmmm.

Rosszul fogalmaztam,fizet a gyerek apja,csak van elmaradása,amit nem óhajtott rendezni 3. hónap óta.Ezért feljelentettem.De azóta sem történt semmi,de kihallgattak engem is és őt is.Ott elmondtam az elveivel r....-dtul nem vagyok megelégedve......

Ő 21.000 Ft-ot utaltat munkáltatóval,ami azért kevés nekem,mert ez a minimum összeg,de a fizetésének a 25 %-át ide kellene utaltatni.

4 év alatt egy halom munkahelye volt,ahol munkáltatóval lezsírozta,hogy úgy jelentse be őt,hogy a minimum 21.000 Ft-ot 1 Ft-tal se fejelje meg.Melyik maszeknak nem jó ez?Minnél kevesebbre jelent be Apehnál,annál kevesebbet adózik utánna.Na és mivel nemzetközi kamionozik ezért a 300.000-ret tuti megkeresi,csak a fenn maradó összeg 25 %-át elfelejti odaadni,elkölti az élettársával.S mivel bírósági végzés van róla,hogy minden túlóra,táppénz,stb.bér jellegű jövedelem 25 % is át kellene utalni.Csak ennek se híre se hamva.Úgyhogy én nem sokallom a 21.000-ret 300.000-ből,főleg hogy nincs mire-kire költenie hivatalosan.

111. Mariann7533 (válaszként erre: 110. - Uracsvivi)
2009. okt. 14. 14:00
Nálunk is ez van.Sőt volt olyan,hogy eltiltottam a tévétől őket,/mert azért a 4 éves fiam is tud alakítani/azután elfelejtem,és amikor megkérdezik,hogy nézhetnek e tévét,és igent mondok,a lányom szól,hogy anya hát megtiltottad,mert rosszak voltunk.
2009. okt. 14. 13:24

Hát nem egyszerű a gyereknevelés az tuti.Tudni kell szigorúnak is lenni meg szeretni is őket egyszerre és nem mindegy hogy melyik érzés kerekedik felül bennünk egy adott szituációban.

Nálunk is megesik hogy el van tiltva tv-től vagy a géptől de akkor talál magának más elfoglaltságot rajzol vagy hajtogat vagy valami úgyhogy nem is igazi a bünti mert így is jól érzi magát mert másban is kedvét leli.

2009. okt. 14. 12:09
Sziasztok lányok.Dominika-Dániel miért kell nev.tan.-ba vinned a fiad?
108. f8b9e782de (válaszként erre: 107. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 14. 10:31

Hú,elég kemény akkor a fiadnak a hétköznapk.Nem is soda ha lfárad.Mi is azt mondtuk Fanninak, hogy akkor járhatúszni ha nem megy a tanulás rovására.Ez heti egy alkalom,de akkor du 1/2 5-re ér haza,és akkor áll neki a házinak.Persze ő akart még menni kézművesszakkörre,táncolni.De mondtuk neki legyen elég ez az egy,egyáltalán megy e a suli mellett.A fizetni való nem vészes érte,ebbe a hónapban 1000 Ft volt.

Nahát a Fanni apjával én is ugyan így vagyok.Szerencsére ő legalább fizet (havi 12000 Ft gyerektartást),de ezen kívül nem foglalkozik a kislánnyal.Még a láthatásra is sokszor a nagymama viszi el.

Szerintem ez így jó hogy valamelyik szülő szigorúbb,a másik kicsit engedékenyebb.De azért fontos, hogy a döntő kérdésekben egy véleményen legyünk.

Szerintem nem lehetünk mindig következetesek,mi is csak emberek vagyunk.

107. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 106. - F8b9e782de)
2009. okt. 14. 10:23

Hát igen,nekem is hányta a szememre már,hogy rám rám se hederítesz,a Domival meg foglalkozol.

Ez mellbe vágott,mert nem így van.S meg értettem vele,hogy Te 9 éves vagy a kis tesó 2 és fél éves,és hogy mivel ő pici és nehéz korban van (dackorszak)valahol érthetően jobban,máshogyan kell rá figyelni.....-na,nem tudom leírni,de érted,ugye???

Nálunk most egy éve, hogy abba maradt a foci,ahova járattuk.Nem is sokat járt,néhány hetet,de annyira elszállt tőle,azt képzelte ő Ronaldinho,akkor kezdődtek a beírások a suliból is.Megjegyzem heti 3 alkalommal volt,heti három alkalommal akkor tojt a sulira.Azóta csend van róla,-bár edző telefonált,aztán elmagyaráztam,hogy addig amíg nem kaparjuk össze a gyereket,nem jár.

De azt is tudnod kell,hogy Dani torna tagozatra ját,tehát minden nap van tesi,időnként néptánc,csütörtökön egy óra tesi de.és du.még edzés is.Úgyhogy sz.tem ennyi bőségesen elég neki,7 vége felé már tök fárad.Akkor minek járassam külön kemény lóvékért?Oda teremcipő,mez,stoplis,oda elhordani,a párom akkor siessen melóból haza,mert én a picit nem cibálgatom buszra,meg a hidegben,akkor havi díj stb.Idővel az iskola úgy is kötelzni fog külön sportja járatni,mivel sport tagozatos,elég lesz majd akkor.

A vásárlás,hát igen.Én úgy érzem,ami a mi gyerekeinknek is ami szüks.,azt megkapják bőven,de hiteleink is vannak,nem kevés,rezsi,a suli sincs ingyen,nem kell a szitut bemutatnom.

Én több mindent meg vennék nekik FÖLÖSLEGESEN,de szerencsére a párom kontrollál.És nem csak Danira,de a picinek sem veszi meg a babát,ha pl.hisztizik érte.Ő ebben is reálisabban látja a dolgokat.

És a folyomány folyománya,hogy Dani édesapja minden felelősség alól kihúzza magát,tehát onnan a támogatásunk =0. Így nem fényezem a páromat,de sajátjaként,becsülettel,tisztességesen és egyformán neveljünk mindkét gyereket.

Megvan nálunk is probéma csőstül.

Eleget küzdünk a Danival,sz.tem ezért még több figyelmet is kap,nem kevesebbet,mint a pici.

És még az igazi apjával is harcban állok,rendőrségre járkálok,mert nem fizetget.....

Hosszú.

Na ezek után,szerinted mennyire tudsz erős és következetes,határozott lenni????

De muszáj.... a gyerekeinkért.

106. f8b9e782de (válaszként erre: 104. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 14. 09:19
Igen én is örülök, hogy szeret járni úszni.Ez jó az egészségének,és mozgásnak is.Imádja,de ha nem változik akármilyen rossz is lesz legalább 1 hónapot ki fog hagyni.
105. f8b9e782de (válaszként erre: 103. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 14. 09:18

Igen teljesen egyetértek veled.Én is imádom a gyerekeimet,és mindent megteszünk értük.Talán néha túl sokat is,és ebben hibásnak érzem magam.Fancsi is amit szeretne,vagy vágyik rá ahogyan tudjuk teljesítjük lehetőségeink szerint.Sajnos nagyon szegényesek a lehetőségeink,így sokszor erőn felül vállaunk értük.Aztán hiábavalónak érezzük,mert úgy beszél velünk mintha a fenekéből húzott volna elő.

Látom nálatok is van kistesó.Nálunk is,és sokszor azzal is gonba vagyok,mert nem akarom hogy féltékeny legyen.Már úgy értem, hogy őt büntetjük,veszekszünk vele (persze minek oka van),és természetesen a kicsivel másképp kell bánni.Már így is volt rá példa hogy azt mondta jobban szeretjük.Pedig isten lássa lelkem egyformán szeretem őket.Nagyon sokat beszélgetünk vele,kérdezzük mi a baj hogy seíthessünk.Szinte minden naposak a lelkifröccsök,de szinte el sem jut a füléig.

2009. okt. 14. 09:12

Kedves Krisztin!

Mintha rólunk írnál!!!

Annyi különbséggel,hogy nálunk nem az úszás,hanem a foci lett lesztornózva,s be is tartottunk.

Aztán beszólt:Úgy sem volt kedvem hozzá,de éjjel-nappal az jár a fejében....

-Ja,nem?Akkor nem kell járni.S nem hordjuk.

Bár a csapatsport jó lenne,de első a suli!

2009. okt. 14. 09:08

Folyt.köv.:

Pontosítok:amiért éppen lelekesedik,és rosszat csinál,vagy beszól,vagy sulis gondok vannak,azoknak a megvonása,amiért éppen lázba jön.

Rohadtuk dühös volt eleinte,ez a csapkodás is ismerős,most már reklamálni sem mer.

Nem azt mondom,hogy terrorban kell tartani,de igen is fogja fel,hogy kinek mi a szerepköre.Neki csak tanulnia kell és viselkednie,meg ami az ő korosztályától elvárható, annak a teljesítése,azt igen is elvárjuk.

Ez nagyon nyögve nyelősen indult,mert mivel fiú,meg ő kényelmes is,mindent megcsináltam,a szájába rágtam neki.Nem azt mondom nem kell segíteni neki,de amire képes,azt meg kell követelni tőle.Én abból okultam,hogy miután mindent megcsináltam helyette ezért neki nem kellett,igen ám de dolgozatot helyette nem írhatok,nem felelhetek helyette órán stb.

Beírások nekünk is voltak,még sajna az idén is.

A másik nekem is meg van a feledatom,mi biztosítunk neki minden a sulihoz is,akkor elvárhatjuk,hogy teljesítsen.Különben meg magának tanul,de azt nem hagyom-juk hogy 2-3-as tanuló legyen,mert jó esze van,jók a jegyei.Épp ezért azt is okosan kezelte, anyát hogy lehet sakkban tartani,az újja köré csavarni.A pszichológus nő sok jó dolgot mondott.Elmondtam a fiamnak,hogy nagyon szeretjük,de ennek az irányítgatós kornak vége.Max., mi irányítunk,ha szüks.Ezek kegyetlennek tűnek,én is mikor hallottam,azt mondtam nem tudom megtenni,de a gyerekért muszáj.Ez a nő azt mondta,nem azzal szertjük a gyereket,ha mindent megcsinálunk helyette,elnézünk neki,hanem ha megtanítjuk a dolgokra,az önállóságra,az életre.S igaza van.Mert ha minden rá van hagyva,s ha majd felnő majd,és kikerül az életbe,akkor nagyot fog majd csalódni,nem tudna a lábán megállni,s ne törjön majd meg élet adta kudarcokon.

Hű de belemerültem.

Szóval,ha fiú,ha lány a szarvukat törögetni kell....

102. f8b9e782de (válaszként erre: 101. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 14. 08:47

Nálunk is az első a tv.Már hetek óta nem nézheti kisebb megszakításokkal a kedvenc csatornáját.De akkor talál másikat,ha az sincs akkor dvd,ha már ez is betiltva akkor egyszerűen annyit mond jó nem tvzek.Már az sem érdekli.A számítógépet nem nagyon használja.Most úszni jár,de mondtam neki ha így folytatja a következő hónapban nem mehet.

Nálunk is a férjem keményebb,én engedékenyebb vagyok.Nekem a szivem szakad meg ha el kell vonnom valamit.Nálam tudja, hogy sok a türelmem,és el is megy ameddig lehet.

101. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 100. - F8b9e782de)
2009. okt. 14. 08:38

Ismerős nagyon!!!!!!!!

Bünti,épp amiért lelkesedik.

Először a tv,aztán a gép,aztán a foci,aztán már semmi nem jött be,ekkor jött a párom az ötleteivel,ő könnyebben átlátja a dolgokat,mert férfi.Az anyák hajlamosak az elfogultságra.Írok később,mert gombot kell Apa ingjére varrni.....

100. f8b9e782de (válaszként erre: 99. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 14. 08:18

Szió!

Köszönöm a bíztató szavakat.Sokszor érzem úgy,hogy tehetetlen vagyok,vagy valamit nagyon rosszul csinálok.A tanárnője azt mondta ez a kiskamaszkor,és hogy már hamarabb érnek a gyerekek.Én ezt megértem,de akkor sem ő fog irányítani.Sokszor már ő akarja megmondani mit csináljak.És a z a beszéd,hát néha csak nézek.

A suliba jók az eredményei és a magatartása is,de itthon vért izzadunk vele.Ketten tanulunk vele a férjemmel,de estére idegbajosak vagyunk.A nyelvtan megy neki nehezen,és csúnyán ír.De ha gyakoroltatjuk itthon hisztizik,csapdos vagdos,felesel,és csak azért se csinálja meg jól.Ez abból derült ki, hogy múlthéten megfenyegettem,ha nem gyakorol rendesen nem mehet a szüreti bálba.Minden gyakorlása hibátlan és szép lett!!!Erre hétfőn teli hibával.

Most még megpróbáljuk a nagymama tanácsait is,hiszen ő már jóval tapasztaltabb,aztán ha ez sem megy meglátjuk.

Te szoktad büntetni?Ha igen mivel?

99. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 98. - F8b9e782de)
2009. okt. 14. 08:08

Drága Krisztin!

Én igen is együtt érzek veled!

Nálunk ugyanez dettó,csak 9 éves és fiú!

Bejelentkeztem nevelési tanácsadóba,mert muszáj volt,úgy eldúrvult a helyzet!

Kitartás!Én sem vagyok mindig határozott,és ha látja hogy engedsz,annál rosszabb.Sz.tem.

Velem nagyon kedvesek voltak a nev.tan.-ban,sok jó infót adtak,és mellém álltak,tanácsot,és segítséget adtak,ma megyünk du. megint.

Először azt mondtam,én oda nem megyek,milyen szégyen.

A túrót szégyen,segítséget nem kérni az a szégyen,meg ha a gyerek uralkodik felettünk az a szégyen....

Kitartás!Nyugodtan írj,majd én is írok,ha érdekel.

2009. okt. 14. 08:00

Sziasztok!

Most találtam rá erre a fórumra.Nekem is a nagyobbik lányom 7 éves,februárban tölti a nyolcat.

Második osztályba jár.Hát eléggé el vagyok miatta sokszor keseredve,mert nagyon sokat változott, de nem jó irányba.Felesel velünk, tanulni nem akar,megy a hiszti.Ráadásul kiderült,vagyis a tanárnéni elmondta, hogy mostanában igen csak udvaroltat magának!

Sokszor tanácstalan vagyok,mert nem akarom mindig büntetni sem.:-((

2009. okt. 14. 07:38

Kb.10 percre,nekem.De ő fűrge mint a nyúl.

Ma még vasatagabb kabátot vetettem vele,mint tegnap,alá 2 púcsi,sapka,kapucni,remélem nem lesz beteg.

De hát nem csak ő jár suliba egyedül.....????

De ő már 3.as,tavaj is már ragaszkodott hozzá,hogy ne kísérjük....

Mire odaér felfrissül.

Ma 3-kor elkértem,megyünk a nevelésibe.....

Remélem nem lesz hiányos a táskája du.....

Hmmmmm.Hogy én mindenért aggódom,?????

96. Mariann7533 (válaszként erre: 95. - 3ed4c04bf4)
2009. okt. 13. 18:45
Közel laktok az iskolához?
2009. okt. 13. 14:15

Remélem beért,mert ő ragaszkodik hozzá,hogy ne vigyük,kísérgessük,mert az ciki......

Férfi palánta!!!!!

2009. okt. 13. 10:47
Ebben az őrült időben nagyon durva volt vinni a gyerekeket.Még így is,hogy kocsival vittem őket.Ti beértetek normálisan?
93. 3ed4c04bf4 (válaszként erre: 89. - Mariann7533)
2009. okt. 13. 10:17

Nem kötelező hazahozni,helyesbítek,az én fiam mindig azért lázad:senkinek sem kell hazavinni a könyveit,csak nekem,dög nehéz a táskám!!!!!!

Na ezt azzal érte el,hogy órai,vagy házi feladat maradt du. a padban,s másnap jött a beírás:Nincs kész a leckém!!!!!!Ezért minden nem kell hazahoznia.

Csak: -üzenő füzetet

-tájékoztató füzetet

-és amiben dolgoztak

-vagy holnap abból doga,vagy felelés lesz

azt kell hazahoznia.

Az én fiam eléggé szétszórt,most már majdnem minden nap küldöm vissza a bent felejtett esedékes füzetért,sz.tem portás néni már utál engem.......

De szeretem tudni az iskolai dolgait,na meg mivel szétszórt,ellenőriznem kell.

Van olyan gyerek aki majdnem üres táskát visz haza.De az napköziben ellátja rendesen a dolgát,megír,megtanul mindent.Az én fiam szeret hamar átsiklani a dolgok fölött,s ebből mindig gubanc van.

Ez van,nem egyformák.

2009. okt. 13. 08:53
Szerintem minden iskolában nagyon sok a problémás gyerek.Talán még korai lenne a suli váltás.Jajj nem okoskodni akarok de csak egy hónapja járnak suliba.A gyermeked amúgy jól érzi magát ott?De igazad is lehet az a lényeg hogy neki jó legyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook