Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alszik a baba, vagy mégsem? fórum

Alszik a baba, vagy mégsem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Alszik a baba, vagy mégsem?

1 2 3
2009. szept. 19. 20:21
Bocs, de most vettem észre, hogy a lányom is gépközelbe volt. Fel vette a domit, és szokása szerint nem lépett ki.
2009. szept. 19. 20:19

A szomszéd kutyája meg van örülve a Familis zenéjéért. Kb. délután négykor ér a kutya hallási körzetébe, attól kezdve este kilencig élvezzük.

A kutya zenére vonyít, BORZASZTÓ!!!! Nyolckor van itt, de még egy óra mire már a kutya sem hallja.

Unokámat anno péntekenhozták haza a kórházból. Ez a dög csötürtökön jár. Első itthoni csütörtökjén szinte sikítva ébredt fel rá. A mai napig a város bármely pontján meghallja sikítva bújik az anyjához.

2009. szept. 19. 20:19
Hm... 20 múltam. Beteg voltam, nem tudtam aludni ezek miatt a barmok miatt én sem. Nem csak a piciknek rossz. És aki az élet zajaira hivatkozott annak én is csak azt tudom mondani, hogy magyarázza ezt meg egy pár hónapos babának...
2009. szept. 19. 19:42

Teljesen egyetértek a cikk írojával IS!

2 hónapos a kicsi fiam és eddig annyira nemtüntek fel, azok a dolgok amik most írtóra zvarnak, bár nagyon nagy szerencsém van mert a mi utcánk az utolsó és erdő van a hátunk mögött és a szomszédaink is nagyon rendesek, de az utcába autó szerelő van és minden nap rengeteg autó megy el elöttünk, csupa szét tuningolt verda, írtó "jó" hangjuk van:S

Nah meg a kutyák is írtó zavaróak tudnak lenni, de nincs mit tenni... sajnos!

18. Kiss Éva (válaszként erre: 11. - Fbab8271ce)
2009. szept. 19. 19:34
egyetértek!!!!!
2009. szept. 19. 19:33
nahát, azt hittem a szomszédok csak a lakótelepen tudnak a sírba tenni...minden vágyunk egy kertes ház...
16. Kiss Éva (válaszként erre: 8. - 115c013715)
2009. szept. 19. 19:33

kívánok neked ugyan ilyen szomszédokat, zajos autókat.

Azt utána ecseteld a gondjaidat.

15. Kiss Éva (válaszként erre: 7. - 0cec113ec4)
2009. szept. 19. 19:32

tudod, nem akarom magam idegesíteni de isten adta ezt az érzést is az embernek. Valakinek birka valakinek orkán.

Sajna a hormonoknak és a fáradt lelkemnek nem tudom azt mondani kus,és viseld el szó nélkül.

Amikor éjjel is és nappal is ügyelek mert az én gyerekem nem az átlagba tartozik és alszik éjjel.

Majd mikor a gyereked miatt fogsz aggódni nem fog zavarni hogy elküldöd a szomszédot a picsába mert épp a rühes dögje miatt kell a gyerekhez menned éjjel a 20-ik alkalommal. A gyerekemnek saját szobája van és nem a seggemben alszik hogy meg tudjam nyugtatni ha átfordulok. Mindenkinek van joga a pihenéshez.

2009. szept. 19. 19:24

Anno közel 30 éve, amikor építkeztünk egy csendes városszéli porta volt a miénk. (Szó szerint 1ház, és a kertek). Akkor még föld út volt, a gyerekek nyugodtan el voltak kint. Ma műút, "isten minden barmával" feltupírozva. Hajnalban nyitnak a kakasok, majd a traktorral a mg-i dolgozók (4-5 óra), utána a motorral, túráztatva, dudaszóval (....), 7-8 körül a sihederek, "nemzetiségiek" bömbölő rádióval. Ilyenkor "a lakodalmas akármi" keverve "a b...zd anyáddal". CSÚCS! Hétvégén dúsítva a "felderítésre" járó kissebbségi gyerekekkel, és a hozzájuk tartozó kutyákkal. Éjfél után hazahozzák az útszélieket, természetesen bömbölő "ODI6-ossal".

A felsorolásból elnézést kérek a kakasoktól, mert őket a természet hívja.

2009. szept. 19. 19:18

én is azt hittem,hogy egyedül vagyok ezzel a problémával.


Annyira tudom utálni,amikor pont az ablakunk alatt -ott,ahol a gyerek alszik- elkiabálja magát a szomszéd,aztán meg mikor mérges vagyok és szólok akkor bocsánatot kér és megigéri,hogy nem lesz ilyen többet..aztán másnap megint.

Ehhez jönnek a motorok,az éjjel kettő-három körüli ablakunk alatti telefonálások..


Egyetértek Medina07-el. Csak akkor tudjuk csinálni a dolgunkat,esetleg magunkkal foglalkozni,ha alszik a gyerek. Amig fel van vele "kell" lennünk,rá "kell" figyelni.


Nem baj,egyszer nekik is lesz gyerekük!!!!

2009. szept. 19. 19:12

összevesztem én is, igen, amikor a mi kertünkön át kiabál a harmadik szomszédba, az alvó gyerekem felett! szóltam neki, normálisan, hogy ha alszik, legyen szíves...meg amúgy se kiabálva kell beszélgetni, fáradjon át, és úgy intézzék a dolgaikat...

de hát igazi falusi öreglány(a rosszabb fajta) tisztelet a kivételnek!!!

11. fbab8271ce (válaszként erre: 8. - 115c013715)
2009. szept. 19. 19:09

magyarázd meg a pár hós gyerekednek, ha sírva felriad, h ezek az élet zajai!!!!!!!:SSSSSSS

váááááááááá

2009. szept. 19. 19:03

Én is összevesztem a szomszédommal. Van egy kutyájuk, bezárják nappal kenelbe, éjszaka engedik ki. Ekkor tombolja ki magát, egyfolytában ugat, még ha a többi kutya nem is és ha nincs rá oka, akkor is. Mikor szóltunk, hogy valamint csináljanak, kedvesen természetesen, akkor a válasz az volt: Rád uszítom a kutyám, takarodj! Másnap mindenkinek azt mondták, hogy mi lebunkóztuk őket, zaklattuk őket, stb... Azóta már több szomszéddal is összevesztek...

Az iskolás gyerekek meg igenis borzasztóak. Megveszik a szülők a 7 évesnek a motort, amivel egy 200 méteres szakaszon cikázik és előttünk fordul meg vele. Ne legyek ideges? Mikor a jó időben nem tudom kirakni a pár hónapos fiamat aludni?? És ne legyek ideges, mikor csukott ablaknál is olyan hangos a jégkrémes autó, hogy felébred rá a fiam?

Mi anyukák nagyon szeretjük a gyerekeinket, de olykor nagyon fárasztó is tud lenni és a házimunkát csak akkor tudjuk megcsinálni, mikor alszik a gyerek. De ha nem is azt, akkor is szeretnénk néha egy kis lélegzetvételhez jutni... Megértem a cikk íróját!!!

2009. szept. 19. 18:59

SZia Moncianya :)

Hát nekünk kertünk nincs, de Budapest egyik forgalmas útján lakom, hadd ne részletezzem, folyamatos szirénázások, dudálások, motorosok, ja és a mi szomszédunknak is van kutyája, lakásban, aki minden egyes alkalommal ugat, ha elmegy vki a gangon :(

Furcsa, mert Dorka néha úgy alszik ezekre a zajokra, h csak csodálkozom :) Jó, nálunk is volt már felriadás ajtóbecsapódára, szirénára, de mivel belvárosi a leány, muszáj volt hozzászoknia a zajokhoz...

2009. szept. 19. 18:34
Jól írta az első hozzászóló, ezek az élet zajai. Meg kell szoknia agyereknek. Inkább azzal van a baj aki már 2 szomszédjával is összeveszett.
7. 0cec113ec4 (válaszként erre: 6. - Kiss Éva)
2009. szept. 19. 18:29

hihi csak ismernéd a szomszédomat.:)

Egy szó szerint hivatásos ...va. Gondolod mekkora forgalma van éjjel-nappal.


No de utca felé amúgyse nyitnék ablakot. Egyébként meg nem teszem meg azt a szivességet, hogy mérgelődjek miatta.


Ha ordít otthagyom, ha papírra veti gondolatait és az autómra tűzi, látványosan összegyűröm és bedobom a postaládájába.


Nem süllyedek le a szintjére és nem idegesítem magamat.



Ezt javaslom nektek is!!!!

2009. szept. 19. 17:47

Kedves monci, azt hittem én egyedül vagyok a problémával. Még nekem volt lelkiismeret furdalásom mert 2 szomszéddal már nem beszélek és utálom a zenés autókat.

Az én babám se alszik, se nyáron se télen. a büdgös kutya ugat mert a gazdája turáztatja, és hiába lett neki szólva szépen azért is. Na ennyit a szolidaritásról. Azóta nekem egy büdös cigámy mert az és egy vén kurva. A zenés autók már nem is érdekelnek, de hogy az ember az embertársaival ilyen, remélem hamarosan elköltözünk és nem kell ezeket hallgatnom. Ja és az első hozzászólónak: ha te is ennyit mérgelődnél talán átéreznéd a mi gondunkat is!

Amikor pl. terhes voltam, amúgy is ingerlékeny az ember, se ablakot nem lehet nyitni se aludni se semmit. A megszületett gyerekemet is a hátsó szobába kellett raknom mert ilyenek a kedves emberek. Na ennyit erről. Szóval nem vagyok egyedül. És ezután nem fogom magam rosszúl érezni mert szóltam, kértem, de már csak azért is bántanak. Arról nem is beszélve hogy még jól meg is gyanúsítottak a szemetek az utcán hangos órdibálás közepedte. Mintha nem is lettem volna ott úgy kiabáltak egymásnak egy párbeszédet nem egyszer. Na ezek után kedves első hozzászóló, remélem neked is lesz egy nagyon szemét szomszédod és egy nagyon aranyos zenélős autód aki már csak azért is az ablakod elött kapcsolja be azt a csudajó zenét.

2009. szept. 19. 17:09

Nyáron még hozzá jön a dinnyés is ! Remélem a lassan megérkező fiacskámat nem fogják nagyon zavarni ezek a zajok, vagy igyekszünk alkalmazkodni, az időpontokhoz.


Én most leginkább a két kis játékos macskánktól tartok, akik mindent megmásznak, és gondolom a babakocsiról is le kell verjem őket többször.

2009. szept. 19. 17:07

Szia kedves fórumtársam!

Nagyon vártam a cikked és maximálisan igazad van abban amit írtál.Amióta megkezdődött az iskola reménykedtem hogy az utcabeli srácok legalább délelőtt nem bömböltetik a zenét úgy hogy még 2km-re is hallatszik.Hát minden reményem szerte foszlott,mert ezek a diszkós srácok motorral járnak iskolába.És mi nem is tudjuk hogy mekkora buli a motoron a gázt túráztatni.Ennél már csak az a jobb ha még a féket is behúzzák és porolnak vele.

A lényeg kedves Monci,hogy sokáig én se tudtam hogy mi minden zavarhat másokat,de azért igyekeztem mindíg úgy viselkedni,ahogyan én is elvárnám a szomszédaimtól.

De az biztos,hogy a lehető legrosszabbkor fognak zajongani és fel sem tudják fogni hogy milyen jó volna néha nekünk anyukáknak ha egy órácskát aludna a baba.Vagy mégsem??? :-)))

2009. szept. 19. 16:40

detto...mármint a cikk írójával teljesen egyetértek

reggel: tejes autó, utána kenyeres, húsos, zöldséges, fagyis, gázpalackos, másik kenyeres, jégkrémes, kutyatápos, számoljátok? talán nem hagytam ki senkit!

agyrém! és nem csak a kisgyerekeseket zavarja! ki ér ezekhez kifutkozni vásárolni?

a szomszédot meg nem nekünk kellene már megnevelni...:(

két gyerekem nőtt fel úgy, hogy szinte nem aludtak az udvaron, mert a szomszédasszony folyamatosan felkiabálta őket!!! nem egyszer kértük, h ha a túlsó szomszédjával akar csevegni, ne a kerteken át( mi kertünkön át is) visítson, méltóztasson átsétálni...a végén mi voltunk a rosszak...nyáron is bent, csukott ablaknál kellett altatnom, h ne ébredjenek fel, nem lehetett szellőztetni sem...

jövő nyáron nem tudom mi lesz...kezdjük elölről (ha minden jól megy, májusban bővül a család:)

2009. szept. 19. 16:12

Érdekes a cikked.


Ok, megértem amit írtál. (nekem is van kicsi gyerekem).

De gondold magad a másik oldalra.

Jégkrém árus vagy, végzed a dolgod....nem tudhatod hol alszik éppen egy kicsi gyerek. Csóri sofőrt azért fizetik, hogy zenéljen és áruljon.


A kutya se tehet róla ha vonyít.....


A szomszédokat meg nem tudod lecserélni, se megnevelni......


Remélem azért jókat alszik a kicsi és lassan megnő, megszokja az élet zaját.


Minden jót kívánok nektek!

2009. szept. 19. 16:03
Milyen jó dolog is, ha van egy udvar, ahol az Anya kedve szerint altathatja a babáját.
Mert szerintem mindenki szereti a levegőn altatni Őket.
Sokszor nem egyszerű, de ha végre sikerül elaltatni, akkor örülhetünk.
Vagy mégsem?
Valami mindig történik...

Ugrás a teljes írásra: Alszik a baba, vagy mégsem?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook