Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állatkínzás: Tímár Péter díjazta fórum

Állatkínzás: Tímár Péter díjazta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
37. 9a2354601b (válaszként erre: 1. - 80ASIQ)
2007. ápr. 26. 14:20

Ennek a dolognak több tanúlsága van:

1. megtették, bemutatták, büszkék rá, díjjazzák: mindenre képesek a népszerűségért, és semmi aljasságot nem szégyelnek a pénzért.

2. Bocsánatot kért, ezzel minden el van intézve: semminek sincs következménye, tudta előre. A pénz már a zsebében van, és röhög mindenkin.

3. Aki tette, nem lesz bántódása. Az a drogos diszlós, aki embert gázolt halálra vigan röhög a markába, akkor egy macska miatt mi baja lehet bárkinek is?

36. zena01 (válaszként erre: 32. - Gota)
2007. ápr. 26. 11:53
Egyszer véletlenül elütöttünk egy szarvast. Kiugrott elénk és nem tudtunk lefékezni. A hivatalos eljárás után hazamentünk, de teljesen kikészültünk. Napokig a hatása alatt voltunk, pedig nem is tehettünk róla. Ha anyuval megyek valahova kocsival és meglátok az úton egy macskát már messziről ordítok, hogy macska. De sose történt baj, igaz egyszer kicsit beleszaladtunk az árokba. Még jó hogy kicsi volt.
35. 80ASIQ (válaszként erre: 32. - Gota)
2007. ápr. 24. 21:21
Szerettem volna látni a barátnőd arcát válaszod után!
34. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 33. - 80ASIQ)
2007. ápr. 24. 20:56

Tenyleg mosomedve volt??? Nekem az kutyanak tunt, nagy, felhosszu szore volt, es kis hegyes pofija.

Hat barmi is volt, nem erdemelte meg, az biztos.

33. 80ASIQ (válaszként erre: 22. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 24. 20:22

Nem kutya volt, hanem - ha jól emlékszem - mosómedve. A bundájukért nyúzták őket.

Teljesen mindegy, mert mindennemű állatkínzáson illetve nem humánus leölésen fel tudok háborodni.

32. gota (válaszként erre: 31. - Huenya)
2007. ápr. 24. 17:16

Akkorákat lehet egyébként így emberekben csalódni! Mert igazán akkor ismersz meg valakit, amikor látod, hogyan viselkedik a védtelenekkel, mint pl. az állatok. Volt egy barátnőm, tök rendesnek, kedvesnek ismerte mindenki. Egyszer beszélgettünk az állatokról, és szinte büszkén megkérdezte tőlem, h "Tudod, én hány macskát ütöttem már el életemben? Meg sem tudnám számolni!" Na, erre elborult az agyam, és közöltem, h én pedig azt nem tudnám megszámolni, hány elütött és megkínzott macskát (meg kutyát, meg madarat, meg mindenféle állatot) fogadtunk már be és gyógyítottunk meg...

Utána pedig nem is maradt olyan jó a viszony kettőnk között, mint előtte. Én egyszerűen az ilyen embereknek nem tudok megbocsátani!!!

31. huenya (válaszként erre: 15. - Droma)
2007. ápr. 24. 16:32
Egyet értek... Hogy jut eszébe valakinek ilyen??? Annál valami nincs teljesen rendben, aki ilyet tesz... Legalábbis szerintem!
30. gota (válaszként erre: 15. - Droma)
2007. ápr. 24. 11:25
Egyébként teljesen egyetértek azzal, hogy ezt egyetlen élőlény sem érdemli meg. Én személy szerint még a nem gerinces állatokat is sajnálom, mikor látom, hogy mondjuk a gyerekek kínozzák őket... (Mondjuk a gilisztákat.)
29. gota
2007. ápr. 24. 11:14

Tudjátok, én leginkább azt nem értem, hogyan juthat valakinek eszébe erről "filmet" forgatni? És amikor a tengerészgyalogosok lefilmezték, hogyan alázzák meg az újoncokat, akkor meg miért csukták őket katonai börtönbe? Ez itt a nagy képmutatás!!! Ha embert bántanak, azt ugye mindenhol közfelháborodás követi.

Vagy vehetnénk azt is, amikor mondjuk az iskolában megvertek egy kisfiút az osztálytársai és közben felvették mobillal. Ezt mindenki elítélte ugyebár, mert ez elítélendő. És a kismacska megöléséért díj jár??? Ez "A MŰVÉSZET" a XXI. században? Ennyi erővel 50 év múlva egy olyan film fogja nyerni mondjuk az Oscar díjat, amiben a valóságban majd kibeleznek egy embert például... (De nem ám csak úgy eljátszák!)

Ugyanakkor ne feledkezzünk meg arról, hogy milyen képmutató a világ: Hollywoodban már évek óta a "mély mondanivalójú fogyaztói filmeket" díjazzák (Ryan közlegény megmentése, Schindler listája, stb, stb.). Erre persze kis hazánk az élre tör egy ilyen sz@rral! Hát nem tudom...

28. cskata (válaszként erre: 10. - Szemmelver)
2007. ápr. 24. 11:03
annak a "hülye kismacskának" esélye nem volt azzal szemben, aki lenyomta a víz alá..
27. cskata
2007. ápr. 24. 11:01

csatlakozom az előttem szólókhoz!

felháborító, hogy emberek mire képesek ártatlan állatokkal - de az meg, hogy egy gagyi film (vagy "művészfilm"..?) kedvéért megöljenek egy védtelen cicát..ez már túltesz mindenen..

mert aki a hétköznapi életben megver vagy megkínoz egy állatot, az egy aberrált és kezeltetni kell, ill. megbűntetni.. (ami eddig még ugyebár sosem történt meg, mert dutyiba még senkit sem dugtak emiatt, max. felfüggesztettel megúszták mindig.. Hiába írtuk alá olyan sokan annó, hogy legyen törvénybe rögzíte, hogy az állatkínzás büntetendő - hát törvény lett, csak büntetések nincsenek még mindig..)


NADE hogy egy filmszemlére, "művészek", akiknek valahol hivatásuk és feladatuk formálni a közízlést, ilyen filmet forgatnak.. és ezzel még díjat is nyernek! Egyáltalán miről szól ez a film - tudja valaki..?


Lehet, hogy nem valami humánus felfogás - de nekem ilyenkor az szokott eszembe jutni, hogy nem volt rossz valaha az a "Szemet szemért" elmélet..

26. zena01 (válaszként erre: 25. - Zena01)
2007. ápr. 24. 10:40
A végéről lemaradt egy m betű.
25. zena01 (válaszként erre: 23. - 9778ca1817)
2007. ápr. 24. 10:38
Mert ki vannak szolgáltatva és az életük milyensége azon múlik, hogy mi emberek hogy kezeljük őket. Nem szeretem a kutyákat, de nem tudnám bántani őket. Amikor olvastam az egyik hozzászólást a kutyanyúzásról, liftezett a gyomrom. Sajnos vizuális tipus vagyok. Az ilyen embereket ugyanúgy kéne kínozni, akkor talán meggondolnák mit tesznek. Semmi pénzért nem néznék meg ilyen filmet, mert utána hetekig nem tudnék megnyugodni. Igaz, hogy még horror filmet sem láttam, pedig az film, ez meg a valóság. Mivel nagy macskarajongó vagyok, napok óta nem megy ki a fejemből a díjazott film. Pedig nem is látta!
24. xxLady
2007. ápr. 24. 10:12
Ma reggel kávéztam a megszokott kedvenc helyemen, és a televízióra felpillantva a Mokka című adásban pont láttam egy fél perces jelenetet, az életéért kétségbeesetten küzdő kiscicáról. Oda az egész napom. Nem hiszem el, hogy valaki erre képes (persze tudom hogy képes, annyira tájékozódom, nemcsak médiából, hanem sajnos közvetlen környezetből is)..:(
2007. ápr. 24. 09:58
Érdekesnek találom, hogy ha állatokról van szó, akkor a közvélemény sokkal jobban fel tud háborodni. Miért van ez?
22. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 24. 01:02
Az iwiw-en kuldtek nekem egy ilyen film cimet, lehet ugyanarrol irunk, addig tudtam en is nezni, hogy a kutyat nyuztak, es a kamerat rakozelitettek a pofijara, szerintem egyrol irunk (a film elejen az allatokat a foldhoz csapkodtak). Aznap aludni sem tudtam, tehetetlennek ereztem magam es kibirhatatlannak, hogy az emberek tovabbra is jarnak, kelnek, elnek, akik ilyenre kepesek.
21. 80ASIQ (válaszként erre: 20. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 24. 00:45

Most már sikerült helyrerázódni?

Muszáj, sajnos nem tudjuk az egész világ bajait vállunkra venni.

20. 0c97fbb607 (válaszként erre: 19. - 80ASIQ)
2007. ápr. 23. 23:08
A három hét azzal telt ,hogy újra megpróbáljak hinni az emberekben,az életben,a világunkban....pedig nem is néztem végig.....azt hittem bármit elviselek,kibírok,ez a film kifogott rajtam!
19. 80ASIQ (válaszként erre: 18. - 0c97fbb607)
2007. ápr. 23. 23:05
Én is láttam azt a filmet.
2007. ápr. 23. 23:01

egyszer láttam egy filmet....arról szólt ,hogy hogy nyúzzák meg az állatokat élve a szőrükért....nem tudom elmesélni,mert csak addíg a pillanatig bírtam nézni,amikor az a szegény állat véres lenyúzott testtel belebámúlt a kamerába.....azt hiszem legalább 3 hét is eltelt mire el tudtam felejteni a látványt.Legszívesebben az egész világot felrobbantottam volna ilyen kegyetlenség láttán!

Soha többé nem nézek meg ilyen filmet,mert sajnos kevés vagyok ahoz hogy bármit is tegyek ellene.

de nem a film készítőire haragudtam....

17. Droma (válaszként erre: 16. - 80ASIQ)
2007. ápr. 23. 22:44

Én inkább annak adnék annyi pénzt aki jól helyben hagyná azokat akik ezt csinálták!

Nagyon remélem hogy nem hallgatnak,hanem nagyon súlyosan meg fogják büntetni!

16. 80ASIQ (válaszként erre: 15. - Droma)
2007. ápr. 23. 21:40

Üdvözlök minden hozzászólót eme nem túl vidám topikban!

Teljesen igazad van a cselekmény a súlyosabb nem a lefilmezése. Valahogy mégis az piszkál jobban, hogy ezt bemutatni és 500 000-et adni érte?!!

Jó lenne, ha jól megbüntetnék a gyilkost, filmkészítőt meg a díjazót. Vagy szép csendben elhallgatnak róla?

15. Droma (válaszként erre: 14. - Huenya)
2007. ápr. 23. 21:03

Nem az hogy filmre venni,hanem egyáltalán mért kellett megcsinálni?!

Nekem mondjuk nem éppen a kedvencem a macska,de én is úgy vagyok vele,hogy ezt egyik állattal sem szabad megcsinálni.Ahogy máshogy bántani sem!

14. huenya (válaszként erre: 1. - 80ASIQ)
2007. ápr. 23. 17:17

Én is teljesen fel voltam háborodva a hír hallatán, igaz én csak a műsor bemutatóját láttam - ezek után képtelen lettem volna megnézni. Egyszerűen szörnyű! Én nagy macskarajongó vagyok, de akkor is teljes mértékben ellenezném és megdöbbentőnek tartanám, ha ez más állattal történt volna meg. Ez egyszerűen szörnyű!

Remélem a rendezőt alaposan megbüntetik, nem tudom, hogy miért kellett ezt filmre vennie! :((((((

13. zena01
2007. ápr. 23. 11:53
Nem láttam a riportok, de olyan "díjban" részesíteném a szerzőt, hogy egy ideig nem felejtené el. Az állatok nem tudnak védekezni, azért, mert mi vagyunk az erősebbek, nem kéne őket bántani.
12. rika (válaszként erre: 10. - Szemmelver)
2007. ápr. 23. 11:08
szerintem ezzel is kellene foglalkozni. Egy állatot bántani bűn. Kezdjen ki egy oroszlánnal. Az majd moresre tanítja.
11. Droma
2007. ápr. 23. 10:55

Mindenki azzal foglalkozik amivel akar.

Szerintem is felháborító a családon belüli erőszak.

De egy kismacska nem is tud védekezni.Szerintem nincs felfújva az ügy egyáltalán,mert akkor már rég börtönben ülne az a barom!

2007. ápr. 23. 10:35

engem is felháborít, de azért tútzásnak tartom így felfújni a dolgot!

a családon belüli erőszakkal, a gyereke közötti agresszióval kéne foglalkozni, nem hülye kismacskákkal

9. Droma (válaszként erre: 6. - Kata969)
2007. ápr. 23. 10:25

Én sem láttam a riportot.Mert mikor a bemutatóban mondták,hogy erről lesz szó,én is elkapcsoltam.

Szörnyű,hogy ilyen egyáltalán létezik..és még be is mutatják.

2007. ápr. 23. 10:19
Mérgemben még azt is elfelejtette: Hogyan lehetséges, hogy egy ilyen film bemutatásra kerülhessen, részt vegyen bárhol. Nem volt, aki a verseny előtt a filmeket megnézte, hogy megfelelnek a kritériumoknak? Voltak egyáltalán feltételek?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook