Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Állatkínzás: Tímár Péter díjazta fórum

Állatkínzás: Tímár Péter díjazta (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
247. töprengő (válaszként erre: 246. - 80ASIQ)
2013. márc. 17. 07:56

Igen a facen én is belebotlottam egy két képbe. Gyönyörű azt hiszem Német juci lehetett, nagyon megsérült. Próbálták megmenteni, de mivel bénultak a hátsá lábai, meg valami más baja is volt, altatás mellett döntöttek. Nyakán volt sérülés.

Nálunk is találtak erre arra kitett kutyusukat.

Volt rá példa pár napos, és szatyorba volt kitéve. Van egy pár nagy állatvédős ismerősöm. Szerencsére megtalálták, és cumisüvegből, bébi tápszerrel etették.

Pár nap múlva az anya kutya is megkerült. Felnevelte a kölyköket.

Hát ja mit kezdenénk ha épp teszi ki a kölyköket? Nem tudom.. Megverni, ahhoz kicsi vagyok, nem vagyok " Csáki Csán ". Feljelenteni? Betörés van, se tudnak a rendőrök azonnal kijönni. És, és akkor az " igazi " kínzás alatt amit értünk, nem is beszéltem...

Törvény van, de túl sokat nem tudnak érvényesíteni, szerintem. Max elkobozzák, és megy a gyepire.

Gyepin, kicsi ketrecba van. Hirdetik az állatvédők, és vagy valaki megszereti a kép alapján, elviszi ideiglenesen, vagy nem.

246. 80ASIQ (válaszként erre: 245. - Töprengő)
2013. márc. 17. 01:21
Megdobbant a szívem, hogy újra előkerülni látom ezt a topikot. Nem tudom, hogy van-e kedvem írni vagy nincs. Tehetetlennek érzem magam. Tudom, hogy sokan rosszul bánnak állatokkal, de az illetők szerencséjére nem tudom őket rajtakapni. Azért annyira nincsenek szem előtt. Na, de ha rajta is kapnám őket, mit tehetnék? Meg nem verhetem mert akkor engem büntetnek meg, feltéve, ha nem ő az erősebb, ha feljelentem, akkor sem reménykedhetek sokban. Nagy ritkán bemondja a tv, hogy felfedeztek ilyen bűncselekményt, de azt már nem tudni, megbüntették-e az illetőt. A Facebookon sokszor tesznek fel sokkoló képeket, de sokan direkt kérik, hogy mellőzzék ezeket mert rossz hatással van rájuk. Őket is meg lehet érteni. ami keveset tudok tenni az az, hogy szeretettel bánunk saját kedvenceinkkel (Még szép!!), adunk a madaraknak. Jó látni, hogy összejönnek, "buliznak" a kertünkben. Volt négy doboz kutyakajám, amit valamiért nem ettek meg a kutyáink. Szemre, orra, nem látszott semmi rendellenes a kaján. Mindegy, kivittem a kutyamenhelyre, ahol örömmel átvették. (ingyen persze) Szerény adag, de tán a semminél több.
2013. márc. 16. 21:20
Sőt az utso hsz óta sokminden történt. Nincs kedvetek írni?
244. A2880
2009. máj. 1. 13:00

Sajnos nem bírom a filmet megnézni,nyugtatót kellene bevennem utána.

Amíg én azon fáradozom a mai nap is,hogy két kihajított cicát hazavigyek,akihez már napok óta etetni járok,hogy hozzám szokjanak,mert olyan bizalmatlanok az emberek felé,addig emberek érzéketlenül leölik az állatokat szerte a világban.

Szomorú,hogy kevesen vagyunk és nem tudjuk őket megvédeni.Én ott vagyok e kevés emberek között és ölni is képes lennék értük!

243. 80ASIQ (válaszként erre: 242. - Sundance)
2009. ápr. 30. 19:22

Pontosan ezért hoztam létre! Ha másképpen nem tudok ártani e neves filmrendezőnek, legalább megpróbálom tudatni minél több embernek. És ezért nem érzem undoknak magam.

Jobban megmagyaráztad, mint én saját magamnak! :)

2009. ápr. 30. 15:41
Szerintem, akik az állatokat kínozzák, azok mind nagyon betegelméjű férgek! Jó pár évre bezárnám őket, és legalább olyan kínzásban részesíteném őket, amilyeneket ők okoztak szerencsétlen, védtelen állatoknak. Elszorul a szívem, ha ilyen esetekről hallok. Nagyon örülök, hogy létrehoztad ezt a topic-ot! Hadd tudja meg a világ, hogy közismert, sőt elismert emberek is mekkor a férgek tudnak lenni!
241. 80ASIQ (válaszként erre: 240. - Indián lány)
2009. ápr. 28. 10:31
Igazad van. Már az is valami, hogy büntetendő.
240. Indián lány (válaszként erre: 239. - 80ASIQ)
2009. ápr. 27. 22:27
Már az,de a tettest sajnos sokszor nem ismerik,nem találják.De hála Neked,és a hozzád hasonlóknak,egyre nagyobb nyilvánosságot kapnak a leleplezett esetek,bár én nem azt tapasztalom,hogy ez bárkit is visszatartana ettől a kedvtelésétől.
239. 80ASIQ (válaszként erre: 238. - Indián lány)
2009. ápr. 27. 21:51
Ezt a topikot ha jól emlékszem három helyen hoztam létre. A régi RTLKlub fórumon két helyen, de az egyik helyről törölte a moderátor azzal az indokkal, hogy ugyanaz a topik nem szerepelhet két helyen. Azt án később magát az RTLKlub fórumot is megszüntették. Csak itt maradt meg ez atopik amit azért hoztam létre mert annyira felháborított az az emlékezetes macskás jelenet és a világgá akartam körtülni ezt az esetet. Nem tudom, szerencsés dolog-e állatkínzással foglalkozni topikban, mert sajnos hangulatromboló, mint ahogyan olvasom. Viszont remélem, hátha legalább egy kicsit hozzá lehetne járulni ahhoz, hogy ne bántsák az állatokat, illetve az állatkínzás büntetendő legyen. Vagy már az? Talán, de keveset tudok erről.
238. Indián lány (válaszként erre: 1. - 80ASIQ)
2009. ápr. 27. 00:30
Ez a topik mindig élni fog,mert mindig lesznek az állatoknak barátai,és ellenségei is!
237. Indián lány (válaszként erre: 233. - Cskata)
2009. ápr. 27. 00:27
Ezt nemrég megkaptam én is e-mailben képekkel.Alig bírtam abbahagyni a sírást.Ki kellett mennem a kutyáimhoz,hogy megnyugodjak.A férjemnek csak elmeséltem,de később azt mondta,hogy nem kellett volna.Teljesen padlót fogott.
2009. ápr. 27. 00:18
Aki állatot kínoz, és aki díjazza, az megérdemelné, hogy őt is megkínozzák. Az állatok is érző lények, nekik is ugyanúgy fáj egy tűszúrás is, mint nekünk, embereknek, csak más a kinézetük, több rajtuk a szőr/toll, és idegen nyelvet beszélnek, ha fáj valami, nem azt mondják, aúú, hanem nyüszítenek, nyarvognak, pittyegnek, vagy bármi más... Ettől ők nem éreznek kevesebb fájdalmat, ha bántják őket.
235. Zsuzsa88 (válaszként erre: 233. - Cskata)
2009. ápr. 27. 00:16
Ez nagyon durva... Bőgök! :'(((
234. 80ASIQ
2008. jún. 9. 23:43
Nagyon szomorú. Sajnos nem tudok erre mit válaszolni. Írjam azt, hogy az ilyen embereket megbüntetném? Hát meg, az biztos!
233. cskata
2008. jún. 9. 14:25

"Kedves Anyu és Apu!

6hetesen magatokhoz vettetek, sokat játszottam a gyerekekkel és nagyon boldog voltam Veletek. Ahogy nőttem, egyre nőtt a mozgásigényem és vele együtt az étvágyam is. A gyerekek nem akartak velem játszani, ha odamentem egy simiért,sokszor még belém is rúgtak. Aztán egy nap beültettetek a kocsiba. Én olyan boldog voltam, végre hónapok óta először látok mást is a kennelen kívül. Az autópálya szélén álltunk meg. Eldobtátok a labdámat. Futottam utána, de mire visszaértem Ti már sehol sem voltatok. Kétségbeesetten rohangáltam a kocsik között, labdával a számban. Az autósok dudáltak, de volt olyan is, aki még rá is gyorsított. Ki akartam futni az út szélére, mert nagyon féltem. Hirtelen egy hatalmas ütést éreztem az oldalamon és többet nem tudtam felállni. Nagynehezen kikúsztam az út mellé. Próbáltam utánatok menni, de nem sikerült. Körülöttem minden véres volt. Fáztam, sötét volt és féltem. A labdámat még mindig fogtam, biztos voltam benne, hogy visszajöttök értem. Hiába nyüszítettem, ugattam, senki nem állt meg segíteni. Több órás fekvés után megállt mellettem valaki, nem törődve a vérrel és a sárral, betett az autóba. Egy fehér köppenyes férfi szaladt a kocsihoz, amikor megálltunk. Már csak a fejét csóválta. Új gazdám, aki 15perce ismert, nagyon sírt és megölelt. Csak akkor engedtem el a labdámat, hogy megnyaljam a kezét, hogy azt tudjam neki mondani: "Köszönöm". Aztán elaludtam, az utolsó dolog, amit hallottam, gazdám kétségbeesett zokogása volt.

Már nem félek, nem fázom és nem fáj semmim sem.

Meghaltam. Talán ha nem rágom szét a cipőket és nem eszem annyit, még mindig élhetnék..."

232. fcf0c655e6 (válaszként erre: 10. - Szemmelver)
2008. ápr. 26. 03:01

Gondoltad volna, hogy az a hulye kismacska is erez?

Valoszinu nem. Kulonben nem irtal volna ilyen dumat le.

Ugy nezem, hianyzik beloled a kepesseg arra, hogy masok szenvedeseit megertsd.

Megha az csak egy hulye kismacska is!

Nem irigyellek...

231. Buba03
2008. jan. 28. 17:36
igaz..
230. 6f773a273c (válaszként erre: 228. - Buba03)
2008. jan. 19. 11:25
Valószínűleg ilyen még meg se fordult a nem létező agyában..
229. 80ASIQ (válaszként erre: 226. - 6f773a273c)
2008. jan. 18. 21:50

Pedig a többi rész lehet, hogy elviselhetőbb...

...

Büntetni kell(ene)!

228. Buba03
2008. jan. 18. 21:17
nemtudom mit szólna ha vele is ezt csinálnák..
227. Buba03
2008. jan. 18. 21:16
én az ilyen embereket soha nem fogom megérteni..
226. 6f773a273c (válaszként erre: 223. - 80ASIQ)
2008. jan. 17. 17:43

Jaj,nem dehogy,csak azt a részt,aminek leírtátok a webcímét...az is elég volt...

Barátnőmmel is elbeszélgettünk egy kicsit,és úgy látom nagyon sokaknak egyezik a nézetük azzal kapcsolatban,hogy az állatkínzás,bármilyen formájú is,bűntény,és büntetni kell.

225. 80ASIQ (válaszként erre: 224. - Pp)
2008. jan. 17. 16:31
Oké, rendben, értelek :)
224. pp
2008. jan. 17. 13:10
Mivel többen sem értették ezért így általánosan kiemelem: nem azt írtam, hogy ha nem volt törvény, akkor lehet kínozni, hanem azért nem volt büntetés mert nem lehetett megállapítani, hogy mikor történt az eset (volt-e már törvény akkor) Csak felhívtam 80asiq figyelmét, hogy más indoklás miatt nem büntetnek, mert nem mindegy.
223. 80ASIQ (válaszként erre: 221. - 6f773a273c)
2008. jan. 16. 22:01

A teljes filmet végignézted?

A fene tudja miért, de valahogy nem vagyok rá kíváncsi.

Ennek ellenére megkérdezem - eltekintve a botrányos résztől - milyen a film?

222. lily3 (válaszként erre: 221. - 6f773a273c)
2008. jan. 16. 21:28
Egyetértek!!!
2008. jan. 16. 19:06

„Aki gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy a pusztulását okozza,…vétséget követ el, és két évig terjedő szabadságvesztéssel, közérdekű munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendő."


Ez egy törvény,amit még régen írt ide valaki(bocsi,már nem emlékszem a nevére)azt hiszem nagyon illik ide,meg úgy általában:megnéztem a filmet...hát először fel se fogtam mi történik...az egészben azt nem értem hogy azt az embert,aki ilyet tesz,aki bántja az állatokat,azzal mért nem teszik ugyanazt mint amit ő tesz egy védtelennel szemben.Fojtsák vízbe azt aki,ezt tette mással.A másik amit nem értek az az hogy az állatot mért kell kínozni????!!!!Mit tett?Az a baj hogy él?Nem!Inkább az a baj hogy olyan emberek is élnek akiknek ez a szórakozásuk:hogy állatot kínoznak!Az állatnak több oka van élni mint az embernek!Az ember öl oktalanul állatot,nem fordítva!


Aztán:pp!Már nem azért de ha egy ember állatot kínoz,vagy meg is öli,akkor senki le se sz**ja hogy volt e rá törvény hogy szabad-e vagy sem!Ha valamire nincs törvény akkor az automatikusan azt jelenti hogy azt meg lehet csinálni?Az aki így gondolja és nyugodtan kínozza az állatokat,annak nem hogy nincs szíve,az nem emberi dolog!Ebből azt akarom kihozni,hogy aki állatot kínoz,az elmebeteg,nem ember,hanem valami szörnyés(és ezt teljesen komolyan mondom).Aki meg ezt le is filmezi:na azt kéne vízbe fojtani,karöltve az állatgyilkossal!Aki állatot tud ölni az embert is tud,és úgy gondolom hogy jó lenne már úgy kezelni az állatkínzást mint az emberölést.Mert ugyanaz.

220. 80ASIQ (válaszként erre: 219. - G.)
2008. jan. 15. 23:08
Isten őrizz, hogy bárkit is rákényszerítsek!
219. G. (válaszként erre: 218. - 80ASIQ)
2008. jan. 15. 22:56
Ja ne.Rossz belegondolni.Nekem elég volt egyszer.Sok is.
218. 80ASIQ
2008. jan. 15. 22:55

Megint ránéztem a kurucra.

Ezen a helyen (még most) teljes terjedelmében bemutatják a jelenetet!


!!Tényleg csak erős idegzetűeknek!!


[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook