Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Akvaristák, segítsetek! fórum

Akvaristák, segítsetek! (beszélgetős fórum)


2017. ápr. 18. 20:14

tetra ex 600 plus

ez jó az 500 literhez?

Több oldalon néztem, ellentmondásosak...

6. noozimanoo (válaszként erre: 4. - Csgybzs)
2017. ápr. 10. 20:10
2 db 120 centis cső kicsit elcsúsztatva.
2017. ápr. 10. 19:40
nekünk aranyhalunk nincs de úgy tudom róluk, hogy minden más halat és növényt megesznek
4. csgybzs (válaszként erre: 3. - Noozimanoo)
2017. ápr. 10. 19:25

Akkor ajánlom valamelyik kereskedést, amelyiknek van webshopja is és egy hosszabb telefonos beszélgetést egy szakértővel. Ekkora aksihoz csakis egy brutál külső szűrő jó, ami viszont egy kisebb vagyon.

Nem tudom, hogy mennyit szeretnél rá költeni, de egy 500l-es aksi nagyon drága hobbi... Egy 500 l-es aksiba való szűrő simán van 50-100 ezer Ft.

A világítás is fontos az alga miatt. Végigérnek a csövek az akvárium teljes hosszán? Két cső vagy több?

2017. ápr. 10. 19:05

50*50*200 cm-es.

Mondom, így kaptuk, már benne voltak.


Honnan tudom, hogy melyik szűrő lesz jó? Mert mifelénk még díszállat-kereskedés se nagyon van.

2. csgybzs (válaszként erre: 1. - Noozimanoo)
2017. ápr. 10. 18:05

Az aranyhalak támadásait semmi nem éli túl. Ezért szoktak nekik műanyag növényeket venni, viszont azon iszonyúan telepszik az alga.

Társas akváriumban nem szoktak aranyhalakat tartani. (elajándékozni őket esetleg?) A kis gömb aranyhalakat maximum.

Ha növényt nem is raksz be egyelőre, valamilyen búvóhelyek, műsziklák kellenének (mészkőt ugye nem), hogy legyen a halaknak búvóhelyük. A harcsának mindenképpen talaj búvóhely kell, a vitorlás pedig magas növények közé szokott bújni.

Ezek a halak trópusi halak, kevés hozzájuk a 20-22 fok, 25-26-ra mindenképpen emelni kéne (nyáron úgyis annyi lesz...).


Kaja: kevés infó ez, hogy színes lemezes táp, kell, hogy milyen márkájú, JBL, Sera, Tetra jó táp, a többi nagyon szennyezi a vizet és attól is algásodhat. Ne kiskanálnyit etess, hanem morzsolj bele, várd meg, amíg megeszik és utána óvatosan adagolj még. Algázónak algázó kaját nem kell adni külön, az csak koszolja a vizet. Inkább naponta két részletben kevesebbet etess (amennyit megesznek).


Biztos, hogy az akvárium 500 l? Az majdnem akkora, mint egy kisebb ruhásszekrény....

Szűrő: ha tényleg akkora az akksi, akkor ez nagyon kevés, én a helyedben Tetrák közül választanék. Menj el egy kereskedésbe és beszélj szakemberrel, ő tud ajánlani.

2017. ápr. 10. 17:32

Sziasztok!

Van egy 500 literes akváriumunk. Miután a télen nagyon elszaporodott benne az ecsetalga, teljes vízcserére és alapos takarításra került sor, majd szembesültem a ténnyel, hogy a benne lévő szűrő nagyon kevés ennyi vízhez. Nem értek a témához, de ha már kaptuk (ezekkel a halacskákkal), szeretném, ha szép is lenne, és a lakók is jól éreznék magukat benne.


Amit tudok:

500 liter víz, 20-22 celsiusos

Lakók: 2 aranyhal, 1 standhal, 1 vitorlás, 1 neon (többit az aranyok eltüntették), 1 xifo, 1 párducmintás vértesharcsa.


Csak a szűrő megy benne, AQUAEL márka, 700 l/óra, vagyis feleennyi vízbe lenne jó.

Hetente 65 ml algin extra kerül bele, nehogy a fekete borzalom újra előjöjjön.

Világítás 2 cső, de pontosan nem tudom az erejét. Állítólag ez jó.

Növények most nincsenek, az aranyok ezeket is rendesen megtépték, aztán amikor kitakarítottam az ecsetet, a növényeket már nem tettem vissza.

Általában színes lemezes tápot, szárított szunyoglárvát és az algázónak való algás kaját szoktak kapni váltogatva, napi 1x kb egy lapos kiskanálnyit.


Kérdéseim:

Milyen szűrő lenne ideális, ha tudtok linket hozzá, annak is örülnék.

Milyen növényeket érdemes vennem, amik túlélik az aranyhalak támadásait is?

Ez a kajamennyiség elég-e, illetve mivel érdemes bővíteni a kínálatot, hogy tényleg változatos legyen nekik?


Köszi, ha segítetek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook