Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akvaristák segítsetek! fórum

Akvaristák segítsetek! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. febr. 15. 19:01

Mi a neve ennek a folyadéknak? Gondolom a kereskedésben ahol a halakat vettem lehet venni.

Köszi a tippet! :)

2012. febr. 13. 08:28
Nálam ha zavaros lesz a víz, akkor egy pár csepp metilénkék folyadékot szoktam tenni bele, fél nap alatt gyönyörű kristály tiszta lesz a víz. A halaknak is jó, fertőtlenít.
2012. febr. 5. 18:25

Köszönöm! Azóta szerencsére itt helyben is tudtam venni.

Az akvárium is be lett telepítve! Nagyon örülök neki! :)

Mindenkinek köszönöm a segítséget!

2012. febr. 5. 13:30

Pesten, kb majdnem mindegyik nagyobb halas boltban.

csapatban érdemes tartani, legalább 6-8 db. különben csipkedik a többieket.

2012. febr. 3. 20:29
Nem tudjátok véletlenül, hogy hol lehet venni szumátrai márnát?
2012. febr. 1. 22:14
Nekem 50 literes az akvárium már vagy 4-5 éve nem takarítottam ki teljesen, (szép tiszta) csak részleges vízcserét csinálok 30 éve már biztos tartok halakat. Minden vízcserénél adok a vízhez Antiklórt, Metilin kéket, vagy Formilt, Algagátlót, ezek egyszerű és olcsók, de van kombinált is amiben minden benne van, igaz ez drága, de sokáig elég! Én egyszer még az elején kezdő koromban nem tettem bele ilyeneket és amikor beletettem a halakat egyből felfordultak. :-( Etetni sem muszáj őket minden nap!
35. zsakagi (válaszként erre: 34. - Db78bacc4f)
2012. febr. 1. 13:03
Igen..és az aranyhal is ilyen :)
2012. febr. 1. 11:11
Sziasztok! Van olyan hal, ami nem igényel levegőztetőt és egyéb dolgokat? Azt hallottam, hogy a sziámi harcoshal ilyen. Igaz?
33. Hunyorka (válaszként erre: 31. - 4e1fcae85e)
2012. febr. 1. 11:04

Idővel mi is ilyen nagy akváriumot szeretnénk, de kipróbáljuk kicsiben, ha így nem megy akkor a nagynak neki se állunk.:)

Köszönöm, remélem sikerül! :)

2012. febr. 1. 10:58
Vízelőkészítőt nem feltétlenül tennék bele, csinálj egy vízcserét és csak a szűrő menjen. Én másfél hetet vártam a halakig.
31. 4e1fcae85e (válaszként erre: 26. - Hunyorka)
2012. febr. 1. 10:57

Egy időben hobbiból tenyésztettünk is pár fajtát, legelőször persze az elevenszülőket, aztán később szájköltőket...

Azt hiszem, a tengeri halak kivételével szinte minden fajta halunk volt már, jelenleg sügéreink vannak az egyikben, pontylazacok, nagyméretű harcsák a másikban.

("egyik": 110 literes, "másik": 240 literes)

Sok sikert és örömet kívánok az akváriumotokhoz!:)

2012. febr. 1. 10:57
Igen, páncélos mindenképpen kell, az takarítja az alját.
29. Hunyorka (válaszként erre: 27. - Csgybzs)
2012. febr. 1. 10:54
Igen, de a miénk nem homokos. Úgy töltöttem fel, hogy egy lapostányérra öntöttem óvatosan a vizet és nem is volt zavaros. Ma reggelre lett ilyen. Tegnap még tiszta volt.
2012. febr. 1. 10:52
Azt nem tudom még melyik halból mennyit érdemes venni egy 40 literes akváriumba. Szeretnék szivárvány guppit, vörös- (pink-)dániót, algaevő harcsát, de mondták, hogy mindenképpen tartsak páncélos harcsát is.
2012. febr. 1. 10:52
Természetes, hogy az akvárium berendezése után egy darabig zavaros a víz, hiszen a feltöltésnél felkavarodik a por, ha homokos az alja, akkor meg ugye teljesen érthető is, hogy miért...
26. Hunyorka (válaszként erre: 25. - 4e1fcae85e)
2012. febr. 1. 10:49

Nekem már tisztábbnak tűnik, de én nagyon kezdő vagyok és nem tudom milyennek kéne lenni. :) Sokan mondtak sokfélét. A kereskedésben meg nem akarom megkérdezni, mert a nő mindeféle drága vacakot ránk tukmálna, amiről utólag kiderülne, hogy igazából nem is kell.

Milyen halakkal foglalkoztok? Tenyésztitek is őket?

25. 4e1fcae85e (válaszként erre: 24. - Hunyorka)
2012. febr. 1. 10:27

Figyi, az teljesen természetes, hogy feltöltöd vízzel az akváriumot, és a kis kavicsokon lévő por felkavarodik, akárhogy is átmostad.

Nehogy vizet cserélj:)

(Lassan 20 éve foglalkozunk halakkal.)

24. Hunyorka (válaszként erre: 23. - 4e1fcae85e)
2012. febr. 1. 10:03
Köszi! Már most sokat tisztult, mióta reggel újra bekapcsoltuk a világítást. Remélem pár napon belül olyan lesz, hogy halakat is tehetek bele. :)
23. 4e1fcae85e (válaszként erre: 1. - Hunyorka)
2012. febr. 1. 09:36

A VÍZ EGY NAP ALATT TELJESEN KI FOG TISZTULNI!!!

:)

22. csgybzs (válaszként erre: 21. - Hebrencs)
2012. febr. 1. 09:32
Nem hiszem, mert a hat guppit direkt két kereskedésből hoztam... és valahogy mind elpusztult. Aztán megkaptam a férjem hím guppiját, mert ő ott árválkodott és hoztam mellé egy lányt, azóta meg csak szaporodnak, pedig nincsen külön rakva a csajszi, szóval ami marad az marad elven működik...
21. hebrencs (válaszként erre: 20. - Csgybzs)
2012. febr. 1. 09:30

igazad van :)

volt hogy a legegyszerűbb halak is kimentek, de az is hogy a kényesebbek pedig éltek vidáman :)

természetes szelekció? ;)

20. csgybzs (válaszként erre: 18. - Hebrencs)
2012. febr. 1. 09:25

Oké, oké.. :) Csak pont erre számítottam.


Egyébként változó, hogy a halak kinél hogy érzik magukat, sok fajta van, ami van akinél nagyon jól érzi magát, másnál elpusztul és tippelni sem lehet, hogy miért. Én is voltam így. Először 6 guppiból mind elpusztult, aztán fél év múlva egy párt újra beraktam, azóta meg csak "potyognak" a kicsik, nem győzöm ajándékozni.... ki érti?

19. hebrencs (válaszként erre: 17. - Hunyorka)
2012. febr. 1. 09:23
most elment dolgozni, de este megkérdezem tőle :)
18. hebrencs (válaszként erre: 16. - Csgybzs)
2012. febr. 1. 09:21

:) nem azt mondtam hogy jobban tudja, hanem hogy benne jobban megbízom :)))


mindenkinek megvan a saját kis praktikája, ami beválik.

ki kell tapasztalni, hogy mi a jó :)

17. Hunyorka (válaszként erre: 5. - Hebrencs)
2012. febr. 1. 09:18
Még egy kérdésem lenne. Egy ismerősünk is most kezdené az akvárium betelepítését és a vízkezelő után másnapra tejes lett a víz. Átlátszó, de mintha egy minimális tejet öntött volna bele. Neki mit tanácsolna a párod?
16. csgybzs (válaszként erre: 15. - Hebrencs)
2012. febr. 1. 09:18

Az én férjem is 17 éve foglalkozik ezzel, régen 40 akváriuma is volt egyszerre.


Ezt most csak azért írtam le, mert kb. tudtam, hogy az a mondat fog várni, neeem, mert az enyém sokkal jobban tudja... :D Ámen, engem nem zavar....


Mindkettőnknek külön akváriuma van, a halaink így érzik jól magukat. Nem kell őket halálra zabáltatni, de minden nap adunk nekik, hetente-kéthetente van 1-2 böjtnap. Gyönyörűen szaporodnak. De kinél így, kinél úgy.

15. hebrencs (válaszként erre: 12. - Csgybzs)
2012. febr. 1. 09:15

lehet:)

de én inkább megbízom egy olyan szakemberben, aki már 22 éve ezzel foglalkozik és ma is olyan helyen dolgozik, ahol nem csak édes vízí, hanem tengeri halak is vannak :)

14. zsakagi (válaszként erre: 13. - Hebrencs)
2012. febr. 1. 09:14
Akkor ezt buktam...azért köszi :)
13. hebrencs (válaszként erre: 11. - Zsakagi)
2012. febr. 1. 09:13
nincs fent egy közösségi oldalon sem ...
12. csgybzs (válaszként erre: 8. - Hebrencs)
2012. febr. 1. 09:08
Szerintem minden nap kell etetni a halakat, ez a legtöbb szakkönyvben le van írva, mivel nem tudnak elraktározni. Persze kibírják úgy is, csak nem lesznek olyan szépek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook