Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Álláskeresési járadékból-Tgyásba majd Gyedbe hogyan intézzem? fórum

Álláskeresési járadékból-Tgyásba majd Gyedbe hogyan intézzem? (tudásbázis kérdés)


2010. febr. 25. 17:35

Szia Gyöngyi!

Tgyás annak jár, aki a szülést megelőzően két éven belül legalább 180 napon át biztosított volt.

168 napon keresztül jár és összege a napi

átlagkereset 70 százaléka.

Én dolgoztam, most jelenleg táppénzen vagyok. A szülés kiírt dátuma nálam 04.09.

A kiírt idő előtt 28 nappal igényelheted, és a szülés után folyamatosan pereg, míg túl nem vagy a 168 napon és utána automatice kapod a gyed-et.

VAGY ha megszületett a pici akkor onnantól igényled a tgyást folyamatosan 168 napon át.

Ha lejárt a tgyás jön a gyed.

A gyed összege a napi átlagkereseted 70 %-a, maximum összege 100.100 Ft.

Tehát akármennyit kerestél ennél többet nem kap egy kismama sem bruttóban.

Remélem tudtam valamennyit segíteni!

2010. febr. 25. 17:31

Szia:)


Én is ebben a cipőben járok. Nekem a munkaügyi intézi a baba születését követően a TGYÁS-t és utána a GYED-et is. Igen jogosult maradsz a GYED-re. De az a legbiztosabb, ha rákérdezel a munkaügyiben.

2010. febr. 25. 17:22
Elmagyarázná valaki hogy mit jelent ez:Ha a Tgyás folyósítása alatt szűnik meg az anya bíztositási jogviszony jogosult marad a Gyedre,feltéve ha Tgyásra való jogosultsága a biztosítási jogviszonyának fennálása alatt keletkezett!
2010. febr. 25. 17:20
Tud valaki segíteni hogy hogyan intézzem hogy jogosult maradjak a Gyedre?Köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook