Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Álláskeresők!Kiváncsi vagyok hányan vagytok rajtam kívül?Nektek is olyan nehéz, mik a tapasztalataitok? fórum

Álláskeresők!Kiváncsi vagyok hányan vagytok rajtam kívül?Nektek is olyan nehéz, mik a tapasztalataitok? (tudásbázis kérdés)

1 2
45. Mya01
2010. máj. 4. 07:51
Nagyon elült a téma,csak nem találtatok állást,mert akkor én is megyek! :)
44. Mya01 (válaszként erre: 43. - Martian)
2010. ápr. 30. 15:50
Ez az év vicce :D :D :(
2010. ápr. 30. 15:49
nem gond most állítólag kapunk 1 milka új munkahelyet, úgyhogy a gondunk megoldva :DD
42. Mya01 (válaszként erre: 38. - Martian)
2010. ápr. 30. 15:47
Ez is baj, de az is igaz,amit írtál.Sok helyen próbálkozom én is, és nagyon sokszor azt hallom,hogy így is kevesen vannak,de nem vesznek fel embert,sőt,inkább elbocsátanak.
41. Mya01 (válaszként erre: 40. - Martian)
2010. ápr. 30. 15:44
Na ez az!Fel lehet tenni ezt úgy is,hogy mondjon el magáról mindent,amit úgy érez ránk is tartozik. Ha akarsz beszélsz róla,ha nem,nem.
40. Martian (válaszként erre: 39. - Sutoczkine)
2010. ápr. 30. 15:39
plusz még meg sem kérdezhetné, de persze ez nem tartja vissza őket
39. sutoczkine (válaszként erre: 37. - Mya01)
2010. ápr. 30. 15:37
Sajnos ez így van. Én egy állásinterjún azt mondtam erre a kérdésre, hogy nincs és nem is akarok. Erre a válasz: "Minden nő akar gyereket, aki meg azt mondja nem akar az hazudik." Vagyis a szemembe mondta, hogy én hazudok. Naná, hogy nem kaptam meg az állást. Pedig akkor még tényleg nem akartam gyereket.
38. Martian (válaszként erre: 37. - Mya01)
2010. ápr. 30. 15:35
nem ezzel van a baj, hanem hogy nem rég hallottam, hogy nagyon sok helyen lenne hely az állás keresőknek, csak valami rejtélyes okból nem vesznek fel oda senkit
37. Mya01 (válaszként erre: 34. - Sutoczkine)
2010. ápr. 30. 15:32

Köszi,nem túl biztató,de ez van.

Nem tudom miből gondolták,ha lejjebb veszik a gyed,gyes időtartamát,akkor nagyobb lesz a foglalkoztatottság?!

Az első kérdés: Van gyereke? Ha a válasz nem,akkor mikor akarnak?

ha igen,akkor mennyi idős?

Felháborító!

2010. ápr. 30. 15:29

[link]


úgy néz ki globális problémáról van szó :((

35. sorceress87 (válaszként erre: 34. - Sutoczkine)
2010. ápr. 30. 15:25
köszi
2010. ápr. 30. 15:22
Ezt a magyarorszag.hu-ról másoltam be.
2010. ápr. 30. 15:22

2010. május 1-jétől átalakul a gyermekgondozási támogatások rendszere, így a 2010. április 30-át követően születő gyermekekre már az új szabályok vonatkoznak. A 2009-ben elfogadott és holnap hatályba lépő intézkedés része a Bajnai-kormány azon komplex programjának, amelynek célja a foglalkoztatás bővítése, a gyermeket vállaló nők újbóli munkába állásának elősegítése, valamint a családalapítás és a munkavállalás összehangolása. Ezt szolgálják azok az intézkedések is, amelyek soha nem látott mértékben, 15-16 ezer új férőhellyel bővítik a kiskorú gyermekek nappali ellátást 2012-ig, valamint a munkaerőpiaci ösztönzők is, mint például a közszférában kötelező jelleggel bevezetett részmunkaidős foglalkoztatás.


A 2010. május 1-től életbe lépő változások részeként a terhességi gyermekágyi segély (TGYÁS) és a gyermekgondozási díj (GYED) megszerzéséhez szükséges 180 nap előzetes biztosítási idő 365 napra emelkedik, és a GYED legfeljebb olyan időtartamban vehető igénybe, mint amennyit a szülő biztosításban töltött, de továbbra is legfeljebb a gyermek kétéves koráig járhat. A gyermekgondozási segély (GYES) a gyermek második életévének betöltéséig jár, azonban figyelembe véve a méltányossági szempontokat az ikergyermekek, valamint a tartósan beteg, súlyosan fogyatékos gyermekek után folyósított gyermekgondozási segély időtartama nem változik.


A rendszer átalakítására azért volt szükség, mert a női foglalkoztatási ráta Magyarországon európai összehasonlításban nagyon alacsony, amelyhez az időtartamukat tekintve bőkezűnek mondható gyermekgondozási támogatások is hozzájárulnak. Az átalakítás eredményeképpen egy olyan gyermekgondozási támogatási rendszer jön létre, amely a szülők munkába állását ösztönzi és a kisgyermekes anyáknak nem kell választaniuk a gyermeknevelés és a munka között. A kormány a gyermekgondozási támogatások átalakítása mellett több olyan – egymásra épülő – intézkedést kezdeményezett, amelyek együttesen ösztönzik, elősegítik a gyermeket vállaló nők munkaerőpiacra történő visszatérését. A Bajnai-kormány a gyermekgondozási rendszer átalakítását vállalta a Nemzetközi Valutaalapnak (IMF) küldött szándéknyilatkozatában is 2009-ben.


A kormány 2012-ig 15-16 ezer új férőhellyel kívánja bővíteni a nappali ellátást, elsősorban európai uniós források felhasználásával és új ellátási formák kialakításával. Ehhez a törekvéshez kapcsolódóan már 2010. január 1-jétől 20 százalékkal emelkednek a csoportlétszámok. A bölcsődei férőhely-hiányt mérsékelheti egy új, a családi napközihez hasonló tartalmú, de egyszerűbb és rugalmasabb szabályozással 2010. január 1-jétől működtethető napközbeni ellátási forma, a családi gyermekfelügyelet.


Továbbra is elérhető a 2007-ben indult Start Plusz Program, amely a munkaerő-piaci szempontból hátrányos helyzetű, GYES-ről, GYED-ről visszatérő kismamák munkába állását segíti a munkáltatónak nyújtott járulékkedvezménnyel. 2010 januárjától pedig a közszférában kötelező részmunkaidőben foglalkoztatni a GYES-ről, GYED-ről visszatérőket amennyiben ezt kérik a munkáltatótól, legfeljebb a gyermek hároméves koráig.


A gyermekgondozási rendszer új feltételeihez való alkalmazkodásra megfelelő felkészülési idő állt rendelkezésre: a törvény csak azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2010. április 30-át követően születtek.

32. 10a37a7e15 (válaszként erre: 31. - Mya01)
2010. ápr. 30. 15:17
Áááááh, dehogy!!!
31. Mya01 (válaszként erre: 26. - Sutoczkine)
2010. ápr. 30. 15:16

Előtte vagy összesen?

..mert valaki meg azt mondta,hogy bocs nem szeretnék megsérteni senkit, de idézem, a "gyerekgyárosok" miatt kell ez,akik életükben nem dolgoztak, gondolom tudjátok kikre gondolt...

2010. ápr. 30. 15:16

Most mennem, de majd még jövök.

Pussz

29. Mya01 (válaszként erre: 25. - 10a37a7e15)
2010. ápr. 30. 15:15

Én is lelkiismereti gondot csinálok belőle,sőt tavaly nagyon sokat bántott a párom miatta,hogy nem dolgozom, nem értette meg,hogy nem kapok munkát és nem jókedvemben üldögélek otthon.

Munkaügyin keresztül tanfolyamra sincs esélyem,mert nálunk kategorizálják az embereket és az alapján lehet csak jelentkezni.Ősszel pl. csak gyógymasszőrnek jelentkezhettem,persze nem vettek fel, 100-ból 7 ember jutott be,ez is durva!

2010. ápr. 30. 15:14
Nekem a gyes és családi együtt 37900, szinte semmire nem elég :-).
27. sorceress87 (válaszként erre: 24. - Mya01)
2010. ápr. 30. 15:13
Na ez engem is érdekelne, az a baj h nekem csak 8 hónap van ledolgozva, szerintem semmit nem kapnék, és ez a nagy bajom. Egy fizu még most épp h elég, nem még, ha gyerek is lesz.
2010. ápr. 30. 15:13
Én is úgy tudom, hogy 2 év munkaviszonynak kell lennie.
2010. ápr. 30. 15:12
Azért az vigasztal, hogy sok hasonlóan gondolkodó van még a világon. Sajnos én lelkiismereti problémát csinálok ebből a munkátlanságból. Aztán eszembe jut, hogy mennyien vannak még rajtam kívül, és kicsit megnyugszom. Csak néha úgy érzem, hogy elszaladnak a napok, hetek és semmi eredmény. És még táppénzt sem kaptam, na ez is bosszant!
24. Mya01 (válaszként erre: 19. - Sorceress87)
2010. ápr. 30. 15:10
Hogy működik a gyed kérdés,nem tudod véletlenül?Ugye áprilistól megvariáltál és a barátnőm állítja,hogy előtte 2 éves munkaviszonynak kell lennie.Én is elgondolkodtam már ezen,hogy mi lenne ha jönne a bébi,de a párom nem szeretné,ő is úgy hallotta ezt a gyed témát,mint a barátnőm, vagy ez is csak egy kifogás?
2010. ápr. 30. 15:10
Csak lassan vége a babázós időszaknak, mert vagy szeptembertől vagy januártól megy bölcsibe. Sajnos 1 fizu nem elég :-(
22. sutoczkine (válaszként erre: 19. - Sorceress87)
2010. ápr. 30. 15:08
Ezt én is pontosan így gondoltam :-) és egy cseppet sem bánom.
21. sutoczkine (válaszként erre: 18. - 10a37a7e15)
2010. ápr. 30. 15:07
Engem is mindig megtalálnak, de én udvariasan megmondom, hogy el se kezdje, mert nem érdekel.
20. 10a37a7e15 (válaszként erre: 15. - Mya01)
2010. ápr. 30. 15:05
Akkor jó... :)
2010. ápr. 30. 15:05
Én másfél éve munkát keresek, már azon gondolkodom, hogyha letelik a két év, és még mindig nem találok munkát, akkor babát vállalok. Akkor legalább lenne értelme, hogy itthon vagyok.
18. 10a37a7e15 (válaszként erre: 12. - Sutoczkine)
2010. ápr. 30. 15:05
De már annyira készen vagyok, hogy az ilyenek mindig megtalálnak. Pfff!!! Beleültetik a fejedbe, hogy hú mennyi lóvé van benne, csak abba gondolok bele, hogy egész nap azon agyaljak hogy melyik ismerősöm nem hajt el a fenébe, ha felkeresném ilyennel.
17. sutoczkine (válaszként erre: 11. - 10a37a7e15)
2010. ápr. 30. 15:04
Én szórakoztatom a fiamat + rendbe tartom a lakást.
2010. ápr. 30. 15:04

Sajnos sokan vagyunk még rajtad kivül, mert a hoxa portálon már felmerült Munkanélküliek ide és bizony sokszor az álláskeresés sokféle nehézségbe ütközik. Először is az életkor, amit nagyon figyelnek a szakképzettség, a protekció és nem utolsó sorban az önéletrajz, ami már követelmény sokszor valamikor a TEAHÁZ nálunk a kerületben hét évig müködött és megszünt átkerült a Budapesten a VIII. Baross utcába. Emiatt is nagy akadály a gyakorlat megszerzése, ami nem kis erőeszitést jelent, Egy kezdő fiatal mondjuk, még nincs tapasztalat, akkor hogyan veszik fel? A Munkaügyi Központon keresztül támogatott tanfolyamokat vehetünk igénybe, de megfelelőt az egyéniségünknek megtalálni igen sok időt és fáradtágot vesz igénybe. Adódtak már eredmények is akiknek sikerült. És ezenkivül van, akik az egészségi állapotuknak sem tudnak munkát találni léteznek alapitványok, akik ezzel foglalkoznak.

Mára befejezem most megadom a szót másoknak is.

Üdv.Ágnes

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook