Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állatkínzás: Tímár Péter díjazta fórum

Állatkínzás: Tímár Péter díjazta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2007. okt. 31. 19:21

Van egy kutyus,akire,nyáron "találtam",vagyis inkább fölfedeztem,és nagyon sovány volt.Mgesimogattam és ahogy a bordái érintették a kezemet,rögtön tudtam hogy mit kell tennem.Nagyon hosszú ideig etettem,m ndenfélével,szegény irtóra ki volt éhezve.Gyakran mikor hazajöttem a suliból ő ott várt a kapum előtt ,nagy éhes szemekkel,és én rohantam be egy kis ételmaradékért,vagy amit a mi ktyáim nem ettek meg azt Neki adtam.Teltek a hetek,és egyre jobban sikerült "felhízlalnom",annyira,hogy már egészen normális külseje lett.Na ekkor jöttünk rá hogy terhes.És akkor már anyáék is besegítettek az etetésben,és amikor csak megláttuk Őt az utcán odajött hozzánk,mindíg adtunk Neki valami jó falatot.Aztán egyszer csak eltűnt egy időre,és mikor keresésére indultunk,hogy mégis hova tűnt az-állandóan-sovány-állandóan-éhes kutyus,hát megláttuk a * utca egyik kertjében 3 tündéri,angyali,szívlágyítóan édes apró kutyussal,amint szoptatta Őket.Rögtön beléjük szerettünk.Aztán egyszer csak eltűnt az egyik csöppség,épp aznap este ,futás közben pedig egy hajszálra ugyanolyan Kicsi Csodát láttunk egy férfinél,és mikor megkérdeztük honnan van ez a Tünemény,Ő azt mondta,hogy találta...Szóval az első kutyus gazdira lelt.(Egyébként épp ma délután beszélgettünk az utcából egy lánnyal,akinek van két kutyája,és ő azt mondta hogy az egyik kutyája az apuka,és ezen a három kutyin kívül volt még 9 másik.)Ekkor történt az ,hogy egyik nap épp igyekeztem Böbéékhez(így hívják a mama-kutyát),és láttam hogy kint vannak az utcán,és ott eteti kölykeit.Odamentem Hozzájuk és megsimogattam Őket,és Böbének adtam enni,mert ugyebár a kicsik még nem ehetnek ilyen kosztot.Ekkor kijött a házból egy hárpia,és elkezdett velem ordítozni ,hogy küldjem már vissza hozzá a kutyáját,mire én megkérdeztem ,hogy merre tud visszamenni ugyebár,de ő nem tudta ,azt mondta keressem meg,és visszaviharzott a házába.Mondanom se kell Böbe úgy félt tőle,mint ha tényleg egy sárkány lett volna.Nem csodálom,hogy mért vannak kint az utcán szerencsétlen kutyusok.Egyébként a kertbe úgy tudtak bemenni,hogy a szomszéd kertnek a kerítésén volt egy lyuk,amin keresztül átmentek a "saját"kertjükbe.Azután szépen elvitték a másik kis kutyust is,így maradt már csak egy kutyi,meg persze Böbe.Továbbra is hozzánk jártak enni,inni,és néha mi is sétáltattuk Őket,vagy az a lány akinek a kutyája az aki a kölyök kutya apja.Ma mikor beszélgettünk ezzel a lánnyal Ő mondta,hogy jön valaki Erdélyből aki valószínűleg elviszi ezt a kölyök kutyust,de ha nekünk kell,akkor mi is elvihetjük ,szóval nem igazán értem a helyzetet...Mindenesetre tündériek mind a ketten,és addig is megpróbáljuk etetni Őket,mert nem akarjuk,hogy elvigyék Őket,mármint a sintérek,vagy valami.Én csak örülnék ha jó gazdihoz kerülnének,olyanhoz akit lehetőleg ismerünk,és nem olyanhoz,mint az a hárpia,akinek remélem nincs gyereke,mert nem akarom hogy más is megtapasztalja ennek a banyának a hanyagságát.És ráadásul,am még láttuk azt is ,hogy a kerítésen lévő lyuk be lett tömve...!Ezzel a kis történettel nem akarok senkit sem megijeszteni,csak óvatosságra inteni,hoyg tudjátok,hogy mindig lesznek gonosz,hanyag emberek,akik hagyják elfajulni a dolgokat,addig,amíg egy társuk életét a veszélybe sodorják.Nem tudom mi lett volna Böbével,ha nem találok Rá nyáron.De rátaláltam,és ez a lényeg.Csak sajnos nem tudok a világ összes kóbor,elveszett,éhes kutyáján segíteni.Ezért hívnám föl a figyelmeteket ,az összes ilyen helyzetben lévő kutya,vagy más állat segítésére,ha más nem egy telefonnal egy állatmenhelyre,vagy egy olyan emberhez,akinek nincs állatkája,és szeretne.És ez az ember tisztelné és szeretné az állatokat.Mert szerintem az nem emberi dolog hogy így bánjunk egy társunkkal,főleg hogyha ő nem vétett ellenünk semmit,és nem tudja megvédeni magát mert úgy fél.(jó példa erre Böbe:ha akarta már rég megehette volna a hárpiát,de úgy látszik nagyon fél tőle)Szóval mindezzel csak arra hívnám fel a szíves figyelmeteket,hogy vigyázzatok úgy az állatokra,mint ahogy saját magatokra,vagy szeretteitekre vigyáznátok!!!!!!!!!!!



"Kutya nélkül is lehet élni;de minek?"

156. 80ASIQ
2007. okt. 13. 22:09

(Képeket ide sajnos nem lehet betenni, de egyébként a kuruc.info-n sem látszik jól.)


Veszélyeztetett dél-kínai, és a már kipusztult perzsa tigris a képeken

2007-10-13. 17:21:47



Egy dél-kínai tigris


A nagyon ritka tigris-alfaj, a dél-kínai tigris egy példányát fényképezte le egy kínai földműves - jelentette be a kínai hírügynökség pénteken. Évtizedek óta nem láttak ilyen alfajt. Fotót viszont még nem küldtek róla, mellékelünk hát egyet egy fogságban élőről. A felvétel a hong kongi reptéren készült 2007 áprilisában.


A kutatók azt hitték, vadon már nem is él ilyen tigris, csak fogságban. Legutóbb 1964-ben láttak vadon élő dél-kínai tigrist. A kommunista vezető, Mao Ce-tung az 1950-es években kártevőnek nyilvánította az akkor még jó 4 ezres kínai tigrispopulációt és kampányt hirdetett kiirtásukra - vélhetően azért is, hogy csapást mérjen a buddhizmusban és más ázsiai vallásokban fontos szerepet játszó ragadozó követőire. (A szovjet büdöskomcsik hasonlóképpen bántak el a kászpi tigrisekkel.) Egy amerikai székhelyű állatvédő szervezet szerint további probléma, hogy a túlnépesedett Kínában kisebb lett a tigrisek természetes élőhelye és zsákmányállataik is megfogyatkoztak. Szakemberek maximum 30-80 példányra becsülik a ma szabadon élő dél-kínai tigrisek számát, azonban évtizedek óta alig látni belőlük egyet-egyet.


Fogságban még közel hatvan jószágot nevelnek - valamennyit Kínában, ahol mára szigorúan védetté váltak. De valószínűleg már túl későn. A fogságban élő 59 dél-kínai tigrissel kapcsolatos legnagyobb gond a beltenyészet, mivel a jószágok mindössze hat felmenőtől származnak.


A dél-kínai tigris, amelyet minden más tigris felmenőjének tartanak, egyike a hat (és nem öt, mint néhol a sajtóban tévesen megjelent) megmaradt tigris-alfajnak, igaz, a maláji tigrist csak 2004-ben nyilvánították önálló alfajnak a megfelelő genetikai vizsgálatok elvégzése után.



A már kipusztult kaszpi (perzsa) tigris


A korábban létezett 9 alfajból három, a bali, a kaszpi vagy perzsa és a jávai tigris már kihaltak. Legalábbis évtizedek óta nem láttak belőlük egyetlen példányt sem, jóllehet a fenséges és különlegesen dús bundájú perzsa tigris szórványos előfordulásáról vannak meg nem erősített beszámolók. A még előforduló alfajok: bengáli tigris, szumátrai tigris (a legkisebb tigrisféle a többitől leginkább elütő génkészlettel, egyes kutatók szerint új fajjá alakulóban van, mindenesetre nem sokkal nagyobb egy leopárdnál), maláj tigris, amuri vagy szibériai tigris (ez a legnagyobb macskaféle ragadozó a világon, közel 2,5 mázsásra is megnő), indokínai tigris


A tigrisek egykor Koreától Törökországig, Közép-Ázsiától az indonéz szigetvilágig, Indiától Mandzsúriáig és Afganisztánig mindenütt előfordultak, sorsuk a XX. században pecsételődött meg. Ma a természetben már csupán 4-5 ezer egyed fordul elő, túlnyomórészük Indiában él. A szinte biztos kipusztulás fenyegeti a szumátrai, az indonéz és a dél-kínai alfajt. Egyébként is, ha egy faj egyedszáma minimálisra csökken, állatkertekben sem tehetnek sokat megmentésükért az elkerülhetetlen beltenyészet miatt.


(Kuruc.info - FH - AFP nyomán)

155. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 153. - LoLiNa)
2007. okt. 8. 08:22
vagy megrakott lovasszekérrel,két halálsovány ló,vágtatnak,mivel az ürge áll terpeszben a bakon és üti folyamatosan a lovakat....úgy befognám a szekér elé hasonló módon!!!
2007. okt. 8. 07:44
Nem tudom megérteni az olyan embereket akik állatokat kínoznak, szerintem a háttérben arról lehet szó, hogy el vannak nyomva, és csak így élhetik ki az uralkodói hajlamukat. Mélységesen megvetem Őket. Remélem fog születni olyan súlyos szabályzás Magyarországon, hogy ezek az emberek az állatkínzás miatt kellőképpen megbűnhődjenek. Így később talán többször is meggondolják, hogy bántanak-e náluk gyengébeket.
153. LoLiNa
2007. okt. 8. 06:26
nekem a halálom, amit itt a faluban elég gyakran látok, egy faszi lovagol.. ezzel nem is lenne gond, oda"szól" hangosan, erélyesen a lónak, az hallgat rá és teszi amit kell, de hiába, mert üti is, csak nem értem minek??! gyorsabban tegye amit kell az a szegény paci? vagy élvezi a pasi, ha ütheti?? :( holott ért a szóból.. :(
2007. okt. 7. 23:38
Az egyik hörcsögünk kibelezte a másikat.:( Csak tudnám mikor lett kannibál,és miért?Azt írják a höris oldalakon,hajlamosak az agresszív viselkedésre ezek a pici állatok,és a szűk hely is kihozza belőlük ezt a...Nem is tudok írni róla.Az előbb takarítottam el a következményt,és kicsit sem élveztem.
151. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 150. - 0da025d011)
2007. okt. 5. 12:55
Ha átengedem a szomszéd kisfiút,akkor napi szintemn megismétlik,így nem felejtős a dolog....-)
150. 0da025d011 (válaszként erre: 149. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 5. 12:54
Szerintem nem állatkínzás,és biztosan viccesen nézhettek ki úgy együtt:)))))Kár,hogy olyankor sehol egy fényképezőgép.Marad az emlékezet és a képzelet:)
2007. okt. 5. 08:57

Az állatkínzás,ha a lúrkóim berakják a macsekot a játékkamionba?...a macsek nem menekült el,így annyira nem viselhette meg:-)


Tényleg...volt két kiscicánk,megnőttek és egyszerre lettek anyukák....egyiknek lett 7 cicája,a másikéi eltüntek,talán apacica elhordta őket apósom szerint...nálunk maradt két pici,az egyiket végül azokból is elajándékoztuk,ez volt kora tavasszal..a meglévő picicicát,aki már nem is olyan kicsi,a két nagy macska felváltva szoptatja még mindíg...:-)

2007. okt. 5. 08:54
Me mentünk bicivel a kövesúton,mivel bicikliút nincs...előttünk döcögött egy lovasszekér,mellette kutyák kísérték,így szóltam a lúrkónak aki a gyerekűlésben ült,hogy kisfiam megelőzünk egy lovasszekeret,ne ijjedj meg a kutyáktól(mivel nem voltak túl bizalomgerjesztőek)....megelőztük,a gyerek visszaszólt,hogy anya nem jol mondtad,ez nem ló volt hanem gebe....lehetne vicces is,de szegény tényleg csak vánszorgott a megrakott szekérrel...enni rég kaphatott,és akkor sem sokat:-)
147. 0da025d011 (válaszként erre: 146. - 0da025d011)
2007. okt. 3. 05:12
Tényleg nem...144.hsz,de most már nem javítok,ha...Na,nézem!
146. 0da025d011 (válaszként erre: 145. - 0da025d011)
2007. okt. 3. 05:11
A 143. hsz-ra ment volna az "esettanulmány"...Asszem,még nem ébredtem fel egészen.
2007. okt. 3. 05:09

A látvány volt mókás:)Sajna ,elég nehéz szavakkal ábrázolni az esetet.Valami olyasmi történt,hogy ez az "ifjú" próbálkozott,lecsúszott,majd volt puli,nincs puli.Beleesett abba a gödröcskébe,amit a kutyánk ásott(kapart).A gödröcske inkább gödör,és hogy mi célból áskál olyan hűségesen,még nem jöttem rá.Kaját nem rak bele.

Egyik ilyen gödörnek köszönhettem tavaszal a gipszemet.Én csak a közelben lévő málnát permeteztem...

144. 80ASIQ (válaszként erre: 143. - 0da025d011)
2007. okt. 3. 00:11

Az állatszex az jöhet! :)

Bár meglehetősen mérsékelten érdekel. Persze, ha tényleg mókás...

143. 0da025d011 (válaszként erre: 142. - 80ASIQ)
2007. okt. 2. 22:53
Pedig itt is kivesézhetnénk a szex témát:)Pl. elmesélhetném hogy csúszik le a kan puli a nőstény majdnem farkaskutyámról(farka van,csak nem faj,mert valami korcs összekutyulta).Na,de ez is inkább a sikertelen szex témája lenne:)Asszem, Te nem az állatok szexuális életére gondoltál...No,osztán?Ez is téma.:)
142. 80ASIQ (válaszként erre: 141. - 0da025d011)
2007. okt. 2. 22:30

Jól tetted!

Nem lehet utólag átnevezni a topikcímet, újat szerintem nem kell nyitni. Írunk és kész. A szexről meg írunk más topikba. 'Oszt' jól van! :)

141. 0da025d011 (válaszként erre: 138. - Ccd9bb7d17)
2007. okt. 2. 22:11

A napi látogatást nem ígérem,de jelentem:az egy kutyánk mellé jött vendégségbe egy puli.Már két hónapja vendég minálunk a gazdijával együtt.A gazdi renoválja a házát,és átmenetileg nálunk laknak.Hát,igen,csak ez a szőrmók micsoda anyámat tekinti falkavezérnek.A kisebbik lányom vett három hörit,akik köztudottan éjjel élnek aktív életet.Majd fogyott a létszám,egy hörcsög beszorult a mókuskerék alá,és eltemettük Őt.Volt már egy elég ramaty állapotban lévő cica is,Ő is a kicsi lányom szerzeménye.Zsebpénz cicakajára,és Kira remekül van.És akkor a nagyobbik lányom hozott két cicát,akik tök egyformák.Jaaa,mindegyiküket én etetem.Úgy teszek,mintha nehezemre esne:)Ez elterelő hadművelet,mert így a gazdik is rájuk néznek.

Ebben most semmi állatkínzás,egyedül annyi,hogy a kutyánkat kénytelenek vagyunk láncon tartani,mert kedvenc eledele a nyers baromfi.

Valahol elkellett mesélnem,és ez tűnt a legmegfelelőbb helynek.

140. 80ASIQ
2007. okt. 1. 15:55

Röviden szólva:

[link]

139. gota
2007. aug. 3. 13:33

No? Senkinek sem kell Kormi?

Nem baj, mert közben megbeszéltük Apával, h nem is adjuk senkinek! Ahol már 3 kutyunak jut szeretet és kaja, ott elfér a 4. is...

(Pláne, mert gyakorlatilag 2 kert van, hiszen Apum a szomszédban lakik és mindig nyitva van a kapu, szóval akkor jönnek-mennek, amikor akarnak! :)

138. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 137. - 80ASIQ)
2007. júl. 31. 13:49
Nincs mit,tényleg jó fórum...szóval mindenki napi egyszer legalább nézzen be és fenntmarad...téma sajna van bőven....
137. 80ASIQ (válaszként erre: 134. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 31. 13:47
Köszönöm! :)
136. gota (válaszként erre: 134. - Ccd9bb7d17)
2007. júl. 31. 12:58

És milyen jól tetted! :)

Ezennel megfogadjuk, hogy életben tartjuk? ;)

135. gota (válaszként erre: 133. - Zena01)
2007. júl. 31. 12:57

Hát igen. Őszintén szólva sokszor előfordul, hogy egy-egy állatot az ember jobban sajnál, mint 1 embert... Mert az ember sokszor saját maga tehet a sorsáról (persze vannak kivételek), de egy állat az embertől függ...

Ha már itt tartunk, van egy nagyon kedves, nagyon szófogadó, közepes testű fekete kutyusunk, akit a múlt héten mentettünk ki a "gazdái" karmai közül, szegényke kis híján éhen halt...

Most ideiglenesen nálunk van, de nekünk már 3 kutyánk van, úgyhogy ha találunk neki megfelelő gazdit, akkor odaadnánk... Csak és kizárólag szerető gazdikhoz... Eleinte szegényke nagyon félt mind tőlünk (emberektől), mind a többi kutyustól, de mostmár egészen jól szocializálódott nálunk... A gyerekekkel nagyon kedves, sokat játszik velük, láthatóan szereti őket. Ha valakit esetleg érdekel, írjon privit. :) Remélem, sikerül jó helyet találni neki!

2007. júl. 31. 11:58
Mivel olvastam a cica-vajaskenyér dillema fejtegetése közben hogy pang a topikod,gondoltam "előre hozom",hátha többeknek szemet szúr.Jó téma,érdemes foglalkozni vele...
133. zena01 (válaszként erre: 129. - Gota)
2007. júl. 11. 10:27
Szegény lovak. Még őket is lehet kínozni. Pedig többet érnek mint némely ember.
132. gota (válaszként erre: 131. - 80ASIQ)
2007. jún. 21. 14:11

:) Á, nem dolgozom itt. Ezt mindenki a meló mellett csinálja. Tehát ennek az alapítványnak nem kell fenntartania magát, ahogy mondjuk a legtöbb hivatalos alapítványnak. Itt senki nem kap fizetést, így a beérkező adományokat teljes egészében az állatokra lehet költeni.

De minden segítség jól jön: a múltkor pl. szólt a nő, ahol szoktam tápot venni, hogy van kb. 20 kiló megmaradt, majdnem lejárt szavatosságú táp. El nem adhatja, de szívesen odaadja az árva kutyusoknak. Így került az Illatos útra.

Amúgy most is van egy mentésre szoruló 4 hónapos angol bulldog kislány, aki gazdát keres. Mindjárt nyitok neki egy új topicot. A jó fej gazdái, ha nem sikerül neki gazdát találni, 2 hét múlva elaltatják. :(

131. 80ASIQ (válaszként erre: 129. - Gota)
2007. jún. 20. 23:08

1. bek.:

Örülök neki.

Nem tudom, hogyan fogom észrevenni az alapítványt. Mint a reklámokat? Mejd hívd fel a figyelmem rá, ha meglesz.

2.bek.:

Igen, tisztában vagyok azzal, hogy mennyi állatnak, embernek rossz a sora! Nem baj az, ha beszélünk róla. Hátha jelent valamit...


Valamilyen állatvédő társaságnál dolgozol?

130. 80ASIQ (válaszként erre: 128. - Pp)
2007. jún. 20. 23:03

Nahát!

Tényleg!

129. gota
2007. jún. 20. 16:54

Én is hiányoltam. Ám ha egyedül hőbörgök egy topicban, annak nem nagyon van értelme, legalábbis szerintem. De! Közben érdeklődtem Hoxától, mi lehetne a módja annak, h egy általam ismert és elismert alapítvány megjelenhessen a holnapon.

Jelentem: folyamatban! :)

Sajnos lehet, h igazad lesz: és kidühöngtük magunkat, aztán el is felejtettük. Pedig hány olyan állat van mindenkinek akár a közvetlen közelében, akinek segítségre van szüksége!

Legutóbb 2 pacit kellett megmentenünk, mert a tulaj szó szerint éheztette őket! Nem akarta megvenni a drága zabot nekik, viszont rengeteget dolgoztatta őket, így szegénykék teljesen lesoványodtak...

Láttátok volna szegénykéket! :(

128. pp (válaszként erre: 127. - 80ASIQ)
2007. jún. 20. 16:40
lásd a #107-est.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook