Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Alszik a baba, vagy mégsem? fórum

Alszik a baba, vagy mégsem? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Alszik a baba, vagy mégsem?

1 2 3
52. mmacus
2009. szept. 21. 08:16

Sziasztok.

Anno nekem is voltak hasonló problémáim, annál is inkább, hogy a fiam rettenetesen rossz alvó volt.

De rájöttem, nem várhatom el, hogy az egész környezetünk hozzánk alkalmazkodjon, meg kellett szoknia a zajokat, később már nem is volt ezzel gond, bárhogyan, bármikor tudott aludni.


Most viszont én vagyok a "másik oldalon". Ha van egy kis időnk, végezzük, amit a ház körül kell, nyilván nem járom végig a szomszédságot, alszik-e valahol gyerkőc, vagy nyírhatom a füvet. Ezt nem is várhatja el senki szerintem. Amit el kell végezni, azt el kell, végletekig nem lehet alkalmazkodni egymáshoz.


A gyerekek alkalmazkodóképessége sokkal nagyobb ám, mint gondolnánk. Ámultam rajta, hogy amikor picit nagyobbak lettek, sokszor észre sem vettek olyan zajokat, amire én felmérgeltem magam, ők simán elengedték a fülük mellett, nem zavartatták magukat.

2009. szept. 20. 22:37
Sziasztok. egyetértek veletek. Lehet a mozgoárussal beszélni(legalábbis azzal aki nálunk jár),persze mi egy kicsit meg is vesztegetük:)))).Egyszerüen megmondtuk neki, hogy ne szóljon a sziréna, ha akarom észreveszem, hogy jön, de ha dudál, nem veszek tőle jégkrémet többet. (elég tekintélyes mennyiség fogy nálunk, mert mindig sok gyerek vendégeskedik itt). Volt egy kis notesze, oda jegyezte, hogy hol leht,és hol nem dudálni,oda felirta,és azóta sem dudál.(pedig most volt 4 éve, hogy ideköltöztünk, és utánna nem sokkal kértem meg erre) Az én szomszédom is bunkó, de legalább nevelhető. Ha ő nem hagy engem pihenni, akkor tuti, hogy nemsokára ő sem fog aludni.:)))Lehet, hogy én vagyok gyerekes, de azt megfigyeltem, hogy ha rám nem is, saját magukra azért odafigyelnek.ha ő pihenni akar, akkor én is had pihizzek.Ez eddig bevált. próbáld ki te is. és ne zavarjon, ha azt mondja rád, hogy bunkó vagy. Ő legalább annyira az.
50. moncianya (válaszként erre: 49. - Gligi)
2009. szept. 20. 21:54

hasonló problémák, már megint....

akkor legalább Te is érted, hogy milyen rossz ez :(

pusza

49. Gligi
2009. szept. 20. 21:25

Helló fórumtársam ☺

Én Budapest egyik kertvárosának főutján lakom és hasonló problémák miatt nem is tudom a levegőn altatni a kis Tündérmanónkat!

Bónusnak van itt egy szembe szomszéd aki nemtom mivel gyújt tűzet a hússütések alkalmából, mert annyira, de annyira büdi, hogy akkor órákig nem lehet szellőztetni sem!

Az utcánk elején behajtani tilos tábla van ami a helyi menő csávókra vagy nem vonatkozik, vagy nem tudnak olvasni, mert a robogókkal és motorokkal (néha kombi autókkal is) befordulnak!!!!

Amikor pedig a főútra fordulnak ki a full hangtechnikával ellátott, dübörgő autójukkal, csikorgó kerekekkel dorbézolós éjszakákon na akkor azért eszembe jut, hogy én sem figyeltem ilyen dolgokra hajdanán amikor az aktuális választottam épp az ilyen verdájával akart lenyűgőzni ☺ ☺ ☺

48. moncianya (válaszként erre: 46. - Scorpiolady)
2009. szept. 20. 19:33

ezzel csak az a baj, hogy az árus magától mondta, hogy oda fog figyelni, erre eszében sincs :(

sajnos...

2009. szept. 20. 19:32

sziasztok.


tényleg Mindenkinek van igaza.... ezt nem is vitatom.

de a lényeg, amit írtatok is, az odafigyelés, hogy a lehető legnormálisabban próbáljunk viselkedni.

én biztos ezt fogom tanítani a gyerekemnek :)

46. scorpiolady (válaszként erre: 11. - Fbab8271ce)
2009. szept. 20. 15:36

szia, majd megszokja. Mi panelban lakunk egy többsávos út megy el mellettünk éjjel nappal erre járnak mentők tűzoltók stb... mikor a fiam egy, két, három hónapos volt ő is felriad rá. Most meg akár ágyúzni lehetne mellette(22 hós). Sokkal jobban bírja a zajokat mint én, én bezzeg felébredek éjjel ha mentő húz el szirénázva, ő csak a másik oldalára fordul.


Ja egyébként valamelyik fórumban olvastam és csak javasolni tudom, hogy a mozgóárussal beszélt az illető anyuka, szépen megkérte, nem bunkón és azóta amikor a közelükbe ér kikapcsolja a zenét és csak mikor megfelelő távolságba ér akkor kapcsolja vissza.

45. *Agnese* (válaszként erre: 42. - *Agnese*)
2009. szept. 20. 13:55
Még az előzőekhez hozzátenném, hogy igen, természetesen azért előfordul, hogy az én kislányom is sír. De engem igenis zavar, hogy pl. felébreszti anyósomat, vagy másokat, és megteszek mindent, hogy megnyugtassam. De míg egy pár hónapos, vagy 1 éves gyereknek nem tudom megparancsolni, hogy hallgasson, addig egy felnőtt ember befolyással bír a tetteire - be tudja csukni halkan az ajtókat, ahelyett, hogy becsapná; tud normál hangnemben társalogni ordibálás helyett; nem tenyerel a dudára, hanem becsenget, vagy megcsörgeti az illetőt telefonon, hogy "hé, haver, a kapuban várlak" (és még sorolhatnám)!
2009. szept. 20. 13:12

a másik meg az hogy inkább egy síró baba a szomszédban mint egy tuc-tuc autó a ház előtt!

ja és én sem azt akartam írni hogy álljon meg az élet-csupán azt hogy egyre kevésbé figyelünk egymásra,vagyunk tekintettel arra hogy más is él mellettünk.én pl. igyekszem nem zajosan élni és a gyerekemet is erre tanítom.

és igenis bosszantó ha a szomszéd úgy jön haza hajnali 2-kor hogy az egész lépcsőház hallja kivel miért honnan jön-ez nem csak az alvó babákat zavarja-sőt inkább a kevésbé kipihent kismamát vagy a reggel munkába indulót..

2009. szept. 20. 13:05
Az igaz,h mást zavarhat a baba sírása,de bennünk anyákban van annyi,h nem hagyjuk órákon keresztűl visítani a gyereket,h mást zavarjon. Nálunk a leghátsó szobában van a baba,épp ezért,h a szomszédoknak ne legyen zavaró,ha eseteg sír. Ránk eddig még nem panaszkodtak.
2009. szept. 20. 12:57

Én nem mondtam, hogy csak a madárcsicsergés az elfogadható... Felsoroltam néhány TERMÉSZETES hangot! De nem panaszkodtam pl. a normális, autós forgalomra sem...

De az már más, amikor az utcában megáll a ház előtt az autó, járatja a motort, ezerrel dudál, hogy akihez jött, jöjjön ki hozzá és a nyitott kocsiajtóból bömböl a tuc-tuc! Ez már szerintem a bunkóság, önzőség kategóriába tartozik... Örülök, ha ez sokakat nem zavar, engem és a babámat viszont igen!

Ami pedig a gyereksírást illeti, ránk nem panaszkodhatnak a szomszédok, szerencsére... Inkább azt mondják, hogy hihetetlen, hogy ebben a házban egy kisgyerek él, mert hangját is alig hallani...


Az itt "ellenünk" megszólalók szerintem teljesen félreértettek minket! Nem azt kérjük, hogy álljon meg az élet, és mindenki lábujjhegyen járjon... Ilyet senki nem írt! Csak azt, hogy legyenek egy kis tekintettel a környezetükre, a másik emberre... Legyen az kisbaba, vagy felnőtt!


OFF!

Az, aki azt mondja, hogy a feleslegesen is zenélő árus, vagy a motort túráztató illető a természet része, vajon arra is ezt mondja, amikor szeméthalmot lát az erdőszélen, vagy a játszótéren eldobott sörösüvegeket talál?! Akkor ma már ez is az élet része, az embertől ne várjunk odafigyelést, toleranciát, mert változott a világ?!

2009. szept. 20. 12:19

Hát aki egész nap csak madárcsicsergést és tücsökciripelést akar hallgatni, az költözzön ki az erdőbe, de úgy, hogy közel-távol szomszédja se legyen. :) Az élet tényleg sok zajjal jár.

Azért szerencsétlen munkások had dolgozzanak napközben (ok, ne hajnalban!), a mentőautó, autók had menjenek az úton. Ha mindenki tekintettel lenne az alvó babákra, megállna az élet. Persze egyetértek azzal, hogy éjjel ne ordítozzon, fúrjon-faragjon senki, vagy a szomszéd ne ordibáljon, alszik-e a baba (milyen hülye :)) stb. A kutyának megmagyarázni nem lehet, hogy a kertben ne ugasson...az árusítós autók viszont tényleg zavaróak, mert már túl sok van belőlük.

De tény, hogy a baba sírása is zavarhat másokat, pedig nem tehet róla, ha sír (pl. azt aki éjszakázásból ér haza és délelőtt aludna). Mindenki csak azt látja éppen ami őt zavarja, pedig ő is zavarhat közben másokat....

40. ében11 (válaszként erre: 39. - 115c013715)
2009. szept. 20. 11:45

vannak természetes és ki nem védhető zajok-hiszen az élet tényleg ezzel jár...de ha valaki még rá is tesz egy lapáttal mert kulturálatlan és nincs tekintettel semmire az már más...persze sír egy baba-de nem azért mert a szülő mondja neki.

és igenis kellenek szabályok(amúgy 10 után csendháborítás miatt kijön a rendőr)szóval ha olyan helyen lakom nem tartok nagy bulikat, és igen rászólok a saját gyerekemre is hogy ne úgy jöjjön fel a lépcsőn hogy ordít-kiabál,vagy nem üvölt nálunk a zene,és a gyerek sem kalapácsolhat a parkettán mert tudom alattunk is laknak stb.a kukát el kell vinni de a szomszédnak úgy kell buliznia hogy a többieket ne zavarja mert az bunkóság.sok helyen ilyenek benne vannak a házirendbe-de nem ez kellene inkább az hogy az emberek figyelmesebbek lennének, és a szabály belül létezne.pl. nálunk legutóbb egy védőnéni is úgy állt meg a ház előtt hogy üvöltött az autóból a zene-el tudom képzelni hogy megy házról házra és felveri a babákat, meg hogy örülnek neki...az enyém azt mondta hogy egyet csönget ha nem nyitjuk ki akkor ő megérti hogy a babával vagyunk elfoglalva vagy pihenünk-és visszajön később nem fogja ránk verni az ajtót-így is fel lehet fogni,nem?

2009. szept. 20. 11:31
Szerintem az élet zajjal jár és kész. Nekem is van két gyerekem, mi is társasházban lakunk.Jöhetnék én is azzal, hogy a szomszéd 2 naponta füvet nyír, a kukások nagy zajt csapnak, a szomszédok gyakran buliznak st. na és? Azt senki nem írta, hogy a BABÁK SÍRNAK- ezt pedig a többieknek kell elviselni, nem?
38. ében11 (válaszként erre: 37. - Medina07)
2009. szept. 20. 11:19
a mostani zajos világ egyáltalán nem természetes...és nem lehet madárcsicsergéshez hasonlítani ha jön egy autó és dudál vagy éppen szétverik a mellettünk levő lakást vagy a szomszéd úgy érkezik hajnalban hogy bömböl a mélynyomójával-természetesen kinyitja a kocsi ajtaját de minimum az ablakot lehúzza hogy más is hallja...én már párszor kiszóltam amikor ez volt sőt akkor is amikor már vagy fél órája ordítottak lent...de az is kedvencem mikor bevágják az ajtókat(vas) és kiabálva jönnek a lépcsőházban...a legdurvább az volt amikor hajnali 4 órakor jöttek a munkások szigetelni a házfalat-és arra ébredtünk hogy fúrják a betont az ablak mellett-a gyerek frászt kapott.mindezt azért mert elcsúsztak a munkával és így hozták be a lemaradást...akkor egy hónapig hallgattuk a fúrást faragást,a házfalat szigetelték + a tetőt és az összes radiátort levágták meg a csöveket-nah ez alig volt viselhető a panelban...
2009. szept. 20. 10:43

Nekem is sokáig jól aludt a fiam, hiába dumáltunk, csörömpöltünk. De mára átalakult az igénye. Szereti a csendet, na nem azt, hogy még a légy zümmögését is lehessen hallani, de azért ne legyen túl nagy hangzavar.

Elvégre mi felnőttek se tudunk fagyisautó zaja mellett elaludni, vagy mi is felriadunk rá.

36. Roni24 (válaszként erre: 33. - Moncianya)
2009. szept. 20. 10:15

Igazad van! :)

Az Ő igényei a fontosak! Próbáld megteremteni neki a csendet, ha Ő ezt igényli, és ha már más nem figyel oda rá...

Esetleg figyeld meg azt, hogy mikor "felriadósabb."

Nekem a kislánynál volt olyan pár hónapja még, hogy ha nagyon túlfáradt, és végre elaludt, minden kis neszre felébredt!

A hülye fagyisautó meg szerintem egy baromi rossz emléket hagyott a kislányodban, ezért sír a hangjától! :( Hirtelen hang volt, nem fokozatos, persze, hogy frászt kapott tőle!

35. macs77
2009. szept. 20. 09:52

Mirelites kocsihoz egy megjegyzés: Újpesten a polgármester betiltotta, mármint nem az árusítást, hanem azt h zenéljen. Így ott nem is zenél. Aki vásárolni akar, az úgyis tudja, h mikor jön (pl csütörtök délben stb), aki meg nem vásárol, annak tökmindegy...


Amúgy én is kertes házba vágyom, de tudom, ott is sok zaj van, pl egyszer anyósoméknál a kertben akartam altatni Dorkát, erre a szomszéd bekapcsoltani a motoros fűnyíróját. Szal társas ház vagy kertes: zajok mindenhol vannak.

34. moncianya (válaszként erre: 32. - Ében11)
2009. szept. 20. 09:47

szia.

ugyanez a helyzet nálunk is.

az eddig simán jól alvó Gyerekemet sajna újabban zavarják a zajok...

ez ellen nem tehetek, megváltoztatni nem tudom.

köszi a hozzászólást :)

33. moncianya (válaszként erre: 31. - Roni24)
2009. szept. 20. 09:46

szia Roni!


igazad van. és sok mindenben nagyon egyet értek.

én sem altattam soha bent csendben, sokáig úgy aludt, mint a bunda.

éjjel sosem kelt, nappal hamar elaludt, nem kellett a csend sem...

de megváltozott, vannak jó és rossz éjszakáink, a nappali altatás egy horror, csak babakocsiban tudom elaltatni.

az ágyban lehetetlen. a babakocsiban lekötve is 5x, 6x vagy többször felül, sokszor még így is lehetetlen elaltatni. és ami a hatalmas változás, hogy igényli a csendet.

igen sokszor meglepődök, hogy mikre nem riad fel, mert szerencsére sok ilyen van.

de amikre panaszkodok, arra sajna igen, úgyhogy erre mérges vagyok.

szóval megértem amit írtál, de nekem a Gyerek igényei a fontosak és Ő néha csendet igényelne...

köszi, hogy írtál :)

2009. szept. 20. 08:22

Szia!

Szerintem a zajt nem lehet megszokni...max.valaki jobban viseli valaki meg nem...de káros.különben nem mondanák azt hogy zajszennyezés...és nem mérnék a városban ennek a szintjét...mert arra is kihat a zaj aki ettől még nyugodtabban alszik...idegrendszerre főleg.

engem pl. nagyon tud zavarni.úgyhogy teljesen megértelek.a pici babám az első időkben nem igazán reagált a zajra...de később igen.és vlt hogy emiatt nem aludt el...mert a zajra figyelt fel-a kíváncsisága győzött.most ovis és egy éve megcseréltük a szobát mert minden éjjel felriadt a kamionokra, az utcaseprő autó zajára...és ezt onnan tudom hogy ilyenkor mindig azt kérdezte hogy mi ez a hang?...szóval őket is zavarhatja.

31. Roni24
2009. szept. 20. 06:21

Szia Moncianya!


Azt hiszem én a köztes táborba tartozom, egyet is értek a cikkeddel, meg nem is! :)


Az "élet hangjai." Mi is tartozik ide? A madárcsicsergés? Tücsökzene, békakuruttyolás?

Sajnos már nem! MA már nem! A mai világhoz hozzátartoznak a fagyisautók, az ócskavasfelvásárlók (akiket én is el szoktam kívánni melegebb égtájakra), az építkezések, a tomboló fiatalok, a tapintatlan emberek! Nemcsak a babákat zavarják, sőt, minket talán sokkal jobban zavarnak ezek a zajok, mint őket, de sajna senki nem válogathatja meg, hogy hova születik, hova költözik, melyik kerületbe, milyen szomszédok mellé, és azt sem, hogy mikor milyen emberek, járművek fognak zajt kelteni, mikor éppen a pici babámat próbálnám altatni a kertben!

Nekem is van két kisgyerekem, és hála istennek kertesházban élünk! Sokat altattam őket én is a kertben, hozzáteszem, kb. 60 m-re van tőlünk a vasút, nem lakunk messze a reptértől, a repülők pedig pontosan felettünk szállnak fel és le max. 15 percenként, és a 4 legközelebbi szomszédnál min. 1-2 kutya van + a mi 2 kutyánk.

Eddig még eszembe se jutott azon morgolódni, hogy jaj, éppen most megy el egy mentőautó, éppen most dudál a vonat, éppen most dönget el egy repülő felettünk, fel fogja verni a kicsit!

Soha nem ébredtek fel rá, és miért? Mert megszokták!

Azok a gyerekek, akiket totál zajmentesen próbálnak altatni, a legkisebb szösszenésre felriadnak, mert a csendet szokták meg! Azok a zajok, amik a baba előtt már voltak, azok bizony a baba után is maradnak és ezzel nekünk kell számolni, mert más nem lesz tekintettel ránk/rájuk.

Két dolgot tehetünk, vagy megpróbáljuk hozzászoktatni a gyerekeket ezekhez a zajokhoz, vagy éppen akkor nem altatjuk őket a zajforrás közelében, amikor az esedékes (pl. fagyisautó). Természetesen vannak olyan zajok amiket nem lehet kivédeni, de sajna se egy fagyisautó, se egy vonat, se egy repülőgép, se a motorospostás, se a kamaszkölkök, se a süket szomszédnéni, se a kutya nem lesz tekintettel arra, hogy mi most éppen babát altatunk a kertben! Ezért a nyugalmat nekünk kell megteremteni a babáknak, pláne, ha a babánk nagyon rossz alvó!

Én mondjuk a nappali zajok miatt soha nem idegesítettem magam, pedig volt, hogy nem tudott a kicsi aludni miatta vagy épp felriadt! Pl. mikor a nyáron a szomszédunk fúrt, faragott, betonozott, kocsibehajtót csinált, eszembe nem jutott kivinni a gyereket akkor a kertbe, mivel tudtam, hogy úgysem fog a zajban aludni, és milyen jogon mondanám azt a szomszédnak hogy: bocsi, de én most babát altatok, állítsák már le a betonkeverőt! Azt sem várhatom el tőle, hogy magától eszébe jusson!

A lakásban sem volt soha síri csend ha a gyerekek aludtak, nappal soha nem sutyorogtunk a kicsik mellett, soha nem kapcsoltam ki a zenét, soha nem sötétítettem be, soha nem intettem csendre a dédpapát, mert 200 decibelen hallgatta a rádiót. :)

A fiamnál semmi gond nem volt, mellette ágyút lehetett dörgetni (vele szerencsém volt, mert ilyen alkat), a lányom sokkal éberebb etéren, de már megszokta ő is a normál, megszokott (fagyisautó, árusok, vonat, repülő, stb.) zajokat!


Nekem akkor nyílik ki a bicska a zsebemben, amikor pl. nyáron nyitott ablaknál alszunk mert dögmeleg van. Este, mikor a gyerekek végre elaludtak és én is le tudok ülni a fenekemre nyugiba, 23-00 körül megjelennek a nagypofájú tinédzserek, akik épp mennek haza, vagy épp mennek a buliba viháncolva, hogy zeng az egész utca. Nemcsak ők hangosak, de az utca összes kutyáját felzavarják, hogy mind egyszerre kezdjen el ugatni!

Ez már nem csak a babákat zavarja, hanem az összes többi lakót az utcában!

EZ a tapintatlanság, önzés, amit egy kis emberi odafigyeléssel nem kellene megtapasztalnunk, de az emberek ilyenek sajna! Ez a világ ilyen! Nem gondolnak a másikra (vagy épp magasról tesznek rá), arra meg pláne nem, hogy valahol egy nyugtalanul, rosszul alvó kisbabának mennyit ártanak ezzel!

Akkor most mi legyen? Ne szüljön az ember gyereket?

Ebbe a világba születtek, ezt kell megszokniuk!

Sajnos! :(

2009. szept. 19. 22:45

ejha, de sok hozzászólás :)

köszönöm szépen Mindenkinek.

reagálok: aki velem ért egyet, annak külön köszönet, nem sorolom név szerint, sokan vagytok :)))

aki nem ért egyet, sajnálom, biztos nincs tapasztalata. tény, akkor tudunk lélegzetet venni, ha alszik a gyerek. és egy nem túl jól alvó gyerek Anyukája (ÉN) naggggyon pipa tud lenni, ha azt a kevés időt is elveszik tőle.....

élet zajai, hát igen, ami az, az engem sem zavar.

de az árusok az nem természetes :(

na meg a szomszédok.... az egyik kutyái feszt ugatnak, bármi van, és ott állnak mellette, beszélgetni sem tudnak tőlük, de annyit nem mondanának nekik, hogy takarodj. a másik meg állandóan akkor lövöldözik, amikor Nóri alszik és az a kutya csak erre ugat, amúgy nem, ezt tisztelem benne. de miért nem tud máskor lődözni?????

na ezzel van nekem bajom.

embere válogatja, de én megértő vagyok, és amennyire tudok, mindig alkalmazkodok/alkalmazkodtam a szomszédokhoz, mert ez így helyes...

laktam panelban egy évig, soha nem volt baj velünk, mert tudtuk mit illik és mit nem.

én csak ezt szeretném viszont a szomszédoktól.

a jégkrémesről meg még annyit, hogy mindig ugyanaz a csaj jár, egyszer azt mondta: ja, baba van, nem fogok itt zenélni.

erre a múlt héten (nem tudom már pont mikor) látta, hogy épp altatok, be is nézett az udvaron és kedvesen elindított egy dallamot.....

nem minősítem.

úgy ordított Nóri, mint akit ölnek. nem vittem be, remélem HA VOLT SZÍVES MEGHALLANI, akkor gondolkodik.

azóta is, bármikor hallja a zenéjét, ordít :((((((((((


lényeg a lényeg, köszi Mindenkinek. :)

fórumosok, pusza

29. tfazek
2009. szept. 19. 21:36
Csatlakoznék. A kutyával, forgalommal és a szomszéd gyerekével nincs mit tenni, de ezeket a zenélős autókat egyszer és mindenkorra BETILTANI. Ez elmeháborodott ötlet, zavaró, csendháborító,állandóan az ember nyugalmára tör. Mindegy hogy felnőtt vagy csecsemő. Törvényileg el kéne küldeni őket a p...ába. Idióta egy világ komolyan mondom. Örülnének hogy csend van.
2009. szept. 19. 21:31

Az élet hangjai?! A légyzümmögés, a tücsökzene, a szél zúgása, a madárdal... Ezek az élet hangjai! Nem is zavarják az alvót!

Az említett zenélő autók, a csaholásra, acsarkodásra betanított, vagy éppen a nevelés hiánya miatt állandóan ugató, vonyító kutyák és a bunkó szomszédok... Ezek az önzőség hangjai!


Ok, a zenélős autónak az a dolga, hogy eladjon... De kérdem én, egy 10 házból álló utcában miért kell 3x!!! megszólaltatnia azt a rohadt kürtöt, amikor az utcába befordulva 1x-i zenéléssel is mindenki meghallja, és akinek kell, megy és vásárol! Aki igénybe veszi, úgyis percre pontosan tudja, mikor érkezik, és általában már a kapu előtt várják - persze hangosan "trécselve"! :-(


A szomszédnak (idegennek) miért nem egyértelmű, hogy ha tudja, hogy alszik a baba, akkor nem ordítok? Érdekes, nekem más gyermeke esetén is az!


A kutya is elvileg csak akkor ugat (ha "jól nevelt"), ha van rá oka! Az utcánkban minden házban van kutya, érdekes módon szinte soha nincs kutyakoncert, de a szomszéd hülye, neveletlen, buta "kedvence" akkor is csahol, amikor minden más kutya síri csendben van - se egy macska, se egy idegen, de ő csahol...


Ilyen élethangokkal nem csoda, hogy nem tud aludni a gyerek! Én se tudnék!

De sajnos sokan elfelejtik, hogy ők is voltak gyerekek, nekik is voltak gyermekeik!

Az önzőség határtalan! :-(

2009. szept. 19. 21:06

szia!

olvastam, és igazad van. de tudod mit? én visszaszólnék úgy" egyszer annak a szomszédnak, hogy többé nem lenne kedve kiabálva kérdezni. és ez nem bunkóság. én ugyan panelban lakom, de nekem is tele van a tököm amikor ( a babaszoba sajna a főutra néz) éjjel vadmotorosok, vagy reggel 7 kor melósok zaja ébreszt. sajnos ez mindenhol igy van, sőt a legrosszabb hogy 4. emeleten lakunk ugyan, de a játszótéren úgy sikitoznak, és verig a vashjárókát, csúszdát, a gyerekek, hogy a másik ldali szobáb nem tudom tőle eleltatni.. de ha leszólok, hogy csak egy cseppet.... akkor ihajj. de leszólók!!

2009. szept. 19. 20:41

Szia moncianya!


Nagyon tetszett a cikked!

Hát ne gondoljátok,h kertes házban jobb!Ne értsétek félre, imádokmitt lakni!De amikor a kedves szomszéd akkor áll neki fát darabolni still fürésszel amikor éppen Kitti elalszik!Hát az egy élmeny! És természetesen rendszeres is! És ráadásként mindenezt 7végén ebéd után-12-13 ora magasságban!Amikor mi is tudnánk apával pihizni!

Kitartás midenkinek!

2009. szept. 19. 20:32

azt nem is írtam, h templom mellett lakunk! elég idegesítő volt,mikor ideköltöztünk minden reggel 6kor ébredtünk, "szerencsére" pár hónap alatt hozzászoktunk.

még jó, h itt nem 5kor riadóztatnak a harangok

2009. szept. 19. 20:30
Sziasztok! Mi "társasházban" lakunk alattunk munkások ,akik lusták sétálni kb.5 métert ésezért az elektromos kaput használják hajnalban is és este is,amikor már baba alszik (van köztük kivétel,amelyik normális). Ha véletlenül a rendes kaput használják azt is bebas..ák. A szembe lévő szomszéd is olyan "hallkan" csukja be az ajtót,hogy becsukott ajtók mellett 2 szobán keresztül is hallani. Ja és mindegyik tudja,h kisbaba van. Vann búnkó és normális szomszéd is. Csak sajnos nem juthat mindenkinek jó. Tény,h ezek az élet zajai,de kérem legyünk már tekintettel,a babákra legalább!!!
23. e28ddc7c9b (válaszként erre: 21. - 61917d1290)
2009. szept. 19. 20:22
Ez erre szólt.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook