Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Állandó idegesség ellen mit lehet tenni (nyugtató szedésén kívül)? fórum

Állandó idegesség ellen mit lehet tenni (nyugtató szedésén kívül)? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. júl. 22. 18:36
Tény, h a tiszta, rendes lakásban jobban érzi magát az ember, dehát teljesen rámégy, azt írtad nem győzöd.Ha állandóan pakolsz, csuszakolsz, nem lesz időd élvezni azt, és nem lesz időd semmire.Egyébként meg nem tudom, mekkora lakásod van, h annyira nem győzöd. Mi 135 nm-es,2szintes kertes házban lakunk,5 szoba, 22 ablak, 12 ajtó, stb... hidd el, én is megtalálom a dolgom, nálunk is rám marad minden.Munka mellett tanulok, bevásárolok, füvet nyírok, locsolok,mindennap főzök. Egyébként egy magányos asszonytól hallottam, h 20 évet adna az életéből, ha lenne valakije, aki még egyszer rumlit csinálna a lakásában...
38. Szerencsésani (válaszként erre: 22. - Teltzsu)
2008. júl. 22. 18:14
"Aki nem tart rendet maga körül, annak a lelkében sem lehet túl nagy rend és békesség..." Nagyon jól hangzik. Csak sajnos nem mindenkinek jön be. Szerintetek, akik cigányputrikban laknak, rágódnak ezen?
2008. júl. 22. 17:52
Egyél mézet stressz oldó!
36. teltzsu (válaszként erre: 30. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 22. 17:17

" Mert van úgy, hogy rászánja magát, segít (főleg vendégség előtt), de egész végig látom rajta, hogy duzzog, morog, meg csak hajtja, hogy miért nem tartok állandóan rendet, nem lenne olyan nagy feladat folyamatosan elrakodni stb."


Erre kell azt mondani, hogy akkor csinálja ő csak 1 hétig...Biztos megváltozna a véleménye...


Érzelmi zsarolás tipikus esete ez is...

Sztem a pasikban ez kódolva van... :P A duzzogással lelkifurdalást okoznak a nőknek, akik meg inkább elküldik őket, és a végén minden rájuk marad...

35. teltzsu (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2008. júl. 22. 17:15
Szerintem jobb az autogén tréninget szakembertől megtanulni...Biztos van a környéketeken oktatás, manapság már jógastúdiókban stb. is oktatják...
34. a9e1c02a7b (válaszként erre: 33. - 1841b3b309)
2008. júl. 22. 14:01

Hát az tényleg szerencse. Mondjuk nyugtatót én sem szedtem, és nem is szednék, csak végszükség esetén. De akkor is inkább természetes alapút.


Most olvastam egy másik fórumban egy tök jó ötletet: citromfűtea! Állítólag alvászavarokkal küzdő gyerekeknek is szokták adni. És még finom is. Ezt kipróbálom.

2008. júl. 22. 13:55

Szerencsésnek érzem magam,hogy nem küzdök ilyen problémával,pedig régebben sok rossz dolog ért....

De soha még nyugtatót nem szedtem.

Talán a rendezett családi hátteremnek köszönhetem,egy jó és humoros férjnek, akivel már idestova 28 éve élek együtt. :) :) :)

32. a9e1c02a7b (válaszként erre: 31. - Drnéni)
2008. júl. 22. 13:35
Köszönöm, megnézem.
31. drnéni (válaszként erre: 30. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 22. 13:05

Dietrich Langen: Autogén tréning

Könnyen meg lehet tanulni könyvből is. Érdemes akár csoportosan is csinálni, ha van a környezetedben, aki szíyvesen csatlakozna.

30. a9e1c02a7b (válaszként erre: 28. - Drnéni)
2008. júl. 22. 09:38

Könyvből lehet tanulni?


Amikor én kórházban voltam a kisebbik fiammal, akkor a nagyobb ment a mamákhoz. Kaját kapott a férjem, úgyhogy nagy tennivalója nem volt otthon. Nekem meg duzzogva ne segítsen! Mert van úgy, hogy rászánja magát, segít (főleg vendégség előtt), de egész végig látom rajta, hogy duzzog, morog, meg csak hajtja, hogy miért nem tartok állandóan rendet, nem lenne olyan nagy feladat folyamatosan elrakodni stb, stb. Akkor inkább menjen dolgára, csak felidegesít még jobban ezzel a szöveggel.

2008. júl. 21. 21:05
Aki állandóan ideges az szedjen egyforma kavicsot!! :)))
2008. júl. 21. 21:05
Az autogén tréninget nagyon tudom ajánlani, jótékony hatása a szorongásra és kül. krónikus betegségekre igazolt, megtanulása, gyakorlása gyors, egyszerű, nem igényel semmiféle előképzettséget. Érdemes kipróbálni.
27. drnéni (válaszként erre: 21. - Szerencsésani)
2008. júl. 21. 21:03
Amikor a lányom 5 hónapos volt, kórházba kerültem, és 3 hétig ott voltam. A férjem meg otthon a lányommal. Amikor hazamentem, közölte: "Te, én ezt ennyi pénzért nem csinálnám. Ez tényleg 24 órás meló." Úgyhogy azóta szó nélkül segít itthon. Akkor értette csak meg, mekkora terhelést jelent, ha az ember "csak otthon van a gyerekkel", amikor magára volt utalva.
26. a9e1c02a7b (válaszként erre: 24. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 21. 17:44
Nem, nekem is az a véleményem, mint amit a hozzászólásod végén írtál.
25. teltzsu (válaszként erre: 24. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 21. 16:45
Mért, téged is beáztattak? :P
24. a9e1c02a7b (válaszként erre: 22. - Teltzsu)
2008. júl. 21. 16:21
Ezt mintha én mondtam volna...
23. Pocy88
2008. júl. 21. 15:27

Ez nehéz kérdés. Valahogy megszüntetni a probléma okát. Nálam például a családi és munkahelyi problémák odáig fajultak, hogy pánikbeteg lettem. Most alig megyek haza és felmondtam a munkahelyemen.

Szerintem keress valami elfoglaltságot, sétálj, legyél levegőn, és beszéld ki magad. De ne olyannal, aki csak sóhajtozik, hanem aki tanácsot is tud adni.

Sok szerencsét, kitartás!

22. teltzsu (válaszként erre: 20. - Vanesssza)
2008. júl. 21. 15:26

Általában én is így gondolom, bár most elég feszült vagyok a lakásom miatt, mert a múlt héten beáztatott a szomszéd...A közös képviselő és a gondnok tudott róla, megvan nekik a számom, de nem szóltak, így órákig áztak a falak stb...


Tény, hogy nem mi vagyunk a lakásért, de a jól eső rend mindenkinek jót tesz. Arról nem is beszélve, hogy szent meggyőződésem, ha rend van körülöttünk, a lelkünkben is rend van, és fordítva...Aki nem tart rendet maga körül, annak a lelkében sem lehet túl nagy rend és békesség...

2008. júl. 21. 14:57
Sztem mégiscsak meg kéne beszélni a férjeddel. Biztos sokat dolgozik, de a házimunka, gyereknevelés sem semmi, mégha nem is olyan látványos.Ne síránkozva, panaszkodva próbáld megközelíteni, hanem kérdezd meg, szerinte hogyan tudnál ezen a helyzeten változtani, ugyanis félsz, h ők fogják kárát látni, ha mégjobban kibuksz.Érezze, h számítasz rá, fontos a véleménye, és "tőle várod a megváltást". Egy próbát megér. Nem?
2008. júl. 21. 14:49
jajaja! Köszi!! Látom figyeltek! Már előrébb jártak a gondolataim. Te is igy gondolod, vagy csak kijavítottál?
19. teltzsu (válaszként erre: 18. - Vanesssza)
2008. júl. 21. 13:52

"A FRANCBA! NEM A LAKÁS VAN ÉRTÜNK, hanem fordítva."

Épp fordítva, nem? ;)

A lakás van értünk, és nem mi a lakásért....

18. Vanesssza (válaszként erre: 10. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 21. 13:46
Hja, ismerős. Ne húzd fel magad a lakáson, mert abba tényleg belelehet őrülni.Én ugyanigy voltam, éjszakára meg hétvégére maradt minden. Állandóan suvickoltam, még a vc.n ülve is a csempét törölgettem.Vasárnap este már pihenésnek számított a vasalás. A FRANCBA! NEM A LAKÁS VAN ÉRTÜNK, hanem fordítva. És senki nem köszöni meg. Persze nekünk is jó érzés lenne a rend, de meddig tart! Egyébként láttam olyan lakást, ahol a gyerekek az ágy szélén ücsörögtek, semmit sem volt szabad nekik, minden katonás rendben, a játékok alatt csipketerítő, letakarva a számítógép... Mint egy múzeum. A kicsik miatt persze érthető, h el vagy havazva, én sem értem, hogy van h mások ráérnek egésznap sétafikálni, parkban beszélgetni, és panaszkodni h unják magukat. Míg gyesen voltam is, mindig találtam valami munkát, ráadásul a gyerekem kruppos volt 9 éves koráig.Sohasem tudtam nyugodtan aludni, mert féltem h megfullad.Én is nagyon kivoltam. A netezés miatt meg ne legyen lelkifúrásod, neked is kell egy kis kikapcsolódás. Adj magadnak mindennap lehetőleg azonos időben egy kis pihenőt, vagy egy kávé mellett átnezed az úságot, vagy feküdj le a gyerekekkel délben.Ne hajtsd agyon magad. Nem éri meg!
17. G.
2008. júl. 21. 13:31

Nem kell ahhoz elmenned otthonról.Dvd.Mikor alvás van és picit csend.Csak fél óra.1 hét után rászoksz és mindig lesz rá időd.Szakitasz,mert jól fogod magad érezni.

Én a gyerekkel is tornáztam.Nagyon élvezte.

16. a9e1c02a7b (válaszként erre: 14. - G.)
2008. júl. 21. 13:27
A sport jó lenne, ha el tudnék szabadulni itthonról. De nem tudok.
15. a9e1c02a7b (válaszként erre: 13. - Teltzsu)
2008. júl. 21. 13:26
Úgy alszik, hogy észre sem veszi, ha fent vagyunk. Mondjuk dolgozik is sokat. Azért néha tényleg jó lenne, ha ő kelne fel, de mire feleszmél, én már háromszor áthozom.
14. G.
2008. júl. 21. 13:19
sport
2008. júl. 21. 13:13
Miért nem segít a papa?
12. a9e1c02a7b (válaszként erre: 11. - Teltzsu)
2008. júl. 21. 13:10

Tudnék én aludni, ha hagynának!!! :))))

Egyéves kisfiam még sokszor felkel éjszaka, sír. Muszáj felvenni, mert félek, hogy a nagyobbat is felkelti, utána altathatom vissza mindkettőt.

11. teltzsu (válaszként erre: 10. - A9e1c02a7b)
2008. júl. 21. 13:05

Vigasztal, ha azt mondom, más is ugyanilyen gondokkal küzd? ;)

Nem hiszem, hogy a netezésen múlik...

Ha rosszul érzed magad, tégy ellene, a változás csak rajtad múlik. :)

De ha alvásgondjaid vannak, lehet,hogy nem ártana kis gyógyszeres segítség (pl. fél szem Frontin lefekvés előtt, vagy kérd ki a háziorvosod tanácsát, milyen enyhe altatót ajánl átmenetileg), hogy legalább kialudd magad.

Aztán kipihenten másképp látod a világot, és a rendrakás, környezeted rendben tartása is könnyebben megy... ;)

Esetleg a családot is bevonhatod a házimunkába... ;)

2008. júl. 21. 12:53
Végül is nálam a probléma, hogy már nem tudom megmondani, mikor aludtam ki magam utoljára rendesen. Fáradt vagyok. Meg az, hogy sosem érem utol magam a házimunkában. Mindig kupi van, nem tudom mások hogyan csinálják, hogy rendet tartanak, én nem tudok, de rosszul érzem magam így. Most biztos írják majd néhányan, hogy ne netezzek annyit. Lehet, úgy tűnik, hogy egész nap a gép előtt ülök. Pedig csak annyi, hogy be van kapcsolva és néha belenézek, írok egy mondatot.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook