Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjúra megyek holnap! Tanácsot kérnék. fórum

Állásinterjúra megyek holnap! Tanácsot kérnék. (beszélgetős fórum)

1 2
56. Tina87 (válaszként erre: 55. - Berillke)
2010. jún. 24. 18:56

csak annyit mondott hogy holnap lesz egy megbeszélés ahol a jelentkezőket bírálják el.


Köszi mindenkinek a tanácsokat, jól jöttek :))

55. Berillke (válaszként erre: 54. - Tina87)
2010. jún. 24. 16:05
mikorra ígértek visszajelzést?
54. Tina87
2010. jún. 24. 15:28

A titkárnő fogadott,majd jött egy fiatalabb nő, kezet fogtunk, majd a kezembe nyomott egy papírt, hogy töltsem ki.Személyes adatok, házastárs, gyermek neve életkora :S na itt elkezdtem rágódni mi lenne a jobb,végül beírtam, hogy van, de azt is hogy párkapcsolatban élek,hiszen talán az sokkal negatívabb lett volna ha egyedülálló vagyok, azt inkább mégse.Ha felvesznek úgyse az lesz az első, hogy ki a párom, meg ilyenek, akkor már mindegy, mert ott lesz az esély a bizonyításra.

Előző munkahelyek, tanulmányok.Aztán következő oldalon felsorolva nagyon sok pozitív személyiség jegy, majd a következőn csupa negatív.Mindkettőből 20-20-at kellett aláhúzni.Hát a munkakört figyelembe véve igyekeztem húzigálni, negatívnál a lehető legkevésbé negatívat próbáltam.

Aztán akivel telefonon beszéltem férfi és a fiatal csaj jöttek, beültünk egy irodába.

Elöször is beszélnem kellett magamról, ugye az Önéletrajzban írtakat szóban elmondani.Aztán egy pár marketing kérdés, csak alap dolgok.Mit gondolok az eladásról, hol találkozunk vele.Itt mondtam,hogy az egész élet és a mindennapok egy eladás, magunkat, a gondolkodási módunkat, valamit mindig eladunk.Erre mondta helyes, ő is így gndolja.A reklámozásról, mondott pár terméket mit hol reklámznék és hogyan,kinek.Elmondtam a tanultakat alap dolgkat,ez nem volt nehéz.

Aztán, hogy ha van egy 10 fős csapat akik közt elosztanék 10 milliót mi lenne a szempont.Ebbe kicsit belekavarodtam, mert azt mondtam mindkinek a munkájához mérten, csak egy következő kérdésnél kicsit ellentétesen mondtam, de kijavítottam magam :)

Aztán beszélt a cégről, hogy Dél-pest felé nyitnánk és a vezető (ő interjúztatott)keres maga mellé emberkéket.Elmagyarázta a munka lényegét, meg, hogy már a Coca-cola felkérte őket,hogyan zajlik egy projekt lebonyolítása.

Még pár kérdés:

milyen munkára vágyom?

milyen munkahelyi köryezetet képzelek el magamnak?

milyen munkaidőben szretnék dolgozni?

mennyi fizetést szeretnék, fix vagy jutalékos?Hát akár hiba akár nem azt mondtam, hogy fix :S de megmagyaráztam miért érzem így, mondta végül is érthető így.Mert mondtam, hogy pályakezdőként nem rendekezek akora szakmaisággal, tapasztalattal, hogy így gonkdolnám.Mert megkérdezte, hgy nem vagyok magabiztos azért? mondom mgabiztos vagyok és határozott, de a munkára koncentrálni nekem jobban megy ha nem arra kell gondolnom mennyit fogok egy hónapban keresni.Az álláshirdetésben mondjuk nem volt leírva hogy jutalékos meló lenne, remélem nem az mert akkor gül is buktam a dolgot.

Hát akár jó voltam akár nem, már nem tudom visszacsinálni :P

A végén elmondta, hogy nagyon szimptikus vagyok neki, szép a beszédem és alázatos vagyok, ami ritkaság.Jó tudni, hogy ilyen vagyok :)))

Aztán mondja: nem mondok se igent se nemet, habár szimpatikus volt a beszélgetés, mert, hogy egy vezetői ülésen beszélik meg kiket vesznek fel a jelöltek közül.


Remélem a végén ezeket nem jó fejségből mondja, hanem mert tényleg így gondolja.

A nő aki benn volt egyébként, egy kukkot nem szólt csak mosolygott egész idő alatt.


Aztán elköszönés, kézfogás és mondta, örül a találkozásnak és reméli, hogy hamarosan találkozunk.


Nem bízom el magam, mert szerintem mindenkinek ezt mondják, csak mert, hogy jobban érezze magát távozáskor az illető, de azért remélem a legjobbakat :)


Hát ez történt, nem volt rossz, elég nyitott vagyok én mindenki felé, a hapi is megjegyezte látom szeret beszélni, azzal nincs gondja és mosolygott :))))

Hát én mindent megtettem, szerintem nem voltam gáz, majd meglátjuk.

53. Tina87
2010. jún. 24. 15:23
Megvolt az interjú, bemásolom a naplóban írtakat ide...
2010. jún. 24. 13:20
Kivi vok mi volt :-))
51. Luca81
2010. jún. 24. 08:26
Tina! Megy a drukk 11:30-kor, csak ügyesen, bátran ;) puszi
50. fdóri
2010. jún. 24. 07:45

Szia!


Én agyerek kérdésre azt mondtam mindíg, hogy van gyerekem (az önéletrajzomban is leírtam), de megoldott hogy ki vigyáz rá mikor dolgozom, esetleg akkor is ha nem nagyon beteg.

Ruha, ez szerintem attól is függ h hová mész...

49. Tina87
2010. jún. 23. 23:12

Kérdezték már tőletek a fizetést?hogy mit szeretnétek?

Hogy lehet erre jó választ adni?Nem tudom milyen fizuk vannak, meg hát pályakezdő vagyok?vagy van rá valami jó diplomatikus válasz?

48. mandulaszem (válaszként erre: 41. - Edó21)
2010. jún. 23. 23:07
Minden embernek vannak problémái és egyértelmű, hogy nem fogsz nagyokat nyelni...nem robot vagy.
47. Berillke (válaszként erre: 43. - Tina87)
2010. jún. 23. 23:06
a cég profiljához passzoljon: most a te esetedben a kreativitásodat kell majd csillogtatni, ott az lesz a nyerő, nem a pontosság, precízség, kimértség (persze ezek is fontosak, de nem ezek lesznek a hangsúlyosak).
46. Berillke (válaszként erre: 41. - Edó21)
2010. jún. 23. 23:04

ezért kérdezek rá vissza rögtön: - hogyan is kapcsolódik ez a témához?

amúgy meg aki így kezdi, az később is csak a magánéletedben szeretne turkálni, úgyhogy k....be!

2010. jún. 23. 23:04

Sikerek

Ha elérhető célokat tűznek ki számodra

Ha fejlődhetsz

Ha fejlesztenek

Stb

2010. jún. 23. 23:02

Folyamatos visszajelzés

Ha elismerik a munkád

Családias, nyugodt környezet

Ha hagynak kibontakozni és lehetőséget adnak arra, hogy újra és újra bizonyíts

Jutalmak

43. Tina87
2010. jún. 23. 22:55
A mi motiválja a munkájában kérdésre mit válaszolnátok?
42. Edó21 (válaszként erre: 39. - Berillke)
2010. jún. 23. 22:52
Végül is rákérdezhet a férjedre is(ami nincs), én sem mondanám meg, hogy egyedül vagyok a gyermekkel. Simán azt válaszolnám rá, hogy párkapcsolatban élek. Ahhoz meg semmi köze, hogy ő ki, van-e valójában.
41. Edó21 (válaszként erre: 38. - Berillke)
2010. jún. 23. 22:50
Végül is megindokolta, hogy miért kérdezi. Azért, mert ha problémáim vannak, akkor azt magammal viszem a munkahelyre, és ez kihatna a munkámra is.
40. Tina87 (válaszként erre: 39. - Berillke)
2010. jún. 23. 22:50

isten őrizz :)

remélem semmi hülyeséget nem mondok :P

39. Berillke (válaszként erre: 35. - Tina87)
2010. jún. 23. 22:48

azt el ne mondd, hogy egyedül neveled!

még ha 15 nagymama is lenne valójában a gyerkőccel, az se számítana nekik: az a szó, hogy egyedülálló szülő egy vörös posztó nekik!!!

38. Berillke (válaszként erre: 34. - Edó21)
2010. jún. 23. 22:47

ekkor visszakérdeztem volna, hogy pontosan mi érdekli: hányszor szexelünk, vagy hogy ki a pénzügyminiszter?! :-))

na, azt hiszem ilyenkor égnek a felvételiztetők.

párat már én is beégettem, de ennek ellenére behívtak másodszorra is, illetve nem ez számított.

alapvetően azt kell látniuk, hogy meg tudod védeni magad, ha kell.

37. Tina87 (válaszként erre: 36. - Nyuszihopp)
2010. jún. 23. 22:46

Köszi :)


Mindenképp leírom holnap mi volt.

2010. jún. 23. 22:40

Én a legutóbbi sikeres interjúmra barna nadrágban és egy fehér (vékonyan csíkozott) blúzban mentem. Nem volt mondjuk nagy választék a szekrényemben elegáns ruhából.

A hajamat csattal fogtam össze, de nem az egészet, hanem csak a fül fölötti részt, hogy ne lógjon az arcomba, rendezett legyen. De mivel nekem is kedvesebb az arcom kibontott hajjal, nem akartam teljesen összefogni.

A gyerek kérdést nem kérdezték meg, minden kérdésre őszintén válaszoltam, és kicsit vitatkoztam is a felvételiztetővel. Egyébként fiatalos cég, ahová felvettek.

Gyengeséget itt nem kérdeztek.

Egy másik interjún igen, ott azt mondtam, hogy néha túlzottan őszinte vagyok, és ez néhány embert megbánt, és időnként túl sokat beszélek. Ez utóbbi tudom, hogy nem a sablon jó válasz, de igaz sajnos :) Egyébként ezen a helyen is behívtak a következő fordulóba- úgyhogy vagy tetszett nekik, vagy nem ez számított.


És mosolyogj, legyél magabiztos. Menni fog!


Aztán számolj be :)

35. Tina87
2010. jún. 23. 22:34

Azért nem mondom el hogy egyedül nevelem a lányom.

A lényeg ha rákérdez elmondom, van nagyi aki vigyáz rá, nem ezt így jó?

És előző munkahelynél mondjam hogy gyesen vagyok hááát?Nem tudom inkább a szülés elötti munkahelyről beszéljek?vagy ahhoz viszonyítsak?

34. Edó21 (válaszként erre: 3. - Bársonytappancs)
2010. jún. 23. 22:31
Interjún tőlem már azt is megkérdezték, hogy milyen a házastársi kapcsolatom.
33. Edó21 (válaszként erre: 25. - Tina87)
2010. jún. 23. 22:28
Tuti, hogy megkérdezik, mi volt az előző munkahelyed, vagy, jelenleg hol dolgozol. Nincs értelme füllenteni, mert, ha felvesznek a TB kiskönyvből minden kiderül, mert azt le kell adni a munkáltatónak.
32. Tina87 (válaszként erre: 31. - Berillke)
2010. jún. 23. 22:26
Köszi szépen :))
31. Berillke (válaszként erre: 30. - Tina87)
2010. jún. 23. 22:23
sok sikert! :-))
30. Tina87 (válaszként erre: 28. - Berillke)
2010. jún. 23. 22:18

ilyesmire gondoltam, a nyelvem hegyén volt basszus csak nem jutott eszembe :)))

Köszi :)

29. Tina87
2010. jún. 23. 22:16
reklám tervezés a munka
28. Berillke (válaszként erre: 20. - Tina87)
2010. jún. 23. 22:16
túlzott gyengeség: túlontúl precíz vagy pl. (ezt szeretik hallani a munkáltatók, de te mint negatívum hozhatod fel, mert sok esetben jobban össze kell hangolnod a munkádat, hogy a nagy precizitásban el ne ússz :-))))
27. Berillke (válaszként erre: 22. - 3fd432567f)
2010. jún. 23. 22:13

például sales-es pozíciókra pont ilyen embereket keresnek

attól függ, milyen munkára jelentkezik az illető

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook