Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Allergia elleni gyógyszer szedhető terhesen? fórum

Allergia elleni gyógyszer szedhető terhesen? (tudásbázis kérdés)


23. 2d9e3eac28 (válaszként erre: 22. - D3b95f45ba)
2009. ápr. 16. 11:55
köszönöm, megveszem!
22. d3b95f45ba (válaszként erre: 21. - 2d9e3eac28)
2009. ápr. 16. 11:53
Szia!Én a pollens 15 ch-t és a histaminum 15 ch-t szedem.Mondjuk én már 1 hónapja szedem,de nekem eddig bevált.Augusztusban virágzik a parlagfű és a fekete üröm arra van külön más szer.Vedd meg a homeopátiás könyvet,abban sokminden le van irva és igy tudod mit kell szedned.A könyvet a gyógyszertárban kapod meg kb 900.-
2009. ápr. 15. 12:54

Sziasztok!

Nekem allergiás asztmám van, eddig tömtek gyógyszerekkel, mindenfélével, tavaly nyáron 4 féle gyógyszert szedtem, állandóan álmos voltam vagy a másik véglet, hogy pörögtem, nem tudtam aludni, az allergiám meg majdnem ugyanúgy megvolt mint gyógyszer nélkül...

most, hogy eljutottam arra a gondolatra, hogy lehet hogy már el kéne gondolkodni a baba témán, úgy döntöttem, ezen a nyáron megpróbálom orrspray-vel és homeopátiás szerekkel átvészelni..

ha valaki tudna segíteni, ajánlani homeopátiás szert/szereket, azt megköszönném..

2009. márc. 26. 11:54
Igen,arra fogják hogy lelki betegség.De ki nyugodt már a mai világban?Én ekcémával kezdtem ovis korban jött ki.Akkor azt mondták hogy majd kinövöm.Ehhez képest a fodrászsuliba amikor alkalmasságira kellett menni,takartam az ujjaimat nehogy észre vegyék (de ekkorra már nem volt vészes).Ki is nőttem mire befejeztem a sulit,de felváltotta a pollen allergia.Azóta szenvedek tőle.Most elkezdtem már a homeopátiás szereket,mire oda kerül a sor már használjon valamit.Majd meglátjuk.
19. f64f0d9a69 (válaszként erre: 14. - 8a8125e283)
2009. márc. 26. 10:04
Az allergia a lélek betegsége (is). És a szervezetünk így reagál. Aztán nehéz az egyensúlyt visszaállítani.
2009. márc. 26. 09:56

Én azzal kezdtem régen. Csökkentek a tüneteim, de nem múlt el teljesen.A vitaminokat azóta is szedem és a homeotól az allergiák nagy része már eltűnt.

Örülj, hogy ilyen hamar elmúlt az allergia. Nem mindenki ilyen szerencsés sajnos!

2009. márc. 24. 18:11
Nem szedheto!!! Mindenfele allergia elleni gyogyszer tilos terhesseg alatt. Azt a 9 honapot valahogy kibirod. Nem eri meg kockaztatni.
16. f64f0d9a69 (válaszként erre: 15. - D3b95f45ba)
2009. márc. 23. 11:21

Homeopátia!!!

A vitaminoktól sem múlik el az allergia.

Az nem olyan egyszerű dolog.

Én már sok mindent kipróbáltam és a homeopátia a legjobb.

Meg a kismama vitamin. A baba miatt.

A Lifepac nagyon drága. Szerintem nem éri meg.

2009. márc. 23. 10:57
Terhesen szedhető?
2009. márc. 20. 21:28
Nekem a terhességem alatt, sőt még amikor szoptattam is az allergiám szinte meszűnt létezni,, pedig pont szezon volt. Így ilyen gondom nem volt.
13. d3b95f45ba (válaszként erre: 4. - Leoborta)
2009. márc. 20. 18:39
melyik fajta homeopátiás szert szeded?Engem most a lifepac-re próbálnak rábeszélni többen,hogy mennyire jó.Szedte már valaki,mik a tapasztalatok?
12. tücsimücsi (válaszként erre: 8. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 20. 18:27

Ha befulladna, ott a Pulmonológia. De akkor sem a szteroid a megoldás...hááát nem tudom, nekem orvos mondta, hogy tartalmaz férfihormont.

Egyébként jobb, ha elsőként a homeopátiát próbálja. Vagy van még egy megoldás, bár attól függ milyen allergiája van. Sokan dicsérik az olajfakapszulát. Én ezt fogom az idén kipróbálni, mert az allergiagyógyszerek semmit nem érnek, én eddig csak a mellékhatásait tapasztaltam magamon.

11. sirq (válaszként erre: 1. - D3b95f45ba)
2009. márc. 20. 18:24
Igen szedhető gyógyszer a dokinak semmi baja nem lesz tőle!!!! A balhét majd Te és a magzatod, viszitek el. Kibicnek semmi se drága.
10. sirq (válaszként erre: 1. - D3b95f45ba)
2009. márc. 20. 18:21
Homeopátia.
2009. márc. 20. 18:19

Ezért mondtam, hogy az orvos a várható előnyök-hátrányok mérlegelése után dönt majd.

A belélegzős szteroidok pedig szerintem nem annyira veszélyesek, a keringésbe csak elhanyagolható mennyiségű hatóanyag jut be. (ezt nekem is orvos mondta, illetve az interneten is hasonló vélemény olvasható)

Én évek óta szedem és csak most kezdtem el tőle szőrösödni. A terhesség idején fokozott gombásodási hajlamot sajnos tovább növeli úgyhogy erre is oda kell majd figyelni. De az orvos ezeket mind tudni fogja és biztos, hogy a legjobbat akarja ő is ennek tükrében fog dönteni.

8. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2009. márc. 20. 18:10

Én úgy tudom nem férfi hormon van benne, hanem a hormonrendszert bolygatja meg nagyobb adagban, növeli a tesztoszteron szintet és ennek következménye a mellékhatás(szőrösödés, hajhullás,csontritkulás)

Gyakorlatilag ezekre a mellékhatásokra is csak hosszabb ideig szedett tablettás szteroid után lehet számitani. Valóban veszélyes, nem mondom hogy nem. De talán még veszélyesebb terhesség idején befulladni és oxigénhiánynak tenni ki a picit.

7. tücsimücsi (válaszként erre: 5. - Elfelejtett jelszó)
2009. márc. 20. 17:57
A szteroid rombolja a szerveket, kizárt, hogy ezt engedélyezzék egy kismamának. Még egyébként is meggondolják kinek adják be, egy "lóadag" ahogy hallottam, ezért nem mertem beadatni tavaly, de az orvos sem javasolta, rengeteg kockázata van. Ja, és jócskán van benne férfihormon is.
2009. márc. 20. 17:48
Ha az orvos azt mondta szabad akkor hidd el neki. Nem lesz semmi baja a babának tőle, a szteroid főleg a belélegzős nem okoz gondokat. A tablettákról nem tudok nyilatkozni, de ha az orvos rábólint én hinnék neki.
2009. márc. 20. 17:45
Igen, még a szteroid is szedhető orvosi megfontolás alapján. Vagyis ha a betegnél nagyobb az előny, mint a babánál várható kockázat
2009. márc. 20. 17:45

NENE!

Nálam a homeopátiás bevált, arra cseréltem a Telfastot.

2009. márc. 20. 17:34
Kérdezz rá más orvosra, a neten van több orvos aki tanáccsal tud ellátni. pl. a www.orvosiszotar.hu-n is tehetsz fel kérdést, kérdéseket.
2009. márc. 20. 17:32

NEM SZEDHETŐ!!

Én allergiás vagyok, szóval nekem ezt mondták.

Próbáld meg a homeopátiás gyógyszereket.

2009. márc. 20. 17:27
Sziasztok!Szedett valaki allergia elleni gyógyszert terhesen?Nekem a doki azt mondta szedhető,de mivel ezek steroid tartalmúak,nekem kétségeim vannak ezzel kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook