Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Akusztikus gitáron játszás - a legjobb relaxációk egyike. fórum

Akusztikus gitáron játszás - a legjobb relaxációk egyike. (beszélgetős fórum)


2011. aug. 21. 08:52

Tökéletesen igaz - ha dilis vagyok jobban rendbetesz mint egy levél Xanax:), ha játszom akkor nem lehet hozzám szólni;megszűnik a külvilág,csak bólogatok vagy bambán tudományos arccal nézek de jelentős késéssel( 5 per/kérdés) reagálok...


Én sokáig flamenco zenét játszottam, most az új kedvencem:

[link]

2011. márc. 25. 19:57
Az orgonával vagyok így.
2010. dec. 2. 11:21
A gitárral kapcsolatos megjegyzésetekre csak bólogatni tudok(: Ha ideges vagyok, ha valami nem úgy sikerült, ahogyan, csak előkapom a gitárt, s elkezdek játszani rajta... ha nem is viszi fel teljesen jóra a kedvemet, egy biztos: elfeledteti a rosszat!
2. b269c1fc64 (válaszként erre: 1. - 8dc02726ef)
2010. nov. 2. 04:28

Nagyon sikerült megtalálnod, Fred:)

A sámán dobok "rezonancia-jellegéből" alakultak ki a pengetős hangszerek és a mai napig sem "űbereli" ezeket semmi. (A vonós hangszerek hang-struktúrája is már egy kompromisszumon alapul.)

Ha rajtam múlna - de ez nem így van:)-, akkor minden 6 éves (elsős) gyerek kezébe adnék egy gitárt, hogy megismerje a zenét, a rezgést, az általa létrehozott rezgést, a dinamikát, a ritmust... és így tovább.

Ma nem ez van! Nintendo és a társai...

2010. nov. 2. 03:57

Húsz év körüli lehettem, és érdeklődtem az ezotéria irányába. Több évet is adtam magamnak, hogy tájékozott legyek e területen.

Találkoztam egy emberrel anno, akinek nagyon megtetszett a világnézete, a derűje, a problémakezelése, szóval látszott, hogy olyan "jól érzi magát". Kíváncsi voltam, hogy honnan van ez nála és azt a furcsa választ adta, hogy a zene, azon belül a gitárja az, ami az ő végtelen nyugalmát biztosítja.

Hát, csak megkérdeztem, hogy hogyan érti ezt!

Ő szívesen válaszolt.

Az volt a lényeg, hogy a gitár, az akusztikus gitár az a csodálatos hangszer, ami egy "zene relaxáció és önkifejezés mód" szempontjából az optimális hangszer.

- olcsó (elérhető), - mobil, - akusztikus, - az érzelem ezen a hangszer fejezhető ki a legvégletesebb formákban, - az egyszerű játék is élvezhető, - kisgyermek ennek a hangját kedveli leginkább (ez engem is meglepett, de tényleg így van, kipróbáltam) - tud nevetni és sírni, könnyebben, mint egyéb hangszerek, stb.

Tetszett, amit mondott és kipróbáltam. Ennek több, mint 10 éve.

Beleszerettem a gitárba és vallom, hogy nagyon sok ember számára egy kis kivezető ösvény lehet a mai bolond világból az "elcsendesedés", a kikapcsolódás irányába.

Ezt mint javaslatot is írtam, meg véleményeket is szívesen várok, hogy volt/van-e hasonló tapasztalatotok?

Az, hogy most lányom már komoly zenész, az biztos, hogy a selymes gitárhangnak köszönhető, amit születése óta hallhatott..:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook