Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergia esetén fontos, hogy folyamatosan adjam a gyógyszert? fórum

Allergia esetén fontos, hogy folyamatosan adjam a gyógyszert? (tudásbázis kérdés)


25. eva7171 (válaszként erre: 24. - Eandi78)
2013. jún. 2. 09:41

Sajnálom,hogy sokan nem ismerik a biorezonanciát.

Egy éve úgy mentem oda el,mint utolsó esélyem a hólyaghurutból való kigyógyulásra.Lesz ami lesz,az orvosok a gyógyszerek tömkelegével immunrendszeremet tönkretették.Most nem írok a gyógyító hatásáról csak arról,hogy nem kell elmondani miért mentél és írják az adatokat a szervezet állapotáról,amire egy orvos se képes.

Nem mondtam,hogy a HÓLYAGOMMAL van a próblémám.és leírták:hólyaghurut,felfázás,coli,hólyagfal megvastagodása a sok gyulladástól.És még a sok adat a többi dologrólPL.immunredszer 30%-on működik stb.Ez nem jóslás és nem találomra felállított diagnózis,hanem a valóság.A legnagyobb baj,hogy ezt a szerkezetet soha nem fogják az egészségügybe alkalmazni.Sokat tudnék még erről írni,az ismerőseim közül sokan már tudják mennyit ér.Ennek a dolognak köszönhetem és persze a természetgyógyászatnak,hogy kigyógyultam nyavajámból.Az ismeretlenre azt mondani nem hiszek,olyan mint a gyerek aki,,nem szeretem ezt az ételt,,,honnan tudodd megkóstoltad már?

2013. jún. 1. 11:53

Sokmindent írnak az interneten, meg az ellenkezőjét is. Innentől már csak az a kérdés, hogy ki mit hisz el. Nem hiszek ilyenekben, mint biorezonancia, homeopátia stb., de soha nem bántanám, azokat, akik ebben hisznek. Gyógyszerekben sem hittem sokáig, anélkül is elmúlt minden fájdalmam, akkor meg minek. Egyszer annyira görcsölt a hasam, hogy muszáj volt bevenni egyet. Azóta valamennyire csökkent az ellenállásom a gyógyszerekkel szemben, de fájdalomcsillapítót így se nagyon szedek.

Allergia: Nekem nem folyik az orrom, hanem állandó orrdugulásom van. Egyéb tünet ritka. Az életminőségemen nem igazán rontana, de az állandó dugulás miatt az arcüreg nem szellőzik rendesen és jön az arcüreggyulladás. Ha nem kapok rá ab-t, meg mindenféle köptetőt 1-1,5 hónap szenvedés. Vérképet teljesen tönkrevágja ab. Akkor már inkább allergiagyógyszer naponta. A c vitamin semmit nem ért nekem:( Még a glutén elhagyásával teszek egy próbát, de abban sem igazán bízok.

Gyógyszerreklámoktól én is rosszul vagyok, főleg a neocitran és társaitól. Ennél jobban csak a mindenféle mágneses matrac reklám irritál, amit aztán jó pénzért meg is rendelnek:(

2013. jún. 1. 11:14

Utána olvastam tényleg ilyeneket írnak az immenrendszerről amitPms1 írt,de akkor se igaz.

Nehogy már még gyengítsük is az immunrendszert.

Akkor mondjuk azt,hogy nem alul és felül működik hanem rosszul és a cél a redbehozása, és nem csak egy tünet csökkentése gyógyszerekkel.

22. eva7171 (válaszként erre: 20. - 130454e42d)
2013. jún. 1. 10:55

Ez is egy jól működő félrevezetés.Nem jó az immunrendszere annak aki allergiás,mert ha jól müködne akkor úgy győzné le a támadót ,hogy az illető észre se venne semmit.

Nem az én tisztem meggyőzni titeket,de nem szent írás amit zúdítanak ránk.

A biorezonancia megmutatja az immunrenszer működését,hány %-on van.Ebben a világban nincs akinek 100%-os,de 80% körül már jó.

Emberi butaság elhinni mindent,én 20 évig voltam ilyen(nem is gyógyultam meg).

Felsorolok még pár valótlan dolgot:a c-vitamin vesekövet okoz,koleszterinre gyógyszert kell szedni,oltani kell influenzára,h1n1,stb...a sorolás hosszú lenne.

Egy ismerősöm allergiás több mint 20 éve,fujja az orrát egész nap,pirosra.Nem értette meg miről beszélek ő sem.Miért nem lehet egyáltalán megpróbálni.

A reklámoktól is rosszul vagyok amikor ezek gyógyszerekről szólnak,még több emberrel szedetni ezeket a vegyszereket.

Egy éve nem vettem be semmi ilyesmit és remélem 10 év múlva is írhatom.

Minden tavasszal folyt az orrom,most meg sosincs nállam zsebkendő.

Ez a ti döntésetek én nem akarok senkivel ez ügyön vitatkozni.

21. eandi78 (válaszként erre: 20. - 130454e42d)
2013. máj. 31. 22:48

Erről anyukám jut eszembe. 40 éve allergiás. Gyerekkoromból is csak arra emlékszem, hogy furcsa volt, hogy miért mindig nyáron náthás. Nem értettem mi az a szénanátha. Soha nem láttam még, hogy megfázott volna, vitamintablettát nem hajlandó szedni, legfeljebb citrusféléket fogyaszt. Ez inkább vall jó immunrendszerre, mint gyengére.

Egyébként neki is javult már, inkább csak augusztus veszélyes. Régen tavasztól őszig szenvedett. Csak a gyógyszerről nem tudom lebeszélni, lenne azonos hatóanyagú olcsóbban, de ő ragaszkodik, ahhoz, amit szed. Szerintem a legdrágább az összes közül.

Egyébként inkább szenvedek a poratkától egész évben, mint 1 hónap orrfújós, könnyezős, szemviszketős parlagfűallergia.

20. 130454e42d (válaszként erre: 18. - Eva7171)
2013. máj. 31. 22:13

Az immunrendszerét erősíteni? Az allergia épp az immunrendszer túlműködése...

A lányom 7 évesen lett allergiás a parlagfűre nagyon durván. Elkezdte szedni a gyógyszert, de csak szezonban. (mondjuk a pollenallergia ennyiben jobb mintha háziporra lenne allergiás) Tavaly már csak kb. 1 hétig volt szüksége a gyógyszerre. tehát az, hogy valaki gyógyszert szed nem jelenti azt, hogy egész életében fogja szedni.

19. Ficánka5 (válaszként erre: 14. - Aquatica)
2013. máj. 31. 21:30
Örülök ha segítettem!!
18. eva7171 (válaszként erre: 12. - Ficánka5)
2013. máj. 31. 12:06

Szerintem az allergia területén is nem az orvosoktól kellene várni a megoldást.

Amit én tennék,először is természetgyógyászhoz vinném a gyermeket,a biorezonancia mindent kimutat és megfogadnám tanácsait.Nem veszélyes gyógyszereket tömnék bele.Így egy életen benne maradhat ebben az ördögi körben.Az immunrendszerét erősíteni kell az tuti.Nekem is elmúlt az allergiám,de még most is szedhetném a bogyókat,ha az orvosok kezei között maradok.

Aki ezt nem hiszi el,csak tegyen egy kitérőt a természetgyógyászat felé ,tapasztalja meg és utána dönthet.Nálam nem kérdés már hogy nő fel a gyermekem.Ő picinek kruppos volt,bár amit most tudok azt akkor tudtam volna.Esélyt nem adtam volna még a torok gyulladásnak se.

17. b486c9cf7d (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2013. máj. 31. 11:56

Az ejszakai probleman nem segitene egy legtisztito keszulek?


Lehet ki kellene probalnod a kisfiadon, hogy nem adsz neki semmi tejtermeket, hogy hogyan reagal. Legalabb 2 hetet.

Nekem ha becsuszott iden pollenszezonban tejtermek, nagyon brutalis allergia tuneteim lettek rogton es napokig tartottak majd elmultak. Mikor ujra sajtot ettem, megint kezdodott elorol az egesz.

16. eandi78 (válaszként erre: 15. - Mkjudit)
2013. máj. 31. 11:43

Akkor hallgass az orvosra, nehogy asztma legyen belőle. Az sokkal rosszabb, mint az allergia.

Sajnos én még nem láttam olyan allergiást, akinek használt volna gyógyszeren kívül bármi is:(

2013. máj. 31. 10:06
Köszönöm a segítségeteket, közben az orvos azt mondta, hogy kell a spray még egy jó darabig, aztán meglátjuk. Természetes gyógymód után is fogok menni, de egyelőre nagyon fullad...
14. Aquatica (válaszként erre: 12. - Ficánka5)
2013. máj. 30. 22:23

számomra

hasznos volt az infó, köszönöm.

13. Bazsóné (válaszként erre: 12. - Ficánka5)
2013. máj. 30. 16:27
Teljesen egyetértek
2013. máj. 30. 12:27

Én is hosszú leszek, de szeretnék Nektek segíteni.


Sajnos kevés orvos ismeri el, hogy tehetetlenek az allergiával. Amiket felírnak, azok nem gyógyítják az allergiát, csak a tüneteket csökkentik és a szervezet ezért nagy árat fizet, különösen, ha gyermekről van szó.


Én 98-tól voltam allergiás és nem az orvosok segítettek rajtam, hanem egy természetgyógyász. Az is a jobbik fajtából, aki nem a drága t.kiegészítőket tukmálta, hanem életmód váltásra sarkallt. Ez az, amit minden allergiásnak meg kellene fontolni. Le kéne mondani a vörös húsokról, a fehér cukorról és lisztről, a felnőttnek a kávéról. A veszélyes időszakokban a minimálisra kell csökkenteni a fehérje fogyasztást. Ezeken kívül - ami csak lemondást jelentett -, egy tea volt, amiért pénzt kellett kiadnom, az a Calli tea.

Ezt kezdetben töményebben kellett elkészíteni(1 literhez egy filter), majd 2 naponta növelni a víz mennyiségét, egészen 3 literig. T.képpen víz helyett ezt ittam és hidegen teljesen mellékíz nélküli víznek hatott, tehát semmi keserűség, stb.

Az elkészített mennyiséget napokig lehet tárolni, nem romlik meg.

Mindenféle orrcsepptől eltiltott(azok is szteroidok), helyette olivaolajjal kellett egy cseppentős üveget feltölteni, ebbe 10-15 csepp eukaliptusz, vagy vietnami olajat tenni. Ebből kellett naponta többször, 5 cseppet felkenni(én fülpiszkálót használtam erre). Használat előtt, jól fel kellett rázni.


Az életem első allergia tesztje egy biorezonanciás vizsgálat volt, ami 2 A/4 oldal allergént mutatott ki. A tavalyi már csak négyet.


Én ezeket nem hallottam, vagy láttam, saját magam csináltam végig és jelenleg is ezek szerint élek, így táplálkozom. A t.gyógyászom szerint minden bajunk abból származik, amit a szánkon beviszünk a szervezetünkbe, a picurkák pedig még annak a levét is isszák, ahogy az édesanyjuk táplálkozott.


Tudom, Ti fiatalok, nem szeretitek az öregek tanácsait, nem is muszáj megfogadni. De érdemes lenne rajta elgondolkodni, hiszen az élet minőségéről van szó. Ha egészségesebben élhetünk, akkor ez igazán nem nagy áldozat érte.

11. f9811ae891 (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2013. máj. 30. 11:38
Erre nem lehet egyszerű igennel vagy nemmel válaszolni :( Orvost kell meghallgatni, az majd talán többet tud segíteni. Jobbulást!!!!
2013. máj. 30. 11:28

Nekem hasonló problémám van. Szintén szteroidos orrspray-t és gyógyszert kapok. Gyógyszer szinte egész évben kell. Nyári hónapokban enyhébbek a panaszaim akkor hagyom abba a szedését. Orrspray: Mikor felírták naponta 2-szer használtam, azóta kicsit ritkábban. Ha úgy érzem jobban el van dugulva az orrom használom, de van amikor 1-2 hétig kihagyom. Gyerek nem biztos, hogy érzi mikor kell neki és mikor nem, így inkább orvos mondja meg. Nem kell félni attól, hogy szteroidos, akár egész évben szedhető. Sokkal veszélyesebb a sok vény nélküli orrspray. Ha sokáig nem használnám az állandó orrdugulás miatt begyullad az arcüregem. Így sem az igazi, előfordul nyálkahártya duzzanat.

Amit lehet tenni ellene, de nem 100%-os megoldás. Minél kevesebb textil a szobájában, antiallergén ágynemű (vannak olyanok, amik 95 fokon moshatók), jó matrac. Padlószőnyeg kuka. Ha nagyon vészes a helyzet vannak légtisztítók. Matracot is porszívózom rendszeresen. Ha vannak plüssök azt sem árt mosni, úgy, hogy előtte fagyasztóba teszed.

Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha van még kérdés segítek.

2013. máj. 30. 10:56
Természetesen és a tünetek enyhűlése esetén csökkenthető az adag illetve átmenetileg szüneteltethető de csak allergológus javaslatával és ideig hiszen gyermekről van szó és ez esetben még nagyob odafigyelést igényel.
8. bowie (válaszként erre: 7. - Mkjudit)
2013. máj. 30. 10:23
Persze.:)
7. mkjudit (válaszként erre: 6. - Bowie)
2013. máj. 30. 10:00
Köszi a tanácsokat , most megyünk az orvoshoz,de délután még beszélgetnék veled, ha lehet!
6. bowie (válaszként erre: 5. - Mkjudit)
2013. máj. 30. 09:54

Elhiszem, de egy idő után majd telítődik vele a szervezete és akkor nem lesz gond, ha tartasz szünetet és csak a kritikus időszakokban használod..gondolom ez nálatok is ősztől-tavaszig, és most valahogy nem akart elmúlni mikor jött a jobb idő..? Mert nálunk így derült ki.


Idővel majd a paplant és a párnát is cseréld le, antiallergénre, vagy valamilyen kezeltre, hogy ne szívja úgy a port...akkor a matracot is érdemes leteríteni ilyen gumilepedővel vagy olyan zacskószerűvel, amit a kórházakban is használnak, és arra rá a lepedő, mert úgy, ha lefekszik nem szívja közvetlenül a port be a matracból..nappalra meg persze levenni, hogy szellőzzön a matrac, nehogy bepenészedjen..:))

5. mkjudit (válaszként erre: 3. - Bowie)
2013. máj. 30. 09:39
Amit lehetett már kitettem a szobából, az ágyneműt is hetente cserélem..Szóval a spray-t kellett volna adnom folyamatosan..Nagyon ciki, hogy felülbíráltam a doktornőt, de úgy félek ezektől a gyógyszerektől..
2013. máj. 30. 09:37
És 10 nap nem elég, mint ahogy a helyzet is mutatja. Lehet simán csak megfázás is, de az is lehet az allergia miatt, ha leveri az immunrendszerét..
3. bowie (válaszként erre: 2. - Mkjudit)
2013. máj. 30. 09:35

Az elején fontos, hogy kapja. Az én fiam is hasonló problémákkal küzdött, csak nála még volt tizenpár egyéb más allergia is.

Szóval az elején add neki, közben pormentesítsd a lakst..szőnyegeket felszedni, párnáját, takaróját kicserélni..stbstb.


Én totál átálltam természetes dolgokra, és már nem szedi a gyógyszert, bizonyos polleneknél azonban még mindig befújok neki, ha tetőznek.

2013. máj. 30. 09:31
Kisfiamat kivizsgálták és megállapították, hogy háziporra és poratkára is erősen allergiás. Előtte mindig hörghuruttal kezelték antibiotikumokkal, de az éjszakai szortyogás sosem múlt el. Ezért gyanakodtam az allergiára. A tüdőgyógyász doktornő felírt neki hydrokortizonos orrcseppet, Aerius szirupot és Flixtotide spray-t. Az orrcseppet használtuk 5-6 napig a cseppet már 3 és fél hete folyamatosan viszont a szteroidos spray-t csak 10 napig adtam neki, mert féltem a szetroidtól..A tünetei ekkorra teljesen megszüntek. Elmúlt újra 10 nap -közben az Aerius cseppet továbbra is adtam és adom most is- és 10 nap után visszatértek a tünetei.Tele vannak a hörgői, rettenetesen köhög ugyan úgy mint a kezelés előtt. Most 4. napja ismét adom neki a Flixtotide spray-t, de most nem tudom, hogy azért esett vissza, mert kihagytam a spray használatát vagy most megfázott? Most viszem vissza a körzetihez, de a tüdőgyógyászhoz, csak hétfőn tudom, mert akkor rendel. Szerintetek lehet, hogy azért beteg újra , mert nem adtam neki ezt a spray-t folyamatosan? Vagy ha igen, akkor most már állandóan szteroidokat kell majd belélegeznie, hogy tünetmentes legyen? Köszönöm, ha válaszoltok, kicsit hosszú lettem...
2013. máj. 30. 09:21
Szeretnék tanácsot kérni, máris írom miben, de kicsit hosszú lesz!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook