Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet vagy lakás(hitel)? fórum

Albérlet vagy lakás(hitel)? (beszélgetős fórum)


1 2 3
79. birebora (válaszként erre: 76. - Ildi992)
2018. aug. 26. 08:43

Egyáltalán nem biztos, hogy emelkedni fog. Olyan szerződést kell kötni ami "biztos" és kiszámítható.

Ma már sorban állnak a bankok az ügyfelekért.

78. PöttyösPanka (válaszként erre: 76. - Ildi992)
2018. aug. 26. 07:24
Ez azért nem ennyire egyszerű, hogy X Ft-ot fog emelkedni évente. Leginkább attól függ, milyen hitelt veszel fel.
2018. aug. 26. 07:03

Mi 30000+rezsit fizettünk albira,a hitel meg 16000/hó..

5 évig ez fix nekünk.

2018. aug. 26. 01:39

Sziasztok! Régi a téma, felélesztem!

Ha lakáshitelt veszek fel, várhatóan mennyivel fog emelkedni évente? Tapasztalatok?

75. Beu23
2013. márc. 29. 10:08
Mi albiban lakunk nekünk havi 42 ezer+ rezsi. Kb. 100 megy el egy hónapba de lehet ebbe benne van a kaja is már nem tudom, nem szoktam utána számolni. Kb. mi is betudnánk vállalni egy 80 ezres hitelt kb. inkább mint, hogy aliba lakjunk. de azért jó volt kiprobálni, hogy működik-e ez együttélés. Ti melyik bankot ajánlanátok?
74. Eni015
2013. márc. 5. 10:13

Én úgy vagyok vele, hogy ha 55 ezer forintot ki tudnék fizetni az albérletre (csak a bérleti díj, a rezsi nincs benne), akkor biztosan felvenném a hitelt.

Jelenleg albérletben élek, de nem ugyanaz, mintha saját lakás lenne. Persze ki kell fogni. Számomra zavaró az, hogy mindenhez engedélyt kell kérnem, venni nem akarok ide semmit (új hűtő, konyhabútor stb), mert ha költözök, akkor nehézkes lenne a szállítás. A tulajdonosról nem is beszélve, van, hogy hetente 3-4x is feljár és az idegeimre megy. Ide szervezi a programjait, habár nem itt lakik, ha szólok neki (normálisan, kompromisszum készen, hogy beszéljük meg), akkor azzal fenyeget, hogy felmondja a szerződést. Persze ez tulaj függő, nekem valahogy mindig sikerül kifognom az ilyeneket. :P

Jelenleg munkanélkülin vagyok, mert elbocsájtottak nemrég. Állandóan azzal jön, hogy mi lesz most, minden egyes alkalommal kérdezi, hogy dolgozok-e már, de körülbelül 5x. Egy részről érthető, hiszen gondolom fél, hogy miből lesz kifizetve, de már elmondtam neki, hogy van pénzem, plusz ugye a munkanélküli. Ha mondom neki, hogy még nem találtam állást, akkor megvetően néz rám. A vicc az, hogy eddig mindig mindent befizettem időre, mind a rezsit, mint a bérleti díjat, még előbb is, mint kellett volna, mégis én vagyok a sz*r, hogy úgy mondjam... Mindent szóvá tesz, pl a múltkor ott hagytam a fésűmet a mosógép tetején és amikor jött látta (persze én nem tartózkodtam itt), aztán kaptam tőle facebookon az üzenetet, hogy ne tegyek semmit a mosógép tetejére mert nem arra való.

Régóta szeretnék kisállatot, de azt már meg sem merem kérdezni, bár a válasz amúgy is nem lenne, így felesleges is. :) Persze nyilván ezt nem is engedik mindenhol, nem is ezzel van a fő gondom, hanem amit fentebb leírtam.

Egy saját lakásban azért azt csinálok, amit akarok, természetesen a józan ész határain belül. :) Ott biztosan nyugodtabban lennék.

73. G.Garbo (válaszként erre: 70. - 117b1693d0)
2013. márc. 4. 16:21

A vésztartaléknak a hitelfelvételtől függetlenül meg kell lennie.


A maximális futamidő maximális visszafizetett összeget is jelent, hiába a tartalékod illúziója, összességében rengeteg pénzzel kerülsz negatívba a végén.

2013. febr. 26. 21:29
Nem muszály embernek rögtön 10 milliós hitellel indítania. Én a férjemmel egy pesti 36 nm-es lakást vettünk. 4,3 milliót vettünk fel hitelként a fundamentátol. 4 évig 61 ezret fizetünk,majd 7 évig 32-őt. Még igy sem éri el a visszafizetett összeg a 6 milliót. És inkább fizetem ezt, mint egy 30 nm-es albérletért 50 ezret évekig.
2013. febr. 26. 20:04
Huszonévesen az ember lánya nem vállal fel sokmilliós hitelt egyedül. 35 körül ketten már gondolkodhatnak, csak mértékkel; de addig sem árt félretenni.
70. 117b1693d0 (válaszként erre: 54. - G.Garbo)
2013. febr. 26. 19:50

Mi mindig a maximális futamidővel kalkulálunk. :)


Hogy miért? Azért, mert a törlesztőrészt így lehet minimalizálni és mellette biztonsági tartalékot képezni. Amikor a tartalék már elért egy bizonyos határt, akkor tőkét törlesztünk.


Ugyanakkor, ha valami miatt átmeneti időre megcsappanna a bevételünk, akkor kényelmesebb, hiszen törleszteni kötelező, félretenni nem. Ha rövidebb lenne a futamidő, akkor azt is kötelező lenne törleszteni, ami most önkéntesen teszünk félre és máris okozhatna problémát, mert eleve nem lenne elég tartalékunk és ráadásul az aktuális kiadásaink is magasabbak lennének a magasabb törlesztőrészlet miatt...

2013. febr. 26. 19:14

Mostanában teljesen kedvező feltételek mellett lehet lakást, illetve házat venni..

Akkor inkább a sajátját fizesse az a jóember..:o) Persze csak ésszerűen..

68. bd55e3f068 (válaszként erre: 52. - Szafaripók)
2013. febr. 26. 19:08
Innentől kérdés? Indíts valamilyen előtakarékossági konstrukciót, aztán ha akarod, akkor majd lesz lelőle ingatlan.
67. 9d7907a17a (válaszként erre: 41. - G.Garbo)
2013. febr. 26. 19:07
A 18 milla, 50.000Ft-os albival 30 év albérleti díja.
66. 9d7907a17a (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. febr. 26. 18:58
Tőlünk is azt kérdezik, hogy miért nem vesszük meg amiben lakunk. Lenne rá lehetőségünk piaci ár 50%-ért. De több lenne a fenntartási költsége mint amennyi most a bérleti díj. Szóval eszembe sincs.
65. a0c1361e44 (válaszként erre: 57. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 26. 18:41

Na igen, még ennyit sem érnek.

Dohos, büdös, sötét, régi házak és elég nyomasztó is.

64. f8db0709b8 (válaszként erre: 59. - B74f6e5cdd)
2013. febr. 26. 16:52
Akkor én dicsekedhetek....6 millióért nagy családi ház,nagy kert és udvar....minden benne van(víz,villany,gáz)
63. michelle.r (válaszként erre: 57. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 26. 16:29
Gondolom, földszinti, udvarra néző, sötét kis lyukacska, ami ráadásul az esetek többségében dohos és vizes is, mert ezek a házak nem a jó szigetelésükről híresek. Arról nem beszélve, hogy a kerület azon részein, ahol nappal is csak testőrrel közlekednél.
62. G.Garbo (válaszként erre: 61. - Michelle.r)
2013. febr. 26. 16:28

Valamint arról az összegről, ami a felújítás költsége, de elvész, mert az esetleges eladás esetén azt nem fizeti ki senki.


Ha hitelre veszi, akkor az ár nem 6 millió, hanem sokkal több, de csak hatért tudja majd jó esetben eladni.


Azt az ingatlant, ami azért van ennyire alulárazva valószínű, mert rossz a lakóközösség/rossz helyen van/al van adósodva a ház stb, stb, stb.

61. michelle.r (válaszként erre: 55. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 26. 16:26
Nem lenne rossz ötlet, ha nem kellene 5 éven belül eladott ingatlanok után adót fizetni, és minden alkalommal illetéket fizetni. Nem beszélve a vásárlásoknál az 1%-os ügyvédi költségekről.
60. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 58. - Agis)
2013. febr. 26. 15:52
27-29 m2
2013. febr. 26. 15:52

:-)) Igen az jó ár nagyon, szerintem.


Székesfehérváron is vannak 5-6 milióért tégla lakások már..

58. agis (válaszként erre: 57. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 26. 15:50
20 nm?
57. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 56. - B74f6e5cdd)
2013. febr. 26. 15:46
Pesten pl. a VI. kerületben felújított, galériás garzon 4-5 millió között már vehetô.
2013. febr. 26. 15:41

Én véleményem, mert van kertes házam ami az enyém azaz itt írta valaki, majd ha kifizettem.


Nos, valóban ha albérletben vagy, nem a tiéd és kidobálod a pénzt.

Én ha újra csinálhatnám is be hitelezném magam, mert lakni mindig kell valahol. Ha nincs pénzed a sajátodra ne legyen ami igaz nem a tiéd, de mégis az, mert úgy is össze kaparod a rá valót és úgy csinosítod az évek alatt ahogyan akarod.

Ha nem kapsz munkát a közeledben úgy is elmész másfele és úgy is első az lesz, hogy a te kecódat fizeted és utána az albit, ugyanis ha az albit bukod még mindig lesz hol aludnod..


Ha elölről kezdhetném is aláírnám a papírt, attól még hogy felelősség,azzal i tud mocorogni aki akar, ha én is nem mocorgok az nekem i csak kifogás.

Az albérlet az ablakon kidobált pénz és minek tegyek másnak jót ( kitörlesztem a hitelét) mikor magamnak is tehetek jót?

Úgyhogy inkább hitel és saját mint albérlet, hogy minden hónapban várjam a tulajt, hogy mikor óhajt jönni a pénzért, volt benne részem, köszike nem kérném újra.

Nos, van bútor, hűtő és egyebek, nekem jó érzés és inkább büszke vagyok erre, hogy van és igyekszem megtartani, fenn tartani és nem sírom vissza, sosem sírnám vissza azt, amikor is még nekem is elfért az egész életem egy bőröndben!:-)

A döntés persze a tiéd. Most lehet jó kecókat venni mert lent vannak a béka segge alat igen jó helyeken a lakások..mondjuk a mi kis országunkba évek óta nem létezik jó hely:-)

2013. febr. 26. 15:30

Az egyik oldalon néhány héttel beszéltünk a hitelrôl. Amennyiben vennék lakást, az elôször egy minigarzon lenne. Ebben egy ideig ketten is élhetnek (esetleg hárman). A család bôvülésével váltanék másfél szobásra a fokozatosság elve alapján.

Lényegében volna kezdôtôke, az eladott ingatlan alapára+értékemelkedés jó anyagi fedezet.

54. G.Garbo (válaszként erre: 52. - Szafaripók)
2013. febr. 26. 15:21
Ne vedd fel 30 évre, az öngyilkosság. Maximum tízre szabad!!
53. alidamolnar (válaszként erre: 52. - Szafaripók)
2013. febr. 26. 14:08
Ez a matek szerintem is így van. Mert ha egy belátható ideig fizetné az ember, akkor azt mondom, hogy oké, mondjuk (tudom, ez utópia), de 5 év múlva a sajátja. De ezek a maratoni hitelek:(
2013. febr. 26. 13:58
Ha felveszek 8 milliót 30 évre, kb. 60 ezer a havi törlesztő, vagyis: visszafizetek a banknak 21,6 (!) milliót. Nem vígasztalna, hogy a sajátomat fizetem...:(
51. mosolyka1111 (válaszként erre: 26. - G.Garbo)
2013. febr. 26. 13:41
Ez korrekt, Nyugat-Európában már régóta működik. Tesóm is így él kint lassan egy évtizede. Múltkor a szélvihar a kerítést kikezdte, ő lefényképezte, elküldte mailben a tulajnak, az visszaírt, hogy csináltassa meg, és levonta a következő díjból. Abszolut korrekt a dolog.
50. f758a7200f (válaszként erre: 3. - Szafaripók)
2013. febr. 26. 11:25

Szerintem a legjobb választás az, ha sikerül olcsó albérletet találni és mellette félretenni és ha mindenáron, hosszútávon sajátot akar az ember, akkor ne az adott ház egész értéke legyen a hitelből, hanem kevesebb mint a fele. Így ha valami gond van a hitellel (nem tudom, mennyit veszítettek összesen azok, akiknek svájci frank hitelük volt, lehet, hogy többet veszítenek így, mintha albérletben laktak volna), akkor nem kerül teljesen az utcára az ember, hanem eladhatja és egy részéből vagy vesz egy kisebbet, vagy fizetheti abból jó ideig az albérletet.


Az albérlet kevesebb rizikóval jár, de mellette tudj félretenni, és ha megvan egy része, akkor már elég lesz megvárni egy mélypontot az ingatlan árakban (és ilyen van többször is, nem mindig csak drágulnak), és akkor veszel, így hitelt is kevesebbet kell felvenni

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook