Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állatkínzás: Tímár Péter díjazta fórum

Állatkínzás: Tímár Péter díjazta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
67. sizsu (válaszként erre: 63. - Pp)
2007. máj. 2. 17:57
Hát egy részről van benn mélység, másrészről azonban, az, hogy én a privát kis szférámban felháborodok pl.: a szomszéd szadista hajlamain, amit a háziállatán tölt ki, és szólok neki, az sajna nem kap ekkora visszhangot. :((( És a szomszéd ipsét tényleg nem mutogatják a tévében...
66. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 63. - Pp)
2007. máj. 2. 16:57

Reszben igazad van, a falun ha leellik egy kutya vagy egy macska, a gazdai sokszor foldhoz csapkodjak a kicsiket es elassak. A sintertelepeken is milyen korulmenyek kozott vannak az allatok, az emberek megis a fajtisztakra koltenek vagyonokat, meg a kolykokert sem kapkodnak az allatotthonokban.

Es meg lehetne sorolni, hogy ezen a kismacskan kivul hany eset mellett mennek el az emberek, es arra nem figyelnek fel, mert nincs korulotte felhajtas.

Erdekelne, hogy hanyan figyelnek arra, hogy olyan kozmetikumokat hasznaljanak, amiket nem tesztelnek allatokon stb. Maleficorol tudom, de masok tenyleg nem villogtattak a velemenyuket az ezekhez hasonlo temakban.

65. pp (válaszként erre: 64. - Gota)
2007. máj. 2. 16:19

Nem biztos, hogy az e topicon megnyilvánulókról írtam. Nem találok semmi erre utalót a hsz-emben.


De ha már ez előjött: Az "itteniek" közül is jópáran csak a cica ügyén kezdtek el pattogni ennyire. Eddig nem nagyon láttam pörögni az állatvédős topicocat...

64. gota (válaszként erre: 63. - Pp)
2007. máj. 2. 15:57
Ha végig olvasod az egész topicot, láthatod, h többen is is minden egyes esetben, ami a környezetünkben történt, felháborodtunk, és megpróbáltunk segíteni...
63. pp
2007. máj. 2. 15:48

Hányok az ilyentől, mikor 1db eseten mindenki húde felháborodik, pedig naponta millió ilyen történik, de azt le se szarják, mert nem mutogatják a TV-ben.

Nem kell arra gondolni, hogy akkor én is macskákat ölnék, de ez az álszentség undorító, ami ekörül van.

2007. máj. 2. 15:37
Én kiskoromban véletlenül ráléptem egy csigára és egész este sirtam:) Már általánosban is úgy gponoltam,hogy én majd állatvédö leszek:) bár ez egy szélmalomharc,én bizok benne és magamban...
61. gota (válaszként erre: 36. - Zena01)
2007. máj. 2. 15:03
Szerintem normális ember erre így reagál... Én egyszer véletlenül elütöttem egy galambot, aki nekirepült a szélvédőnek...
60. gota (válaszként erre: 35. - 80ASIQ)
2007. máj. 2. 15:02
Gondolhatod! Csak hápogott. De az a baj, h nem is fogta fel, mit is mondott... (Szerintem még büszke is volt rá...)
59. sizsu
2007. máj. 2. 14:47

A bónusz! :


[link]

58. sizsu (válaszként erre: 57. - Sizsu)
2007. máj. 2. 14:44

Ha megnéztétek, vagy ha nem, kérlek akkor is klikkeljetek erre! :


[link]


Tenni kéne valamit...

57. sizsu
2007. máj. 2. 14:39

Tényleg CSAK az nézze meg, akit nem készít ki. Egyszerűen nem találok szavakat. Felháborító. Tudjuk, hogy sok kismacskát ölnek meg, de hogy ezt még díjazzák is. Ha nem könnyeztem volna meg ezt az embertelen szadizmust, akkor most röhögnék... Mármint hogy ez díjat kaphatott. A visszavonás sem változtat már sok mindenen...


[link]

56. 5464505f6a (válaszként erre: 55. - Szika)
2007. máj. 2. 14:24

Igen-igen,ameddig emberölésért elöbb kijön a börtönböl,mint aki kétszer betört valahova meg egyszer lopott ,ameddig milliárdokat csalnak el és felmentik öket,tényeg nem várhatunk semmit:(


Abban is igazad van,hogy vidéken meg sem fordul az emberek fejében,amior megszületik tavasszal az újabb adag kiscica/kutyus,és megölik öket vagy ahogy -jellemzöen inkább faluban-tartják az állaatokat,hogy valamit nem jól csinálnak.Valahol nagyon el van rontva vmi.

És ez is egy olyan dolog,hogy beszélnek róla még max.egy hétig,aztán mindenki elfeljti,de attól ezek a szörnyüségek folytatódnak tovább.


Na,végülis uazt irtam le mint te:)

55. szika
2007. máj. 2. 08:45

Egy reggeli műsorban hallottam a sztorit. Nagyon megdöbbentem, nem volt kellemes erre ébredni. Imádom a macskákat, kutyákat, és tulajdonképpen a hüllőkön kívül minden lényt (azokat csak azért enm, emrt elképesztő, mennyire félek tőlük). Szörnyűnek tartom, hogy valaki képes megkínozni egy védtelen állatot.


Ennek ellenére tényleg kicsit álszent dolog a hatalmas cirkusz, ami lett belőle. és pont azért, amit már lejjebb olvastam, és ami a saját tapasztalatom is. Ha annak nem adunk elég nyomatékot, hogy az emberölés az egyik legkomolyabb, legsúlyosabb bűncselekmény, és ezt maximálisan meg kell torolni, akkor mit várunk az állatvédelmi törvénytől, és a Btk állatkínzásról szóló renedelkezéseitől? Főleg, amikor vidéki térségekben nagyon nagyon gyakori, hogy megkínoznak, megölnek háziállatokat, rendszeresen verik őket, minősíthetetlen körülmények között tartják őket - a szomszédok, barátok tudtával - és nincs semmilyen következménye. A jogszabálymódosítások óta is csak az extrém, nagy médiavisszhangot kapott esetekkel törődünk (nagy általánosságban persze). Mással nem. Így tényleg álszent némiképp a felháborodás. Saját magammal szemben is ezt éreztem, miután órákat dühöngtem az egész történeten.

2007. máj. 2. 04:42
Legalább jó reklámot csináltak a filmnek.
53. pp (válaszként erre: 46. - Zena01)
2007. máj. 2. 03:42

"A díj visszavonva!!!!"


Álszent!

2007. ápr. 30. 19:29
A címe az iwiwen volt, a kuruc.infot nem nézem. Toeplernek nem hiszem, elöször mást nyilatkozott még s csak utóbb, a díja elvesztése kapcsán tagad...ex-jehovista tetü. Pedig még érdekelne is a film, ha nem lenne benne ez...
51. 80ASIQ
2007. ápr. 30. 00:49

www.kuruc.info:


Szerkesztőségünk megtudta az elmebeteg szörnyeteg telefonszámát is: 36-70-220-6119, illetve az otthoni mégjobb, főleg éjszaka: 36-1-256-1795. A perverz "műalkotás" ominózus jelenete megtekinthető VOLT (Már nem)


Olvasóink állhatatos kérésére közzétesszük kedvenc állatvédőnk lakcímét is, ha netán valaki a Hogyan bánjunk egy beteg háziállattal utolsó óráiban témakörben szeretne néhány szót váltani vele személyesen: XVII. kerület Helikopter utca 5.


(A magánvéleményem az, hogy a kuruc.info-val óvatosan kell bánni.)

50. 80ASIQ (válaszként erre: 49. - 4c35511f0b)
2007. ápr. 29. 23:15

Köszi az infót, a következő nyilatkozatot találtam az oldalán amit ezennel ide is beteszek:


"Kedves Gonda Lajos, Csapóné Györgyi, Siegfried, 111 111, balazsfoto, Németh Miklós Barnabás, Popescu Róbert, Teuerling Renáta, Dobos 'Pálos' Attila, halottember halottember, Fábry József, Man Drill, Jászberényi Lehel, Frikker Istvan, Király Tigris, Varga Kálmán, Kasza Tibor, Anno Nim, Szakács Bettina, Lőrincz Gábor, Fehér Andrea, G K és mindazok, akik írtak nekem...


Az Álszent c. film provokáció, semmi egyéb. Azt reméltem, nem csak azok ébrednek fel, akik szeretik az állatokat, hanem azok is, akik nem találják az Istent. Amikor a 38. Filmszemle nevezési lapját írtam, több barátom is figyelmeztetett, ebből botrány lesz. Azt mondtam nekik, szeretem a botrányt, mert a botrány ébren tart.


A fenti levélírók közül sokan kérdezték, művésznek tartom-e magam. Mi a művészet? Ha mindazok művészek, akiket ma művészeknek kiáltanak ki, azt mondom, nem vagyok művész. Nem érdekel a szépség maga, ha a sötétség titok marad.


A film egyik jelenetében elpusztul egy ártatlan élőlény. Amikor ezt a filmet készítettem, nem gondoltam arra, hogy ilyen eszközzel éljek. Véletlen hozta, hogy így történt. Nem én fojtottam meg a kiscicát, de amikor egy kollégám megmutatta a képet, azt mondtam, ennek a felvételnek ebben a filmben szerepelnie kell. Megkérdeztem, honnan a felvétel. Azt a választ kaptam, hogy egy beteg, életképtelen állatot fojtottak vízbe. Hazánkban számos kiskutya és macska így pusztul el, amikor a vidéki házak tornácán megszületnek. Dacára, hogy nem életképtelenek.


Filmjeimet nem eredeti hanggal készítem. Filmjeimnek érthetetlen nyelve van. A feliratok közlik, hogy a szereplők mit mondanak. Először a képek születnek meg, később az, hogy ezek a képek mit jelentenek. Amikor beemeltem a kiscica agóniáját a jelenetbe, még én sem tudtam, hogy ennek milyen szerepe van. Azt tudtam csak, hogy egy ilyen tragédiának szakrális tartalma lesz, és az is lett. A filmben a jelenet egy álom. A szekta vezér találkozik Istennel és elkéri tőle azt, ami az Istennek a legszentebb, majd kivégzi azt. A botrányos kép azt a vallásos szimbólumot idézi fel, amikor a Bárányt feláldozzák a bűnért.


Soha nem öltem állatot, és nem is ölök a jövőben sem. De nem vagyok álszent, tudom, hogy cipőm és ruhám állatbőrből készült, mint ahogy eledelem is. Elítélem azokat, akik érző lényeket kínoznak, de nem ítélem el azt az operatőrt, aki egy ilyen eseményt megörökít.


Arra a kérdésükre, hogy zsidó vagyok-e, a válaszom, legjobb tudomásom szerint nem.


Arra a kérdésükre, hogy homoszexuális, vagy pedofil vagyok-e, biztos válaszom, hogy nem.


Végezetül arra kérem önöket, hogy amennyiben továbbra is gyűlöletet éreznek irántam, és meg akarnak ölni, azt velem közöljék, családtagjaimat ne üldözzék.


Toepler Zoltán"


Ami engem illet, el kell gondolkozzam rajta.

Nem látok bele a fejébe, nem tudom őszinte vagy sem.

49. 4c35511f0b (válaszként erre: 48. - 80ASIQ)
2007. ápr. 29. 23:01
Nézd meg az oldalát, ott írt azoknak az embereknek, akik szeretnének neki üzenni...
48. 80ASIQ (válaszként erre: 46. - Zena01)
2007. ápr. 29. 22:50

Ennek örülök!:)

Szerettem volna "gratulálni" toepler zoltánnak a nagyszerű alkotásért meg a díjért, de kézbesíthetetlenek a neki szánt levelek. Az iwiwen rajta van.

47. 4c35511f0b (válaszként erre: 44. - 4c35511f0b)
2007. ápr. 29. 20:20
Szerencsére már visszavonták...
46. zena01
2007. ápr. 29. 19:33
A díj visszavonva!!!! Hát ez is valami, bár szegény cicó ettől nem támad fel.
2007. ápr. 27. 00:19
Eloszor nekem is ez fordult meg a fejemben, hogy az ilyen embert a minimum, hogy szamuzzek a mediumokbol. Kivancsi leszek a folytatasra, bar nincsenek illuzioim. :(
2007. ápr. 27. 00:15
Sajnos ebben az országban, mindent meg lehet tenni...máshol az életben nem kapna munkát, itt meg? DÍJ?
43. 80ASIQ (válaszként erre: 42. - 9a2354601b)
2007. ápr. 26. 22:04

A magunk szerény módján próbálunk erre emlékezni. És felhívni minél több ember figyelmét. Az iwiwen is betettem egy linket ami az esettel kapcsolatos cikkre mutat.


Macskajaj:

[link] &sid=2688

2007. ápr. 26. 21:42

Az is jelez valamit, hogy ilyen gyorsan elsímult az ügy. Volna olyan ország, ahol ilyen cselekedett után az illetők kiírnák magukat a társadalomból.

Nagyon jól tudták előre, hogy nem lesz bántódásuk. Itt tartunk sajnos. Állítólag az is egy társadalom fokmérője, hogy hogyan bánik az állatokkal.

41. 80ASIQ (válaszként erre: 38. - 363d535da9)
2007. ápr. 26. 20:15

Én is szoktam ilyet mondani.

(De azért remélem, akinek nem inge, nem veszi magára! :))))

40. 80ASIQ (válaszként erre: 39. - 4912cc9864)
2007. ápr. 26. 20:14
Ha tudsz valamit nyugodtan leírhatod. Tőlünk ennyi telik. Ha jól tudom 228 ember látta már ezt a topikot. Ez is valami, bár nem 8 millió! :)
2007. ápr. 26. 14:51

Szerintem azaz ember nagyon sok más ember elött leírta magát...

Én legszivesebben, mindenkivel, aki ebben a filben segített és végigaszisztálta valamilyen formában, úgyan ezt érdemelné

2007. ápr. 26. 14:36

A filmből egy nagy tanulságot le lehet vonni:


Az ember a legnyagyobb állat!!!!!

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook