Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Hal barátok, akvaristák segítsetek! Hol lehet betta imbellis-t beszerezni? fórum

Hal barátok, akvaristák segítsetek! Hol lehet betta imbellis-t beszerezni? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 1. 20:43

Szia!


Ficánka Díszhal 7632 Pécs, Nagy Imre út 32-34. 06/20/529-28-90. Innen biztosan, de csak rendelésre hoznak, mert elég borsos ára van, 1800 Ft (legalábbis, amikor én vettem, akkor még ennyi volt). Tudom, hogy Ózdtól kicsit messze van, de mivel labirintkopoltyús, megoldható a szállítása, feltéve, hogy tényleg annyira szeretnél ilyen halat. Annyit viszont én hozzátennék, hogy igaz, hogy több hím is tartható együtt, de mivel a hímek messze nem olyan színesek, mint a Betta splendens fajnál és a fátyolos farokúszó sem jellemző rájuk, ezért ez a szempont nem annyira lényeges a tartásuknál. Nem ugyaúgy néz ki, mint a B.splendens, más fajról van szó. Ha csak a szépség miatt szeretnél ilyen halból több hímet egy akváriumba, akkor csalódni fogsz. A hímek és a nőstények között jóval kisebb a különbség.

2009. aug. 17. 09:46
Van egy naplóm amit nemrég kezdtem.Nincs sok kép fent,de egy párat már sikerült feltennem.Ott megnézhetsz párat.De majd még teszek fel.
8. Némó23 (válaszként erre: 7. - Dyna22)
2009. aug. 16. 21:36

Ha esetleg nem találod a többi infót, az akvaristák magyarországi egyesületének az oldalán keresd..:)

esetleg tudnál képeket feltenni a bettáidról? szívesen megnézném őket.

2009. aug. 16. 15:17
Jajj de jó köszönöm az infókat!Én sem szeretem a befőttesüveg módszert.Nekem külön betta tartó akváriumom van.Volt mikor a tesók egy akváriumban voltak még a tenyész medencében, de már ott is meg-meg tépték egymást.A szépségversenyre tuti ellátogatok!Aztán meglátjuk.Még egyszer köszönöm az infókat!
6. Némó23 (válaszként erre: 4. - Dyna22)
2009. aug. 16. 11:18

Szia!

Azt tudtad, hogy a testvér hímek nem bántják egymást? Nekem 3 bettám van együtt, és nagyon jól elvannak egy 40l-es akiban. Imbellis-t nem hiszem h fogsz itthon kapni, mert amiket itthon látsz, azok ált tenyésztőktől vannak.. a külföldiek meg iszonyú drágák. Most lesz az állatkertben szeptemberben betta szépségverseny, oda érdemes kinézni, hátha találkozol ilyen fajjal, sok a betta-fanatikus :)

Szóval én úgy vettem őket, hogy figyeltem az akváriumot, voltak, amelyikek csípkelődtek, de voltak, amik békésen elvoltak a társaikkal, belőlük választottam, már az úszóik is szépen nőnek /én nem vagyok a befőttesüveg módszer híve/ néha pózolnak pár másodpercig, de nem üldözök/bántják 1mást.

2009. aug. 11. 10:38

Ja akkor bocs:D

Nem vagyok nagy halszakértő:D:D:D

2009. aug. 10. 15:16
Igen bettám nekem is van nem is egy.De én most kimondottan imbellis-t keresek.Az a bettának egy olyan fajtája amiből több hímet is lehet egy akváriumba tartani,mert nem bántják egymást.Békés illetve szelíd bettának is hívják őket.
2009. aug. 10. 15:00

De ahogy látom , te is itt laksz a közelben esetleg ha valamelyik ismerősöd Miskolcon jár akkor hozass vele egyet:D

Ő speciel a szinvában vette vagyis együtt vettük:D

2009. aug. 10. 14:56

Szia!

A barátnőmnek volt betta halacskája nem is egy...

És ő Miskolcon vette ...Szerintem elég gyakori faj ,ahhoz h ne tudják beszerezni...

2009. aug. 10. 14:50
Már egy ideje vadászom ezt a fajt,de a neten nem találok senkit aki eladásra kínálna.Az üzletben pedig ahonnan vásárolok még nem tudtak szerezni.Valakinek valami ötlet???

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook