Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A Rowatinex gyógyszer mennyi ideig szedhető? fórum

A Rowatinex gyógyszer mennyi ideig szedhető? (tudásbázis kérdés)


1 2
32. fnorbi
márc. 2. 23:25
Sziasztok! 28 éve szülök meg 1-2-3 évente egy-egy vesekövet, mondhatni van némi tapasztalatom ezekkel a kis rohadékokkal. Volt már több zúzásom, volt hogy egy hétig feküdtem az osztályon infúzióval bekötve, a lambériát körömmel kaparva. A fájdalom szó valódi jelentéssel bír az életemben, de aki esett már át kő okozta görcsön, annak nem kell bemutatnom azt hiszem. Szóval most azért vagyok itt, mert a minap voltam egy kontroll vizsgálaton, és sajnos megállapítást nyert, hogy pár db. 2-3mm-es kő van a jobb vesében, és egy 1cm-es a balban, amit zúzni kell haladéktalanul, nehogy megnövesszem , akár 5cm-re. A zúzás előtt elmentem labor+röntgen, és a röntgenből megállapította az orvosom, hogy nem kő az 1cm-es, hanem "kristály" amit nem lehet zúzni. Jelentsen is ez bármit, kiírt 3 hónap Blemaren kúrát. Ez a gyógyszer lúgosítja a vizeletet, eltolja a PH-t 7 felé, és feloldja a kristályokat + a követ is oldhatja azt mondta. Nekem kalcium-oxalátos köveim vannak , az a furcsa, hogy soha nem említette a doki korábban ezt a lehetőséget. Azért írok ide, mert látom van itt egy két veterán rajtam kívül. Esetleg tud a Blemaren-ről valaki tapasztalatból beszámolni ?
2018. febr. 22. 22:55
Február 19. URS műtét lézerrel kombinálva. Elaltattak, és mikor felébredtem, orvosom egy kémcsőbe zárva megcsörgette a kövemet, amit három darabra vágva tudott kivenni. A Dupla J katéterem marad még 6 hétig, de bánja kánya! Kikerült végre a kövem! 🤗
2018. jan. 27. 19:59
Újabb fejlemény belázasodtam. Kórház, bent fogtak. Vesemedence gyulladás. A katéter és a kő is ott van ahol eddig. Kezelés. Aztán várás a műtétre. :(
2018. jan. 24. 10:58
Hiába a kő eltávolítási kísérletek se szeri se száma, az urológus közölte: a röntgen alapján egy millimétert se mozdult a kövem semerre sem. Februárban műtét. URS+lézer. 😓😕😓
2018. jan. 4. 15:34
Eltelt egy hónap! Dupla J katéter, 3 doboz Rowatinex, rengeteg innivaló, mozgás, kőzúzás, - a kövem túlélte, nem jött ki. Ott figyel valahol az uréteremben. Fáj a hólyagom, fáj a derekam, fáj a pisilés, 5 nap múlva urológia...
27. marienka (válaszként erre: 25. - Katonca)
2017. dec. 16. 19:29
Igen..pontosan erre gondoltam :)
2017. dec. 11. 01:12
A vesekő érdekessége, hogy egy embernek mindig csak egy típusú köve lehet. Ha tehát egyszer kialakul és távozáskor felfogod és elküldöd kivizsgálásra, akkor ezt már soha többé nem kell megtenned, hiszen az esetleges újraképződésnél már tudják, milyen fajta köved van.
25. Katonca (válaszként erre: 23. - Marienka)
2017. dec. 9. 22:26

Nekem is volt már ilyen rejtőzködő kövem. Nekem is azt mondták, nincs a vesémben semmi. Mikor kijött, bevittem a dokinak. :)

[link]

Erre gondoltál, ugye?

24. Katonca (válaszként erre: 22. - Agnes1219)
2017. dec. 9. 22:17
Köszi szépen! :)
2017. dec. 8. 20:35

Kedves Mindenki !

Sajnos nagyon is jól tudom miről írtok, nem egyszer kinlódtam kővel..A legutolsónál az történt, hogy az urológia, röntgen, de még az ultrahang sem vette észre, hogy bizony kövem van..Szedtem én is a Rowatinexet, meg ugye a no-spat, mert görcsölgetett rendesen.. Aztán kitapasztaltam magamnak egfy koktélt :)) Algoflex forte és No-Spa forte együtt.. na így enyhült a fájdalom.. ami 2009 december 2 án kezdődött egy MR vizsgálatot követően a gép rázkódása elindította a követ.. És kérem szépen, még februárban is így dolgoztam, mert elzavartak mindenhonnan..hogy beképzelem magamnak a fájdalmakat.. Elkeseredésemben elkezdtem olvasgatni a természetes gyógymódokról a neten.. És megláttam az Energy nek a Gynex termékét.. Nem olcsó..Akkor 6400 Ft volt, most 7 fölött van..Úgy voltam vele, hogy annyit költöttem már gyógyszerekre hogy ezt még kibirom..Kipróbáltam.. Elkezdtem szedni..nem a használatin előírt adaggal, hanem kikértem a Herbáriás kolléga véleményét..3 hétig szedtem és 1 hét szünet.. Nos... az 1 hét szünetben, kijött belőlem a kő..amit egy orvos sem vett észre.. Ez után még egy hónapig szedtem... és teljesen rendbe is jöttem.. Ajánlom mindenkinek.. Aki jódra érzékeny, az nem szedheti.. De ez a kis cseppecske, egy üvegbe zárt csoda.. Ja.. és sok mindenre jó.. Egy üveg, kb 4 havi adag..így már nem is annyira sok.. Jó egészséget mindenkinek !!

2017. dec. 8. 15:52
Szia, Nagyon gratula,és mielőbbi gyógyulást kivánok!
2017. dec. 8. 14:05

Kedves Hoxások! Mivel igen kevés infót találtam a gépi kőzúzásról, így úgy döntöttem, megosztom itt tapasztalataimat. Ha már egy emberen segítek vele, megérte. Ma reggel 7:30-ra kellett megjelennem a kórházban gépi az-az ESWL kőzúzásra. Betereltek a nővér pulttal szembeni szobába, és adtak egy széket. Folyamatosan érkeztek a sorstársak, szintén ebbe a szobába, az ott fekvő betegek nagy "örömére". A mai napon 12 paciens kövét zúzták. Akinek jutott szék leült, akinek nem, az állt. A nővérke mindig bekiabálta a nevét annak, aki épp soron volt. 3 órát várakoztam a szobában, végre én következtem. Átkísértek egy másik épületbe. Kérték üljek le az ajtó előtti padra. Újabb egy órás várakozás, mert két pasi volt előttem. 3/4 12-kor bekerültem a "zúzdába." A gépkezelő pasi kikérdezett, hol a kövem, közben lefertőtlenítette a fekvő alkalmatosságot. Cipő ledob, blúz felhúz, gatya letol, és szabaddá vált a bal húgyvezetékem területe. Ráigazította a pasi a gépet a kismedencémre, ultrahangos monitoron megkereste a kövemet, és mint egy satuba, beszorította a bal felemet. Előkerült a dokim, megtanakodták a felvételt, és közben a főnővér megkérdezte hogy vagyok. Mondtam izgulok. Mire a dokim közbe kiabált: - Ha ma a kezembe adta volna a kövét, akkor nem kellene itt izgulnia! - Na a modora maradt a régi! - gondoltam. Egyszer csak beleszúrt egy hatalmasat valami a bal felembe. Elfelejtettek szólni, hogy elindították a gépet. Közölte a pasi, nyugalom, még az egyes fokozatra sem kapcsolt. Majd megtette... Elkezdett a gép kalapálni. Fizikailag is, meg hangilag is. Olyan érzés volt, mntha folyamatosan egy ponton ütnék a testemet. Közölte a kezelő pasi, mivel a húgyvezeték területe tele van idegvégződéssel, ez fájdalmasabb, mintha a vesémben lenne a kő. Hurrá! :( Elmondta, 1-es fokozaton fogja végig kalapálni. A dokim 5 perc múlva újra előkerült, ránézett a monitorra, és felkapcsolta a gépet 2-esre. igen kellemetlenül érintett, de úgy voltam vele, ki kell bírni a cél érdekében. Újabb hosszúnak tűnő percek teltek el. Egyszercsak belépett a főnővér, megkérdezni, hogy érzem magam. Mondtam neki, igyekszem tűrni a fájdalmat. "imádott" dokim ismét előkerült, és felcsavarta a gépet 3-asra. Mondtam a nővérkének, ez már nagyon fáj. Dokim újabb épületes bekiabálása: - Ha nem akarja innen egybe haza vinni a követ, ezt ki kell bírnia! - A nővérke ettől a ponttól el sem mozdult mellőlem, válogatott mondatokkal öntötte belém a lelket, tartsak ki, fokozat váltáskor nagyon szörnyű, de utána jobb, stb... (Jobb a francokat!) 3-asnál már görcsölt a vesém, és a hólyagom. A nővérke elmondta, akinek Dupla J katéter van berakva, jobban fáj, mert a katéter mentén terjed a hanghullám, vagyis görcsöltet vesét, hólyagot. Újabb "hurrá"! Mondtam a nővérkének, tudni szeretném mennyi van még hátra. A kezelő pasitól megtudtuk, 3200 ütést írt ki nekem, már csak 200 van hátra. Kibírtam! Fájdalomcsillapítás nélkül! Valahogy nem osztogatták a betegeknek! :( Kicsit szégyelltem magam, ennyire nyámnyila lennék!? Hiszen ez csak fél óra! Felkisértek az osztályra, 3 pisit kellett produkálni, bemutatni. Az első full véres volt, de szerintük így kell lennie, a második málnaszörp, a harmadik Jééé ez, sárga! Igazán akkor nyugodtam meg, amikor a többiek elmesélték, ők 3500 ütést kaptak, de a 3-as fokozatot nem is engedték bekapcsolni!!! Egy férfi 2500-nál lekapcsoltatta a gépet. Pihent, majd újra kezelték, egy másik pasi 2800-nál közölte, elég volt, és elment haza! MÉGSEM VAGYOK NYÁMNYILA! :) Az tthoni helyzet zúzás után: fájnak a lábaim, fáj a hólyagom, a vesém és hányingerem van!!!! A dokim annyit bírt mondani: - 1 hónap múlva kontroll röntgen, és ha egybe lesz a kő, ha nem, a katétert leveszem! Addig csak annyi a teendője, sokat iszik, és leszűri a vizeletét, kijöttek-e a kő darabok. :( Ezzel haza engedtek. Egy újabb rossz élménnyel gazdagodtam. Jövőbeni sorstársaimnak üzenem:

Kibírható, de nem fájdalommentes! :(

2013. máj. 30. 12:39

sziasztok:)


Rég voltam a Hoxán.....de most sokadszorra újra "kő problémám" van:(

Többször igy-ugy kivarázsoltuk az orvosommal....de most nagy bajban vagyok:(

Évek óta van egy 1 cm-es kő a vesém alján...de azt mondta az orvos, hogy ne bolygassuk, mert ha össze törnék, akkor a homok ott maradna...nem mosódna ki:(

Háááááát....most belemászott a vezetékbe!

Iszonyatosan félek (pedig már harc edzett vagyok) mert már mindent alkalmaztak nálam. Volt hogy kijött, volt törés-zúzás, és volt, hogy felnyúltak a vezetékbe...és belehúzták a hólyaga:(

Nem kivánom senkinek!

De ez a nagy kő hogy fog végig jönni..az rejtély.

A vizeletemben már van vér, de most alattomosan "csendben van". Ha begörcsölök, azonnal irány a korház....és valahogy kiveszik, mert elzárja a vezetéket:(

Szóval...remegek, rettegek...és várok:(

Most a neten próbálok "okos dolgokat" keresni...de nem igazán találok:(

Felhívtam a 40.éve kezelő orvosom, és azt mondta....ha nyugalmi állapotban van, akkor is szedjek napi 3 x 1 Rowatinex-et, és No-spa-t.

Készülök a váratlan görcsökre...és az azonnali taxi-hívást szervezem:)

Hozzátartozót nem akarok igénybe venni....hisz a "kezelés sokáig eltarthat:(

ha megmaradok...majd hazavisznek:)


Szép az élet.....kinek így kinek úgy:)



.

2010. febr. 10. 13:33
folyamatosan
18. lipike (válaszként erre: 17. - Édesfelhő)
2010. febr. 10. 11:22

A görcstől nagyon félek,tud fájni rendesen.

Te miket használsz az "elűzésükre"?

17. édesfelhő (válaszként erre: 16. - Lipike)
2010. febr. 10. 10:28
Nekem kb. hét éve okoznak gondot a kövek...nekem amikor kijönnek az egyáltalán nem fáj, de előtte nagyon be szoktam görcsölni.
16. lipike (válaszként erre: 15. - Altimi85)
2010. febr. 9. 12:59

Mindig figyelem,hogy jön e,eddig nem sikerült "fogni" semmit!Sokak szerint érezni fogom,ha jön,na ettől félek én is.

Szerinted minden fájdalom nélkül távozhat?

15. altimi85 (válaszként erre: 14. - Lipike)
2010. febr. 9. 12:03

Lipike!


Ha lehet egy tanácsom neked - az én tapasztalatom alapján amit persze nem kell megfogadnod -, ha elindul a köved akkor "fogd" meg, mert akkor onnantól kezdve tudni fogjátok, hogy milyen fajta és a kezelése is könnyebb lesz.

Ha sikerül jól jársz, nekem sajnos olyan kövem van ami szétbomlik a hólyagomban és onnantól kezdve nem lehet tudni milyen fajta. Illetve azt tudjuk, hogy nem kálcium tartalmú mert az nem bomlik szét.

14. lipike
2010. febr. 9. 11:58
Nem mozdulnak semmit.Azt konkrétan nem tudom,h a vesén belül,hol helyezkednek el.
13. Panni58 (válaszként erre: 10. - Altimi85)
2010. febr. 9. 11:58
Na, nekem 3 hétig volt a vezetékben, és csak vártuk, hogy kijöjjön... mert ott már nem nyúltak hozzá. Sok-sok folyadék lökésszerűen, ugrálás, meg ez a gyogyó végül is kihozta.
12. lipike
2010. febr. 9. 11:56
Próbálkoztam még a fekete retek cseppel,de az nem igazán jött be.Nem szeretnék újra kórházba kerülni,mert annyira rosszul leszek.
11. Panni58 (válaszként erre: 9. - Lipike)
2010. febr. 9. 11:56

Nekem a terhesség alatt alakult ki, a túl sok calciumtól, meg attól, hogy a gyerkőc a vesémen feküdt :)

És nem mozdulnak? Benne vannak a veseüregben?

10. altimi85 (válaszként erre: 7. - Panni58)
2010. febr. 9. 11:55

Úgy van, ha nem akad be valahol ...

De ha elindul a vesédből a kő azt a fájdalomtól úgy is észreveszed és akkor s.o.s.-ben menj orvoshoz.

Nehogy megakadjon a vezetékben, vagy amikor a hólyagból jön kifele.

9. lipike (válaszként erre: 6. - Panni58)
2010. febr. 9. 11:54
Ameddig panaszt nem okoz,addig nem nyúlnak hozzá.Szerencsére a 2008-as kórházi "élményem" óta nagyobb panaszt nem okoz.Bár akkor még híre sem volt ezeknek a köveknek,akkor azt állapították meg,hogy homok távozott és azért lettem rosszul.Kemény 2 év alatt alakultak ki ezek a kövek.
2010. febr. 9. 11:53

Szia lipike!


Én is szedtem a rowatinex-et, amikor legelőször volt vesekövem. Elméletileg ezt azért írta fel az orvosod, hogy szétbomlassza a kövedet illetve köveidet. Csak ez nem minden esetben jön össze, mert ha például kalcium köved van azt csak a zúzással lehet "megszüntetni", mert az annyira kemény.

7. Panni58 (válaszként erre: 5. - Lipike)
2010. febr. 9. 11:52
Olyan nagyon nem oldja, inkább csak felgyorsítja a kiürülést...Ha nem akad be valahol...
6. Panni58 (válaszként erre: 3. - Lipike)
2010. febr. 9. 11:51
Én hónapokig folyamatosan szedtem, meg akkor is, ha a homok okozott gondot. De nekem kicsi kövem volt. Neked nem mondták, hogy el kéne távolítani őket?
5. lipike (válaszként erre: 4. - Vajola)
2010. febr. 9. 11:50
Vesekőoldó gyógyszer.
2010. febr. 9. 11:49
Mijen gyogyszer az?
2010. febr. 9. 11:49

Sziasztok!

Októberben állapítottak meg nálam 1db 4mm,1db 5mm és 2db 2mm nagyságú vesekövet.Azóta szedem a Rowatinex-et.Januárban ismét voltam ultrahangon és sajnos csak az 5mm-es kő csökkent 4mm-re,a többi változatlan.Arra lennék kíváncsi,hogy kúra szerűen kell szedni vagy folyamatosan?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook