Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Állásinterjúra megyek holnap! Tanácsot kérnék. fórum

Állásinterjúra megyek holnap! Tanácsot kérnék. (beszélgetős fórum)

1 2
26. Tina87
2010. jún. 23. 22:11
Egyébként az önéletrajzban kibontva volt a fényképen a hajam...akkor az a benyomás nem számít, egy kép mit jelenthet?
25. Tina87
2010. jún. 23. 22:04

Média cégről van szó amúgy.

Hát olvasgatom a neten a dolgokat de semmi konkrétat nem írnak, érdekes.

Pozitív gyengeséget úgy értem ami gyengeség de igazából nem lényeges, Hogy az mi?


Előző munkahelyről kérdést tettek fel valakinek?Mit mondatot miért nem volt jó vagy miért akartok váltani?Gondoltam nem feltétlenül mondom hogy jelenleg gyesen avgyok és most fejeztem be a sulit, hanem hogy kreatívabb munkára vágyom ami igaz is erre a cégre kreatív lenne a munka...

24. 3fd432567f (válaszként erre: 23. - Tina87)
2010. jún. 23. 21:50
Hát,attól függ, milyen cégről van szó...mert ha pl. könyvelői iroda, vagy valami emberekkel foglalkozó(munkaerőkölcsönző:D),akkor azért jól jön A határozott megjelenés....tudod it?:)fogd össze,és elöl néhány tincset hagyj ki...:)így lágyítod az összhatást:
23. Tina87
2010. jún. 23. 21:49
ha ki van bontva a hajam akkor kedvesebb az arcom, ha összefogom meg olyan szigorú.Inkább azt szeretik ha össze van fogva.Jegyzem meg sok a fiatal a cégnél, akkor is?
2010. jún. 23. 21:47
Pozitívabb gyengeség...? :) Van olyan is? Igazából, amit nem tancsolnék,hogy azt mondd,hogy túlságosan konok/makacs/határozottan megmondóember vagy,akinek ami szívn,száján...ált. nem bírják az olyan ebereket,aki visszabeszélős.
21. 3fd432567f (válaszként erre: 18. - Tina87)
2010. jún. 23. 21:44
Hát, a legszolidabbat :)ami csinos is :)és nőcis...érted....összetett.Pirosat én nem ajánlanám...
20. Tina87 (válaszként erre: 17. - Berillke)
2010. jún. 23. 21:42

de jó barnás cuccom se nagyon van.

Az a baj hogy én amúgy elég sportosan öltözködöm és a sima fehér felső fekete változatom van mert vizsgázni az jó volt.


Mik a gyengeségei kérdés volt már valakinek?

Milyen pozitívabb gyengeségeket lehetne mondani?

2010. jún. 23. 21:40
Hajad legyen szerintem összefogott,gondozott,"szigorúbb",határozottabb külsőt kölcsönöz :) határozottsá fontos...én is interúztatok sokszor, ezért merem ajánlani a dolgokat.Nagyon dekoltált: Ne! visszásan sülhet el,ha konzervatív a főnök, és esetleg arra gondolhatnak, hogy azért teszed ki magad,hogy így szerezz előnyt...
18. Tina87
2010. jún. 23. 21:40

nincs kék felsőm :(


csak fehér vagy piros csíkos fehér, vagy fekete aminek fehér az ujja és a gallérja, nincs sok elegáns göncöm :((

Meg fehér gatyám avgy fekete szoknyám van?

17. Berillke (válaszként erre: 15. - 3fd432567f)
2010. jún. 23. 21:39
ja, ezt olvastam vhol, pl. a barna abszolút tiltott, az inkább a bölcsi és ovis felvételekkor nyerő ugyanis anyás hatást vált ki az emberekből :-)
16. Berillke (válaszként erre: 10. - Tina87)
2010. jún. 23. 21:37
sztem inkább fekete alj (akár nadrág, akár szoknya) és fehér legyen a felső
2010. jún. 23. 21:36
Kék blúzt vegyél fel!!!!! Komolyan :) Vagy olyat,ami kékes...kiegészítő,bármi,ugyanis az a bizalom színe tárgyalásokkor, és tudat alatt is kellemesebb benyomást teszel, a szín miatt :)
14. Tina87
2010. jún. 23. 21:35

Nekem is feltették legutóbb azért nincs még állásom, pedi mondtam hogy a nagyival van :(

Ezért kezdtem dilemmába ezzel kapcsolatban hogy mások akiket felvettek mit mondtak?

de ez egy kis cég volt, ahova most megyek egy nagyobb cég, hátha ők komolyan veszik hogy nem kérdeznek rá :)

A haj dologban akkor megakadtam hogy elegánsabb?

13. FairyJ
2010. jún. 23. 21:31

Én szinte mindig megkapom a gyerek-kérdést, hiába nem kérdezhetnék meg... Olyasmit szoktam mondani, hogy még nincs, szeretnék, de csak majd később, ha megfelelő körülményeket tudok biztosítani neki.

Külső-visszafogottan elegáns öltözék,pici smink.

12. Tina87
2010. jún. 23. 21:29

Na pedig arra gondolta hogy behullámosítom a hajam :S akkor inkább ne, és tűzzem fel?


Nem hordok ékszert egyáltalán, és csak alapozót szoktam magamra rakni meg pirosítót.

11. Bársonytappancs (válaszként erre: 4. - Tina87)
2010. jún. 23. 21:27

Gondolj arra, hogy ha azon múlik, hogy megkapod-e az állást, hogy eltalálod-e az interjúztató ízlését az öltözködés terén, akkor valóban a Te leendő munkahelyedről van szó? :)


Én is úgy hallottam, hogy elvileg nem kérdezhetnek rá, hogy tervezel-e gyermeket. Nem tudom, hogy milyen terveid vannak a magánéletedet illetően, de ha esetleg felmerülne a kérdés, mondhatod azt, hogy igen, szeretnél majd gyermeket a távolabbi jövőben. És slussz.

10. Tina87
2010. jún. 23. 21:26

De a gyerek utólag úgyis kiderül ha felvesznek esetleg, utólag ez nem rossz?

És akkor inkább fehér naciba menjek?Vagy szoknyába vajon melyik ad elegánsabb megjelenést?

Érdekes módon nem írnak erről konkrétat.

2010. jún. 23. 21:26

Írd be a google-be, hogy állásinterjú kérdések, olvass végig néhányat és gondold át, hogy ne élesben kelljen törni magad a válaszon.


Ékszer: ne legyen sok!


Fizetés: ne légy szégyenlős. Neten erre is rá tudsz keresni, hogy melyik szakmában milyen -tól-ig sávok vannak. Inkább mondj többet. Az első évben nem lehet fizuemelésre számítani.

2010. jún. 23. 21:24
a hajad legyen igényesn felfogva! ne legyél bozontos leengedett hajjal, sminket is tegyél fel de csak minimálisat, egy pici szájfénnyel. legyél természetes, de határozott!!!!!! mindig mondatokkal válaszolj, az igen nem választ felejtsd el!!ha tudsz ill van rá lehetőséged kérdezz te is!!próbáld az egészet egy baráti beszélgetésnek felfogni és a szívükbe lopod magad...
7. mandulaszem (válaszként erre: 6. - Mandulaszem)
2010. jún. 23. 21:23
Ha nem kérdeznek rá, meg se említsd, hogy tervezel vagy van-e!
2010. jún. 23. 21:22
Tervez-e gyermeket? Igen, mint minden normális ember, de jelenleg fontosabbnak tartod a karriered építését.
2010. jún. 23. 21:21

Szia,


Szerintem a fekete-fehér megfelelő, és inkább a nadrág.

Tipp: Karriertervezésen tanultam: mindig legyen kérdésed, 4!

Az első 2 visszakérdezés a melóval kapcsolatban.

3. Milyen teljesítményértékelési rendszerrel rendelkeznek?(ha hablatyolnak, akkor semmilyennel. Ha komoly rendszerük van, akkor ebbe tartozik bele a tréningezéstől kezdve, az elvárások mércéje, illetve a jutalmazás is)

4. Szintén munkával, helyszínnel kapcsolatban, pl. étkezés hogyan oldható meg? stb.


Ügyes legyél!

2010. jún. 23. 21:19

Igen a mosoly és a határozottság talán menni fog, csak ezen a gyerek kérdésen dilemmázom, mert már ezt is hogy legalább behívjanak régóta várom és nem szeretném elszúrni.

Nem vagyok izgulós fajta...csak ezt a ruha dolgot is annyian mondják, hogy mennyire számít és már ezen is elkezdtem idegeskedni :S

2010. jún. 23. 21:19

Szerintem az öltözék legyen egyszerű, csinos, és ami nagyon fontos: érezd jól magad benne.


A családi állapotommal kapcsolatos kérdésbe élőben még nem futottam bele egyik interjúmon sem, úgyhogy erről nem tudok mit mondani. Igaz, mindhárom sikeres interjú idején egyedülálló voltam - ha rákérdeztek volna, ezt megosztottam volna velük, de ennél jobban szerintem nem vájkálhatnak.

2010. jún. 23. 21:14

A legfontosabb, hogy ne izgulj. Persze könnyű ezt mondani, de akkor is!

A gyermek kérdést már szerencsére elég sok helyen kerülik, hiszen fel se tehetik ezt a kérdést.

Ha mégis megteszik, akkor szépen afelé kell terelni a beszélgetést, hogy milyen előnyökkel járna, ha téged vennének fel.

Szerintem a színekkel nincs gond, túl csicsás ne legyen, minimális ékszer, pontosság, és mosoly mosoly mosoly!!!

Ja, és határozott kézfogás :-)

2010. jún. 23. 21:10

Tudom van már egy pár ilyen fórum csak jó lenne egy kis lelkierő, meg bíztatás, meg lenne pár kérdésem, hogy kinél hogy volt,főleg ha utánna sikerült is megkapnia az állást.

A gyermeke van e vagy tervez e gyermeket kérdésre ki mit felel?

És az öltözék?Fehér nadrág fekete felső gáááz?vagy inkább szoknya és egy fehér felső?

Még sose voltam ilyen ideges, annyi minden múlik majd ezen a pár perc beszélgetésen :S


Köszi aki ad pár tanácsot :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook