Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Albérlet keresése átvágás nélkül, ingatlanosok kihagyásával fórum

Albérlet keresése átvágás nélkül, ingatlanosok kihagyásával (beszélgetős fórum)


26. moonlight13 (válaszként erre: 15. - Syria)
2014. júl. 6. 11:30
teljesen korrekt ajánlat!
25. d1d0eece08 (válaszként erre: 23. - Suesue)
2014. júl. 6. 10:54
Ingatlanosa válogatja, hiszen az is csak üzlet bizonyos értelemben.
24. judy47 (válaszként erre: 23. - Suesue)
2014. júl. 5. 16:43
csak a tulajnak kell fizetnie,ez akorektség.
23. Suesue
2014. márc. 3. 21:34
Normális ingatlanos nem kér pénzt attól aki kiadó lakást-házat keres.
22. 17aadc1082 (válaszként erre: 21. - F9a3485dff)
2013. aug. 6. 21:52
Mi a gond azzal, hogy megírta, hogy kirak, ha nem fizetsz??? Így tiszta szvsz.
21. f9a3485dff (válaszként erre: 20. - 17aadc1082)
2013. aug. 6. 21:47

Szerintem az a "kiraklak"-rész nem annyira fér bele... Legalábbis ilyen hirdetéssel még nem találkoztam. De hát mindig tanul az ember.

(Látod: smile nélkül is lehet korrekten fogalmazni.)

20. 17aadc1082 (válaszként erre: 18. - F9a3485dff)
2013. aug. 6. 21:45
Korrekt felsorolás volt. Vagy hiányzik mögüle a szmájli, akkor jobb lenne?
19. kisj (válaszként erre: 18. - F9a3485dff)
2013. aug. 6. 21:43
Miért, mi a baj azzal, ahogy kínálta?
18. f9a3485dff (válaszként erre: 17. - 17aadc1082)
2013. aug. 6. 21:39
És... vajon mindenkinek ilyen kedvesen kínálja? :)
17. 17aadc1082 (válaszként erre: 16. - F9a3485dff)
2013. aug. 6. 21:36
Van kiadó háza. Gondolom, minden rendben nála, ki akarja adni. :)
16. f9a3485dff (válaszként erre: 15. - Syria)
2013. aug. 6. 21:35
....minden rendben? :)
15. syria (válaszként erre: 1. - F9a3485dff)
2013. aug. 5. 17:11
Ingyen megmondom neked: kiadó egy 76 négyzetméteres, 3 szobás családi ház Dél-Pesten, 80 ezer + rezsi, 2 havi kaució. A közüzemi számlákat minden hónapban én fizetem be nehogy baj legyen, s az első havi nemfizetésnél kiraklak. Na?
2013. aug. 5. 11:12

Különös, hogy folyton beléjük botlasz, és hogy mind pont 7.000 forintot kér. Ezek kartellbe tömörültek ;)


Az ingatlan.com-on, az ingatlan.net-en, az alberlet.hu-n, keress, itt valószínűleg nem fogsz ilyenekkel találkozni. A kockásfüzetben a konyhaasztalon címeket bogarászó Mancinénik ideje rég lejárt. Ezen kívül a nagyobb ingatlanirodák honlapjai is tele vannak ajánlatokkal.


Az már egyfajta szűrő - számomra legalábbis - ha a tulajdonos hajlandó az éves bérleti díj 10%-át egy irodának kifizetni a bérlőért.

2013. aug. 5. 11:04

Na, a mai első hívásom megint a 7.000 Ft-tal kezdődött:D Persze, hogy rögtön ki is nyomtam.

MIT KÉPZELNEK EZEK????

2013. aug. 4. 15:16
Mindig a kiadó fizeti az ingatlanos díját, ami rendszerint egy havi díj 50%-a, és a bérlőnek MINDIG ingyenes az ingatlanos szolgáltatása. Ha pénzt kér mégis, tuti átverés!
11. moonlight13 (válaszként erre: 1. - F9a3485dff)
2013. aug. 4. 14:41
Ha már mész, nagyobb irodákhoz menj, talán ők nem csinálják így! Én még ilyet nem is hallottam, hogy címeket adogatnak, és Te hívod. Én úgy tudtam, hogy az ingatlanos kísérget Téged, és az ő érdeke, hogy találjatok megfelelőt, mert akkor kap jutalékot!
10. syria (válaszként erre: 9. - 17aadc1082)
2013. aug. 4. 14:28
Így igaz. :)
2013. aug. 4. 14:24
Nagy ingatlanos cégek nem fognak pénzt kérni a címekért. Sőt, kimennek veled a címre, mert ki sem adják. :)
2013. aug. 4. 14:01

Köszi a válaszokat, azt meg főleg, ha küldtök nekem megbízható oldalakat:)

Kicsit elegem lett, hogy akármit talál a gyerek, vagy mi, és felhívjuk, egyből egy "ilyen ajánlat" hangzik el...:(

2013. aug. 4. 13:57
Ezek a 7000 Ft-os cégek átverések. Ilyen nincs. Azt hiszem már a tv is foglalkozott vele. Volt már, h majdnem én is elcsábultam nekik, de aztán találtam rendes úton. Kaució nélkül nincs normális albi. Ezt felejtsd el. Te sem adnád ki kaució nélkül az ingatlanodat. Amit meg lehet csinálni, h leraksz 1 hó bérleti díjat + 1 hó kauciót + a 2. hónap kauciót részletekben. Ebbe sok tulaj belemegy. A legtöbb ingatlaniroda a bérlő felé ingyenes, és az az az ingatlanos, aki néhány napon belül nem tudja neked megmutatni az adott kecót, akkor azzal nem is érdemes foglalkozni, mert vagy kamu a hirdetés vagy link az ingatlanos. Priviben írom neked az oldalakat, h hol vannak igazi, létező lakások.
2013. aug. 4. 13:57
Az IWIW-nek is van apróhirdetős része, ott általában magánszemélyek hirdetnek.
5. aa84065182 (válaszként erre: 1. - F9a3485dff)
2013. aug. 4. 13:56
Amikor albit kerestem (nem magamnak kellett, de nagyon sürgős volt) akkor én is belefutottam egy ilyenbe. Már a hirdetés alapján gyanús volt, hogy ez túl olcsó, felhívtam, naná, hogy ingatlanos, és nekem is előadta ezt a szar dumát, hogy pénzért ad címeket és telefonszámokat. Hát úgy kiosztottam, hogy még, és rávágtam a telefont a szemét csalójára! Mert ez az, csalás és átverés! Telefonszámokat akárki tud halászni a neten teljesen ingyen.
2013. aug. 4. 13:49

Szia!


Valóban vannak ilyen túlkapásaik az ingatlanosoknak, de azért ellenpéldát is tudok mondani.

Mi is hirdetünk, ingatlanos kiadja a címünket (nekünk ingyen van, bár nem lakás, csak szoba), és előfordul, hogy a jelentkezők ugyanilyen felháborodással fogadják a mi valós feltételeinket...

Sajnos ez benne van, mert az ingatlanos nem a te és az én érdekeinket nézi, hanem, hogy le tudja védeni magát, hogy mennyi címet kiadott.

De azért a saját tapasztalatom alapján nem ez a jellemző.

Aki jelentkezik, 90%-ban tudja, hogy nem kacsalábon forgó palota fog elétárulni. :-)

Általános információhiány viszont a kaució! Ez tényleges! De nálunk egyéb félreinformálás nem történt.

2013. aug. 4. 13:49
Igen, vannak ilyenek. Úgy lehet elkerülni, hogy aki pénzt kér azért, hogy címeket adjon, arra abban a szent pillanatban teszed rá a telefont. És csak azokkal a hirdetésekkel foglalkozol, ahol mindenféle ellenszolgáltatás nélkül, ingyen és bérmentve mutatják meg a lakást.
2. inta (válaszként erre: 1. - F9a3485dff)
2013. aug. 4. 13:44
Hűűű... én pillanatok alatt találtam albérletet, amikor kellett. Amit írsz, az nekem úgy hangzik, hogy sajnos átvertek. Vagy én nem vagyok már tájékozott az ingatlanpiacon.
2013. aug. 4. 13:41

...lehet Budapesten kiadó lakást találni?

Az a helyzet, hogy nem igazán találok olyan oldalt, ahol magánszemélyek hirdetnének.

Az ingatlanosok a következő "trükköt" alkalmazzák:

szinte mindig található egy szinte gyanúsan kedvező feltételekkel kiadó lakás, kaució nélkül... Amire egyből ráharapsz.

Aztán felhívod, mire ingatlanos közli, hogy JAA, IGEN, DE NEM ANNYI, HANEM annál minimum egy 10-essel több...

És NEM, nem lehet csak úgy megnézni, csak ha bemész hozzájuk, ahol leperkálsz 7.000 Ft-ot, ennek fejében ők adnak Neked legalább 50 címet, ezekkel a feltételekkel!!!!!!! (mármint hogy olcsó, kaució nélküli, ugyanazon a környéken, stb. stb.)

Először örülsz, DE JÓÓÓÓÓ!! :) :) Meglesz a gyerek álmainak - no és a mi pénztárcánknak megfelelő - albérlete.

Elkezded hívogatni a listát: az első, amire "ráharaptál", ugye az nem annyiba kerül, hanem többe. A listán következő 3-4 számon nem kapcsolható előfizető.

De Te nem adod fel, hívod tovább. Kicseng.... végre felveszik... IGEN, még kiadó a lakás, NEEEEM, nem a belváros. És DEEE, kell kaució. Oké, hívod a következőket. Kicseng, nem veszik fel, vagy nem kapcsolható előfizető,

Aztán úgy érzed, MAJD MOST.

Igen, még kiadó a lakás. Igen, tényleg ennyiért. Ja, NEEEEM, fürdőszoba nincs, csak szoba-konyha....


Hívod az ingatlanost... enyhén felháborodva. Mégis neki áll feljebb, hogy Ő mennyi címet odaadott, ne mondjunk már ilyeneket...


Nem csak velünk történt ez meg két egymást követő évben, hanem ismerőssel is.

Vélemények?

Illetve MEGOLDÁS????

Köszönöm, ha segítetek.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook