Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszatérő alhasi szúró fájdalom esetén hova menjek vizsgálatra? fórum

Visszatérő alhasi szúró fájdalom esetén hova menjek vizsgálatra? (tudásbázis kérdés)


19. alinka01 (válaszként erre: 18. - Kriszti0212)
2022. aug. 2. 19:56

A kedves kérdező majd' 3 évvel ezelőtt volt itt utoljára, nem biztos, hogy benéz most ide.

A vakbélgyulladás a has jobb alsó oldalán fáj, de kezdetben a köldök tájékán is megjelenhet fájdalom.


Egyébként nem igazán értem az ilyen kérdezősködéseket! Az első, hogy el kell menni a háziorvoshoz! Ha valamiért ez nem megoldás (mondjuk szabadságon van), akkor is van helyettese, vagy lehet közvetlenül a belgyógyászhoz menni.


A hasi fájdalom kivizsgálása ugyanis összetett feladat, beletartoznak a laboratóriumi és a különböző képalkotó vizsgálatok (elsősorban ultrahang) is. Az orvos fogja tudni, milyen vizsgálatokra kell küldeni a beteget a panaszok alapján.

2022. aug. 2. 19:43
Kedves kerdezo, jutottal valamire azota a temaval kapcsolatban? Hasonlo panaszaim miatt erdeklodnek.
17. a7eb88768b (válaszként erre: 16. - 0adc8842b1)
2019. okt. 6. 18:06

Köszönöm,el megyek!

A vakbél jobb oldalon fáj/na/ ha jól tudom.?

16. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. okt. 5. 08:44
Szerintem vakbélgyulladás gyanús, de a legjobb, ha beutalóval, vagy anélkül a hasi sebészetre mész. Ott minden belső vizsgálatot megkérnek, amire kíváncsiak. Ha kell ultrahang, vérvételek, ha kell colonoszkópia. Kibírod, csak ne legyen komolyabb bajod.
15. a7eb88768b (válaszként erre: 14. - Csakelőre)
2019. okt. 5. 06:22

Köszönöm!

Mindenképp utána járok!

14. csakelőre (válaszként erre: 6. - A7eb88768b)
2019. okt. 5. 05:47

Nekem is tökéletes volt a vérképem,mégis találtak egy daganatot a vesémen.😯


A helyedben mindenképp elmennék még egyszer.(sosem lehet tudni alapon)

13. csakelőre (válaszként erre: 6. - A7eb88768b)
2019. okt. 5. 05:44
Azóta sok minden történhetett odabent.
12. Lávli
2019. okt. 4. 21:43

Bal oldalon lent a szigma bél van, a divertikulumok 99%-a ott alakul ki. Ha gyulladás keletkezik, az erős szúró fájdalommal jár. Az UH nem mutatja mindig, csak a CT.

Ha nincs kezelve, át is fúródhat a bél, hasi katasztrófát okozva.

De nem kizárt, hogy ott a kanyarulatban megreked a szél és az okoz fájdalmat.

Mindenesetre orvost kell váltani, ha a panasz nem szűnik, de az orvos nem akar vele foglalkozni.

11. levarosbukta (válaszként erre: 6. - A7eb88768b)
2019. okt. 4. 21:38
Nem jelent semmit a tökéletes labor! Én majdnem ott maradtam a műtőasztalon mert a vakbélgyulladásommal este nyolctól másnap reggel tízig sírtam a sürgősségin a fájdalomtól. Mire beértek velem a műtőbe perforált a vakbelem. Az osztályvezető főorvos műtött és mondta hogy a véreredményem olyan volt mint a ma született csecsemőé, sehol semmi nem utalt rá hogy mekkora grimbusz van odabent. Nem mutattam se fizikálisan a szokásos tüneteket, sem a vérvétel nem mutatta ki. Úgy hogy ha továbbra is fáj, próbálj meg eljutni egy sebészhez és kisírni egy ct-t.
2019. okt. 4. 21:31
Vesekő? Az előre, az alhasi részre is kisugárzik..
9. a7eb88768b (válaszként erre: 8. - Globus)
2019. okt. 4. 21:27
Köszönöm!
8. globus (válaszként erre: 5. - A7eb88768b)
2019. okt. 4. 21:26

Nagyjából minden vizsgálat megtörtént, amihez nem néztek a belsődbe :) Ha nem szűnnek a panaszok, tovább kellene menned.

Lehetséges, hogy rosszul emésztesz valamilyen ételt, alapanyagot, amire ugyan nem vagy allergiás, de működési zavart okoz. Vezethetsz étkezési naplót néhány hétig, mindent felírva, panaszokkal összevetve. Tudom, fárasztó, de adott esetben sokat segíthet.

7. a7eb88768b (válaszként erre: 3. - Gyöngy:))
2019. okt. 4. 21:22
Az jobb oldalra lokalizálodik úgy tudom.
6. a7eb88768b (válaszként erre: 4. - Csakelőre)
2019. okt. 4. 21:22

Teljes hasi ultrahangon tavaly voltam!

Tényleg kivizsgáltak akkor alaposan.

Lehet újra kezdem.

Csak a háziorvosom konkrètan olyan hogy tökéletes a laborom erre közölte hogy sehova nem kell menni tovább mert ilyen laborral semmi bajom nincs.

5. a7eb88768b (válaszként erre: 2. - Globus)
2019. okt. 4. 21:20

Tükrözés nem volt,szerintem ki sem bírnám!

Ez szinte biztos.

Kérdésem még az lenne hogy esetleg fizikai munka /gyakori emelés/ miatt ez kialakulhat e?

4. csakelőre (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. okt. 4. 21:07

Szia!


Egy hasi uh.nem ártana.

3. gyöngy:) (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. okt. 4. 21:06
Nekem vakbélnél voltak ilyen tüneteim évekig.
2. globus (válaszként erre: 1. - A7eb88768b)
2019. okt. 4. 21:04

Vastagbél tükrözés nem történt?

Van olyan bélbetegség, ami nem szervi elváltozás, hanem a bél működési zavara. Előbb ki kell zárni az előbbieket.

2019. okt. 4. 20:54

Bal oldalon folyamatos szúró fájdalom van ami időnként megszűnik.

Korábban már volt ilyen akkor orvoshoz fordultam.Elküldött gasztroenterológiára ahol székletvér vizsgálatot csináltak,széklettenyésztést,illetve ételallergia vizsgálatot.

Minden negatív lett.

Nem kemény a hasam a székletem rendben van,azt leszámitva hogy nyálkás ezt elmondtam erre azt mondták hogy normális.Sokszor nem tudom meghatározni hogy honnan ered a fájdalom mert a derekam is fáj.

Ez a szúró fájdalom néha elviselhetetlen.

Nőgyógyászati szürővizsgálaton tavaly részt vettem minden negatív lett.

A háziorvosom a negativ leletek tükrében azt mondta ezt stressz okozza.

Menjek tovább valamerre?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook