Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérletbe készülünk Budapesten. Milyen fűtés az, ami nem túl drága? fórum

Albérletbe készülünk Budapesten. Milyen fűtés az, ami nem túl drága? (beszélgetős fórum)


2012. jan. 4. 14:58
a lényeg hogy mérhető legyen a fűtés. A 22ezres távfűtés lehet úgy jön össze, hogy kap mellé egy 20.000 ft-os támogatást az illető:)
21. bnedora (válaszként erre: 20. - Korteforma)
2012. jan. 4. 12:24
Pedig hidd el, a konvektornál jobb a cirkófűtés. Olcsóbb, gazdaságosabb!
20. korteforma (válaszként erre: 1. - Florina87)
2012. jan. 4. 11:59

Nekem eddig az egyedi gázfűtés (konvektor) vált be. Te szabályozod a hőfokot és ez alapján fizetsz.

Kérj a tulajtól számlákat (télit!!) és nézd meg, milyen a lakás szigetelése.


Sok múlik azon is, laknak-e alattad-feletted-melletted, s hogy milyen a lakás fekvése. Én már amondó vagyok, hogy inkább kibírnék nyáron 1-2 hónap meleget, csak süssön be a nap!


A távfűtésnél magas általában a számla és nagyon meleget tud csinálni. Két exem lakott ilyen házban, éjjel nyitott ablaknál kellett aludni, pedig én fázós vagyok.

19. Florina87 (válaszként erre: 17. - Michelle.r)
2012. jan. 4. 10:48
köszi
18. Florina87 (válaszként erre: 16. - De Luca)
2012. jan. 4. 10:48
köszönöm
17. michelle.r (válaszként erre: 15. - Florina87)
2012. jan. 4. 10:17
Kívülről nézvést akár távfűtés is lehetne. Nem látsz mást, mint csöveket és lapradiátorokat a falon. A hőfokot egy kis kapcsolóval állítod be, maga a fűtőtest többnyire a fürdőben van és a vizet is azzal melegítik.
16. de Luca (válaszként erre: 15. - Florina87)
2012. jan. 4. 10:14
Képzelj el egy mini gázkazánt, ami a falon van. A szimpla változata hagyományosan egy csőrendszerbe töltött vizet melegít és cirkuláltat, melynek a melegét a szobákban elhelyezett radiátorok adják le. Van a kombi verziója is, ami egyúttal a háztartások melegvízellátását is biztosítja.
2012. jan. 4. 10:07
Eléggé kezdő vagyok mert nem tudom mi az a cirkó fütés.a konvektorosat ismerem.
2012. jan. 4. 10:00
köszönöm a válaszokat mindenkinek :)
13. bnedora (válaszként erre: 3. - B4c06bc553)
2012. jan. 4. 09:32
Azért ez sem igaz teljesen, mert hiába van a radiátoron hőfokszabályzó, ha nem ér semmit. Legalábbis a fiam albérletében elégé hideg van, pedig már javítgattak rajta.
2012. jan. 4. 09:24
A lehető leghatározottabban is cirkó fűtésest.
11. c5d1635e99 (válaszként erre: 5. - 3fd432567f)
2012. jan. 4. 09:21
30 fok?Az rettenetesen sok.Nem bírnák ott létezni.Elég nyáron az a nagy meleg.:-))
10. michelle.r (válaszként erre: 1. - Florina87)
2012. jan. 4. 09:19

Mindenképpen az egyedileg mérhető a jó megoldás. A távfűtést is korszerűsítgetik, de ettől még nyáron is fizetsz 6-10.000 ft alapdíjat.


De nem csak ezen múlik, hanem az eszközök minőségén. A régi vacak gázradiátor sokkal jobban fogyaszt, mint az új, korszerűek. Ugyanez igaz a hűtőre, tűhelyre. A régi villanytűzhelyek nagyon sokat zabálnak, az újak szinte alig.


De sok múlik pl. a ház szigetelésén. A barátnőm egy olyan házban lakik, ahol a fűtés soha nem volt még több mint 4.000, igaz 30 m2, de nagyon jól szigetelt a ház és mivel minden oldalon van szomszédja, alig kell fűtenie.


Nézzétek meg az ablakokat, mennyire zárnak. Ha fából vannak és régi, szinte biztos, hogy huzatos.

2012. jan. 4. 09:18
Én egyértelműen gázkonvektor párti vagyok: csak azt a helyiséget fűtöm, ahol tartózkodom, nem kell egy egész fűtési rendszert keringetni és melegen tartani, és villámgyorsan felfűti a szobát.
2012. jan. 4. 09:17
Nekem az a tapasztalatom, hogy az egyedi fűtésű lakásoknál alacsonyabb ugyan a számla, mint a távfűtésesnek, viszont a bérleti díj magasabb, talán pont ezért. Úgyhogy kb. egyformán jön ki a végeredmény, viszont ahogyan valaki itt írta is, a távfűtésesnek az az előnye, hogy folyamatos meleg van és mindenhol.
7. andi6020 (válaszként erre: 5. - 3fd432567f)
2012. jan. 4. 09:16
30 fok? Hogy lehet abban élni? :O
2012. jan. 4. 09:16

Cirkó.

Nekünk arról megy a melegvíz + a gáz.

Nyáron csak a melegvizet fizetem, ja meg amit főzésre használok.

Télen, amikor hideg van, kb. 12-14000-et fizetek gázszámlára.

Jó, 30 fok az nincs, de nem is kell.

2012. jan. 4. 09:13

Nálunk pl. távfűtés van, és a leghidegebb hónapban is maximum!!! 22ezret fizetünk a fűtésért, cserébe 30 fok van folyamatosan a lakásban...meg kell mindig kérni a tulajt, hogy mutasson számlákat, ez alapján tudsz dönteni, bemondás alapján ne higgy el semmit!

Úgyhogy, lakása válogatja szerintem, hol jó,hol rossz a távfűtés, ne általánosítsunk :)

2012. jan. 4. 09:11

Jah, és még annyi, ha saját magatokra főznél, akkor is a legjobb a gáz, mert a villany nagyon tekeri az órát...

És szerződést kössetek mindenképp! Követeljétek, mert mi már csalódtunk egyszer, csak jó szándékból mondom.

3. b4c06bc553 (válaszként erre: 1. - Florina87)
2012. jan. 4. 09:11

Ez azért így, ebben a formában nem igaz!

Először is van egy alapdíj, amit télen-nyáron fizetni kell, ez kb. 8 ezer forint. Aztán amilyen meleget akarsz, olyant csinálsz magadnak! Állítható, hőfokszabályzó van rajta és csak a felhasznált mennyiséget kell kifizetned! Alapjáraton, télen a fűtetlen lakás 14 fok. Erre kell ráfűtened.

2012. jan. 4. 09:09

Mi is Budapesten vagyunk albérletbe. Ezelőtti lakásba villanyfűtés volt, na az nagyon drága. Mindenképp saját fűtésűt válasszatok, konvektorost. Nekünk jelenleg cserépkályhába van bevezetve a gáz, és nagyon jó, a gázszámla sem lett húzós. Én mindenképp a konvektorost vagy cserépkályhásat választanám, mindenképp gázzal.


Még egy jó tanács: nehéz kifogni, de a vízmelegítésen is lehet spórolni, ha gázas. Bár a legtöbb helyen villanybojler van.

2012. jan. 4. 09:06
ALbérletbe készülünk Budapesten érdeklődnék hogy milyen fütés az ami nem túl drága mert mondták hogy a távfütés az nagyon rossz.Milyen lehetőségek vannak még ami jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook