Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérletbe ideiglenes lakcímen bejelentkezni fórum

Albérletbe ideiglenes lakcímen bejelentkezni (beszélgetős fórum)

1 2
14. anyucika3 (válaszként erre: 11. - Georgina84)
2011. máj. 27. 09:47
Igen,csakhogy csöppet sem mellékes az,hogy változott a jogszabály arra vonatkozóan,hogy a bejelentkezett albérlőnek milyen jogai vannak.Azért félnek most a főbérlők a bejelentkezéstől,mert hiába van probléma a bérlővel,pl nem fizet albérletet,számlákat,kárt okoz..stb,nem,vagyis csak nagyon nehezen bírósági úton tudja kitenni a lakásából.Így érthető,ha kiadja valaki egy idegennek a lakását,nem szeretné,hogy rögtön bejelentkezzen oda.Sok kellemetlensége kára származhat belőle.
13. 937a2a883a (válaszként erre: 11. - Georgina84)
2011. máj. 27. 09:43
Szerintem ha be leszel oda jelentve,akkor úgyis kiderül,hogy te albérletben laksz ott,mivel az már hivatalos eljárás lesz és a főbérlőre rászállhatnak az apehtól,aki jogosan megemelheti a bérleti díjat az adó miatt.
12. georgina84 (válaszként erre: 10. - 937a2a883a)
2011. máj. 27. 09:39
igen, erre gondoltam!
2011. máj. 27. 09:39
Köszönöm a válaszokat, akkor ha azzal hárítja el, hogy akkor adóznia kell, meg hogy megemeli a bérleti díjat (mert hogy az adót rányomja), akkor azt ne higgyem el ugye? Mert attól, hogy én oda ideiglenesen be vagyok jelentve ő még ugyanúgy nem fogja bevallani ezt jövedelmeként nagy valószínűséggel.
10. 937a2a883a (válaszként erre: 9. - Dominika33)
2011. máj. 27. 09:35
Szerintem az apehot úgy értette,hogy a főbérlő talán eddig nem jelentette be,hogy neki így is van jövedelme és ha ő bejelentené most magát ideiglenesen,akkor az már "törvényes" és akkor a főbérlőnek fizetnie kéne az apeh felé,amit most lehet nem tesz.Nagyon sokan nem jelentik be,ha bérbe adásból pénzük származik.
2011. máj. 27. 09:11
Semmi köze az apehnak ahoz,hogy ki hova van bejelentve. A tulajdonos aláirása kell, de csak a lakcím bejelentőre. Nem kell bemutatni a bérleti szerződést mivel bárki lakhat ott pl : testvér ,barátnő rokon stb.
2011. máj. 27. 09:04
Én is már ideje albérletbe lakom, a szülői ház távolsága miatt mindig bejelentkeztem ideiglenes lakcímen az albérlet címre. Eddig egyik főbérlőnek sem volt kifogása ez ellen. Igazából ezt szerintem nem is nagyon ellenőrzik, hogy te miért jelentkeztél oda be, elviekben a főbérlőnek sem lehet semmilyen hátránya belőle. Egy formanyomtatványt kell kitölteni és aláíratni a főbérlővel is. A lakcímkártyádon meg rajta lesz 2 cím. Igazából, ha netalán a főbérlőnek adózási problémája származna belőle, (amire szerintem nagyon kevés esély van), akkor azt kell mondani neki, hogy nem sokáig laktál ott és már nem is laksz ott. De erre mondom szerintem nincs is esély... én 2,5 éve élek albérletben, ez a 3. albérlet és eddig semmilyen problémánk nem volt belőle!!!
7. Boszy28 (válaszként erre: 5. - Boszy28)
2011. máj. 27. 09:01
Ja, amúgy a főbérlőtől függ, nincs összefüggés a szerződés és bejelentés között.
2011. máj. 27. 09:00

Sziasztok!

A főbérlőnek köteles lenne amúgy is bejelentenie!!! Tudom, mert évek óta albiba lakok!!!

5. Boszy28 (válaszként erre: 3. - Georgina84)
2011. máj. 27. 09:00

Igen, elvileg adózniuk kell(ene) a főbérlőknek.

Nekünk szerencsénk van, szabályos bérleti szerződést kötöttünk (ingatlanközvetítőnél), be is jelenthetjük az albit tartózkodási helyként.

4. Nirvi (válaszként erre: 3. - Georgina84)
2011. máj. 27. 08:58

Konkrétan az ideiglenes bejelentésnek nincs anyagi vonzata szerintem.

MOndjuk nekünk kb. 5 évvel ezelőtt volt ilyen, de szó nélkül belement a főbérlő és aláírta a papírokat. Nem tudom, hogy azóta változott-e valami, de nem tudok róla.

2011. máj. 27. 08:55
Sziasztok szeretnék segítséget kérni! Kutakodtam a neten, de nem találtam sajna választ... Albérletet szeretnénk kivenni és ideiglenes lakcímként azt a címet bejelenteni, mert így a munkába járás nagy százalékát fizetné a munkáltató. Ugye ehhez a tulajdonos beleegyezése, sőt aláírása kell. Olvastam, hogy nem nagyon engedik ezt a főbérlők. A kérdésem az lenne, hogy azért, mert akkor be kell jelenteniük az APEH felé, hogy nekik ilyen jövedelmük is van? És adózniuk kell? Vagy nincs is ilyen kötelességük? Van bármi hátránya a főbérlőnek az ideiglenes bejelentkezésből (anyagilag, adózásilag)? És most arra nem gondolok, hogy hogy teszi ki az albérlőt, az egy másik kérdés. Előre is köszönöm a segítséget! Üdv: Gina
2011. máj. 27. 08:53
Lehetséges:)
2011. máj. 27. 08:52
Albérletbe ideiglenes lakcímen bejelentkezni
1 2

További ajánlott fórumok:

Minden jog fenntartva © 2005-2020, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Facebook