Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Zsibbadhatnak-e a végtagok az idegességtől? fórum

Zsibbadhatnak-e a végtagok az idegességtől? (tudásbázis kérdés)


2009. ápr. 13. 20:50

A végtagok zsibbadása sok mindentől lehet,sok-sok betegség tünete!

Csak azt tudom ajánlani,hogy aki ezt érzi feltétlenül vizsgáltassa ki magát....sajnos saját tapasztalat!!!!

2009. ápr. 13. 20:16

Igen, sajnos lehet...

Anyumnak magas a vérnyomása, a múltkor neki még a szája is zsibbadt. Keze, lába szintén, a doki szerint kapott egy kisebb szélütést.

Ő stroke-nak hívta.

Ezek pedig a tünetek: gyengeség, bénulás a végtagok valamelyikén vagy az egyik testfélen, érzészavar (érzéketlenség, zsibbadás, bizsergés, szokatlan érzékelés) a végtagok valamelyikén vagy az egyik testfélen, látászavar, "elkent" beszéd, beszédképtelenség, nyelészavar, szédülés, bizonytalanságérzés, egyensúlyvesztés, a testrészek felismerésének képtelensége.

19. supin
2009. ápr. 13. 17:59
Sajnos igen.
2009. ápr. 13. 10:30
Ha igazán ideges vagyok, úgy érzem még a fogam is zsibbad.
17. winny
2009. ápr. 13. 10:20
Sajnos igen.
2009. febr. 7. 18:33
Igen, nekem is volt már többször.
2009. jan. 29. 12:17
Cukorvizsgálatot is érdemes csináltatni, mert az is okozhat hasonló tüneteket, ahogy sajna az erek károsodnak.
14. ab4b6bc17d (válaszként erre: 6. - Baec4d60d1)
2009. jan. 29. 12:14
Hát ez most vagy érsebészeti, vagy pedig idegi probléma. Az érsebész kizárhatja az ér eredetű problémát.
2009. jan. 29. 12:12
Igen, nekem is szokott, ha nagyon ideges vagyok.
12. Zojci
2009. jan. 11. 23:38
Igen,anyukám is ettől szenved.
2009. jan. 11. 21:12
Naná.
2009. jan. 11. 10:00
Igen
2009. jan. 11. 09:57
De még hogy!
8. katácskák (válaszként erre: 6. - Baec4d60d1)
2009. jan. 11. 05:56

De, tényleg menj el a vizsgáid után.. jobbulást



Naná, persze lehet az idegességtQl is, tartáshibától, ( nálam-örökségtöl -vérkeringészavartól) is lehet ahogy írják az elQttem Írok

2009. jan. 11. 04:38
Lehetséges. Engem az első férjem úgy fel tudott idegelni, hogy kezem, lábam elzsibbadt, majd összecsuklottam, mint egy rongybaba.
2009. jan. 8. 18:10

nekem ez úgy kezdődött, h kb. 3-3,5 éve amikor masszőrhöz jártam és felraktam magam mellé a karomat a masszőrágyon, akkor a jobb karom egy idő után elkezdett mindig zsibbadni, de ennek nem tulajdonítottam nagy fontosságot, mivel elég rossz a vérkeringésem.

aztán elkezdtem melózni és mellette estin suli és egy fél év múlva elkezdett zsibbadni a jobb karom és oldalam és állandóan lemerevedett a kezem fogmosáskor tollfogáskor.Ennek már olyan 1,5 éve.

Most ott tartok, hogy egyre gyakrabban fáj a kezem, az oldalam és alig bírok hozzá érni.Végig a lapockámtól az ujjakig. sőt a csuklóm külső részére kinőtt egy dudor, amit ha nagyon megnyomok, bepisilek a fájdalomtól. megérdeklődtem és valszínű, hogy kinőtt volna, ami az idegen van rajta és ezért fáj rengeteget a bal oldalam. ezt ki szokták vágni és aki hajlamos rá, visszanő :P ja és hónalja adják az érzéstelenítőt műtétkor :P

ha vége a vizsgaidőszaomnak el kellene mennem most már...mert ez egyre rosszabb :(

2009. jan. 8. 18:10

Sziasztok,

Nekem is neha ilyen v hasonlo "tuneteim" vannak a gep elott ulve, meg neha a csuklyas izmom szokott nyilalni (mindig ugyanazon a ponton) ha rosszul ulok. (bar az arcom nem szokott zsibbadni, de a kezem igen)

A mozgas / torna tenyleg segit, vagy ha a monitort megemeled hogy szemmagassagban legyen a monitorod felso szele.

4. a7baea197d (válaszként erre: 3. - Eb3745168d)
2009. jan. 8. 18:04

Hopp..van egy olyan diagnózis (nem vicc) computer-betegség...a gép előtt ülve a rossz tartás felelős érte.

Nem veszélyes, csak néha mozogj egyet, tornázz, vagy az előtte levő széket - fotelt érdemes olyanra cserélni, ami tartja a gerinced!

2009. jan. 8. 17:58

ma voltam vérvételen

minden eredményem oké lett

és most ültem a gép előtt és elkezdett zsibbadni az arcom a bal oldalon most meg a bal kisujjam

2009. jan. 8. 17:58
Bizony...és érzéketlen is lehet időnkét. De ha komoly, egy orvosi vizsgálat nem ártana, ill. ha hosszú ideje fennáll a dolog.
2009. jan. 8. 17:56
Zsibbadhatnak e a végtagok az idegességtől?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook